Προς το περιεχόμενο

Brexit και τελωνείο απο UK.


Savvaskarakitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, kostask1 είπε

 

Ποιος να ρωτήσω;το τελωνείο;οπότε πήρα δεν απάντησαν..

Στείλε email στο κατάστημα από όπου θα αγοράσεις το αντικείμενο.

Επεξ/σία από konpat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2023 στις 11:07 ΠΜ, Ukforthemoment είπε

ΜΕΤΑ την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα να κάνω μία ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει έχω κάνει παραγγελία από την Πόλη Cork της Ireland τι ακριβώς ισχύει θα πληρώσω τελωνείο ή όχι εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα

Επεξ/σία από biil73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, biil73 είπε

Καλησπέρα να κάνω μία ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει έχω κάνει παραγγελία από την Πόλη Cork της Ireland τι ακριβώς ισχύει θα πληρώσω τελωνείο ή όχι εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα

Δεν πληρώνεις. Η Ιρλανδία είναι χώρα μέλος της ΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Δεν πληρώνεις. Η Ιρλανδία είναι χώρα μέλος της ΕΕ

Σ ευχαριστώ αδελφέ και εγώ αυτό γνώριζα και μου είπανε διαφορά τελικά αγχώθηκα άδικα Σε ευχαριστώ και πάλι για την άμεση απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, biil73 είπε

Καλησπέρα να κάνω μία ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει έχω κάνει παραγγελία από την Πόλη Cork της Ireland τι ακριβώς ισχύει θα πληρώσω τελωνείο ή όχι εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα

Θα έπρεπε να σε βοηθήσει ότι έχει ευρώ σαν νόμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Θα έπρεπε να σε βοηθήσει ότι έχει ευρώ σαν νόμισμα.

Σωστό πανικοβλήθηκα και αυτό απλά γιατί το δέμα έρχεται με DHL courier και την τελευταία φορά που είχα πάρε-δώσε με τελωνείο με τη συγκεκριμένη εταιρεία πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου και λέω Έχει γούστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Guys καμια αποψη για λαπτοπ απο ΗΒ κανα  1100 λιρες , ποσο θα πεσει εδω το τελωνειο ? με DHL    εχω ακομα διευθυνση ακομα πανω ισως μαλλον συμφερει να ανεβω να το φερω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον ξεθάβω για να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να πάρω 2 μπουφαν απο συγκεκριμένο σαιτ που δεν στελνει ελλαδα. Έχω φιλαράκι που θα παραλάβει uk και μετα θα μου τα στείλει. Με ποιον τρόπο μπορώ να γλιτώσω το τελωνείο? Αν τα ανοίξει απο συσκευασίες, χωρίς ταμπελάκια κλπ και τα στείλει θα είμαι κομπλέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Λοιπον ξεθάβω για να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να πάρω 2 μπουφαν απο συγκεκριμένο σαιτ που δεν στελνει ελλαδα. Έχω φιλαράκι που θα παραλάβει uk και μετα θα μου τα στείλει. Με ποιον τρόπο μπορώ να γλιτώσω το τελωνείο? Αν τα ανοίξει απο συσκευασίες, χωρίς ταμπελάκια κλπ και τα στείλει θα είμαι κομπλέ?

αφού τα κάνει όλα αυτά θα καλέσει κάποια απο τις μεταφορικές που πάνε Ελλάδα και θα σου τα στείλει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, logokrimenos said:

Με ποιον τρόπο μπορώ να γλιτώσω το τελωνείο? Αν τα ανοίξει απο συσκευασίες, χωρίς ταμπελάκια κλπ και τα στείλει θα είμαι κομπλέ?

Δεδομενου πως η μιση Ελλαδα κατοικει στο νησι, μπορεις να βρεις γνωστο-φιλο που να ερθει Ελλαδα επισης και να στο φερει ετσι. Στη "χειροτερη" θα πληρωσεις τα μεταφορικα στο ιδιο προσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Αν τα ανοίξει απο συσκευασίες, χωρίς ταμπελάκια κλπ και τα στείλει θα είμαι κομπλέ?

Και τι γίνεται αν δεν σου κάνουν? 

Για να μην βάλεις καθόλου τον φίλο σου σε ταλαιπωρία τσέκαρε και το forward2me, ίσως σου κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, Nabuko said:

Και τι γίνεται αν δεν σου κάνουν? 

Για να μην βάλεις καθόλου τον φίλο σου σε ταλαιπωρία τσέκαρε και το forward2me, ίσως σου κάνει

αμα δεν μ κανει θα τα πουλησω εδω με καποια μικρη χασουρα. Σημασια εχει να ξερω αν θα δωσω ή οχι τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...