Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, VaggD είπε

Ετσι ετσι μονο 2080 ti super extreme dumb buyer edition.

Ολο το revenue έρχεται απο OEMs και συγκεκριμένα απο midrange GPUs & CPUs

Δεν με ενδιαφέρει από που έρχεται το revenue, είμαι καταναλωτής και κοιτάω τι επιλογές έχω και high-end επιλογή προσφέρει μόνο ο πέτσινος για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Γεια σου ρε AMD, γέμισες τον τόπο mid-rangιλα..

Nvidia

1650

1650super 

1660

1660super 

1660ti 

2060

Διαφορά 5fps η μία από την άλλη με 20 ευρώ διαφορά μεταξύ τους. Η AMD έχει να βγάλει mid range από τις Polaris 5xx. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Ryzenlake said:

Ώπα, αρχίσαμε τα dumb edition. Όποιος αγοράζει midrange είναι έξυπνος μάλλον. Το τελευταίο καταφύγιο αυτού που δεν έχει ούτε σωβρακο να βάλει είναι να το παίζει έξυπνος επειδή ζηλεύει αυτούς που έχουν.

Η κριτική άφορα την nvidia και το πως αντιμετωπίζει/αντιλαμβάνεται τους καταναλωτές/πελάτες της.  Η ουσία παραμένει οτι το midrange & OEMs είναι η κύρια πηγή εσόδων. Τι κάνει ο καθένας με τα λεφτά μου ειναι αδιάφορο και δεν μου πέφτει λόγος! Όσο για τα υπόλοιπα άπλα βγάζεις κόμπλεξ <3.

1 minute ago, Arkin said:

Nvidia

1650

1650super 

1660

1660super 

1660ti 

2060

Διαφορά 5fps η μία από την άλλη με 20 ευρώ διαφορά μεταξύ τους. Η AMD έχει να βγάλει mid range από τις Polaris 5xx. 

Σε λίγο θα μας πεις οτι ο ανταγωνισμός ευνοεί τους καταναλωτές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η AMD δεν έχει βρακι να αλλάξει, δεν την παίρνει να βγάλει προϊόν που απευθύνεται σε λίγους, όταν και όποτε έχει την οικονομική άνεση/πόρους, ναι να επενδύσει και σε κάτι δυνατό. Μέχρι τότε είναι αυτοκτονία, που και καλύτερο να είναι πάλι nvidia θα ψωνίζουν οι 9 στους 10. Εδώ πάνε και παίρνουν 2060 στη τιμή της 5700xt....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Δεν με ενδιαφέρει από που έρχεται το revenue, είμαι καταναλωτής και κοιτάω τι επιλογές έχω και high-end επιλογή προσφέρει μόνο ο πέτσινος για την ώρα.

Είσαι σίγουρος για το "καταναλωτής" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VaggD είπε

Η κριτική άφορα την nvidia και το πως αντιμετωπίζει/αντιλαμβάνεται τους καταναλωτές/πελάτες της.  Η ουσία παραμένει οτι το midrange & OEMs είναι η κύρια πηγή εσόδων. 

 Το dumb buyer edition είναι κριτική προς την nvidia? Και όσοι αγόρασαν 2080ti είναι dumb buyers. Αλλά εγώ βγάζω κόμπλεξ. Έγινε αδερφέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Ryzenlake said:

 Το dumb buyer edition είναι κριτική προς την nvidia? Και όσοι αγόρασαν 2080ti είναι dumb buyers. Αλλά εγώ βγάζω κόμπλεξ. Έγινε αδερφέ. 

Σου απάντησα σε αυτό! Όταν βγάζει 10 εκδόσεις της ίδιας κάρτας με 7-10% διάφορα δείχνει τι εικόνα και άποψη έχει για τους καταναλωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VaggD είπε

Σου απάντησα σε αυτό! Όταν βγάζει 10 εκδόσεις της ίδιας κάρτας με 7-10% διάφορα δείχνει τι εικόνα και άποψη έχει για τους καταναλωτές.

Ενώ η AMD που είναι ο ορισμός του rebradeon, δείχνει άλλο ; Μην το κουράζεις, κοκκινοφρουρός είσαι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, leros2004 said:

Η AMD δεν έχει βρακι να αλλάξει, δεν την παίρνει να βγάλει προϊόν που απευθύνεται σε λίγους, όταν και όποτε έχει την οικονομική άνεση/πόρους, ναι να επενδύσει και σε κάτι δυνατό. Μέχρι τότε είναι αυτοκτονία, που και καλύτερο να είναι πάλι nvidia θα ψωνίζουν οι 9 στους 10. Εδώ πάνε και παίρνουν 2060 στη τιμή της 5700xt....

Έτσι ακριβός, τέτοιες κάρτες βγαίνουν άπλα για το στέμμα και το dominance, bragging και φυσικά να έχουν με κάτι να ασχολούνται τα fanboys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Η AMD δεν έχει βρακι να αλλάξει, δεν την παίρνει να βγάλει προϊόν που απευθύνεται σε λίγους, όταν και όποτε έχει την οικονομική άνεση/πόρους, ναι να επενδύσει και σε κάτι δυνατό. Μέχρι τότε είναι αυτοκτονία, που και καλύτερο να είναι πάλι nvidia θα ψωνίζουν οι 9 στους 10. Εδώ πάνε και παίρνουν 2060 στη τιμή της 5700xt....

Η VII δεν ήταν προϊόν για λίγους ; Τις πούλησε ΟΛΕΣ. Απλά ΔΕΝ μπορεί να βγάλει αντίστοιχη κάρτα της 2080Ti. Με το ζόρι έφτασε το 1080Τi του 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

 Το dumb buyer edition είναι κριτική προς την nvidia? Και όσοι αγόρασαν 2080ti είναι dumb buyers. Αλλά εγώ βγάζω κόμπλεξ. Έγινε αδερφέ. 

Ίσα ίσα το ανάποδο πρέπει να ισχύει, στη κατηγορία αυτή παίζει μόνη της. Τι άλλο μπορεί να αγοράσει ο καταναλωτής ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Ενώ η AMD που είναι ο ορισμός του rebradeon, δείχνει άλλο ; Μην το κουράζεις, κοκκινοφρουρός είσαι.

Εγώ θέλω επιδώσεις 2070 στα 100, αυτό θα επιτευχθεί μόνο αν οι δυο εταιρίες ανταγωνίζονται επί ίσοις όροις, αυτή την στιγμή η AMD χρειάζεται λεφτά και αυτά θα έρθουν μόνο απο OEMS & midrange GPUs.

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Nvidia

1650

1650super 

1660

1660super 

1660ti 

2060

Διαφορά 5fps η μία από την άλλη με 20 ευρώ διαφορά μεταξύ τους. Η AMD έχει να βγάλει mid range από τις Polaris 5xx. 

ξέχασες την 1060 3gb, 1060 6gb , 1050ti, 1050 2, 1050 3, 1050 4 gb, ίσως υπάρχουν και άλλες, καθόλου απίθανο....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Havik said:

ξέχασες την 1060 3gb, 1060 6gb , 1050ti, 1050 2, 1050 3, 1050 4 gb, ίσως υπάρχουν και άλλες, καθόλου απίθανο....

Άμα είχαν λίγο χιούμορ θα έβγαζαν και super εκδοσή και για αυτές.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Havik είπε

ξέχασες την 1060 3gb, 1060 6gb , 1050ti, 1050 2, 1050 3, 1050 4 gb, ίσως υπάρχουν και άλλες, καθόλου απίθανο....

Αυτες δεν τις έβαλα γιατί είναι Pascal του 2016 κάποια στιγμή θα καταργηθούν που θα πάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...