Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Xiaomi θεωρεί ότι με μία αύξηση στις τιμές η εταιρεία θα αποτινάξει τη «ρετσινιά» της φτηνιάρικης μάρκας


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, bill987 είπε

Βρε παίδες ηρεμήστε , δεν ειπε ότι θα πάει στο χιλιάρικο, αλλά από τα 450 στα ~700, αν αυτό σημαίνει ποιότητα και λειτουργικό (χωρίς bugs )αντάξια των άλλων, θα πούμε απλά μπράβο!!!

Εταιρεία είναι , λεφτά θέλει να βγάλει!

 

Από τα 450 στα 700 ευρω είναι 40% αύξηση.

Αν αυξήσει η Samsung ή η Apple τις τιμές των κινητών της κατά 40% με μιας, οι υποψήφιοι αγοραστές θα είναι κάπως έτσι :

13a0.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Istros said:

Εγώ το πήρα από Γερμανό απλά για να το δω δεν το πολυ-χρησιμοποιώ και τρέχει την 10.2.2.0(PEEMIXM).Πουθενά δεν έχω δει διαφημίσεις ούτε στα προηγούμενα που είχα Τώρα αν έχεις κινεζική ROM η καμία custom είναι άλλο θεμα μην γράφετε όμως ότι έχει διαφημίσεις και spyware

 ρε φίλε παράτα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

έχω αγορασμένο από Mi store πιο ελληνικό δε γίνεται και πιο επίσημη αντιπροσωπεία δε γίνεται,

image.png&key=4bee16a1a9464a4ee2a092b710

με ελληνική εργοστασιακή rom στην οποία στο λέω και ότι η μετάφραση είναι «προτεινόμενες εφαρμογές»

στα αγγλικά θα βρεις τη μετάφραση στα αγγλικά του miui ως "promoted apps"

και με ένα googlάρισμα που εσύ δε θα το κάνεις, αλλά θα το κάνει ο οποιοσδήποτε, θα διασταυρώσει το αληθές πως το miui έχει διαφημίσεις και spyware κλπ, αναζητώντας τις λέξεις promoted apps miui folder name

disable-ads-mi-folder.jpg

 

αν για δικούς σου λόγους έγραψες τα όσα επιθετικά παραπάνω και στα διαψεύδω με online αναφορές στα forum των Xiaomi, ε δεν φταίω αν το τερματίζουμε

έλεος...

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κολπα της Huawei βλεπω... Που ξεκινησε με κινητα 100-200 ευρω κ εχει φτασει τα 300 ευρω μ.ο..Θα παρει την κατηφορα κ η xiaomi φανταζομαι..Γτ σε ιδια πανω κατω λεφτα, φυσικα κ δν θα προτιμησω xiaomi, huawei κλπ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MAFAKA είπε

Από τα 450 στα 700 ευρω είναι 40% αύξηση.

Αν αυξήσει η Samsung ή η Apple τις τιμές των κινητών της κατά 40% με μιας, οι υποψήφιοι αγοραστές θα είναι κάπως έτσι :

13a0.gif

Το θέμα είναι ότι η Xiaomi βοηθάει στον ανταγωνισμό και στις τιμές των Samsung,Huawei κτλ Εάν ανεβάσει τις τιμές τις θα ξεφύγουν και οι τιμές στα υπόλοιπα κινητά.Περιμένουμε το note 10 και θα μας έρθει στα 1500€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λέει τα βόδια θέλουν υψηλή τιμή για να νομίζουν ότι παίρνουν κάτι καλύτερο. Βόδια είναι, βόδια θα μείνουν. Δώσε παραπάνω τιμές να τραφούν.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Istros said:

Το θέμα είναι ότι η Xiaomi βοηθάει στον ανταγωνισμό και στις τιμές των Samsung,Huawei κτλ Εάν ανεβάσει τις τιμές τις θα ξεφύγουν και οι τιμές στα υπόλοιπα κινητά.Περιμένουμε το note 10 και θα μας έρθει στα 1500€.

τις βρήκες τις διαφημίσεις στο miui ή όχι;

003525hjxjuoutj7oybgug.png

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KoreanW είπε

 ρε φίλε παράτα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

έχω αγορασμένο από Mi store πιο ελληνικό δε γίνεται και πιο επίσημη αντιπροσωπεία δε γίνεται,

με ελληνική εργοστασιακή rom στην οποία στο λέω και ότι η μετάφραση είναι «προτεινόμενες εφαρμογές»

στα αγγλικά θα βρεις τη μετάφραση στα αγγλικά του miui ως "promoted apps"

και με ένα googlάρισμα που εσύ δε θα το κάνεις, αλλά θα το κάνει ο οποιοσδήποτε, θα διασταυρώσει το αληθές αναζητώντας τις λέξεις promoted apps miui folder name

disable-ads-mi-folder.jpg

αν για δικούς σου λόγους έγραψες τα όσα επιθετικά παραπάνω και στα διαψεύδω με online αναφορές στα forum των Xiaomi, ε δεν φταίω αν το τερματίζουμε

έλεος...

Συγγνώμη που παρεμβαινω αλλά τα promoted apps που αναφέρεις ειναι μεν διαφημίσεις αλλά απενεργοποιούνται απο το μενού.

Και τα Windows 10 εχουν επίσης το ιδιο πράγμα και παλι απενεργοποιούνται.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, panagiotidispan said:

Συγγνώμη που παρεμβαινω αλλά τα promoted apps που αναφέρεις ειναι μεν διαφημίσεις αλλά απενεργοποιούνται απο το μενού.

Και τα Windows 10 εχουν επίσης το ιδιο πράγμα και παλι απενεργοποιούνται.

είπε κάποιος ότι διαψεύδει και δεν παίζουν διαφημίσεις στο miui

οι συγκεκριμένες είναι στην εργοστασιακή rom, στην αρχική μάλιστα οθόνη και για να παίξουν είναι εξατομικευμένες

IMG-20190309-121757.jpg&key=1b3731471540

και δεν αναφέρθηκα σε διαφημίσεις εφαρμογών συστήματος και στις λογής άδειες που ζητάνε...

αλλά εμείς εδώ ας μείνουμε στο ότι τάχα το miui «δεν έχει διαφημίσεις και spyware»

κι ο άλλος δεν τις βρίσκει ούτε πάνω, ούτε κάτω, ούτε δεξιά αριστερά, τί να κάνουμε ήμαρτον!

.

το λοιπόν, ας επαναλάβω το ίδιο πράγμα, αν θέλει premium τιμολόγηση η Xiaomi, ας σταματήσει τις φτήνιες με τις διαφημίσεις στο miui πρώτα

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KoreanW είπε

 ρε φίλε παράτα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

έχω αγορασμένο από Mi store πιο ελληνικό δε γίνεται και πιο επίσημη αντιπροσωπεία δε γίνεται,

με ελληνική εργοστασιακή rom στην οποία στο λέω και ότι η μετάφραση είναι «προτεινόμενες εφαρμογές»

στα αγγλικά θα βρεις τη μετάφραση στα αγγλικά του miui ως "promoted apps"

και με ένα googlάρισμα που εσύ δε θα το κάνεις, αλλά θα το κάνει ο οποιοσδήποτε, θα διασταυρώσει το αληθές πως το miui έχει διαφημίσεις και spyware κλπ, αναζητώντας τις λέξεις promoted apps miui folder name

disable-ads-mi-folder.jpg

αν για δικούς σου λόγους έγραψες τα όσα επιθετικά παραπάνω και στα διαψεύδω με online αναφορές στα forum των Xiaomi, ε δεν φταίω αν το τερματίζουμε

έλεος...

Δεν συνηθίζω να ανεβάζω φωτό από συσκευές που έχω αλλά κάποια πράγματα με ξεπερνούν.Εγω δεν έχω δει πουθενά διαφημίσεις και ήταν όλα global.Στα φόρουμ είναι κινέζικα με custom ROM από Alibaba και τους σαράντα κλεφτες

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Istros said:

Δεν συνηθίζω να ανεβάζω φωτό από συσκευές που έχω αλλά κάποια πράγματα με ξεπερνούν.Εγω δεν έχω δει πουθενά διαφημίσεις και ήταν όλα global.Στα φόρουμ είναι κινέζικα με custom ROM από Alibaba και τους σαράντα κλεφτες

εντάξει καταλάβαμε, είσαι ικανός να λες κι ότι δεν είναι η εργοστασιακή rom,

image.png&key=4bee16a1a9464a4ee2a092b710

μόνο που ο πλανήτης και το ίντερνετ σε διαψεύδουν, φαντάζομαι τα ίδια θα λες για ο,τιδήποτε άλλο στο miui και τις εργοστασιακές εφαρμογές

εγώ θα το σταματήσω εδώ, γιατί πολύ απλά γράφω από pc και μου είναι δύσκολο να ποστάρω screenshot

αν επιμείνεις θα το κάνω και έλα να μου πεις ότι το mi store πουλάει συσκευές με πειραγμένη rom, διότι θα το ήθελα πολύ να πεταχτώ μέχρι το Μαρούσι να τους ξηγηθώ σχετικά

κι αν επιμείνεις κι άλλο , να ρωτήσω και το mi store στο Μαρούσι αν είναι απατεώνες και δεν αντιπροσωπεύουν νόμιμα τα προιόντα της xiaomi

για όνομα!!!

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, KoreanW είπε

τις βρήκες τις διαφημίσεις στο miui ή όχι;

003525hjxjuoutj7oybgug.png

Όχι μ έχεις βάλει και ψάχνω όλο το μενού,φακέλους, ρυθμίσεις δεν υπάρχει τίποτα πουθενά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Δεν συνηθίζω να ανεβάζω φωτό από συσκευές που έχω αλλά κάποια πράγματα με ξεπερνούν.Εγω δεν έχω δει πουθενά διαφημίσεις και ήταν όλα global.Στα φόρουμ είναι κινέζικα με custom ROM από Alibaba και τους σαράντα κλεφτες

Συνήθως βγάζουν 2 μοντέλα 1 cn(αγγλικά κινέζικα) 1 global (multilanguage) δεν έχουν καμία διαφορά εσωτερικά ίσως στο κινέζικο να λείπει το band 20(kenzo-kate αν θυμάσαι) η καλύτερη κίνηση και στις 2 περιπτώσεις είναι unlock bootloader official και να γίνει εγκατάσταση ρομ από xiaomi.eu ή κάποιο άλλο site έχει και ένα ελληνικό 

1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

εντάξει καταλάβαμε, είσαι ικανός να λες κι ότι δεν είναι η εργοστασιακή rom, μόνο που ο πλανήτης και το ίντερνετ σε διαψεύδουν, φαντάζομαι τα ίδια θα λες για ο,τιδήποτε άλλο στο miui και τις εργοστασιακές εφαρμογές

εγώ θα το σταματήσω εδώ, γιατί πολύ απλά γράφω από pc και μου είναι δύσκολο να ποστάρω screenshot

αν επιμείνεις θα το κάνω και έλα να μου πεις ότι το mi store πουλάει συσκευές με πειραγμένη rom, διότι θα το ήθελα πολύ να πεταχτώ μέχρι το Μαρούσι να τους ξηγηθώ σχετικά

κι αν επιμείνεις κι άλλο , να ρωτήσω και το mi store στο Μαρούσι αν είναι απατεώνες και δεν αντιπροσωπεύουν νόμιμα τα προιόντα της xiaomi

για όνομα!!!

Καταρχήν που βρήκες mi store γιατί η ίδια η xiaomeme είπε ότι πολλοί έχουν ψεύτικα certification.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, KoreanW είπε

δε βρίσκεις εσύ θες να πεις, δικό σου φταίξιμο εκτός κι αν δε θες να δεις

για να μην πούμε και για διαφημίσεις σε εφαρμογές συστήματος

Επειδή ούτε εγώ βρίσκω στο δικό μου μήπως εσύ το έχεις το θέμα; mix 2s global..

Δεν βρίσκω κάπου φάκελο προτεινόμενα...

Βοήθα λίγο....

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...