Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Xiaomi θεωρεί ότι με μία αύξηση στις τιμές η εταιρεία θα αποτινάξει τη «ρετσινιά» της φτηνιάρικης μάρκας


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα έλεγα να προσέχουν αυτοί οι "πανέξυπνοι CEO" μήπως τελικά αντί να αποτινάξει την ρετσινιά της φθηνής εταιρείας στο τέλος καταλήξει να κυνηγάει τις τρελές πωλήσεις που ήδη κάνει με το τηλεσκόπιο...

 

Καλύτερα θα ήταν να κοιτάξει τα τελευταία προβλήματα διαθεσιμότητας με το ΜΙ 9 και να αφήσει τις "αηδίες" περί φθηνής εταιρείας. Όλοι μας αγοράζουμε τα κινητά της ΧΙΑΟΜΙ επειδή έχουν εξαιρετικό VFM και έχουν αποδείξει τελευταία ότι είναι ταυτόχρονα και πολύ "solid" συσκευές.

 

Υ.Γ. : Ας κοιτάξει λίγο και προς HTC μεριά διότι όταν το πράγμα στραβώσει δύσκολα υπάρχει γυρισμός πλέον!

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, KoreanW είπε

άντε μπράβο, όχι ότι δεν το κατάλαβα

επειδή εσύ λες ότι δεν έχει διαφημίσεις, μπορείς να μου εξηγήσεις τί είναι οι «προτεινόμενες εφαρμογές» στο miui ;

 

Οτι ειναι και στο Sony μου XA1 Plus, στο system update. Διαφημισεις .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, QuitLife said:

Οτι ειναι και στο Sony μου XA1 Plus, στο system update. Διαφημισεις .....

κακώς

βέβαια στο Xiaomi οι διαφημίσεις είναι στην αρχική οθόνη...

IMG-20190309-121757.jpg&key=1b3731471540

και επανέρχομαι στο ένα πράγμα που είπα από την αρχή,

αν θέλουν premium τιμές, να κόψουν τις διαφημίσεις και το spyware

Επεξ/σία από KoreanW
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KoreanW είπε

τότε δικαιολογείται να μου επιτίθεσαι, γιατί στα αλήθεια δεν ξέρεις ότι το miui έχει διαφημίσεις

στην αρχική οθόνη πατάς στο όνομα του φακέλου για την επιλογή «προτεινόμενες εφαρμογές» οι οποίες εμφανίζονται χαμηλά στην οθόνη

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πουθενάΟυτε χαμηλά ούτε ψηλά ούτε πουθενά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας σταματήσει να βγάζει 25 κινητά το χρόνο και ας βγάζει ένα μόνο, πολύ πιο ποιοτικό από τον ανταγωνισμό που θα ξέρει ότι πολλοί θα το θέλουν έτσι ακριβώς όπως είναι.

 

Παλια έτσι έκανε η apple και έφτασε τόσο ψηλά, τώρα πια όμως έχει χάσει το παιχνίδι και σε αυτό φταίει η μεγάλη της απώλεια!

 

Με ένα κινητό τον χρόνο έχεις πιο ξεκάθαρους στόχους, είναι πιο εύκολο να φροντίζεις το λειτουργικό και ενώ κάποιοι θα πούνε ότι έτσι περιορίζεις το αγοραστικό σου κοινό εγώ πιστεύω αντίθετα ότι αυτό θέλουν οι καταναλωτές.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Istros said:

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πουθενάΟυτε χαμηλά ούτε ψηλά ούτε πουθενά.

δε βρίσκεις εσύ θες να πεις, δικό σου φταίξιμο εκτός κι αν δε θες να δεις

IMG-20190309-121757.jpg&key=1b3731471540

για να μην πούμε και για διαφημίσεις σε εφαρμογές συστήματος

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, KoreanW είπε

δε βρίσκεις εσύ θες να πεις, δικό σου φταίξιμο εκτός κι αν δε θες να δεις

για να μην πούμε και για διαφημίσεις σε εφαρμογές συστήματος

Για δες εσύ να μου πεις που ειναι.

IMG-42d95a1d95027f94accbd50fc46ba5e3-V.jpg

IMG-32f10f6f02f2316bb3f1bb82aa2f798d-V.jpg

Επεξ/σία από Istros
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά ο διαχωρισμός από την μαμά εταιρεία των brands,Redmi και Pocophone,έγινε για αυτό τον λόγο...

Θα κρατήσει κάτω από το όνομα Xiaomi τα MI και MIMIX,κάνοντας και μια σταθερή αύξηση στην τιμή...ενώ τα άλλα θα έχουν το όνομα by Xiaomi...

Τώρα το θέμα είναι ότι πρέπει να υπάρχει και η ανάλογη ποιότητα σε αυτήν την αύξηση,αν και πάλι θα είναι κάτω του ανταγωνισμού,αλλά θα βάζει κάτι και ταυτόχρονα κάτι θα αφαιρεί...

Εγώ π.χ έχω ξενερώσει με το ΜΙ Α2 γιατί στην ίδια έκδοση,έχει διαφορετικά μέρη hw,και συγκεκριμένα μνήμες,οθόνη,αλλά και δαχτυλικου αποτυπωωματος αισθητήρα...Και επειδή όλοι τα περνουν από Κίνα δεν δίνουν και σημασία,αλλά αν πάρεις από τον  επίσημο εισαγωγέα,δεν είναι και τόσο vfm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KoreanW είπε

Εγώ το πήρα από Γερμανό απλά για να το δω δεν το πολυ-χρησιμοποιώ και τρέχει την 10.2.2.0(PEEMIXM).Πουθενά δεν έχω δει διαφημίσεις ούτε στα προηγούμενα που είχα Τώρα αν έχεις κινεζική ROM η καμία custom είναι άλλο θεμα μην γράφετε όμως ότι έχει διαφημίσεις και spyware

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το παιχνίδι των εντυπώσεων είναι για τους αδαείς και δεν μας αφορά. Να ναι καλά ο ανταγωνισμός, εάν δεν είναι η Xiaomi, θα είναι κάποια άλλη. Πάντως κάτι ποσά που κάποιοι δίνουν, από μένα δεν πρόκειται να τα δουν.

Επεξ/σία από Alch3M1St
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

 θα βοηθήσει επίσης την Xiaomi, που πέρυσι εισήχθη στο χρηματιστήριο, να αυξήσει τα κέρδη για τους επενδυτές και τους μετόχους της 

το οτι διαχωριστηκε σε XIAOMI  - REDMI και η XIAOMI εισηχθη στο χρηματιστηριο, ειναι οι λογοι που θα αυξηθουν οι τιμες των XIAOMI αλλα οχι των REDMI,....!    

 

γι αυτο μην προτρεχουμε.....!!!     πανε να κανουν την XIAOMI, premium εταιρεια και η REDMI θα μεινει σαν η VFM εταιρεια.  

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...