Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Choulio είπε

Διαφωνούμε σε πολλά αλλά τουλάχιστον εσύ τα λες όπως τα έλεγες και πριν. Ακόμα και αν αλλάξεις άποψη (πχ είδα ότι υποστηρίζεις την 18:9 ανάλυση κάπου) είναι ειλικρινής αλλαγή όχι απλά τυφλός οπαδισμος σε μια εταιρία. 

Εμενα δεν με πείραζε το notch έξ αρχής ούτε τώρα η τρύπα αλλά δεν μπορώ να βλέπω να λένε κάποιοι “δεν έχει notch” ενώ είναι ουσιαστικά το ίδιο. 

Κοιτα γενικα ποτε δεν ημουν ουτε θα γινω ο τυπος της κολοτουμπας. Στηριζω παντα τις αποψεις μου και δεν φανατιζομαι με καμια εταιρια. Για το 18:9 εδω που φτασαμε καταλαβαινεις οτι κατι πρεπει να στηριξω. Του 16:9 ειμαι οσο δεν παει στα κινητα αλλα οι επιλογες ειναι παρα πολυ λιγες αυτη τη στιγμη οποτε στηριζω την οσο γινεται λιγοτερο μακροστενη αναλογια και εννοειται χωρις notch/τρυπες. Παλι γινετε crop στην 18:9 αλλα οχι οσο στις 19.5:9 με το notch. Καποιοι φανατιζονται παραπανω απο οσο πρεπει και οτι κανει μια εταιρια το δεχονται. Εγω φανατιζομαι μονο με την τσεπη μου και οποια εταιρια μου δωσει σωστες τιμες περνει τα λεφτα μου τα οποια δεν βγαινουν ευκολα. Διαφωνουμε αλλα μην νομιζεις μερικες φορες λογο αντιδρασης διαφωνουμε χωρις πραγματικα να υπαρχει λογος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ενα γερμανικο αθρο διαβασα οτι η καλυτερη στιγμη αγορα ειναι μετα απο 2 μηνες 20% χαμηλοτερα και μετα απο 3 μξνες 30% χαμηλοτερα  μετα η πτωση αργει και δεν ειναι τοσο αισθητη ,στο γερμανικο αμαζον επεσε η τιμη του 10 στα 900 ε πριν καν κυκλοφορησει και στο ιταλικο 920ε ,πιστευω η πτώση της τιμης θα ειναι γρήγορη  γιατι δεν ξερω αν θα πεισουν τους κατόχους των 9 να πανε στο 10 ,η διάφορες  δεν ειναι και ιδιαιτερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, slk200gr είπε

Σε ενα γερμανικο αθρο διαβασα οτι η καλυτερη στιγμη αγορα ειναι μετα απο 2 μηνες 20% χαμηλοτερα και μετα απο 3 μξνες 30% χαμηλοτερα  μετα η πτωση αργει και δεν ειναι τοσο αισθητη ,στο γερμανικο αμαζον επεσε η τιμη του 10 στα 900 ε πριν καν κυκλοφορησει και στο ιταλικο 920ε ,πιστευω η πτώση της τιμης θα ειναι γρήγορη  γιατι δεν ξερω αν θα πεισουν τους κατόχους των 9 να πανε στο 10 ,η διάφορες  δεν ειναι και ιδιαιτερες

Στους 3 μήνες είναι η καλύτερη στιγμή ναι. Αυτό με τις τρύπες δεν αρέσει σε πολλούς τα s9 note 9 παραμένουν τα πιο όμορφα και σωστά φτιαγμένα κινητά της Samsung. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

τα s9 note 9 παραμένουν τα πιο όμορφα και σωστά φτιαγμένα κινητά της Samsung. 

Και γενικοτερα θα ελεγα...Λογω των απειροελαχιστων bezels και της ελλειψης των Notch...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

Και γενικοτερα θα ελεγα...Λογω των απειροελαχιστων bezels και της ελλειψης των Notch...

Δεν έγραψα από όλους γιατί παίζουν κινητά όπως find x vivo nex MI mix 3 τα οποία έχουν πολύ καλό σχεδιασμό και αυτά. Notch τρύπες μακριά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Στους 3 μήνες είναι η καλύτερη στιγμή ναι. Αυτό με τις τρύπες δεν αρέσει σε πολλούς τα s9 note 9 παραμένουν τα πιο όμορφα και σωστά φτιαγμένα κινητά της Samsung. 

Παραταυτα ομως, αν και συμφωνω, μετα απο ενα 3μηνο που θα πεσουν  οι τιμες ολοι θα τρεχουν να αγορασουν s10 για να παρουν το τελευταιο hardware τους αρεσει δεν τους αρεσει η τρυπα θα το φανε στην μαπα. Κανεις δεν θα παει να αγορασει περσινη συσκευη με περσινο hardware οταν με λιγα παραπανω θα παιρνει κατι πιο συγχρονο και θα εχει και +ενα χρονο αναβαθμισεις.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Παραταυτα ομως, αν και συμφωνω, μετα απο ενα 3μηνο που θα πεσουν  οι τιμες ολοι θα τρεχουν να αγορασουν s10 για να παρουν το τελευταιο hardware τους αρεσει δεν τους αρεσει η τρυπα θα το φανε στην μαπα. Κανεις δεν θα παει να αγορασει περσινη συσκευη με περσινο hardware οταν με λιγα παραπανω θα παιρνει κατι πιο συγχρονο και θα εχει και +ενα χρονο αναβαθμισεις.

Ετσι ακριβως θα γινει η πλειοψηφια θελουν δεν θελουν θα τους παρασυρει η μοδα και οτι βγει θα το παρουν μετα απο καιρο που θα πεσει η τιμη. Δεν ειναι η σωστη επιλογη ομως και το ξερουν. Δικαιολογω οσοι γουσταρουν notch απο την αρχη που μπηκαν στα κινητα οποτε και οι τρυπες δεν τους ειναι θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ετσι ακριβως θα γινει η πλειοψηφια θελουν δεν θελουν θα τους παρασυρει η μοδα και οτι βγει θα το παρουν μετα απο καιρο που θα πεσει η τιμη. Δεν ειναι η σωστη επιλογη ομως και το ξερουν. Δικαιολογω οσοι γουσταρουν notch απο την αρχη που μπηκαν στα κινητα οποτε και οι τρυπες δεν τους ειναι θεμα.

Βασικα ασχετως αν δεν γουσταρεις notch Τρυπα η δεν ξερω γω τι αλλο(ουτε εγω γουσταρω) αν πεσουν οτι τιμες και θα εδινα ενα αξιοσεβαστο ποσο για νεα συσκευη με σκοπο να την κρατησω καμια 3ετια, και εγω το s10 θα επαιρνα οχι το σ9, σκεπτομενος οτι αφου τα σκαω που τα σκαω θα παρω κατι φετινο και πιο συγχρονο και οχι πεερσινα ξινα σταφυλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Βασικα ασχετως αν δεν γουσταρεις notch Τρυπα η δεν ξερω γω τι αλλο(ουτε εγω γουσταρω) αν πεσουν οτι τιμες και θα εδινα ενα αξιοσεβαστο ποσο για νεα συσκευη με σκοπο να την κρατησω καμια 3ετια, και εγω το s10 θα επαιρνα οχι το σ9, σκεπτομενος οτι αφου τα σκαω που τα σκαω θα παρω κατι φετινο και πιο συγχρονο και οχι πεερσινα ξινα σταφυλια.

Δεν ειναι τεραστιος συμβιβασμος τετοιος σχεδιασμος ομως? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, slk200gr είπε

Σε ενα γερμανικο αθρο διαβασα οτι η καλυτερη στιγμη αγορα ειναι μετα απο 2 μηνες 20% χαμηλοτερα και μετα απο 3 μξνες 30% χαμηλοτερα  μετα η πτωση αργει και δεν ειναι τοσο αισθητη ,στο γερμανικο αμαζον επεσε η τιμη του 10 στα 900 ε πριν καν κυκλοφορησει και στο ιταλικο 920ε ,πιστευω η πτώση της τιμης θα ειναι γρήγορη  γιατι δεν ξερω αν θα πεισουν τους κατόχους των 9 να πανε στο 10 ,η διάφορες  δεν ειναι και ιδιαιτερες

Το target group των S10,S10e και S10+ δεν ειναι οι κατοχοι της τελευταιας ναυαρχιδας της Samsung οπως S9 και note9.

Το target group ειναι οσοι ειναι κατοχοι συσκευων πριν απο αυτα.

Μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι αγοραζουν με 2ετη συμβολαια,καμια εταιρεια ποτε δεν περιμενει να πουλησει τις νεες συσκευες της στους κατοχους των προηγουμενων ναυαρχιδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν ειναι τεραστιος συμβιβασμος τετοιος σχεδιασμος ομως? 

Ειναι, αλλα και να παω να πληρωσω καινουργια συσκευη περσινη το θεωρω μεγαλυτερο συμβιβασμο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pwpwpw είπε

Ειναι, αλλα και να παω να πληρωσω καινουργια συσκευη περσινη τον θωτω μεγαλυτερο συμβιβασμο.

Ειναι αναλογα την τιμη. Τι θα επερνες 700 ευρω S10 σε 2-3 μηνες η 500 ευρω note 9? Εγω θα επελεγα ξεκαθαρα την δευτερη επιλογη με τα notch και τις τρυπες αν το δεις η οθονη ειναι αρκετα μικροτερη απο οσο γραφουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ειναι αναλογα την τιμη. Τι θα επερνες 700 ευρω S10 σε 2-3 μηνες η 500 ευρω note 9? Εγω θα επελεγα ξεκαθαρα την δευτερη επιλογη με τα notch και τις τρυπες αν το δεις η οθονη ειναι αρκετα μικροτερη απο οσο γραφουν.

500 ευρω σε 2-3 μηνες δεν παιζει να εχει το Note 9 , 450 κοστιζει σημερα το 8 που ειναι προπερσινο.

Επισης μην βαζεις στην κουβεντα το Note γιατι καποιος μπορει να θεωρει εντελως απαραιτητη την γραφιδα οποτε και δεν εχει νοημα απο κει και περα να κοιταξει οποιοδηποτε S κινητο, το note ειναι μια κατηγορια μονο του.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

500 ευρω σε 2-3 μηνες δεν παιζει να εχει το Note 9 , 450 κοστιζει σημερα το 8 που ειναι προπερσινο.

Επισης μην βαζεις στην κουβεντα το Note γιατι καποιος μπορει να θεωρει εντελως απαραιτητη την γραφιδα οποτε και δεν εχει νοημα απο κει και περα να κοιταξει οποιοδηποτε S κινητο, το note ειναι μια κατηγορια μονο του.

Ναι τα note ειναι must για το πενακι. Αλλη συγκριση S9+ στα 520 σημερα η 1039 για S10+? Σε 3 μηνες θα εχει κατω απο 500 το S9+ και περιπου 800 το S10+. Παλι αρκετα παραπανω χρηματα συν τις τρυπες.

3 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Bezels δεν θέλετε, Notch δεν θέλετε, τρύπες δεν θέλετε, όλα τα κινητά ίδια δηλαδή. Και οι designers? Κλέφτες θα γίνουν; 😎

Μεγαλη κουβεντα ειπες. Ο ανθρωπος το καλυτερο σχεδιο να εχει καποια στιγμη θα το βαρεθει. Θελουν κατι διαφορετικο και ας ειναι χειροτερο απο το προηγουμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...