Προς το περιεχόμενο

Νovaflix, η πρόταση της Nova για video on-demand περιεχόμενο σε συνδυασμό με Live TV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, bill27 είπε

Πλεον δλδ μονο η wind δεν εχει on demand υπηρεσια που μπορεις να βλεπεις free  σειρες ταινιες,η υπηρεσια φαινεται καλη και ως γνωστον η νοβα μπορει να πασχει λιγο στα αθλητικα αλλα στις σειρες και της ταινιες-σειρες ειναι καλυτερη απο ολες τις αλλες,οποτε πιστευω πως το περιεχομενο θα ειναι αυτο που θα κερδισει τους πελατες.

Παντως δεν μπορω να πιστεψω απο τα σχολια ποσοι haters υπαρχουν για την  1η εταιρια που εφερε το ιντερνετ και την συνδρομητικη στην Ελλαδα,προσωπικα και εγω δεν εχω νοβα αλλα αυτο που γινεται να υποστηριζουν το netflix-γερμανοτε που στην ουσια τα λεφτα που τους δινεις πανε US η δεν ξερω εγω που εκτος Ελλαδος και να απαξιωνουν μια ελληνικη εταιρεια με ξεπερναει.

Εγώ δεν έχω τέτοια κολλήματα... Δίνω τα λεφτά μου, σε κάτι που αξίζει, όχι επειδή είναι ελληνικό... 

Άσε που η Forthnet δεν είναι ελληνική εταιρεία, εδώ και πολλά χρόνια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, bill27 είπε

H NOVA είναι ελληνική ψηφιακή πλατφόρμα δορυφορικής συνδρομητικής τηλεόρασης που ανήκει στην Forthnet μετά από την εξαγορά της εταιρίας NETMED Ν.V., μητρικής των εταιρειών NetMed Hellas και MultiChoice Hellas A.E. οι οποίες παρείχαν υπηρεσίες συνδρομητικής τηλεόρασης στην Ελλάδα (NOVA) και την Κύπρο (NOVA Κύπρου).

Ο μέχρι πρότινος μεγαλομέτοχος του εισηγμένου ομίλου, η Emirates Telecommunications (EIT) από το Ντουμπάι, δεν πούλησε το μερίδιό της (45%) στη Wind και τη Vodafone από τους οποίους είχε προσφορά αλλά μεταβίβασε το 20,6% της Forthnet στη Massar Investments. Πρόκειται για τo επενδυτικό όχημα του Άραβα δισεκατομμυριούχου Αμπντουλ Αζίζ αλ Γκουρχέρ, από το Ντουμπάι. Το υπόλοιπο 22,6% παραμένει στην Tunisie Telecom, μετά την εξαγορά της μαλτέζικης εταιρείας τηλεπικοινωνιών Go η οποία και κατείχε το ποσοστό αυτό μέσω της εμπλοκής της ΕΙΤ στην Τυνησιακή εταιρεία.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, aypnia είπε

To δωρεάν nova go είναι μια χαζομάρα που δεν έχει ούτε τα μισά κανάλια και το κυριότερο χρειάζεται να αλλάζεις συσκευές όλη την ώρα για να δεις ένα αγώνα. Μη ξύνεις πληγές φίλε, αν το novaflix έχει ότι τα novacinema κόβω το κανονικό nova αύριο, μόνο για τα novacinema το έχω ακόμη, στα αθλητικά έχει απαξιωθεί σαν προϊόν.

 

Ότι ναναι... 

Μια χαρά είναι το novago, αρκεί να έχεις καλή σύνδεση 

Εγώ βλέπω μπάλα σε πολύ καλή ποιότητα στο laptop, και με πολύ μικρή καθυστέρηση (έχω 50άρα VDSL με 46-47 πραγματικά)

Από εκεί και πέρα η λογική με τους αγώνες (που σε βάζει να διαλέξεις που θα το δεις) είναι πολύ απλή και αν δε μπορείς να το καταλάβεις δε σου φταίει κανείς 

Η λογική του NOVA GO & του Cosmote on the GO είναι να μπορείς να δεις εσύ που πληρώνεις κάθε μήνα για συνδρομητική υπηρεσία στο σπίτι σου έναν αγώνα ή έστω μια ταινία όταν δεν είσαι εσύ σπίτι σου 

Αν εσύ τώρα θες να πληρώνει ο αδερφός / η μάνα / ο κουμπάρος NOVA και εσύ να τσιμπάς την αντίστοιχη "GO υπηρεσία" τσαμπέ, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Ότι ναναι... 

Μια χαρά είναι το novago, αρκεί να έχεις καλή σύνδεση 

Εγώ βλέπω μπάλα σε πολύ καλή ποιότητα στο laptop, και με πολύ μικρή καθυστέρηση (έχω 50άρα VDSL με 46-47 πραγματικά)

Από εκεί και πέρα η λογική με τους αγώνες (που σε βάζει να διαλέξεις που θα το δεις) είναι πολύ απλή και αν δε μπορείς να το καταλάβεις δε σου φταίει κανείς 

Η λογική του NOVA GO & του Cosmote on the GO είναι να μπορείς να δεις εσύ που πληρώνεις κάθε μήνα για συνδρομητική υπηρεσία στο σπίτι σου έναν αγώνα ή έστω μια ταινία όταν δεν είσαι εσύ σπίτι σου 

Αν εσύ τώρα θες να πληρώνει ο αδερφός / η μάνα / ο κουμπάρος NOVA και εσύ να τσιμπάς την αντίστοιχη "GO υπηρεσία" τσαμπέ, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο

Ότι να'ναι..

Μην βάζεις στο ίδιο σακούλι το Cosmote GO με το Novago, δεν έχει τέτοιους ηλίθιους περιορισμούς και δεν χρειάζεται να κάνουμε αίτηση στα ΚΕΠ για να παρακολουθήσουμε κάτι.

Βασικά καμία υπηρεσία παγκοσμίως δεν έχει τέτοιους ηλίθιους περιορισμούς, από Cosmote GO μέχρι SKY GO, είναι μια παγκόσμια αποκλειστικότητα - πατέντα της Nova.

Δεν θα μας βγάλετε όλους πειρατές για τις ηλιθιότητες τους. Έχω Cosmote TV, Nova, Netflix, Amazon Prime, Youtube Premium και Wind Vision.

To να μπορώ να παρακολουθήσω εγώ ένα αγώνα και η γυναίκα μου να δει κάτι στο κινητό της την ίδια ώρα αν δεν είναι σπίτι είναι πειρατεία;

Σοβαρά; Να βάλουμε 4 συνδρόμες Nova στο ίδιο σπίτι μη τυχόν και χάσουμε το υπερθέαμα.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Ότι ναναι... 

Μια χαρά είναι το novago, αρκεί να έχεις καλή σύνδεση 

Εγώ βλέπω μπάλα σε πολύ καλή ποιότητα στο laptop, και με πολύ μικρή καθυστέρηση (έχω 50άρα VDSL με 46-47 πραγματικά)

Από εκεί και πέρα η λογική με τους αγώνες (που σε βάζει να διαλέξεις που θα το δεις) είναι πολύ απλή και αν δε μπορείς να το καταλάβεις δε σου φταίει κανείς 

Η λογική του NOVA GO & του Cosmote on the GO είναι να μπορείς να δεις εσύ που πληρώνεις κάθε μήνα για συνδρομητική υπηρεσία στο σπίτι σου έναν αγώνα ή έστω μια ταινία όταν δεν είσαι εσύ σπίτι σου 

Αν εσύ τώρα θες να πληρώνει ο αδερφός / η μάνα / ο κουμπάρος NOVA και εσύ να τσιμπάς την αντίστοιχη "GO υπηρεσία" τσαμπέ, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο

Το εχω κοψει εδω και χρονια

Απο τοτε  που δεν επρεπε ο πατέρας σου στο σπίτι να βλέπει ποδόσφαιρο και ότι επρεπε εσυ αν εισαι εξω να βρεις σύνδεση wifi nova για να δεις

Τοτε θυμαμαι η Nova και ο ΟΤΕ ειχαν  διαφημίσεις με αυτούς που βλέπουν ποδόσφαιρο στα ξερονησια της Καραϊβικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aypnia είπε

 To να μπορώ να παρακολουθήσω εγώ ένα αγώνα και η γυναίκα μου να δει κάτι στο κινητό της την ίδια ώρα αν δεν είναι σπίτι είναι πειρατεία;

 Σοβαρά; Να βάλουμε 4 συνδρόμες Nova στο ίδιο σπίτι μη τυχόν και χάσουμε το υπερθέαμα.

Πειρατεία δεν είναι 

Το GO δε το πληρώνεις, στο δίνει τσάμπα η Nova, με κάποιους όρους 

Αν δε σου αρέσουν, απλά κόφτους 

Υ.Γ. γιατί δε μπορεί να δει η γυναίκα ταινία στο κινητό όταν βλέπεις εσύ ματς ;

6 λεπτά πριν, adi32 είπε

Το εχω κοψει εδω και χρονια

Απο τοτε  που δεν επρεπε ο πατέρας σου στο σπίτι να βλέπει ποδόσφαιρο και ότι επρεπε εσυ αν εισαι εξω να βρεις σύνδεση wifi nova για να δεις

Τοτε θυμαμαι η Nova και ο ΟΤΕ ειχαν  διαφημίσεις με αυτούς που βλέπουν ποδόσφαιρο στα ξερονησια της Καραϊβικής

Το είπα και πριν 

Οι λογαριασμοί είναι προσωπικοί, δεν είναι shared 

Ο πατέρας πληρώνει (ή εσύ, το ίδιο είναι), ο πατέρας βλέπει

Είτε στην TV είτε έξω 

Btw δε θυμάμαι ποτέ να είχε θέμα η novago και να ήθελε wifi nova

Όσα χρόνια την χρησιμοποιώ μπαίνω μέσω Cosmote 

Μήπως τα έχεις μπλέξει με το ΟΤΕ GO που αν δεν συνδεόσουν μέσω σύνδεσης COSMOTE είχε 500 περιορισμούς ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

Πειρατεία δεν είναι 

Το GO δε το πληρώνεις, στο δίνει τσάμπα η Nova, με κάποιους όρους 

Αν δε σου αρέσουν, απλά κόφτους 

Υ.Γ. γιατί δε μπορεί να δει η γυναίκα ταινία στο κινητό όταν βλέπεις εσύ ματς ;

H γυναίκα μου μπορεί να δει ταινία, ο γιος μου χρειάζεται να κάνει νέα συνδρομή αν προσπαθήσει να δει κάτι όταν δεν είναι σπίτι.

Αυτό συμβαίνει μόνο στη Nova, το Cosmote GO που είναι κι αυτό δωρεάν δεν κάνει τέτοια, το GO της Wind Vision δεν έχει τέτοιους περιορισμούς και είναι κι αυτό δωρεάν για τους συνδρομητές Wind Vision .

1η λύση, να τον κλειδώσω στο σπίτι τα σαββατοκύριακα, 2η λύση, να κάνω και 2η συνδρομή για το 15χρόνο για το υπερθέαμα της Nova.

Για τη 3η λύση πάω, για κόψιμο τους έχω, ο λόγος που το κρατούσα ήταν τα Novacinema, θα αντέξω χωρίς το ιταλικό πρωτάθλημα.

Το κανονικό κόβεται και μάλλον θα βάλω το Novaflix για τα Novacinema.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, aypnia είπε

H γυναίκα μου μπορεί να δει ταινία, ο γιος μου χρειάζεται να κάνει νέα συνδρομή αν προσπαθήσει να δει κάτι όταν δεν είναι σπίτι.

 Αυτό συμβαίνει μόνο στη Nova, το Cosmote GO που είναι κι αυτό δωρεάν δεν κάνει τέτοια, το GO της Wind Vision δεν έχει τέτοιους περιορισμούς και είναι κι αυτό δωρεάν για τους συνδρομητές Wind Vision .

 1η λύση, να τον κλειδώσω στο σπίτι τα σαββατοκύριακα, 2η λύση, να κάνω και 2η συνδρομή για το 15χρόνο για το υπερθέαμα της Nova.

 Για τη 3η λύση πάω, για κόψιμο τους έχω, ο λόγος που το κρατούσα ήταν τα Novacinema, θα αντέξω χωρίς το ιταλικό πρωτάθλημα.

 Το κανονικό κόβεται και μάλλον θα βάλω το Novaflix για τα Novacinema.

Noμίζω ότι ο δεκαπεντάχρονος γιος σου θα αντέξει για εκείνο το πραγματικά δύσκολο ΣΚ που θα λείπει από το σπίτι, εσύ θα βλέπεις μπάλλα στο σαλόνι και ταυτόχρονα η γυναίκα σου θα βλέπει ταινία στο κινητό, και θα χρειαστεί και αυτός να δει Nova, χωρίς να πάθει κάτι σημαντικό... 

 

 

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λίγα τους λετε...

Δε ξεχνάμε τις τακτικές της - απατεωνιές όταν ήταν καβάλα στο άλογο.

Υπέρογκες χρεώσεις και ταλαιπωρία όταν έληγε και καλά το πακέτο με την έκπτωση που σου έδιναν. Αν το ξέχναγες έσκαγε και κανένας λογαριασμός με 30 % - 40% καπέλο.

Νταβατζιλίκι forthnet θες δε θες.

Παραμύθια στο τηλέφωνο καλοκαιριάτικα για πακέτο πρωταθλημάτων τα οποία είχαν χάσει από τη cosmote. Το διανοείστε ?? Πούλαγαν και καλά κάτι το οποίο δε το είχαν.

Καβάλα στο άλογο λοιπόν εμείς τώρα κυρά nova και εσύ καβάλα στο παγωτό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...