Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηπως ξεμειναν απο προιοντα ή εγινε καποιο λαθος? Πρωτη φορα ακουω το banggood να ακυρωνε παραγγελια απο μονο του.

Με τι μεθοδο αποστολης ηταν? Μηπως priority direct mail που ερχεται μεσω comet συνηθως? Για να δουμε αν οντως υφισταται θεμα με την comet hellas?

Επεξ/σία από Sebu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

eu priority line αρχίζει και στραβωνει το θεμα

Then please place the order again after few days, as the available shipping option EU Priority Line is having some issue due to logistics limitation for your country.

 

Επεξ/σία από Noshleyths1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 25/12/2021 στις 3:50 ΠΜ, ikthareone20736 είπε

 Παρ'όλα αυτά βεβαίως ναι περιμένω να ζω σε ένα κράτος που οι υπηρεσίες του δουλεύουν ρολόι, το εχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ πως στην Ελλάδα δεν λειτουργεί τ-ι-π-ο-τ-α σωστά και όσο περνάνε τα χρόνια ούτε θα λειτουργήσει.

 

Το οξύμωρο βγάζει μάτι, έχεις δίκιο, σε αφήνω με τον πόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Noshleyths1 είπε

eu priority line αρχίζει και στραβωνει το θεμα

Then please place the order again after few days, as the available shipping option EU Priority Line is having some issue due to logistics limitation for your country.

 

Επισης σε πραγματα που ειχα wish list Και ειχε επι αρκετο καιρο το priority direct ως επιλογη αποστολης (απο CN) Πλεον βγαζει μονο banggood express Και eu priority line (με 8-9 ευρω αρα απαγορευτικο εναντι το 1-1,5 ευρω που ειχε το pdp).

Mηπως εχει παιξει καποια κομπλα με την comet hellas ή/και το εδω τελωνειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sebu είπε

Επισης σε πραγματα που ειχα wish list Και ειχε επι αρκετο καιρο το priority direct ως επιλογη αποστολης (απο CN) Πλεον βγαζει μονο banggood express Και eu priority line (με 8-9 ευρω αρα απαγορευτικο εναντι το 1-1,5 ευρω που ειχε το pdp).

Mηπως εχει παιξει καποια κομπλα με την comet hellas ή/και το εδω τελωνειο?

το πιθανοτερο ειναι πως εχει μπουκωσει τοσο πολυ το τελωνειο μας που το ποσοστο παραδοσεων εκτος buyer seller protection εχει αυξηθει σε τετοιο βαθμό που προκειμενου να την τρωει το bg, μας εβγαλε απο τις "αργες" αποστολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2021 στις 11:18 ΠΜ, darefail είπε

Δυστυχώς δεν έφτασε ποτέ στο τοπικό. Με ξέρουν όλοι εκεί, ακόμα και αν ξεχνούσαν να μου το πουν, δεν παίζει να τα έστελναν πίσω. Επίσης όταν φτάνει εκεί, πάντα με στυλό σημειώνουν κάτι "δικά τους" συν ημερομηνία άφιξης. Το δέμα δεν είχε τίποτα γραμμένο επάνω.

Ευτυχώς ο πωλητής μου είπε ότι όταν πήγε στην Royal Mail για να το στείλει ξανά με δικά του έξοδα  και να ζητήσει εξηγήσεις, του είπαν ότι θα σταλεί ξανά δωρεάν...

Έτσι θα έκαναν και τα ΕΛΤΑ εδώ :D :D  

Χμ, περιεργη περιπτωση τοτε.

Καλη ξηγα απο τη Ρουαλ Μαιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια,

Περιμενω δεμα απο ιαπωνια και τελικα μετα απο 2.5 μηνες με καραβι τελικα εφτασε. Σημερα ανανεωθηκε το tracking και μου γραφει αυτα 

26/12/2021, 11:36 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
26/12/2021, 11:34 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ

θα ζητησουν περαιτερω αποδειξεις? κατι cd εχω παραγγειλει και αφισες.

Επεξ/σία από johnmadgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, johnmadgr είπε

Γεια σας παιδια,

Περιμενω δεμα απο ιαπωνια και τελικα μετα απο 2.5 μηνες με καραβι τελικα εφτασε. Σημερα ανανεωθηκε το tracking και μου γραφει αυτα 

26/12/2021, 11:36 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
26/12/2021, 11:34 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ

θα ζητησουν περαιτερω αποδειξεις? κατι cd εχω παραγγειλει και αφισες.

Ναι με καραβι κανει το λιγοτερο 2 μηνες απο Ιαπωνια ενω τελευταια παιρνει κοντα στους 3 μηνες.

Λογικα δε θα σου ζητησουν αποδειξεις, θα σου ερθει ειδοποιηση οταν παει στο τοπικο ελτα με το ποσο που θα πρεπει να πληρωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kosutasu22 είπε

Ναι με καραβι κανει το λιγοτερο 2 μηνες απο Ιαπωνια ενω τελευταια παιρνει κοντα στους 3 μηνες.

Λογικα δε θα σου ζητησουν αποδειξεις, θα σου ερθει ειδοποιηση οταν παει στο τοπικο ελτα με το ποσο που θα πρεπει να πληρωσεις.

μακαρι, τι ταλαιπωρια τρωμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, johnmadgr είπε

Γεια σας παιδια,

Περιμενω δεμα απο ιαπωνια και τελικα μετα απο 2.5 μηνες με καραβι τελικα εφτασε. Σημερα ανανεωθηκε το tracking και μου γραφει αυτα 

26/12/2021, 11:36 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
26/12/2021, 11:34 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ

θα ζητησουν περαιτερω αποδειξεις? κατι cd εχω παραγγειλει και αφισες.

λειτουργεί και σήμερα ο εκτελωνισμός?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ikthareone20736 είπε

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει σωτηρία αν πάω απο το αεροδρόμιο αυτοπροσώπως? Μιας και δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα για να ενημερωθούμε.

δεν ξερω ποσο καιρο περιμενεις αλλα θελει υπομονη αλλιως επικοινωνησε με τα κεντρικα των  ελτα απο αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnmadgr είπε

δεν ξερω ποσο καιρο περιμενεις αλλα θελει υπομονη αλλιως επικοινωνησε με τα κεντρικα των  ελτα απο αυριο

Περιμενω 1 μήνα και κάτι, πήρα στα ΕΛΤΑ και με παρεπεμψαν να πάρω στο τελωνείο και να στείλω και e-mail, εκ των οποίων δεν έχω πάρει απάντηση σε κανένα απο τα δυο εδώ και πολλές ημέρες που προσπαθώ, και ως έσχατη λύση σκεφτόμουν μέχρι να πάω στο αεροδρόμιο ο ίδιος αν είναι να παραλάβω το δέμα διότι είναι πολύ σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ikthareone20736 είπε

Περιμενω 1 μήνα και κάτι, πήρα στα ΕΛΤΑ και με παρεπεμψαν να πάρω στο τελωνείο και να στείλω και e-mail, εκ των οποίων δεν έχω πάρει απάντηση σε κανένα απο τα δυο εδώ και πολλές ημέρες που προσπαθώ, και ως έσχατη λύση σκεφτόμουν μέχρι να πάω στο αεροδρόμιο ο ίδιος αν είναι να παραλάβω το δέμα διότι είναι πολύ σημαντικό.

δεν παιζονται η ανθρωποι τι να πω, σε τι φαση βρισκεται το δεμα σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...