Προς το περιεχόμενο

Διπλώματα οδήγησης


Mimo750

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Μου λέει ότι μπορει να χρειαστουν παραπάνω  μαθηματα ...

Τι εμπειρια εχεις εσυ στα μηχανακια με συμπλεκτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αλλαγή στον τρόπο εξέτασης των διπλωμάτων ήταν κλασική ελληνική ιστορία. Φανφάρες -> μηδεν σχέδιο -> χάος -> ταλαιπωρία. Έχουμε ζήσει το ίδιο εργάκι ξανά και ξανά.

Καλύτερα να επαναφέρουν προσωρινά το παλιό σύστημα που αντικειμενικά δούλευε στοιχειωδώς ομαλά, να ξεμπλοκάρει η κατάσταση για έχουν χρόνο να σχεδιάσουν, σωστά αυτή τη φορά, νέο σύστημα. Και πιο πολύ θα έπρεπε να επικεντρωθούν στην εκπαίδευση του οδηγού παρά στη "διαφάνεια" των εξετάσεων γιατί μέχρι τώρα και ο πιο τίμιος που πήρε το δίπλωμα, αν βγει έτσι έξω στην κυκλοφορία με καρφωμένη δευτέρα και ταχύτητα μαξ 30χμ/ω ακόμα και στην Αττική οδό είναι ο χάρος που βγήκε παγανιά. 

Επίσης είναι αστείο να χρειάζεσαι το πολυ 5 εργάσιμες για να σου εκδώσει το κράτος διαβατήριο, που υποτίθεται θέλει και μια διαδικασία "ελέγχου" και 40 μέρες να τυπωθεί το δίπλωμα, δηλαδή μια τυπική διαδικασία. Αλλά όπως είπαμε, nation of the apes...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Επίσης είναι αστείο να χρειάζεσαι το πολυ 5 εργάσιμες για να σου εκδώσει το κράτος διαβατήριο, που υποτίθεται θέλει και μια διαδικασία "ελέγχου" και 40 μέρες να τυπωθεί το δίπλωμα, δηλαδή μια τυπική διαδικασία. Αλλά όπως είπαμε, nation of the apes...

Αυτό το θεωρώ απαράδεκτο και μου κάνει εντύπωση πως κρατάει τόσο πολύ καιρό η ίδια ιστορία. Και πες πως οκ, δεν βγάζουν το δίπλωμα γρήγορα. Γιατί δεν περνάνε τους οδηγούς σε μια βάση δεδομένων με όνομα και αριθμό ταυτότητας, έτσι ώστε αν γίνει κάτι δίνεις τα στοιχεία σου στην τροχαία και βλέπουν ότι έχεις περάσει και τα πρακτικά;

Επεξ/σία από Nate
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίπλωμα δεν ειναι και υποχρεωτικό να το βγάζουν γρήγορα, ας το βγάλουν και σε 6 μήνες. 

Θα μπορούσαν κάλλιστα την ώρα που δίνεις εξετάσεις και πετυχαίνεις να σου δίνουν το αντίγραφο με υπογραφές και σφραγίδες και θα τελείωνε εκει το θέμα, δημιουργούν θέματα από το πουθενά.

Και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρε τηλέφωνο ο δάσκαλος και μου είπε ότι σε 1-2 βδομάδες ξεκινούν οι εξετάσεις και για εμάς (πέρασε το νομοσχέδιο για τον παλιό τρόπο εξέτασης). Οπότε όσοι περιμένετε, μιλήστε με τις σχολές σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2019 στις 1:54 ΜΜ, ProponitisTouKanape είπε

Επίσης είναι αστείο να χρειάζεσαι το πολυ 5 εργάσιμες για να σου εκδώσει το κράτος διαβατήριο, που υποτίθεται θέλει και μια διαδικασία "ελέγχου" και 40 μέρες να τυπωθεί το δίπλωμα, δηλαδή μια τυπική διαδικασία. Αλλά όπως είπαμε, nation of the apes...

Νομίζω ότι η ιδια υπηρεσία τα εκδίδει.Αν ναι ένας ακόμα λόγος που δεν δικαιολογούνται να αργούν τόσο πολύ.Ο ελεγχος για τα διαβατήρια γίνεται στην αστυνομία όταν κάνεις την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2019 στις 3:37 ΜΜ, ΒουρΝ είπε

Καμια γενικα με μηχανακια

αφου ξεκινας απ το 0 καλυτερα να μαθεις με συμπλεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vilfer είπε

Επιτέλους και ευτυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έδωσα σήμερα τελικά (όλα πήγαν καλά) κι έφυγε μια σκοτούρα απ' το κεφάλι μου.

Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν αυτή την περίοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα κι εγώ εχθές με τη σχολή, οι εξετάσεις έχουν αρχίσει κανονικά. Από Δευτέρα επιστρέφω κι εγώ στα μαθήματα.

@jimmy213, με το καλό να παραλάβεις και το δίπλωμα! Αλήθεια, σου είπαν σε πόσο καιρό θα το έχεις στα χέρια σου;

Πολλά κι ασφαλή χιλιόμετρα να σου ευχηθώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...