Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

Η μονή τρύπα του S10 παλεύεται, η διπλή του + με τίποτα. Θα προτιμούσα ένα μικρό notch-σταγόνα, που είναι και κεντραρισμένο.

Πολυ σωστη αποψη μια μικρη σταγονα δεν θα με ενοχλουσε και μενα στυλ 6T. Το μεγαλο notch κοβει πολλα πραγματα και η διπλη τρυπα ειναι τερμα αντιαισθητικη. Η μονη παλευετε καπως(ας πουμε). Για ενα νουμερο στα χαρτια(ιντσες) ειναι ικανοι να κανουν οτιδηποτε αγνοωντας το εργονομικο κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρις να το εχω δει ακομη απο κοντα  νομιζω οτι ενα διακριτικο νοτς ειναι καλυτερο απ τρυπες μεσα στην οθονη.

Στο νοτς αν θες στα περισσοτερα νομιζω εχει επιλογη αν θες το μαυριζεις ολο περα περα αν δεν το θες.

Αυτο το πραμα ειδικα με τις 2 τρυπες του plus νομιζω οτι ειναι μιο σπαστικο, νομιζεις οτι εχεις καμποσα καμμενα πιξελ πανω δεξια στην οθονη

Καλυτερα να κρατουσανε το body/ratio του s9+/note9(μια χαρα ηταν) παρα αυτες τις κουμπωτρυπες που πηγανε και βαλανε εκει μεσα.

Eντομεταξυ ακομη και η ιδια η sasmsung καταλαβαινει οτι αυτο που εκανε ειναι μαλακια, για αυτο και το default wallpaper Που εχει επιλεξει ειναι τετοιο που να ειναι μαυρο στην πανω δεξια γωνια για να κρυβει αυτες τις κουμπωτρυπες.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Χωρις να το εχω δει ακομη απο κοντα  νομιζω οτι ενα διακριτικο νοτς ειναι καλυτερο απ τρυπες μεσα στην οθονη.

Στο νοτς αν θες στα περισσοτερα νομιζω εχει επιλογη αν θες το μαυριζεις ολο περα περα αν δεν το θες.

Αυτο το πραμα ειδικα με τις 2 τρυπες του plus νομιζω οτι ειναι μιο σπαστικο, νομιζεις οτι εχεις καμποσα καμμενα πιξελ πανω δεξια στην οθονη

Καλυτερα να κρατουσανε το body/ratio του s9+/note9(μια χαρα ηταν) παρα αυτες τις κουμπωτρυπες που πηγανε και βαλανε εκει μεσα.

Eντομεταξυ ακομη και η ιδια η sasmsung καταλαβαινει οτι αυτο που εκανε ειναι μαλακια, για αυτο και το default wallpaper Που εχει επιλεξει ειναι τετοιο που να ειναι μαυρο στην πανω δεξια γωνια για να κρυβει αυτες τις κουμπωτρυπες.

Αυτο ακριβως. Ειδικα οι 2 τρυπες απλα δεν παλευονται. Και αν βαλουμε bezel για να τις κρυψουμε τοτε εχουμε το παρακατω εκτρωμα.

 

ezgif.com-webp-to-png-7-1024x554.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτο ακριβως. Ειδικα οι 2 τρυπες απλα δεν παλευονται. Και αν βαλουμε bezel για να τις κρυψουμε τοτε εχουμε το παρακατω εκτρωμα.

ezgif.com-webp-to-png-7-1024x554.png

Ειναι της μοδας πλεον οσο το δυνατον καλυτερο body/screen ratio και οι εταιρειες βρισκονται σε συνεχη αγωνα δρομου για το πια θα βγει "πρωτη" και κανουν μαλακιες αγνοοντας  την καθημερινη λειτουργικοτητα.

Δν μενανε στην λογικη του s9 plus και απλα να βαλουν το δακτυλικο κατω μεσα στην οθονη τελειο θα ηταν.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pwpwpw είπε

Ειναι της μοδας πλεον οσο το δυνατον καλυτερο body/screen ratio και οι εταιρειες βρισκονται σε συνεχη αγωνα δρομου για το πια θα βγει "πρωτη" και κανουν μαλακιες αγνοοντας  την καθημερινη λειτουργικοτητα.

Δν μενανε στην λογικη του s9 plus και απλα να βαλουν το δακτυλικο κατω μεσα στην οθονη τελειο θα ηταν.

Ιδια σκεψη εχουμε S9 plus note 9 ειναι τα καλυτερα. Δουλευω το Mi8 τους τελευταιους μηνες και το notch μου καθεται στο λαιμο πραγματικα. Ολα τα βιντεο με μαυρες μπαρες και αν γεμισω την οθονη απλα χανω πληροφορια. Το 18:9 ειναι η ιδανικη αναλογια και οχι τοσο στενο και οχι τοσο μακρυ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2019 στις 3:21 ΠΜ, astrofos είπε

Σε όλες τις εικόνες έχουν επιλέξει μοτίβα που ειναι μαύρα στην επάνω δεξιά γωνιά για να κρύβεται η οπή. Γιατι δεν το αναφέρετε στο κείμενο σας; Πιο σημαντικό χαρακτηριστικό από οποιαδήποτε τεχνικη βελτίωση. Χάλια κατα τη γνώμη μου όπως και τα πασης μορφής notch.

 

 

Εχω δει τοσα διαφορετικά μοτίβα για το s10 και ολα ειναι σκουρα πανω δεξια στο σημείο του νοτς ωστε να μη φαίνεται 

 

 

Ντροπη μεν... Αλλα και αυτοι τι να κανουν... Να πουλησουν την αηδία που βγαλαν πάση θυσία θέλουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

Εχω δει τοσα διαφορετικά μοτίβα για το s10 και ολα ειναι σκουρα πανω δεξια στο σημείο του νοτς ωστε να μη φαίνεται 

Ντροπη μεν... Αλλα και αυτοι τι να κανουν... Να πουλησουν την αηδία που βγαλαν πάση θυσία θέλουν 

Ναι ισχυει αυτο που λες ολα τα wallpaper ειναι σκουρα.

Δεν ξερω εγω οσο παρακολουθω βιντεακια στο youtube τοσο πιο ενοχλητικο μου φαινεται για καποιο λογο, στην αρχη δεν το ειχα παρει τοσο στραβα, οσο το βλεπω τοσο πιο χαλια μου φαινεται ειδικα στο s10+ που πηγαν και βαλαν 2 καμερες και εχει τρυπα Χ2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pwpwpw είπε

Ναι ισχυει αυτο που λες ολα τα wallpaper ειναι σκουρα.

Δεν ξερω εγω οσο παρακολουθω βιντεακια στο youtube τοσο πιο ενοχλητικο μου φαινεται για καποιο λογο, στην αρχη δεν το ειχα παρει τοσο στραβα, οσο το βλεπω τοσο πιο χαλια μου φαινεται ειδικα στο s10+ που πηγαν και βαλαν 2 καμερες και εχει τρυπα Χ2μι

Μια χαρα φωτεινά και λαμπερά με εντονα χρώματα ειναι, απλως οσο πλησιάζουν στο σημείο του νοτς κανουν fade μεχρι που τεχνιεντως μαυρίζουν παντελως ωστε να μη διακρίνεται αυτο οταν βλέπεις το κινητό στα ράφια των καταστημάτων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

Μια χαρα φωτεινά και λαμπερά με εντονα χρώματα ειναι, απλως οσο πλησιάζουν στο σημείο του νοτς κανουν fade μεχρι που τεχνιεντως μαυρίζουν παντελως ωστε να μη διακρίνεται αυτο οταν βλέπεις το κινητό στα ράφια των καταστημάτων 

Αυτο λεω και γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα και τα ειδα σημερα στο τοπικο ΜεδιαΜαρκτ.
Μου επεσε το σαγονι ακομα και με το μικρο.
Το κλασσικο S10 ειναι τρομερο στο χερι και επισης δεν με ενοχλουσε σχεδον καθολου η χοντροκουκιδα μεσα στην οθονη (κατοχος Honor Play).
Οταν πεσουν οι τιμες μαλλον θα τιμησω οποιο εχει την πιο μεγαλη διαρκεια μπαταριας.

 

Κατι που ξεχασα να πω ειναι οτι οι οθονες δεν ειναι και τοσο edge οσο πιο παλια ,οποτε ευτυχως μια ακομα μπουρδα παιρνει δρομο σιγα σιγα.
Παραλιγο να ξεχασω ποσο βολικο εβρισκαν το edge καποιοι στο Galaxy S7 Edge που η ζωη τους δικαιωνει και ακομα και η samsung σιγα σιγα το εξαλιφει.(Βασιλιας της καγκουριας ομως ειναι το Mate 20 pro,αρκετο edge ΚΑΙ  μεγαλο notch)

Επεξ/σία από Talepwros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, margaritagr είπε

Φαίνεται λιγο αστείο, αν όχι υποκριτικό, να έχει κάποιος κινητό με νοτς και να τον ενοχλεί η υλοποίηση της Samsung. 

Θύμισε μου σε παρακαλώ ποιο είναι το πλεονέκτημα της υλοποίησης της Samsung από το notch

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Choulio είπε

Θύμισε μου σε παρακαλώ ποιο είναι το πλεοανέκτημα της υλοποίησης της Samsung από το notch

Κανενα πλεονεκτημα και τα 2 ειναι deal breaker για πολυ κοσμο. Η σταγονα notch καπως παλευετε και κρυβει πολυ λιγο περιεχομενο. Οι τρυπες περα απο αντιαισθητικες δεν ειναι καν στη μεση της οθονης. Σε multimedia χρηση θα υπαρχει θεμα. Και σιγουρα δεν ειναι λυση να το κανουμε ολο μαυρο με ενα τεραστιο bezel. Τα S9 note 9 παραμενουν τα καλυτερα και πιο σωστα κινητα για την ωρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κανενα πλεονεκτημα και τα 2 ειναι deal breaker για πολυ κοσμο. Η σταγονα notch καπως παλευετε και κρυβει πολυ λιγο περιεχομενο. Οι τρυπες περα απο αντιαισθητικες δεν ειναι καν στη μεση της οθονης. Σε multimedia χρηση θα υπαρχει θεμα. Και σιγουρα δεν ειναι λυση να το κανουμε ολο μαυρο με ενα τεραστιο bezel. Τα S9 note 9 παραμενουν τα καλυτερα και πιο σωστα κινητα για την ωρα.

Διαφωνούμε σε πολλά αλλά τουλάχιστον εσύ τα λες όπως τα έλεγες και πριν. Ακόμα και αν αλλάξεις άποψη (πχ είδα ότι υποστηρίζεις την 18:9 ανάλυση κάπου) είναι ειλικρινής αλλαγή όχι απλά τυφλός οπαδισμος σε μια εταιρία. 

Εμενα δεν με πείραζε το notch έξ αρχής ούτε τώρα η τρύπα αλλά δεν μπορώ να βλέπω να λένε κάποιοι “δεν έχει notch” ενώ είναι ουσιαστικά το ίδιο. 

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...