Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, tarantules είπε

Είδα πρόσφατα ένα teardown video που δείχνει οτι η θύρα τροφοδοσίας είναι πλέον κολημένη πάνω στη motherboard και όχι ως αφαιρούμενο spare part όπως στα προηγούμενα μοντέλα που παράγγελνες φτηνό ανταλλακτικό ακόμα και από ebay.

Οπότε θα έχουμε τρελά γέλια από όσους (αρκετούς απρόσεκτους) ξαχαρβαλώσουν τη εν λόγω θύρα και πάνε στο service και ακούσουν το μαλί....

Καιρος να παρουν ασυρμαγη φορτισι οι απροσεκτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
5 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Το display mate το εβγαλε η καλυτερη οθονη .

Ναι ναι η οθονη τους ειναι εκπληκτικη. Τα χαζευα παλι στο Public σημερα, αριστη ποιοτητα εικονας.
Η διπλη καμερα στο S10+ μου χτυπαει λιγο περιεργα ομολογω, αν και νομιζω ειναι κατι που θα συνηθιζα.

Η αποκριση του λειτουργικου ειναι τρομερη παρολο που ειναι demo unit και λογικα το εχουν λιωσει. Βασικα αν δεν ειχα τα κολληματα μου με το Spen το χτυπαγα ανετα :lol: Aπλως σιγουρα σε καμια περιπτωση σε prism white, ο ιριδισμος πισω και η γυαλαδα ειναι too much για τα γουστα μου.

Οσον αφορα τη θυρα τροφοδοσιας, πραγματικα οποιος ανησυχει παιρνει απλα εναν ασυρματο φορτιστη και ξεμπερδευει απο αυτο το αγχος. Και απο πολλα αλλα εδω που τα λεμε, ο ασυρματος ειναι τρελη ευκολια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα το ειδα απο κοντα και πραγματικα η συκευη ειναι ανωτερη απο κοντα σε σχεση με αυτο που περιμενα βλεπωντας τις φωτο και τα βιντεακια στο νετ.

Εμενα μου αρεσε περισσοτερο  s10 απο το s10+ γιατι ειναι πιο κοντα στα γουστα μου οσο αφορα το μεγεθος της συσκευης.

 Kοιτωντας καμποσα λεπτα βιντεακια στο youtube με την συσκευη, η μπροστινη καμερα που ειναι μεσα στην οθονη πραγματικα δεν με ενοχλουσε καθολου μα καθολου ομως, ειναι πολυ καλυτερη υλοποιηση απο τα Notch.

Μετα αφου το επεξεργαστηκα καμποση ωρα, πηγα διπλα και επαιζα με  το s9+ και με το XSmax και πραγματικα ειχα την εντυπωση οτι το s10 ηταν next gen συσκευη μπροστα τους, δεν ξερω γιατι δεν μπορω να το εξηγησω αλλα αυτη την αισθηση αποκομισα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2019 στις 10:39 ΠΜ, Sethiros είπε

Ακριβή κατασκευή αν ισχύει αφού δεν υπολογίζονται οι εργατοώρες συν τα διαφημιστικά. 

Για αυτο σαν αρχικη τιμη ειχα γραψει οτι ειναι πολυ καλα. Περα απο την τρυπα το S10+ ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη. Δεν ειδα ακομα πως τα παει η mali του exynos σε benchmark. Ελπιζω να μην ειναι πολυ πισω οπως ηταν του S9+ απο την εκδοση με 845.

3 ώρες πριν, stormrain είπε

Ναι ναι η οθονη τους ειναι εκπληκτικη. Τα χαζευα παλι στο Public σημερα, αριστη ποιοτητα εικονας.
Η διπλη καμερα στο S10+ μου χτυπαει λιγο περιεργα ομολογω, αν και νομιζω ειναι κατι που θα συνηθιζα.

Η αποκριση του λειτουργικου ειναι τρομερη παρολο που ειναι demo unit και λογικα το εχουν λιωσει. Βασικα αν δεν ειχα τα κολληματα μου με το Spen το χτυπαγα ανετα :lol: Aπλως σιγουρα σε καμια περιπτωση σε prism white, ο ιριδισμος πισω και η γυαλαδα ειναι too much για τα γουστα μου.

Οσον αφορα τη θυρα τροφοδοσιας, πραγματικα οποιος ανησυχει παιρνει απλα εναν ασυρματο φορτιστη και ξεμπερδευει απο αυτο το αγχος. Και απο πολλα αλλα εδω που τα λεμε, ο ασυρματος ειναι τρελη ευκολια.

Κατσε ντε ερχεται και το note 10 σε 5 μηνες. Αυτο ελπιζουμε να μην εχει τρυπες στην οθονη. Η μια τρυπα παλευετε καλυτερα απο τις 2 του S10+ κακα τα ψεμματα.

3 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Σημερα το ειδα απο κοντα και πραγματικα η συκευη ειναι ανωτερη απο κοντα σε σχεση με αυτο που περιμενα βλεπωντας τις φωτο και τα βιντεακια στο νετ.

Εμενα μου αρεσε περισσοτερο  s10 απο το s10+ γιατι ειναι πιο κοντα στα γουστα μου οσο αφορα το μεγεθος της συσκευης.

 Kοιτωντας καμποσα λεπτα βιντεακια στο youtube με την συσκευη, η μπροστινη καμερα που ειναι μεσα στην οθονη πραγματικα δεν με ενοχλουσε καθολου μα καθολου ομως, ειναι πολυ καλυτερη υλοποιηση απο τα Notch.

Μετα αφου το επεξεργαστηκα καμποση ωρα, πηγα διπλα και επαιζα με  το s9+ και με το XSmax και πραγματικα ειχα την εντυπωση οτι το s10 ηταν next gen συσκευη μπροστα τους, δεν ξερω γιατι δεν μπορω να το εξηγησω αλλα αυτη την αισθηση αποκομισα.

Για το τελευταιο κομματι εννοεις στην ταχυτητα των κινητων στη συγκριση? Απο καμερα οθονη σιγουρα ειναι ανωτερο αλλα ποσο ανωτερο? Για να λες next gen λογικα θα σου αφησε κορυφαιες εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Arkin είπε

 

Για το τελευταιο κομματι εννοεις στην ταχυτητα των κινητων στη συγκριση? Απο καμερα οθονη σιγουρα ειναι ανωτερο αλλα ποσο ανωτερο? Για να λες next gen λογικα θα σου αφησε κορυφαιες εντυπωσεις.

Oχι δεν αναφερομαι σε ταχυτητα και καμερα.Ετσι και αλλιως και το s9 και το xsmax που ανεφερα gia συγκριση ειναι κορυφαια σε ταχυτητα καμερα κτλ.Παρεπτιντοντως η αποκριση στο s10 ειναι κορυφαια και μαλλον ευθυνεται το νεο ui για αυτο.

Αναφερομαι γενικα στο σχεδιασμο του, στην αισθηση που σου δινει στο χερι, στην υπεροχη οθονη του.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 hours ago, stormrain said:

Ναι ναι η οθονη τους ειναι εκπληκτικη. Τα χαζευα παλι στο Public σημερα, αριστη ποιοτητα εικονας.
Η διπλη καμερα στο S10+ μου χτυπαει λιγο περιεργα ομολογω, αν και νομιζω ειναι κατι που θα συνηθιζα.

Η αποκριση του λειτουργικου ειναι τρομερη παρολο που ειναι demo unit και λογικα το εχουν λιωσει. Βασικα αν δεν ειχα τα κολληματα μου με το Spen το χτυπαγα ανετα :lol: Aπλως σιγουρα σε καμια περιπτωση σε prism white, ο ιριδισμος πισω και η γυαλαδα ειναι too much για τα γουστα μου.

Οσον αφορα τη θυρα τροφοδοσιας, πραγματικα οποιος ανησυχει παιρνει απλα εναν ασυρματο φορτιστη και ξεμπερδευει απο αυτο το αγχος. Και απο πολλα αλλα εδω που τα λεμε, ο ασυρματος ειναι τρελη ευκολια.

Νομίζω πως το πρασινάκι είναι το πιο ενδιαφέρον χρώμα! :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Έφτασε Τετάρτη κι είμαστε πανω απο το τηλέφωνο να δούμε αν θα παραλάβουμε Παρασκευή. Εκει μας κατάντησαν 

Αχχχ να επαιρνα και εγω καινουρια συσκευη με  το περσινο ειμαστε ...Πρασινο παντως  θα το επαιρνα και εγω .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενώ σαν original gadgetάκιας θέλω να παίξω μαζί του, φοβάμαι πως ο ενθουσιασμός μου θα κρατήσει από το unboxing μέχρι και 2-3 μέρες χρήσης μετά...

Και δεν ξέρω αν θέλω να πετάξω 900 ευρώ για κάτι τέτοιο το οποίο σχεδόν αμέσως μετά αν πάω να το πουλήσω θα έχει αρχίσει ήδη η πτώση της τιμής του! 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ενώ σαν original gadgetάκιας θέλω να παίξω μαζί του, φοβάμαι πως ο ενθουσιασμός μου θα κρατήσει από το unboxing μέχρι και 2-3 μέρες χρήσης μετά...

Και δεν ξέρω αν θέλω να πετάξω 900 ευρώ για κάτι τέτοιο το οποίο σχεδόν αμέσως μετά αν πάω να το πουλήσω θα έχει αρχίσει ήδη η πτώση της τιμής του! 😕 

Παρτο μετα απο ενα 3μηνο θα γλιτωσεις και κανα 200αρι😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Pwpwpw said:

Παρτο μετα απο ενα 3μηνο θα γλιτωσεις και κανα 200αρι😛

Αν ένα gadget "παλιώσει" στην αγορά, δεν είναι ίδια η επιθυμία για να το πάρεις! :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν ένα gadget "παλιώσει" στην αγορά, δεν είναι ίδια η επιθυμία για να το πάρεις! :) 

Συμφωνουμε σε αυτο ναι.Βασικα εφοσον δεν εχεις σκοπο να το κρατησεις δεν βλεπω το λογο να το παρεις για μια βδομαδα πχ, σιγα, αν λες οτι μετα απο 2-3 μερες θα σου φυγει ο ενθουσιασμος

Να πω οτι θα το κραταγες λιγους μηνες παει στα κομματια

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ενώ σαν original gadgetάκιας θέλω να παίξω μαζί του, φοβάμαι πως ο ενθουσιασμός μου θα κρατήσει από το unboxing μέχρι και 2-3 μέρες χρήσης μετά...

Και δεν ξέρω αν θέλω να πετάξω 900 ευρώ για κάτι τέτοιο το οποίο σχεδόν αμέσως μετά αν πάω να το πουλήσω θα έχει αρχίσει ήδη η πτώση της τιμής του! 😕 

Προσωπικά θα το κρατήσω τουλάχιστον 2ετια και δε μ ενδιαφέρει η μεταπώληση καθώς ποτέ δεν πουλάω παλιές μου συσκευές!

Το μόνο που έδωσα ήταν το σ9 που το ήθελε γνωστός , αλλιώς σιγά μην εμπλεκα με αγγελίες κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
36 minutes ago, margaritagr said:

Προσωπικά θα το κρατήσω τουλάχιστον 2ετια και δε μ ενδιαφέρει η μεταπώληση καθώς ποτέ δεν πουλάω παλιές μου συσκευές!

Το μόνο που έδωσα ήταν το σ9 που το ήθελε γνωστός , αλλιώς σιγά μην εμπλεκα με αγγελίες κλπ 

Δεν μπορώ να κρατήσω Android συσκευή σαν βασική γιατί έχω στήσει όλο το υπόλοιπο "οικοσύστημα" γύρω από την Apple. Αν ξαφνικά βρεθώ με Android  phone θα πρέπει να αλλάξω και το apple watch, τις υπηρεσίες που πληρώνω για μουσική και storage στην Apple, τα Apps που έχω αγοράσει από το App Store, το ηχοσύστημα στο αυτοκίνητο που είναι με Apple Car Play, τις smart συσκευές στο σπίτι που είναι συμβατές μόνο με Home Kit ...κλπ κλπ κλπ

:) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ενώ σαν original gadgetάκιας θέλω να παίξω μαζί του, φοβάμαι πως ο ενθουσιασμός μου θα κρατήσει από το unboxing μέχρι και 2-3 μέρες χρήσης μετά...

Και δεν ξέρω αν θέλω να πετάξω 900 ευρώ για κάτι τέτοιο το οποίο σχεδόν αμέσως μετά αν πάω να το πουλήσω θα έχει αρχίσει ήδη η πτώση της τιμής του! 😕 

Άσε το κινητό, πρώτα θα πάρεις τηλεόραση α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...