Προς το περιεχόμενο

Intel Coffee-Lake CPUs (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

The Comet Lake-S family would be featuring higher TDPs than current Coffee Lake CPU family

Έλεος με τα ζωντανά! Σε 10 χρόνια θα πρέπει να κατεβάζουμε εξτρα γραμμή από τον πίνακα για να δίνουμε ρεύμα σε intel cpu :P

44 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Οι gskill έχουν εγγύηση lifetime ; Σε mushkin & corsair μου έχουν αλλάξει μνήμες 9 και 7 ετών .

ναι (limited lifetime)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stamer είπε

Έλεος με τα ζωντανά! Σε 10 χρόνια θα πρέπει να κατεβάζουμε εξτρα γραμμή από τον πίνακα για να δίνουμε ρεύμα σε intel cpu :P

εμενα πιο πολυ μου την δινει το νεο socket ρε φιλε, τωρα το εβγαλες το z390 ρε Intel δεν μπορουσες να το σχεδιασεις ετσι ωστε να παρει και τους επομενους? ιδια αρχιτεκτονικη ειναι το κερατο μου.

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εμενα πιο πολυ μου την δινει το νεο socket ρε φιλε, τωρα το εβγαλες το z390 ρε Intel δεν μπορουσες να το σχεδιασεις ετσι ωστε να παρει και τους επομενους? ιδια αρχιτεκτονικη ειναι το κερατο μου.

Και πως θα σου πάρουν τα ωραία σου λεφτάκια πιο γρήγορα! Πέρα από την πλάκα είναι τραγικοί εννοείται!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, akoinonitos είπε

τι παιχτηκε ?

συνεχιζει τον χαβα της η Intel...

The Comet Lake-S family would be featuring higher TDPs than current Coffee Lake CPU family and would feature higher clocks too over their predecessors so expect clocks range around the 5 GHz mark. 

Ειμαι περιεργος τι thermals θα εχει ο 10core.

Λογικό θα είναι τέρας ο 10πυρηνος, πάλι beast vrm θα χρειαστούν για να παραμείνουν στη 1η θέση και μη κοροιδευομαστε και οι users intel/amd πόσοι αλλάξαμε πλατφόρμες για καλύτερη υποστήριξη z370*z390 , X370*x390

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Λογικό θα είναι τέρας ο 10πυρηνος, πάλι beast vrm θα χρειαστούν για να παραμείνουν στη 1η θέση και μη κοροιδευομαστε και οι users intel/amd πόσοι αλλάξαμε πλατφόρμες για καλύτερη υποστήριξη z370*z390 , X370*x390

Μωρε ναι αλλα εφοσον ξερεις οτι θα τον βγαλεις καποια στιγμη και σχεδον ολοι με 9900k εχουν παρει τοπ μητρικες γτ να μην τις εχεις σχεδιασει ετσι ωστε να μπορουν να τον δουλεψουν. Για παραδειγμα εγω ειμαι με τον 2700x και την x470 ,θα παω σιγουρα σε zen2 cpu και πολυ πιθανο να παω σε x570 καποια  στιγμη αλλα δεν με εμποδιζει τπτ να κρατησω την μεταβαση  σε x570 για αργοτερα. Οπως και αρκετοι με 9900k εμειναν με z370. Θα δωσω που θα δωσω ενα σκασμο λεφτα για την cpu γτ δεν με αφηνεις να κρατησω το υπαρχον mobo εστω και δουλευοντας την cpu stock. Λογικα θα φυγει η igpu φανταζομαι ε?

2 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Οι gskill έχουν εγγύηση lifetime ; Σε mushkin & corsair μου έχουν αλλάξει μνήμες 9 και 7 ετών .

https://www.gskill.com/en/warranty

Ρε @Fulgore τι σε μπερδευει αγορι μου?  :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με μπερδευει οτι κανει παραπονο για την υποστηριξη της Intel που ειναι ιδια εδω και χρονια(μιας και η Intel δεν χρειαζεται να βγαζει καθε χρονο μητρικες για να υποστηριζονται σωστα οι μνημες ram )καποιος που γραφει αυτο

41 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ειμαι με τον 2700x και την x470 ,

θα παω σιγουρα σε zen2 cpu και πολυ πιθανο να παω σε x570

καποια  στιγμη αλλα δεν με εμποδιζει τπτ να κρατησω την μεταβαση  σε x570 για αργοτερα. Οπως και αρκετοι με 9900k εμειναν με z370.

Θα δωσω που θα δωσω ενα σκασμο λεφτα για την cpu γτ δεν με αφηνεις να κρατησω το υπαρχον mobo εστω και δουλευοντας την cpu stock.

Γιατι πολυ απλα δεν στεκει αυτο που γραφεις με την πραγματικοτητα.

Οποιος αλλαζει καθε χρονο επεξεργαστη απλα γιατι ετσι(μικροβιο ή οπως θελει ας το πει ο καθενας),δεν θα τον πειραζει να αλλαξει και μητρικη.

Οτι δηλαδη εκαναν οι περισσοτεροι οταν πηγαν απο Ryzen 1ης γενιας σε Ryzen 2ης γενιας που αλλαξαν οχι μονο cpu αλλα και μητρικη,ετσι δεν ειναι?

Γιαυτο και αυτα περι μητρικων ειναι ανουσια,ειδικα δε οταν απο του χρονου θα βγουν οι Ddr5 μνημες στην αγορα,κοινως με λιγα λογια θα εχουμε ουτως ή αλλως νεες πλατφορμες. 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Με μπερδευει οτι κανει παραπονο για την υποστηριξη της Intel που ειναι ιδια εδω και χρονια(μιας και η Intel δεν χρειαζεται να βγαζει καθε χρονο μητρικες για να υποστηριζονται σωστα οι μνημες ram )καποιος που γραφει αυτο

Γιατι πολυ απλα δεν στεκει αυτο που γραφεις με την πραγματικοτητα.

Οποιος αλλαζει καθε χρονο επεξεργαστη απλα γιατι ετσι(μικροβιο ή οπως θελει ας το πει ο καθενας),δεν θα τον πειραζει να αλλαξει και μητρικη.

Ξερουμε πολυ καλα τι χρηση κανουν οι περισσοτεροι στα pc τους και τι συστηματα χρειαζονται.

Γιαυτο και αυτα περι μητρικων ειναι ανουσια,ειδικα δε οταν απο του χρονου θα βγουν οι Ddr5 μνημες στην αγορα. Αυτες σε τι μητρικες θα μπουν?

Σοβαρά τώρα δουλεύεις στην intel???

Συνέχεια τον δικηγόρο της κάνεις,ο ακοινώνητος είπε την άποψη του όμορφα ωραία 

Χαλαρώστε και μην φανατιζεστε

Επεξ/σία από patsakos. D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Σοβαρά τώρα δουλεύεις στην intel???

Συνέχεια τον δικηγόρο της κάνεις,ο ακοινώνητος είπε την άποψη του όμορφα ωραία 

Ποιον ακριβως δικηγορο κανω?Εσυ νομιζεις οτι ο κοσμος αλλη δουλεια δεν εχει απο το να κοιταζει καθε χρονο την αγορα επεξεργαστη?

Δηλαδη αυτος που αγοραζε ενα 8700κ για ποιο ρημαδο λογο να κοιταζει μετα απο ενα χρονο να αλλαξει τον επεξεργαστη του?Τι δεν τον καλυπτει ακριβως?Οι υψηλες μνημες ram που παιζουν καλυτερα σε intel πλατφορμες?Τα 5ghz που μπορει να φτασει?

Το ιδιο και οσοι πηραν τον 9900κ,για ποιο λογο να κοιταξουν του χρονου για 10πυρηνο?Για να λενε οτι εχουν 10πυρηνο?

Αν τωρα ο αλλος κανει αλλαγες γιατι εχει μικροβιο,προβλημα του. Το ειδαμε και στην περιπτωση των Ryzen που οι περισσοτεροι που εκαναν αλλαγη εδιωξαν οχι μονο τον επεξεργαστη,αλλα και την μητρικη.Εκει βεβαια κανεις δεν ειπε τιποτα,μονο likes εμπαιναν,βεβαια στις κουβεντες ας αναφερουν τα περι υποστηριξης.

Αλλα ξεχασα εδω οταν λεμε τα αυτονοητα ειμαστε δικηγοροι και fanboy εταιρειων.

Το πιο αστειο ειναι οτι η Intel την πολιτικη με τα sockets την εχει εδω και χρονια ετσι. Σε οποιον αρεσει.Σε οποιον δεν αρεσει,ας κοιταξει αλλου.

Απλα ειναι τα πραγματα,αλλα κλασσικα στα forum μια ζωη να τα κανουμε πολυπλοκα χωρις λογο.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Με μπερδευει οτι κανει παραπονο για την υποστηριξη της Intel που ειναι ιδια εδω και χρονια(μιας και η Intel δεν χρειαζεται να βγαζει καθε χρονο μητρικες για να υποστηριζονται σωστα οι μνημες ram )καποιος που γραφει αυτο

Γιατι πολυ απλα δεν στεκει αυτο που γραφεις με την πραγματικοτητα.

Οποιος αλλαζει καθε χρονο επεξεργαστη απλα γιατι ετσι(μικροβιο ή οπως θελει ας το πει ο καθενας),δεν θα τον πειραζει να αλλαξει και μητρικη.

Οτι δηλαδη εκαναν οι περισσοτεροι οταν πηγαν απο Ryzen 1ης γενιας σε Ryzen 2ης γενιας που αλλαξαν οχι μονο cpu αλλα και μητρικη,ετσι δεν ειναι?

Γιαυτο και αυτα περι μητρικων ειναι ανουσια,ειδικα δε οταν απο του χρονου θα βγουν οι Ddr5 μνημες στην αγορα,κοινως με λιγα λογια θα εχουμε ουτως ή αλλως νεες πλατφορμες. 

Spoiler

Με την δική σου πραγματικότητα μπορεί. Άμα εσυ γουστάρεις να τα σκας γτ έτσι με γεια σου με χαρά σου. Εγώ ξέρω ένα σκασμό κόσμο που έμεινε σε z370 και δεν τον χάλασε καθόλου. Εγώ μπορεί να γουστάρω να αλλάζω cpu καθε χρόνο αλλά δεν σημαίνει ότι τα έχω και για πέταμα τα λεφτά μου. Επίσης όσο έκανε ο 9900k  έκανε η cpu μου και μητρική μου μαζί γι'αυτό και δεν τον τίμησαν αν και το σκεφτόμουν.

15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ποιον ακριβως δικηγορο κανω?Εσυ νομιζεις οτι ο κοσμος αλλη δουλεια δεν εχει απο το να κοιταζει καθε χρονο την αγορα επεξεργαστη?

Δηλαδη αυτος που αγοραζε ενα 8700κ για ποιο ρημαδο λογο να κοιταζει μετα απο ενα χρονο να αλλαξει τον επεξεργαστη του?Τι δεν τον καλυπτει ακριβως?Οι υψηλες μνημες ram που παιζουν καλυτερα σε intel πλατφορμες?Τα 5ghz που μπορει να φτασει?

Το ιδιο και οσοι πηραν τον 9900κ,για ποιο λογο να κοιταξουν του χρονου για 10πυρηνο?Για να λενε οτι εχουν 10πυρηνο?

Αν τωρα ο αλλος κανει αλλαγες γιατι εχει μικροβιο,προβλημα του. Το ειδαμε και στην περιπτωση των Ryzen που οι περισσοτεροι που εκαναν αλλαγη εδιωξαν οχι μονο τον επεξεργαστη,αλλα και την μητρικη.Εκει βεβαια κανεις δεν ειπε τιποτα,μονο likes εμπαιναν,βεβαια στις κουβεντες ας αναφερουν τα περι υποστηριξης.

Αλλα ξεχασα εδω οταν λεμε τα αυτονοητα ειμαστε δικηγοροι και fanboy εταιρειων.

Το πιο αστειο ειναι οτι η Intel την πολιτικη με τα sockets την εχει εδω και χρονια ετσι. Σε οποιον αρεσει.Σε οποιον δεν αρεσει,ας κοιταξει αλλου.

Απλα ειναι τα πραγματα,αλλα κλασσικα στα forum μια ζωη να τα κανουμε πολυπλοκα χωρις λογο.

Spoiler

Εσυ για ποιον λόγο άλλαξες ολόκληρη πλατφόρμα ρε φίλε, δεν σε κάλυπτε ο 8700k ε? Αν μπορουσες να δεις ποιοι αγορασαν 9900k θα καταλαβαινες οτι το 90% ηταν αυτοι που ειχαν 8700k (οπως και εσυ ξαναλαεω).  Το ότι έχουμε ένα χόμπι δεν σημαίνει και ότι γουστάρουμε να μας τον πιάνουν αδερφέ... Τέλος πάντων ας το αφήσουμε εδώ αφού είναι από καιρό εντελώς διαφορετικές οι απόψεις μας.

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Με την δική σου πραγματικότητα μπορεί. Άμα εσυ γουστάρεις να τα σκας γτ έτσι με γεια σου με χαρά σου. Εγώ ξέρω ένα σκασμό κόσμο που έμεινε σε z370 και δεν τον χάλασε καθόλου. Εγώ μπορεί να γουστάρω να αλλάζω cpu καθε χρόνο αλλά δεν σημαίνει ότι τα έχω και για πέταμα τα λεφτά μου. Επίσης όσο έκανε ο 9900k  έκανε η cpu μου και μητρική μου μαζί γι'αυτό και δεν τον τίμησαν αν και το σκεφτόμουν.

Και πολυ καλα κανεις αλλα το ερωτημα οπως ειπα παραπανω ειναι αλλο.

Αφου για χ,ψ λογους η Intel δεν σε καλυπτει σε αυτα που θελεις,στα θεματα των Intel γιατι κανεις παραπονα?

Και με τους πρωτους καφεδες το 2017 ειχες κανει τοτε παραπονα για τις τιμες και τα sockets γιαυτο και πηγες σε Ryzen.

Γιατι 2χρονια μετα παλι τα ιδια και τα ιδια,ειδικα δε οταν το εχεις παρει αποφαση οτι μεχρι και του χρονου θα αγοραζεις ryzen?

Γιατι σου την δινει στα νευρα κατι που δεν προκειται να αγορασεις?

Τα ιδια πραγματα ειχα γραψει και παλιοτερα εγω παλι σε αναλογα σχολια.

Κανετε παραπονα για την υποστηριξη της Intel στα socket.Εταξε ποτε η εταιρεια παραπανω υποστηριξη και το πηρε πισω?Δεν ειναι γνωστο εδω και χρονια το τι υποστηριξη προσφερει?

Ειναι σαν να αγοραζει καποιος Android κινητο και να κανει παραπονο γιατι οι ναυαρχιδες στο Android παιρνουν μονο 2χρονια αναβαθμισεων,ενω των Iphone παιρνουν 4με 5.

Αυτα σου λεει οτι σου δινει η εταιρεια.Αν σαρεσουν καλως,αλλιως κοιταζεις αλλου.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και πολυ καλα κανεις αλλα το ερωτημα οπως ειπα παραπανω ειναι αλλο.

Αφου για χ,ψ λογους η Intel δεν σε καλυπτει σε αυτα που θελεις,στα θεματα των Intel γιατι κανεις παραπονα?

Και με τους πρωτους καφεδες το 2017 ειχες κανει τοτε παραπονα για τις τιμες και τα sockets γιαυτο και πηγες σε Ryzen.

Γιατι 2χρονια μετα παλι τα ιδια και τα ιδια,ειδικα δε οταν το εχεις παρει αποφαση οτι μεχρι και του χρονου θα αγοραζεις ryzen?

Γιατι σου την δινει στα νευρα κατι που δεν προκειται να αγορασεις?

Spoiler

Γτ ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ ρε φιλε και σχολιαζουμε την τεχνολογια ,τοσο περιεργο σου φαινεται η μηπως πρεπει να σχολιαζουμε κατι μονο για τα θετικα του και τα αρνητικα του να τα αφηνουμε στην ακρη για να μην στεναχωρησουμε τον καθενα. Αντε καλο βραδυ να εχεις

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και πολυ καλα κανεις αλλα το ερωτημα οπως ειπα παραπανω ειναι αλλο.

Αφου για χ,ψ λογους η Intel δεν σε καλυπτει σε αυτα που θελεις,στα θεματα των Intel γιατι κανεις παραπονα?

Και με τους πρωτους καφεδες το 2017 ειχες κανει τοτε παραπονα για τις τιμες και τα sockets γιαυτο και πηγες σε Ryzen.

Γιατι 2χρονια μετα παλι τα ιδια και τα ιδια,ειδικα δε οταν το εχεις παρει αποφαση οτι μεχρι και του χρονου θα αγοραζεις ryzen?

Γιατι σου την δινει στα νευρα κατι που δεν προκειται να αγορασεις?

Τα ιδια πραγματα ειχα γραψει και παλιοτερα εγω παλι σε αναλογα σχολια.

Κανετε παραπονα για την υποστηριξη της Intel στα socket.Εταξε ποτε η εταιρεια παραπανω υποστηριξη και το πηρε πισω?Δεν ειναι γνωστο εδω και χρονια το τι υποστηριξη προσφερει?

Ειναι σαν να αγοραζει καποιος Android κινητο και να κανει παραπονο γιατι οι ναυαρχιδες στο Android παιρνουν μονο 2χρονια αναβαθμισεων,ενω των Iphone παιρνουν 4με 5.

Αυτα σου λεει οτι σου δινει η εταιρεια.Αν σαρεσουν καλως,αλλιως κοιταζεις αλλου.

Ο ακοινώνητος απλά είπε την άποψη του ότι δεν του αρέσει που η intela αλλάζει σοκετ κάθε χρόνο

Εσυ σε 10 λεπτά κατέβασες 5 κατεβατά ανέφερες λαικ amd και χίλια δυο 

Chill boy τις γνώμες μας λέμε ελεύθερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να θυμισω για την ιστορια οτι το θεμα αυτο αφορα αποκλειστικα τους προσφατους Intel coffee lake που εχουν βγει

Αν θελει καποιος ας ανοιξει ξεχωριστο θεμα για τους επομενους intel και τι υποστηριξη θα εχουν σε socket και να κανει εκει τα οποια παραπονα.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω δεν βλεπω να σχολιαζει καποιος την τεχνολογια,εγω αυτο που βλεπω ειναι μια επαναληψη στα ιδια και τα ιδια απλα για να γραψει κατι στο θεμα αυτο.

Οτι δηλαδη οδηγησε ολως τυχαιως στο κλειδωμα και των προηγουμενων θεματων.

Να ερχονται οι κατοχοι Ryzen επεξεργαστων να αναφερουν καθε 3 και λιγο την κακια Intel με τις τιμες και την υποστηριξη της.

Απο το 2013 που ειμαι στο forum,το μονο πραγμα που διαβαζω ειναι για την υποστηριξη των socket της Intel. Και αντε πες τοτε δεν υπηρχε εναλλακτικη λογω των FX.Πλεον με τους Ryzen γιατι παλι τα ιδια και τα ιδια?

Οκ το ειπαμε μια,δυο,παμε παρακατω,κουρασε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.

Δεν σαρεσει η Intel για αυτα που κανει(γενικα μιλωντας),παρε Amd. 

Και αν το Z390 socket δεν υποστηριζει τους επομενους Intel,ασε να τους προβληματισει αυτο κυριως τους κατοχους Z390 που θα τους ενδιαφερουν οι νεοι επεξεργαστες.

Ο ακοινωνητος την συγκεκριμενη γνωμη του την εχει ξαναγραψει και παλιοτερα(σεβαστη τοτε φυσικα) και τοτε την ιδια απαντηση πηρε οπως φυσικα και πολυ σωστα πηγε σε Ryzen 7 1700 αφου δεν τον καλυπτε η Intel. 

Την αποψη μας για μια εταιρεια μια φορα την λεμε,οχι καθε τρεις και λιγο γιατι αυτο το πραγμα δεν λεγεται γνωμη.

Και εμενα δεν με καλυψαν τελικα οι Ryzen σε αυτη την γενια και κοιταξα αλλου,εγραψα την αποψη μου στο διπλα θεμα τους τοτε και τελειωσε.

Τελος δες τα προηγουμενα σχολια μιας και εγω ειμαι ο δικηγορος της Intel.

Βλεπεις τους ιδιους τους κατοχους να τους απασχολει τοσο πολυ το θεμα των socket?Αν τους απασχολουσε δεν θα ηταν οι πρωτοι που θα το ανεφεραν και θα εκαναν παραπονα?

Μηπως τους περισσοτερους τελικα δεν τους ενδιαφερει αυτο το πραγμα,γιατι πολυ απλα δεν αναβαθμιζουν καθε χρονο τους επεξεργαστες?

Spoiler

Υπαρχει παρομοιο σχολιο με το δικο μου απο χρηστη με ιντελ συστημα αλλα εκει δεν εβαλες confused, μαλλον εχεις αλλεργια με εμενα και γενικα οποιον δεν εχει ιντελ συστημα καθως για εσενα δεν ταιριαζει στην ομαδα εδω να φανταστω? Ο τιτλος του νηματος ειναι "Intel Coffee-Lake CPUs (Συζήτηση)" δεν ειναι κανενα κλειστο κλαμπ εδω.Ο καθενας φιλτατε κανει τις επιλογες τους και εχει τις αποψεις του ,οι αποψεις ειναι για να συζητωνται και δεν εχει κανενας το δικαιωμα σε δημοσιο χωρο οπως αυτος να μου πει αν θα γραψω και τι θα γραψω εφοσον δεν προσβαλω καποιον. Για οσο καιρο το κανει η ιντελ αυτο εγω θα μπαινω εδω και θα το γραφω γτ ετσι μου βγαινει γτ αυτη ειναι η αποψη μου και θελω να την λεω ειτε σε ενοχλει ειτε οχι. Το οτι κλειδωνονται νηματα γτ εγω λεω οτι δεν γουσταρω την πολιτικη της ιντελ με την αλλαγη socket  θα το παρω για αστειο. Ειπα δεν θα το συνεχισω και το συνεχισα ,ειδες τι κανεις...

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...