Προς το περιεχόμενο

The Outer Worlds (Obsidian)


tanasen01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Γραφοντας στο Γουγλη(google) The Outer Worlds steam,το δευτερο link αναφερει χαρακτηριστικα

The sci-fi RPG, from Obsidian Entertainment and Private Division, will initially be available on Epic and the Microsoft store, but comes to Valve’s service next year.

OK δεν μπήκα στον κόπο να το πάω μέσω γούγλη, εφόσον είχα το steam & gοg ανοικτό και το έψαξα εκεί.

Εάν είναι Epic μέχρι τότε και όχι σε steam/gog, θείος ιτ ιζ μέχρι νεοτέρας. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οποιος δεν θελει να περιμενει να βγει στο steam και θελει να δει το παιχνιδι,ειναι διαθεσιμο απο οτι ειδα στο Game Pass και για το Pc για microsoft store.

Επίσης για όποιον δεν το έχει ακούσει, η MS δίνει δοκιμαστική περίοδο 1 μηνός με κόστος 1€. Καταπληκτική ευκαιρία αφού πρακτικά παίζεις το παιχνίδι με 1ε

35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

 

Επεξ/σία από mike299
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οποιος δεν θελει να περιμενει να βγει στο steam και θελει να δει το παιχνιδι,ειναι διαθεσιμο απο οτι ειδα στο Game Pass και για το Pc για microsoft store.

Όποιος το έχει πάρει με ένα ευρώ το μήνα ή με δώρο από την AMD έχει κάνει την καλύτερη δουλειά. 

Gears of War 5 και the outer worlds δωρεάν πρακτικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα ένα τρίωρο και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ θετικές. Γενικά όλοι οι μηχανισμοί που έχουμε συνηθίσει στο fallout vegas είναι εδώ σε ένα άλλο όμως setting με την υπογραφή της obisidian σε quest, story κτλ.

Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου μην πω ότι περίμενα πως και πώς μια τέτοια δουλειά από obsidian. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρων το παιχνίδι φαίνεται πως συνδιάζει πολύ καλά πάρα πολλά στοιχεία και έχει πολύ ψωμί γενικά θα το ξεκινήσω σύντομα καθότι έχουμε Gamepass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, chek2fire said:

απλά μου άρεσε το μουστάκι :D 

Τα σκληρά αγόρια δεν δίνουν λογαριασμό φίλε μου! Viva la Revolution!

😂🤣🥴

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ωρίτσα που έπαιξα χτες καλό φαίνεται, ξεκίνησε δυνατά . 

Σε 2560*1440 πάει νεράκι με την 1070. 60+ fps very high - ultra .

Προβλέπεται κάψιμο το 3ημερο 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To μόνο ουσιαστικό παράπονο μέχρι τώρα είναι ότι στο Hard οι μάχες είναι φαιδρά εύκολες.

Δευτερεύον -για την ώρα, σε βάθος χρόνου μπορεί και να σπάει νεύρα- το πόσο εύκολα γεμίζει το inventory σε low strength χαρακτήρα.

Τα quests -ειδικά το κυρίως στον πρώτο πλανήτη- πολύ καλά, τα κείμενα καλογραμμένα, το voice acting αξιοπρεπέστατο, οι companions από συμπαθητικοί έως πολύ καλοί. Λογικές αντιδράσεις στα όσα κάνει ο κεντρικός χαρακτήρας. Μου άρεσε το ότι το κεντρικό quest δεν είναι σιδηρόδρομος και τα σχόλια των NPC σε περίπτωση αλλαγής πορείας (τα γράφω αόριστα για να αποφύγω τα spoilers) δείχνουν ότι λαμβάνουν υπόψη αυτή την αλλαγή πορείας.

Γενικά, μέχρι στιγμής, λόγω της πολύ χαμηλής δυσκολίας των μαχών, φέρνει περισσότερο σε interactive adventure. Το οποίο δεν είναι κακό, απαραίτητα, αλλά αν περιμένετε απαιτητικές μάχες (και είστε βετεράνοι των FPS, υπόψη είμαι κάκιστος σε αυτό το είδος παιχνιδιών και μου φαίνονται πανεύκολες οι μάχες) ενδεχομένως να σκαλώσετε σε αυτό το σημείο.

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ θετικές σε επίπεδο ιστορίας. Αρκετό μαύρο χιούμορ, NPCs με χαρακτήρα και όχι καρικατούρες. Στο 1 δολάριο που βγαίνει στο Microsoft Store αφήστε τους θείους στην άκρη. Αν ήταν μόνο EGS δεν θα το ακουμπούσα. Τώρα, ειδικά την ώρα που ο κάτοχος της IP των Fallout φέρεται όπως φέρεται, μια στήριξη στο OW σε τέτοια γελοία τιμή αξίζει.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αυτό για την δυσκολία που λες πήγα να κάνω attack σε ένα mob που βρισκόταν παραδίπλα από το σκάφος και πήρα ολες τις φορές ένα περιποιημένο πουλί και στο normal κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 λεπτά πριν, chek2fire είπε

πάντως αυτό για την δυσκολία που λες πήγα να κάνω attack σε ένα mob που βρισκόταν παραδίπλα από το σκάφος και πήρα ολες τις φορές ένα περιποιημένο πουλί και στο normal κιόλας.

Tι να πω, 9 ώρες, σιδηρόδρομος.

Η μόνη περίπτωση που είδα "δυσκολία" ήταν όταν προέκυψε σε loot ένα grenade launcher (δεδομένο, επαναλαμβάνω, πως είμαι κάκιστος στα FPS άρα μπορεί άνετα να είναι θέμα δικών μου ικανοτήτων) που δεν μπορούσα να σημαδέψω με τίποτε. Και μία φορά που έσκασαν κάτι κολεόπτερα εκεί που έπεφτε πιστολίδι με κάτι marauders και επήλθε το μοιραίο χωρίς να καταλάβω ποιος έριχνε τις μπούφλες.

Αλλιώς, energy σε ρομπότ και plasma σε βιολογικούς οργανισμούς θερίζουν.

Στον πρώτο κόσμο αυτά.

Αλλά, δυσκολία σημαίνει να πρέπει να χρησιμοποιήσεις boost, τακτικές κτλ. Κάτι τέτοιο δεν έχει χρειαστεί, αντίθετα πέφτει πούλημα σε άπειρο υλικό (α, να κάτι αρνητικό που έχω εντοπίσει: αρπάζεις πανεύκολα πράγματα που ανήκουν σε άλλους. Στο δεύτερο κόσμο κάπως δυσκολότερα, αλλά και πάλι...)

Επίσης, ένα ενοχλητικό είναι να σου έρχονται άνθρωποι καταπάνω γραμμή, χωρίς να αξιοποιούν το cover καθόλου. Τα γομάρια οι πίθηκοι, οκ, να το καταλάβω, τα πουλιά, εντάξει. Αλλά, οι άνθρωποι; Πολύ "ανεγκέφαλη" συμπεριφορά.

Η ιστορία, πάντως, μέχρι στιγμής είναι απολαυστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...