Προς το περιεχόμενο

Διπλώματα οδήγησης


Mimo750

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλα λέει η σχολή, άλλα το άρθρο της ιστοσελίδας, άντε βγάλε άκρη.

Λες να πάρω κι εγώ τη σχολή μου να ρωτήσω;

Αν όντως ισχύει αυτό που σου είπαν στη σχολή και ξεκινήσεις την επόμενη εβδομάδα, ενημέρωσε το φόρουμ για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι τι να κάνουμε.

Ήμαρτον πια μ' αυτό το δίπλωμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, vilfer είπε

Άλλα λέει η σχολή, άλλα το άρθρο της ιστοσελίδας, άντε βγάλε άκρη.

Λες να πάρω κι εγώ τη σχολή μου να ρωτήσω;

Αν όντως ισχύει αυτό που σου είπαν στη σχολή και ξεκινήσεις την επόμενη εβδομάδα, ενημέρωσε το φόρουμ για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι τι να κάνουμε.

Ήμαρτον πια μ' αυτό το δίπλωμα!

Τι να πω. Ταλαιπωρία η όλη κατάσταση.

Αν έχεις όρεξη, πάρε κι εσύ ένα τηλέφωνο. Πιο πολύ για να διασταυρώσουμε αν όντως ισχύει αυτό που είπαν σε μένα.

Φυσικά και θα ενημερώσω για την όποια εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vilfer είπε

Ωραίος! Με το καλό να παραλάβεις και το δίπλωμα.

Καλά, σ' όλες τις περιοχές γίνονται εξετάσεις εκτός της Αχαϊας; 🤔

απο τι μου ειπε ο δασκαλος , οτι δεν εχει ξεκινησει πανελλαδικα. αλλα μερικες περιφερειες και υπουργεια,

Επισης εδωσα και 100 ευρω ασφαλεια για εκεινη την ημερα. μοτοσυκλετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους.Στη περιοχή μου ξεκίνησαν κανονικά οι εξετάσεις άλλα μάλλον έχω μπλέξει με τη σχολή που επέλεξα και δεν μου έχει ξεκινήσει ούτε ενα μάθημα.Ακόμα και για σήματα που είχα δώσει πριν 3 μήνες πήγαινα κάθε μέρα και ενοχλούσα και με έβαλε μετά από ενα μήνα.Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πάρω την καρτέλα μου και να πάω σε άλλη σχολή για το πρακτικό κομμάτι;Γιατί ηδη βρήκα μια που μπορεί να με ξεκινήσει μαθήματα και να δώσω κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, tasos9494 είπε

Καλησπέρα σε όλους.Στη περιοχή μου ξεκίνησαν κανονικά οι εξετάσεις άλλα μάλλον έχω μπλέξει με τη σχολή που επέλεξα και δεν μου έχει ξεκινήσει ούτε ενα μάθημα.Ακόμα και για σήματα που είχα δώσει πριν 3 μήνες πήγαινα κάθε μέρα και ενοχλούσα και με έβαλε μετά από ενα μήνα.Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πάρω την καρτέλα μου και να πάω σε άλλη σχολή για το πρακτικό κομμάτι;Γιατί ηδη βρήκα μια που μπορεί να με ξεκινήσει μαθήματα και να δώσω κατευθείαν.

Φυσικά και μπορείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2019 στις 6:36 ΜΜ, tasos9494 είπε

Καλησπέρα σε όλους.Στη περιοχή μου ξεκίνησαν κανονικά οι εξετάσεις άλλα μάλλον έχω μπλέξει με τη σχολή που επέλεξα και δεν μου έχει ξεκινήσει ούτε ενα μάθημα.Ακόμα και για σήματα που είχα δώσει πριν 3 μήνες πήγαινα κάθε μέρα και ενοχλούσα και με έβαλε μετά από ενα μήνα.Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πάρω την καρτέλα μου και να πάω σε άλλη σχολή για το πρακτικό κομμάτι;Γιατί ηδη βρήκα μια που μπορεί να με ξεκινήσει μαθήματα και να δώσω κατευθείαν.

Μπορεις και κανε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι εσάς τους νέους με διπλώματα.

Το δίπλωμα εκδιδετε πχ σήμερα 14/7 αλλά τις εξετάσεις τις εχεις περάσει δυο μηνες πρίν, στη ερώτηση λοιπόν: ποια είναι η ημερομηνία απόκτησης του διπλώματος που αναφέρεται στην κάρτα, τότε που πέρασες ή τότε που εκδόθηκε.

Και ενα δεύτερο οταν περάσεις υπάρχει κάποιο χαρτί που δίνουν εκείνη την ημέρα στην σχολή οτι πέρασες, δηλαδή κάτι να αποδεικνύει οτι είσαι κάτοχος της κατηγορίας, αλλα απλά δεν έχεις στο χέρι σου το δίπλωμα

.

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Να ρωτήσω κάτι εσάς τους νέους με διπλώματα.

Το δίπλωμα εκδιδετε πχ σήμερα 14/7 αλλά τις εξετάσεις τις εχεις περάσει δυο μηνες πρίν, στη ερώτηση λοιπόν: ποια είναι η ημερομηνία απόκτησης του διπλώματος που αναφέρεται στην κάρτα, τότε που πέρασες ή τότε που εκδόθηκε.

Και ενα δεύτερο οταν περάσεις υπάρχει κάποιο χαρτί που δίνουν εκείνη την ημέρα στην σχολή οτι πέρασες, δηλαδή κάτι να αποδεικνύει οτι είσαι κάτοχος της κατηγορίας, αλλα απλά δεν έχεις στο χέρι σου το δίπλωμα

.

Οχι νεος αλλα με 3 παιδια την τελευταια 10ετια το πιο νεο πριν 3 χρονια το διπλωμα γραφει την μερομηνια εκδοσης του και οχι την επιτυχια στις εξετασεις 

Δεν δινουν κανενα απολυτως χαρτι .Ο δασκαλος το λεει στον μαθητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Να ρωτήσω κάτι εσάς τους νέους με διπλώματα.

Το δίπλωμα εκδιδετε πχ σήμερα 14/7 αλλά τις εξετάσεις τις εχεις περάσει δυο μηνες πρίν, στη ερώτηση λοιπόν: ποια είναι η ημερομηνία απόκτησης του διπλώματος που αναφέρεται στην κάρτα, τότε που πέρασες ή τότε που εκδόθηκε.

Και ενα δεύτερο οταν περάσεις υπάρχει κάποιο χαρτί που δίνουν εκείνη την ημέρα στην σχολή οτι πέρασες, δηλαδή κάτι να αποδεικνύει οτι είσαι κάτοχος της κατηγορίας, αλλα απλά δεν έχεις στο χέρι σου το δίπλωμα

.

Δεν παιρνεις καποιο χαρτι. Ουσιαστικα πρεπει να περιμενεις να το παρεις για να οδηγησερις και να βγαλεις ασφαλεια.

Μετα απο 15 μερες περναει στο ΑΦΜ σου και το βλεπει η αστυνομια σε ελεγχο. Μετα απο ενα μηνα παιρνεις την καρτα.

Δεν καλυπτεσαι αν γινει ατυχημα μεχρι να το παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Οχι νεος αλλα με 3 παιδια την τελευταια 10ετια το πιο νεο πριν 3 χρονια το διπλωμα γραφει την μερομηνια εκδοσης του και οχι την επιτυχια στις εξετασεις 

Δεν δινουν κανενα απολυτως χαρτι .Ο δασκαλος το λεει στον μαθητη.

Να σε παω παρακάτω τοτε, αν το διπλωμα εχει δυο αδειες, δηλαδή μια αυτοκινήτου και μία μοτοσυκλέτας εχει διαφορετικες ημερομηνιες δίπλα στο αντίστοιχο πεδίο

γιατι;

3 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

 

Μετα απο 15 μερες περναει στο ΑΦΜ σου και το βλεπει η αστυνομια σε ελεγχο. Μετα απο ενα μηνα παιρνεις την καρτα.

 

Σε ευχαριστώ αυτο δεν το ήξερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Να σε παω παρακάτω τοτε, αν το διπλωμα εχει δυο αδειες, δηλαδή μια αυτοκινήτου και μία μοτοσυκλέτας εχει διαφορετικες ημερομηνιες δίπλα στο αντίστοιχο πεδίο

γιατι;

Σε ευχαριστώ αυτο δεν το ήξερα

Διοτι απεκτησες την εκαστοτε αδεια οδηγησης διαφορετικη ημερομηνια.

Αλλα ημερομηνια ληξης ειναι η ιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...