Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Xiaomi θεωρεί ότι με μία αύξηση στις τιμές η εταιρεία θα αποτινάξει τη «ρετσινιά» της φτηνιάρικης μάρκας


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Όλα εντός ορίων είναι. Ξαναδές το και μετά μιλάμε. 

Καλά και στο One Plus και στα Apple στο Θεό είναι το SAR. (και τα Apple δε τα λες και φτηνές συσκευές...) 

Όπως και στα Sony. 

Αν θες χαμηλό SAR πας Samsung,  LG & HTC (αν βρεις πουθενά τα 2 τελευταία) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, VasKag said:

Εμενα παντως (Redmi Note 4 Global (SD)) εχει σταματησει εδω και παρα πολυ καιρο να μου τις εμφανιζει. Ισως απενεργοποιησα κατι, δεν το θυμαμαι.

redminote4.png

Screenshot_2019-03-09-12-30-29-299_com.miui.home.jpg

επιβεβαιώνεις και εσύ όμως ότι υπάρχουν, γιατί μερικοί πουλάνε τρέλα

δοκίμασε να πατήσεις πάνω στην ετικέτα του φακέλου (Περισσότερες εφαρμογές) και θα σου βγάλει την επιλογή

πρόσεχε γιατί κατά τους φωστήρες έχεις και εσύ ψεκασμένη rom... !

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως ειπα εχει σταματησει να τις εμφανιζει. Τις απενεργοποιεις και τελος

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, efstratios1982 είπε

Καλά και στο One Plus και στα Apple στο Θεό είναι το SAR. (και τα Apple δε τα λες και φτηνές συσκευές...) 

Όπως και στα Sony. 

Αν θες χαμηλό SAR πας Samsung,  LG & HTC (αν βρεις πουθενά τα 2 τελευταία) 

Δεν έχει νόημα η επιλογή κινητού με χαμηλό SAR. https://youtu.be/X-dC5LySJmo?t=481

 

Επεξ/σία από Stoliver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KoreanW είπε

χαχαχα

μα πραγματικά όμως λες η infoquest να πουλάει τέτοια προϊόντα επισήμως ως η αντιπροσωπεία της xiaomi ;

λες;

κι ο άλλος δεν ήξερε ότι υπάρχουν mi store... λες;

και ένας ακόμα δεν ξέρει αν έχω συσκευή xiaomi που μιλάω...

ότι δεν υπάρχουν αυτές οι ρυθμίσεις...

ή ότι έχω ψεκασμένη rom...

μα θα με κάνετε να πιστεψω ότι είτε ότι το miui δδε μου δίνει σωστές αναβαθμίσεις είτε ότι είστε fanboys...

μισό και θα ποστάρω κι άλλα screenshot με το system version

το κακό είναι ότι παραπάνω βρέθηκε κι άλλος φίλος που επιβεβαιώνει...

χαχαχαχαχα

φιλε οτι και να γραφεις εσυ μονο σε κινεζικες βερσιον η ψευτοκλομπαλ υπαρχουν αυτα πουθ λες ολα τα αλλα ειναι @@ριες και φιλε δεν ειμαστε ελεφαντες......εδω εγραψες για spyware.........οτι ναναι.........δεν πα να βαλεις 1.000.000 σσ...εγω εγραψα οτι σε αυτα που εφερα απο κινα εχει προτεινομενες..........δεν το διαβασες αυτο..........η οτι σε συμφερει καταλαβαινεις........

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, VasKag said:

Οπως ειπα εχει σταματησει να τις εμφανιζει. Εχει μεινει μονο το  κειμενο

εδώ υπάρχουν άλλοι που δεν καταλαβαίνουν λένε για την ύπαρξή τους

θα ποστάρω και άλλες φωτό

από περιέργεια τί αλλο θα λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κλάψτε τώρα παλικάρια! Να αγοράζετε τις κινεζιες σας ακριβά όπως τους αξίζει.... Για βγείτε από τις τρύπες σας να σας ακουσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίχτους στα ούλα Xiamoάρα! Πάρτους και τα σώβρακα! 

Σε κανά δυο χρονάκια θα έχουμε συγκριτικά στο YouTube ανάμεσα στο νέο flagship killer Κοκοπίκοphone και τη ναυαρχίδα της Xiaomi στο οποίο φυσικά θα κερδίζει το Κοκοπίκο!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρωτος στοχος - η δημιουργια fanboys- επιτευχθει!

Παμε στον επομενο στοχο που ειναι η ανοδος τιμων, απλα το περναμε στους πελατες με ωραιο τροπο.

 

Παμε γερα xiaomara!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι καλή ιδέα ...τουλάχιστον όχι τώρα. Τα νέα Samsung είναι πολύ δυνατά. Ακόμα και η σειρά Α. Αν βάλει το mi 9 πχ στα 550-600 και ρίξει η SAMSUNG το S10e στα 700... δεν ξέρω τι θα χάσει. Εγω έχω το mi a1 pure android και πριν το redmi 4... έχω και iPhone 6s... ολα τα πήρα καινούργια ή μεταχειρισμένα από το insomnia γιατι πραγματικά ήταν σε εξαιρετικές τιμές... δύσκολα θα έδινα πάνω από 300 ευρώ για smartphone, παρά το γεγονός ότι έχω τη δυνατότητα, δεν το κανω ...καθώς απλά δεν χρειάζομαι τρέλα features (που θα χρησιμεύουν σε μια δυο περιπτώσεις το μήνα). Αυτό το “nice to have” έξτρα χαρακτηριστικό όμως το έδωσε φθηνά η xiaomi... Αν αυξήσει την τιμή...πιστεύω θα χάσει από καταναλωτές που έχουν αυτόν τον τρόπο σκέψης... Επίσης, το miui είναι ελαφρύ και εύχρηστο από το αντίστοιχο της SAMSUNG και της Huawei και μέχρι τώρα ίσως το καλύτερο πλην του Android One. Η SAMSUNG με το παλιό λογισμικό έχασε πελάτες ...αν όμως προσαρμόσει στα φθηνά (σειρά Α) το νέο λογισμικό One, τότε οι συσκευές της θα είναι πάλι όμορφες και λειτουργικές... H Huawei με την επιθετική πολιτική στις τιμές έγινε 2η εταιρεία σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες (και αν δεν ήταν και ο πόλεμος από την άλλη μεριά του Ατλαντικού θα πήγαινε ακόμα καλύτερα). Η κινεζική πλέον Nokia βγάζει εξαιρετικά vfm κινητά με pure android και επίσης υπάρχει και η Lenovo που αν σουλουπωσει λίγο τα Moto G θα μπει πάλι δυνατά στο παιχνίδι (θυμάστε πιστεύω το MOTO G 1ης και 2ης γενιάς...). Δεν είναι καλή κίνηση η αύξηση της τιμής, όχι τώρα, ίσως σε 2 χρόνια και κυρίως όταν εδραιωθεί η διαφορά στην ποιότητα (budget και premium) μεταξύ redmi και mi... ως τότε θεωρώ ότι θα χάσει πελατολόγιο... και δεν εννοώ φυσικά μόνο εμάς ... βλέπε Ινδία, κλπ. 

Επεξ/σία από teovag
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...