Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μια φορα που ειδα αρκετα video με τον γιο μου αρχιζει να μου αρεσει πιο πολυ το S10 κυριως λογω της μονης καμερας μπροστα...που στα δικα μου ματια του παει καλυτερα.

Φυσικα θα περιμενω να τα δω και απο κοντα, και το σημαντικοτερο να δω battery drain test μεταξυ S10 και S10+...εαν ειναι κοντα παμε σιγουρα για δυο S10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η διαφορά στην μπαταρία είναι πολύ μεγάλη. 3.400 vs 4.100. Το + με τα 4.100 έχει μεγαλύτερη αυτονομία και από Note 9, λογικά στα επίπεδα του Mate 20, για πολλούς αυτό είναι λόγος αγοράς. Εγώ θα παραμείνω στη σειρά Note και θα περιμένω το φθινόπωρο το Note 10 με ακόμα μεγαλύτερη μπαταρία (ξέρω ότι θα φάω στη μάπα τις τρύπες στην οθόνη...) και μετά αργά ή γρήγορα θα περάσω σε foldable, όπως όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kirileman είπε

Η διαφορά στην μπαταρία είναι πολύ μεγάλη. 3.400 vs 4.100. Το + με τα 4.100 έχει μεγαλύτερη αυτονομία και από Note 9, λογικά στα επίπεδα του Mate 20, για πολλούς αυτό είναι λόγος αγοράς. Εγώ θα παραμείνω στη σειρά Note και θα περιμένω το φθινόπωρο το Note 10 με ακόμα μεγαλύτερη μπαταρία (ξέρω ότι θα φάω στη μάπα τις τρύπες στην οθόνη...) και μετά αργά ή γρήγορα θα περάσω σε foldable, όπως όλοι.

Θα πας στο Νote 10  γιατι εχεις καταναλωτικη μανια ,αρρωστε ανθρωπε!  αχχαχα

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Θα πας στο Νote 10  γιατι ειχεις καταναλωτικη μανια ,αρρωστε ανθρωπε!  αχχαχα

Ο σωστός αριστερός παίρνει Fold, ο ξεπεσμένος όπως εγώ Note, να μη δίνουμε στόχο. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νεο design παντως φαινεται να επιασε τοπο

the Galaxy S10 pre-orders in the first two hours were twice as high as what the Galaxy S9 managed in its first day.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_preorders_in_china_make_a_strong_start-news-35784.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2019 στις 9:43 ΠΜ, margaritagr είπε

Επιτέλους τα είδα. Και τα 3 είναι πανέμορφα. Το e είναι ιδανικό για όποιον θελει κάτι σε νορμαλ-μικρες διαστάσεις.

Οι κάμερες δεν ενοχλούν καθόλου, πολύ καλύτερες από νοτς. 

Το κινητό είναι κουκλί και στο χέρι κάθεται εξαιρετικά. Οι κάμερες προσφέρουν πολλές επιλογές και δεν έχει το by default εφέ ωραιοποιησης των Χαβάη. 

Έρχεται με προεγκατεστημενη προφύλαξη οθόνης που μου είπαν όμως πως αφαιρείται αν θες.

Ερωτηματικό ότι η demo συσκευή (128gb plus) όπως θα δείτε ήταν των 6gb ram. Επικοινώνησα τηλεφωνικά με την samsung και μου είπαν πως τα plus ερχονται με 8 γίγα και δεν ήξεραν για τη συγκεκριμένη συσκευή γιατί λέει 6. Ίσως λόγω demo (?)

Έβγαλα και φωτο πως φαίνεται το YouTube σε πλήρη οθόνη. 

20190228-090626.jpg


20190228-090658.jpg


20190228-090730.jpg


20190228-090944.jpg


received-2035678586545538.jpg


 

Μαργαριτα να σε ρωτησω. Ειδες αν εχει επιλογη να γεμιζει ολη η οθονη στα βιντεο του youtube με ανοιγμα δαχτυλων στην οθονη? Ειναι πολυ βολικο στο mi8 και θα το ηθελα και στο S10. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μαργαριτα να σε ρωτησω. Ειδες αν εχει επιλογη να γεμιζει ολη η οθονη στα βιντεο του youtube με ανοιγμα δαχτυλων στην οθονη? Ειναι πολυ βολικο στο mi8 και θα το ηθελα και στο S10. 

Ακομα και να μην το υποστηριζει native σιγουρα θα βρεις κάτι third party εσύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Choulio είπε

Ακομα και να μην το υποστηριζει native σιγουρα θα βρεις κάτι third party εσύ

Καλα αυτο εννοειται απλα ηθελα να μαθω αν γινεται και native.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δει μερικά unboxing όπως αυτό,

Ότι έχουν μέσα μια θήκη και μια Κάρτα sd. (Τι παίζει) εδώ? Είναι κάποια ειδική έκδοση? 

 

Επεξ/σία από giorgos9910
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galaxy S10+ bill of materials estimated at $420

 the estimation lists the display as the single most expensive element at $86.50, with the chipset coming in second

https://www.techinsights.com/about-techinsights/overview/blog/samsung-galaxy-s10plus/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2019 στις 8:07 ΠΜ, Jimmy08 είπε

Water resistant είναι. Βάλτο στη μπανιέρα και άστο 3-4 ώρες και μετά δες αν συνεχίζει να λειτουργεί..

Σε μετρό μπαίνεις;οι πιο πολλοί δε μπαίνουν στη μπανιέρα οι ίδιοι το κινητό θα βάλουν;

Η συσκευή είναι άψογη η σκάλα τιμών πολύ δυνατή για αγορά πρώτης ημέρας όπως και ότι συνεπάγεται η μελλοντική πτώση τιμών.

Το 10eμια χαρά οθόνη έχει μια χαρά κάμερα και μέγεθος για τις ανάγκες μου ...κρίμα που κόλλησα στο iCloud iMessages ecosystem..

Αλλά μελλοντική αγορά ίσως με το ράλι τιμών τηςapple .!

B68699FE-DDF2-406F-B645-C76EFE4734DC.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουμπανο απο σπεκ, αλλα αυτες οι τρυπες στην οθονη απλα δε παλευονται.. και η πλατη ειναι αθλια. βαλε και τις αναλογιες σοκοφρετας...τι να πω..🙁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fulgore είπε

Galaxy S10+ bill of materials estimated at $420

 the estimation lists the display as the single most expensive element at $86.50, with the chipset coming in second

https://www.techinsights.com/about-techinsights/overview/blog/samsung-galaxy-s10plus/

Ακριβή κατασκευή αν ισχύει αφού δεν υπολογίζονται οι εργατοώρες συν τα διαφημιστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα πρόσφατα ένα teardown video που δείχνει οτι η θύρα τροφοδοσίας είναι πλέον κολημένη πάνω στη motherboard και όχι ως αφαιρούμενο spare part όπως στα προηγούμενα μοντέλα που παράγγελνες φτηνό ανταλλακτικό ακόμα και από ebay.

Οπότε θα έχουμε τρελά γέλια από όσους (αρκετούς απρόσεκτους) ξαχαρβαλώσουν τη εν λόγω θύρα και πάνε στο service και ακούσουν το μαλί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...