Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομιζω, μαλλον εχει να κανει με το συστημα καταχωρησης στοιχειων του Electronic Advance Data (EAD) προς χωρες της ΕΕ.

Θα δουμε, απλα μου φαινεται απιθανο να ειναι λογω βρεγμενης παλετας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Irenektl είπε

Τα ίδια κι εγώ, έχω στείλειmsil αλλά φυσικά απάντηση δεν πήρα...

IMG_20211222_223503.jpg

Σε εσένα το δέμα είναι μέσα από την Ευρώπη και δεν έχει δασμούς...τι είδους καταχώριση θέλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα Sportsdirect γνωριζουμε τι ισχυει?

Εχω να ψωνισω 1+ χρονο και δεν ξερω τι παιζει μετα το brexit με τελωνεια κτλ.

Σταματανε ΓΕΤΑ? Τρωνε ελληνικο ΦΠΑ και εκτελωνισμο? Υπαρχει συμφωνια και αποδιδει απευθειας το ΦΠΑ στο ελληνικο δημοσιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, argonaytis είπε

Σε εσένα το δέμα είναι μέσα από την Ευρώπη και δεν έχει δασμούς...τι είδους καταχώριση θέλουν

Δεν έχω ιδέα, πήρα και τηλ αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω γραμμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Irenektl είπε

Δεν έχω ιδέα, πήρα και τηλ αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω γραμμή

έλα στο κλάμπ...προσπαθούμε μέρες τώρα αλλά αυτοί έκλεισαν το μαγαζί και πήγαν για μπίρες 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι φαινεται εχουμε ολοι το ιδιο προβλημα ελπίζω να το λύσουν σύντομα γιατι κοντεύουν και οι διακοπές των χριστουγέννων και θα γινεται χαμος απο δέματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες το πρόβλημα είναι γενικό... Και αφορά δέματα από όλες τις χώρες του κόσμου είτε είναι ΕΕ είτε τρίτες χώρες... Δεν ξέρω τι φάση παίζει αλλά ούτε τα ΕΛΤΑ μπορούν να δώσουν απάντηση..σήμερα μιλούσα με διευθυντή κεντρικού καταστήματος των ΕΛΤΑ και μου λέει ότι δεν είμαι ο πρώτος που ψάχνω δέμα και φυσικά δεν σηκώνουν τηλέφωνο ούτε σε αυτόν για να μάθει τι γίνεται!!! Το φαντάζεστε? Ο διευθυντής των ΕΛΤΑ δεν μπορεί να μάθει πως δουλεύουν τα ΕΛΤΑ στο τελωνείο τους!!! Μην το παλεύετε με τηλέφωνα και eMail. Επίσης να ξέρετε τα περί παλέτας, βροχής κλπ είναι χαζομάρες... Στην ίδια παλέτα και σάκο είναι δέμα από Ταϊλάνδη στην ίδια από Γερμανία ,Ολλανδία και Νέα Υόρκη?? Άλλο είναι το θέμα και πιστεύω έχει να κάνει με black Friday και Χριστούγεννα... Τώρα όσοι υπολογίζαμε να έχουμε τα δώρα μας στην ώρα τους..... πούλο

Επεξ/σία από Neofrank
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και αναρωτιωμουν αν ειμαι ο μονος με το status "ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ, Γ.Ε.Τ.Α". 😂

Καταλαβα παλι οτι να ναι το αγαπημενο μας ΓΕΤΑ καλως ηρθα στο κλαμπ.......

Επεξ/σία από ErnestoChe99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 με Ελλιπη πληροφοριακα στοιχεια και τα πλεον χαζα μηνυματα απο το tracking των ελτα. εστειλα email και στα ελτα και στον πωλητη (το δεμα ειναι απο Κινα και εχουν χρεωθει ολοι οι πλεον νομιμοι φοροι). Σε λιγες μερες θα προχωρησω για refund Και θα ξαναγορασω το προιον απο amazon Γερμανίας για να ερθει με κανα DHL/UPS. 

Τα υπολοιπα αδειων των υπαλληλων απο τη μια και οι διακοπες των Χριστουγεννων μας έφαγαν........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εκτός από το γνωστό ελλιπής στοιχεία, είχα δέμα απλό χωρίς tracking από Αγγλία, το οποίο δεν έφτασε ποτέ στο ταχυδρομείο της περιοχής μου και με ειδοποίησε ο αποστολέας ότι του γύρισε πίσω! Του ζήτησα φωτογραφία για να δω ταμπέλα και ήταν όλο σωστό. Έδειχνε πόσο κοστίζει, πόσα τα μεταφορικά, IOSS number και διεύθυνση όλα πεντακάθαρα. 

Πιο πιθανό ότι βαριούνται να εκτελωνισουν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πιο πιθανό :D:D:D 

Δεν θα πήρανε και τις άδειες τους καθόλου όλο το χρόνο λόγω του κορονοϊού.. Δημόσιο

Επεξ/σία από e-k
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψτε σε όποιο site ξέρετε να γίνει θέμα γενικότερα.. ίσως είναι ένας τρόπος να γραφτεί κανένα άρθρο και να ευαισθητοποιηθεί κανένας από τους αρμόδιους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...