Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, sezebo είπε

συγκρίνω τις 2 οθονες, οι διαφορες τους ειναι ασημαντες για το 99% των χρηστων

Τωρα για το νερακι της βροχης που θα σταξει, δε θα παθει τιποτα το xiomi

φίλε είσαι τραγικός. τα σχόλια σου είναι του τύπου ποιος την έχει μεγαλύτερη. η Samsung σας έκανε να παραμιλατε πάλι. get over it 

1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

9 στα 10 σχολια ειναι η τιμη.

Η πλακα ειναι οτι s10/s10+ λανσαριστηκαν σε παρομοιες τιμες με τα s9/s9+ περισυ τετοια εποχη και καποιοι κανουν λες και πεσαν απ τα συννεφα λες και δεν ηταν αυτες οι αναμενομες τιμες του launch ξερω γω, λες και τα περιμεναμε στα 500 και ηρθαν ξαφνικα στα 1000 ξερω γω😂

Ο αλλος λιγο πιο πανω κοντευει να βγαλει το mi9 καλυτερο απ στο s10+ ξερω γω😂

τα χουν παίξει οι κινεζοπληκτοι. δεν μπορούν να παραδεχτούν ότι η Samsung παρουσίασε μια ναυαρχίδα 

είχα huawei mate 10 pro. η κάμερα του ήταν άθλια. ποτέ πια κινέζικα. μόνο Samsung 

40 λεπτά πριν, sezebo είπε

Για τους πολλους ειναι ασημαντα:

Sd: τα 128 gb ειναι υπερ αρκετα

ip68: με δυο σταγονες βροχης κινητο δε χαλασε ποτε

wife6: σε 5 χρονια θα εχουμε τετοιο, για τα επομενα 5 χρονια θα εισαι στο wifi ac

μπαταρια: ο 855 ειναι σημαντικο στοιχειο ΚΑΙ λογο του οτι καιει λιγο, οποτε απο μπαταρια ειναι κομπλε ολα τα κινητα για μια ολοκληρη ημερα(καληπτει το 99% των χρηστων)

ενημερωσεις: τωρα πια δινουν και οι κινεζοι

στερεο ηχειο: χεστηκε η φατμε στο γενι τζαμι για τα στερεο ηχεια σε ενα κινητο...

Οταν μιλαμε για VALUE FOR MONEY, το mi9 ειναι ο νικητης

τωρα αν εσυ δικαιολογεις τα 400 ευρω περισσοτερα για ψιλοπραματα, με γεια σου με χαρα σου

ρε γελάνε όλοι μαζί σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, giorgos9910 είπε

Ακούσατε, αν έχει notification led? 

Σε καποιο φορουμ διαβασα οτι εχει ενα ring led περιφερικα της καμερας μεσα στην οθονη. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όλες τις εικόνες έχουν επιλέξει μοτίβα που ειναι μαύρα στην επάνω δεξιά γωνιά για να κρύβεται η οπή. Γιατι δεν το αναφέρετε στο κείμενο σας; Πιο σημαντικό χαρακτηριστικό από οποιαδήποτε τεχνικη βελτίωση. Χάλια κατα τη γνώμη μου όπως και τα πασης μορφής notch.

Επεξ/σία από astrofos
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, astrofos είπε

Σε όλες τις εικόνες έχουν επιλέξει μοτίβα που ειναι μαύρα στην επάνω δεξιά γωνιά για να κρύβεται η οπή. Γιατι δεν το αναφέρετε στο κείμενο σας; Πιο σημαντικό χαρακτηριστικό από οποιαδήποτε τεχνικη βελτίωση. Χάλια κατα τη γνώμη μου όπως και τα πασης μορφής notch.

Και εγώ το παρατήρησα αυτό. 

Δεν ξέρω τι σκέφτονταν εκεί στην samsung.... είναι σαν να έχουν καεί πολλά pixel στην οθόνη, σε αυτήν την γωνία! Θα είναι πολύ ενοχλητικο φαντάζομαι, ειδικότερα οταν παρακολούθεις, ένα βίντεο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, grand_prime είπε

Δυστυχώς δεν έχει 

Oντως καταργησανε το Notification led?

Γιατι ρε sammy τα παντα ολα τα εδωσες σε αυτη την συσκευη, τι σε πειραζε το ledακι δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, sezebo είπε

Για τους πολλους ειναι ασημαντα:

Sd: τα 128 gb ειναι υπερ αρκετα

ip68: με δυο σταγονες βροχης κινητο δε χαλασε ποτε

wife6: σε 5 χρονια θα εχουμε τετοιο, για τα επομενα 5 χρονια θα εισαι στο wifi ac

μπαταρια: ο 855 ειναι σημαντικο στοιχειο ΚΑΙ λογο του οτι καιει λιγο, οποτε απο μπαταρια ειναι κομπλε ολα τα κινητα για μια ολοκληρη ημερα(καληπτει το 99% των χρηστων)

ενημερωσεις: τωρα πια δινουν και οι κινεζοι

στερεο ηχειο: χεστηκε η φατμε στο γενι τζαμι για τα στερεο ηχεια σε ενα κινητο...

Οταν μιλαμε για VALUE FOR MONEY, το mi9 ειναι ο νικητης

τωρα αν εσυ δικαιολογεις τα 400 ευρω περισσοτερα για ψιλοπραματα, με γεια σου με χαρα σου

Ποιά 128gb είναι αρκετά? Εντάξει, άμα ξεκινάς να σβήνεις βίντεο και φωτογραφίες στον χρόνο, ναι είναι αρκετά. Γιατί εγώ με 64+64 έχω τώρα, έχω κάνει backup αρκετό πράμα. Τώρα άμα οι δικές σου ανάγκες είναι τόσο περιορισμένες... θα το υποστείς, αλλά δεν θα το δικαιολογήσεις φίλε. Πόσα χρόνια τώρα κράζουμε γιατί δεν βάζουν SD. Ξέρεις πόσα mb πιάνει ένα 1080/60 βίντεο 1ος μόλις λεπτού?

Ξέρεις πόσα κινητά έχουν πάει άκλαφτα απο υγρασία επειδή υπήρξε μια κακιά στιγμή? Ξέρεις πόσοι έχουν μπει καταλάθος στην θάλασσα ή πόσων το κινητό έχει πέσει σε βρεγμένη επιφάνεια? Εκτός και αν έχεις όρεξη για επιπλέον άγχος! Εγώ σαν πρώην χρήστης Sony Z3 έχω συνηθίσει στην ξεγνοιασιά.

WiFi 5 έχω εδώ και 2 χρόνια. Αν πάλι έχεις την προφητική ικανότητα να ξέρεις τι ανάγκες θα έχεις σε 1 χρόνο, πάω πάσο.

Ενημερώσεις αν και πάλι δεν διάβασες το προηγούμενο σχόλιό μου, ξαναλέω οτι το 2 ετών S8+ μου έχει ενημέρωση ασφαλείας 1-2019 και το 1ός έτους Mi8 φίλου έχει μείνει στον 12-2018. Δεν χρειάζεται αν περιμένω 2 χρόνια να δω που θα πάει η διαφορά.

Στέρεο ηχεία μάλλον δεν έχεις ακούσει ποτέ. Σαν πρώην κάτοχος Ζ3 σου ξαναλέω οτι είναι ίσως το μόνο πράγμα που μου λείπει. Και έχω ακούσει και απο άλλα όπως το iPhone 7 plus ή το S9+ και κάνει την διαφορά.

Υπερηχητικός αισθητήρας για πρώτη φορά σε συσκευή, πιο γρήγορος και ασφαλές από τον οπτικό και πιο οικονομικό των υπόλοιπων κινητών. Θετικό οτι πιάνει πάντα και παντού, ακόμα και στο νερό, αλλά αρνητικό οτι δεν δουλεύει με tempered glass.

Ο επεξεργαστής που θέλεις εσύ είναι οτι πιο marketing υπάρχει. Σε ότι κάνω απο παιχνίδια και εφαρμογές ο 10nm exynos 8895 ή ο SD 835 είναι υπεραρκετός. Μπορείς να πέφτεις όσο θύμα του marketing θέλεις επειδή θα έχεις την εντύπωση στο μυαλό σου οτι θα βγάζεις 2-3 μέρες. 1,5-2 μέρες θα βγάζεις κι εσύ όπως βγάζω εγώ τώρα. Έτσι κι αλλιώς με την πιο μικρή μπαταρία που έχει, ειδικά απο το S10+ ξέρεις πόσο άκλαφτο θα πάει το Mi9 έτσι? και ο 835 είναι μια χαρά. Εκτός και αν μου πεις τι θα κάνεις καλύτερα ή πιο γρήγορα που σε καθημερινή χρήση θα κάνει την διαφορά.

Θα κλείσω λέγοντας οτι Θα συμφωνήσω μαζί σου οτι το Mi9 είναι μια εξαιρετική επιλογή. Το μελέτησα ήδη αρκετά, και έχω δει και reviews και είναι φοβερό. Ειδικά άμα καταφέρει να φτάσει με τελική τιμή κάτω απο τα 430€. Όντως Value for money επιλογή. Αλλά Ευρώπη θα έρθει με 450€+ και μιλάμε για την 6/64 έκδοση. Η 8/128 θα φτάνει 500αράκι.

Αλλά φίλε μην πας να βγάλεις μάπα το S10 επειδή θέλεις να αναδείξεις το Mi9. Το S10 είναι 1 σκαλί τουλάχιστον επάνω. Τώρα το θεωρώ κι εγώ ακριβό (γιαυτό και δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρω τώρα), αλλά σε κανένα 2μηνο και μετά θα πέσει η τιμή του. Έτσι είναι η τακτική των εταιριών να τα παίρνουν από τους ανυπόμονους. Θα τα ξαναπούμε το καλοκαίρι που θα κοστίζει 700-750€. Εκτός και άμα αγοράζεις απo υπεραγορές που μέχρι και σήμερα πουλάνε το S9+ 979€. 😂

 

Επεξ/σία από patentas11
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, slk200gr είπε

οροφο ηθελες να γραψεις ,ποιο σκαλι

Καλή η ειρωνεία, αλλά στο ίδιο επίπεδο δεν είναι που να χτυπιούνται μερικοί. Γιαυτό και κοστίζει περισσότερο. Ότι πληρώνεις παίρνεις.. δεν βλέπω κάτι (και τόσο) διαφορετικό και με την Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντως εμαι σε περιοδο που θελω συσκευη, ελεγα να περιμενω το s10+ μεχρι καλοκαιρι που θα σταθεροποιηθουν προς τα κατω οι τιμες, αλλα γλυκοκοιταζω απο σημερα το Note 9 που εχει φτασει στα 6,5 κατσοασταρικα και δεν ξερω αν αξιζει να περιμενω εως καλοκαιρι για το s10😃

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, patentas11 είπε

Καλή η ειρωνεία, αλλά στο ίδιο επίπεδο δεν είναι που να χτυπιούνται μερικοί. Γιαυτό και κοστίζει περισσότερο. Ότι πληρώνεις παίρνεις.. δεν βλέπω κάτι (και τόσο) διαφορετικό και με την Xiaomi.

καμια ειρωνεια φιλε μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, giorgos9910 είπε

Ακούσατε, αν έχει notification led? 

 

6 ώρες πριν, Choulio είπε

Σε καποιο φορουμ διαβασα οτι εχει ενα ring led περιφερικα της καμερας μεσα στην οθονη. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Δεν είναι led, απλά όπως φαίνεται στα hands on video έχουν προσθέσει ένα animation γύρω από την εμπρόσθια κάμερα κάθε φορά που την χρησιμοποιείς. Αν αυτό θα δουλεύει και σαν notification είναι άγνωστο ακόμα, αλλά δυστυχώς δεν φαίνεται να έχει κάτι παραπάνω.

9 ώρες πριν, billdanos είπε

Ακριβώς! Ποτέ αυτοκόλλητα και μεμβράνες, ποτέ θήκες που κουμπωνουν πάνω στη συσκευή! Τι να το κάνω το premium design και τα super υλικά κατασκευής αν είναι να έχω μια συσκευή ...κουκουλωμένη? 

Το XsMax έχει δώσει εξαίρετα αποτελέσματα στα drop tests. Εκεί αξίζουν συγχαρητήρια στην apple, αν θα έκανε και την αλλαγή της πλάτης ποιο προσιτή σε περίπτωση θραύσης θα άξιζε ακόμα περισσότερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...