Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Xiaomi θεωρεί ότι με μία αύξηση στις τιμές η εταιρεία θα αποτινάξει τη «ρετσινιά» της φτηνιάρικης μάρκας


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, Istros είπε

Ήδη ξέρω πολλούς που όταν είδαν τα S10+ εκλαιγαν τα λεφτά που έδωσαν σε iPhone XS max.Στο android ο ανταγωνισμός είναι πολύ ψηλά με πολύ καλες,ποιοτικές και καινοτόμες συσκευές.Ας ελπισουμε ότι η κίνηση της Xiaomi να βγάλει ακριβότερες και καλύτερες ναυαρχίδες θα αναγκάσει και τις άλλες εταιρείες να ρίξουν τις τιμές τους και άλλο προς όφελος μας

Γιατι καποιος που εχει xsmax κλαιει τα λεφτα του μολις δει το s10+?

Αυτος που επελεξε iphone το εκανε προφανως για τους λογους του, αν ηθελε samsung πχ θα μπορουσε να ειχε παρει s9+ ξερω γω(εννοω την εποχη αγορας του XSmax, προ s10 εποχη δλδ)

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Γιατι καποιος που εχει xsmax κλαιει τα λεφτα του μολις δει το s10+?

Αυτος που επελεξε iphone το εκανε προφανως για τους λογους του, αν ηθελε samsung πχ θα μπορουσε να ειχε παρει s9+ ξερω γω(εννοω την εποχη αγορας του XSmax, προ s10 εποχη δλδ)

Αυτούς που ξέρω εγώ τα κλαίνε.Τι σχεση έχει το s10+ με το S9+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Istros είπε

Αυτούς που ξέρω εγώ τα κλαίνε.Τι σχεση έχει το s10+ με το S9+?

Εννοω οτι αυτος που αγορασε iphone xs max το πηρε γιατι ηθελε για τους λογους του iphone, αν ηθελε android και samsung θα εχει αγορασει το σ9+ τοτε.

Ανεφερομαι στο s9 γιατι τοτε δεν υπηρχε ακομε το 10. Γιατι τα κλαινε δηλαδη αυτοι που ξερεις εσυ τα λεφτα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Εννοω οτι αυτος που αγορασε iphone xs max το πηρε γιατι ηθελε για τους λογους του iphone, αν ηθελε android και samsung θα εχει αγορασει το σ9+ τοτε.

Ανεφερομαι στο s9 γιατι τοτε δεν υπηρχε ακομε το 10. Γιατι τα κλαινε δηλαδη αυτοι που ξερεις εσυ τα λεφτα τους?

Γιατί νόμιζε ότι πήρε καλή συσκευη στα 1300€ μέχρι που είδε το S10+ στα 1000.Η μήπως θεωρείς ότι όλοι όσοι αγοράζουν iPhone έχουν κόλλημα με το iOS?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Istros είπε

Γιατί νόμιζε ότι πήρε καλή συσκευη στα 1300€ μέχρι που είδε το S10+ στα 1000.Η μήπως θεωρείς ότι όλοι όσοι αγοράζουν iPhone έχουν κόλλημα με το iOS?

Ε προφανως θελουν ios.Επισης υπαρχουν και καποιοι που αγοραζουν iphone για να δειχνουν οτι εχουν "μηλο" γιατι ετσι νομιζουν πουλανε μουρη.

Αυτος που εδωσε 1300 ευρω και πηρε iphone με το που βγηκε για τους λογους του, σιγα μην κατσει να κλαει για το s10+ λες και αλλαξε ο κοσμος ξαφνικα και εγινε χρεπι το xsmax με την ελευση του s10. Δεν εχει καμια λογικη αυτο που λες.

Ασε που δεν χρειαζεται να κλαει τα λεφτα του διοτι το Iphone κραταει ακομη την αξια, οποτε αν ξαφνικα παθανε σοκ με το s10 μπορουν να πουλησουν τα xsmax τους και να παρουν το s10+ βαζωντας ελαχιστα η και καθολου χρηματα. Αυτο ειναι ενα απ τα καλα του iphone, κραταει αξια, δεν ξεφτυλιζεται χανωντας  την μιση τιμη του ενα 5μηνο μετα την κυκοφορια του σαν τα android.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ε προφανως θελουν ios.Επισης υπαρχουν και καποιοι που αγοραζουν iphone για να δειχνουν οτι εχουν "μηλο" γιατι ετσι νομιζουν πουλανε μουρη.

Αυτος που εδωσε 1300 ευρω και πηρε iphone με το που βγηκε για τους λογους του, σιγα μην κατσει να κλαει για το s10+ λες και αλλαξε ο κοσμος ξαφνικα και εγινε χρεπι το xsmax με την ελευση του s10. Δεν εχει καμια λογικη αυτο που λες.

Ασε που δεν χρειαζεται να κλαει τα λεφτα του διοτι το Iphone κραταει ακομη την αξια, οποτε αν ξαφνικα παθανε σοκ με το s10 μπορουν να πουλησουν τα xsmax τους και να παρουν το s10+ βαζωντας ελαχιστα η και καθολου χρηματα. Αυτο ειναι ενα απ τα καλα του iphone, κραταει αξια, δεν ξεφτυλιζεται χανωντας  την μιση τιμη του ενα 5μηνο μετα την κυκοφορια του σαν τα android.

Προφανώς δεν έχουν όλοι κόλλημα με το ios,Χρεπι ήταν πάντα άλλα κάποιοι δεν το βλέπουν.Moνo 400E θα χάσει σε 3 μηνες.Κάτι άλλο για την xiaomi?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Istros είπε

Προφανώς δεν έχουν όλοι κόλλημα με το ios,Χρεπι ήταν πάντα άλλα κάποιοι δεν το βλέπουν.Moνo 400E θα χάσει σε 3 μηνες.Κάτι άλλο για την xiaomi?

Το οτι το βλεπεις εσυ χρεπι δεν σημαινει οτι ειναι και σωστη η αποψη σου και την συμμερίζονται ολοι. Αν ισχυε αυτο που λες η apple δεν θα ηταν εκει που ειναι σημερα, οποτε δεν γινετε ολοι που ψωνιζουν να ειναι χαζοι και εσυ να εισαι ο εξυπνος.

Επισης σου ξανα λεω, αυτοι οι γνωστοι σου που βλεπου το s10+ και κλαινε μπορουν αυριο και ολας να πουλησουν τα "χρεπια" τους και να αγοραζουν s10+ συμπληρωντας πενταροδεκαρες.

Οσο για την xiaοmi το λεει και τιτλος, θελει να ανεβασει τιμες να αποκτισει "πρεστιζ" μπας και γινει apple.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''όλοι ονειρεύονται το ios και όσοι δεν το κάνουν είναι φτωχοί''Μάλλον αυτό πιστεύεις επειδή δεν μπορείς να πάρεις iphone.To S10 έχει εξαφανιστεί και δεν υπάρχει πουθενά ούτε για δείγμα μάλλον επειδή δεν είναι καλό.Η xiaomi δεν θέλει να γίνει apple ούτε κανένας άλλος τα κορόιδα θέλουν για να πουλάνε με 40% κέρδος.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Istros είπε

''όλοι ονειρεύονται το ios και όσοι δεν το κάνουν είναι φτωχοί''Μάλλον αυτό πιστεύεις επειδή δεν μπορείς να πάρεις iphone.To S10 έχει εξαφανιστεί και δεν υπάρχει πουθενά ούτε για δείγμα μάλλον επειδή δεν είναι καλό.Η xiaomi δεν θέλει να γίνει apple ούτε κανένας άλλος τα κορόιδα θέλουν για να πουλάνε με 40% κέρδος.

Ειπα πουθενα οτι το s10 δεν ειναι καλο?

Εχεις προβλημα αναγνωσης-κατανοησης γραπτου λογου?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απόλυτα φυσιολογική κίνηση Marketing. Σου πετάει ένα Pocofone f1 στα 300€.... σου κάνει ένα intro το τι κινητά μπορεί να βγάλει και να κερδίσει κόσμο μέσο του MIUI και των συνηθειών που σε μαθαίνει όπως εμένα και κινητό χωρίς MIUI πια δεν μπορώ.... σε αφήνει να τα ξεκλειδώνεις να τα κάνεις ότι γουστάρεις σε ROMs σε χώνει ακόμα πιο βαθιά στον "εθισμό"... λογικά το επόμενο Pocofone f2(μάλλον) πάλι θα έχει κορυφαία specs με 100 - 150€ πιο πάνω σε τιμή λανσαρίσματος από το προηγούμενο... αν είσαι ευχαριστημένος από το πρώτο τότε θα πεις "χαλάλι μωρέ 100€".

Και σε λίγο καιρό όσο θα βγαίνουν νέα θα βγαίνουν poco σε διάφορες εκδόσεις του τύπου το ένα luxury με πολλά πλεονεκτήματα και κορυφή και ένα poco που θα είναι επίσης από τα κορυφαία αλλά θα είναι σε κάποιους τομείς υποδεέστερο, δλδ οθόνη, μέγεθος και ίσως κάμερα, σαν να βγάζει στο μέλλον f3 max και f3s όπως κάνουν άλλες εταιρείες  π.χ. One+

Αλλα ο CEO το φτηνιάρικο που το είδε;;; το mi8 και mix 3 δεν τα λες και φτηνιάρικα. Η σωστή δήλωση που θα έπρεπε να κάνει είναι "τέρμα τα φτηνά και best value/midrange για τα specs και θα σας πλασάρουμε μόνο high end με τιμές ανώτερες και καλύτερης ποιότητας".

Αλλα σιγά, σήμερα είναι η Xiaomi αύριο θα σου βγει η "Meawmi" με λογότυπο την γάτα και θα κάνει την ίδια στρατηγική.

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 hours ago, Istros said:

Προφανώς δεν έχουν όλοι κόλλημα με το ios,Χρεπι ήταν πάντα άλλα κάποιοι δεν το βλέπουν.Moνo 400E θα χάσει σε 3 μηνες.Κάτι άλλο για την xiaomi?

Εγώ νόμιζα πως χρέπι είναι το MIUI! 😛 

Φαντάσου λοιπόν τώρα να βγάλει η Xiaomi συσκευή με 800-900 ευρώ που σε 3 μήνες θα χάσει το 60% της τιμής του... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εγώ νόμιζα πως χρέπι είναι το MIUI! 😛 

Φαντάσου λοιπόν τώρα να βγάλει η Xiaomi συσκευή με 800-900 ευρώ που σε 3 μήνες θα χάσει το 60% της τιμής του... 

Δεν πρόκειται να διαθέσει συσκευές στα 800-900€.Το mi9 έχει 450€.Θα βγάλει μια συσκευή με καλύτερη ποιότητα και hardware π.χ. στα 600€.Δεν βλέπω κάποιο αρνητικό,θα διατηρήσει τις value for money συσκευές της και θα βγάλει και καλύτερες σε καλή τιμή αυτό θα είναι υπέρ του καταναλωτή γιατί θα υπάρχει μεγαλύτερος ανταγωνισμός σε ποιοτικές συσκευές.Θα αγοράζουμε μετα απο 3 μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Ειπα πουθενα οτι το s10 δεν ειναι καλο?

Εχεις προβλημα αναγνωσης-κατανοησης γραπτου λογου?

Το κατάλαβες σχετικά γρήγορα, εμένα μου πήρε καιρό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KostasKri είπε

Το κατάλαβες σχετικά γρήγορα, εμένα μου πήρε καιρό :P

Από ασυναρτησίες εδώ μέσα έχουμε χορτάσει.Επιχειρηματα δεν βλεπουμε

14 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Ειπα πουθενα οτι το s10 δεν ειναι καλο?

Εχεις προβλημα αναγνωσης-κατανοησης γραπτου λογου?

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...