Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mclein² είπε

δυσκολα θα μπει σωστα.

τωρα μπορουν να μπουν μονο εξωτερικοι ρυθμιστες που δεν εχει νοημα να μπει κανεις στη διαδικασια

{εκτος αν η κλειδαρια προκειται ν'αλλαχθει} (πχ εσυ στα 7-10 χρονια)

=================================================================================================

πορτα ασφαλειας με ΑΔΙΑΡΡΗΚΤΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ :

Screenshot-2019-09-26-17-56-57.png

όταν πωλητης & εγκαταστατης εχουν συνείδηση & ηθικους φραγμους,

ΜΟΝΟ ΑΔΙΑΡΡΗΚΤΟΥΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥΣ χρησιμοποιουν σε ολοκαινουριες θωρακισμενες πόρτες !

Είναι νέα μόδα στη budget κατηγορία. Ήρθε να αντικαταστήσει τον Κ2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι απλα δεν τους απασχολει...για μενα στο google maps αρνητικες αξιολογησεις σε ολους αυτους που πλεον βαζουν τετοιους κυλινδρους. Θεωρω ξεφτιλα τουλαχιστον να μη βαζουν εστω σε μια πορτα των 600€ εναν agb 9000. Οταν ζηταμε πορτα ασφαλειας ζηταμε και μια υποτυπωδη ασφαλεια υποτιθεται

Επεξ/σία από john_petrucci7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Alejandro είπε

@Dvs για ποιο λόγο να κάνεις δουλειά με κάποιον που δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη;

Ζήτησα κάποια συγκεκριμένα πράγματα. Ζήτησε Χ λεφτά, και τα πλήρωσα (προκαταβολή για την ώρα).

Δεν πρέπει να επιβεβαιώσω οτι ήρθαν και τα σωστά, είτε τον εμπιστεύομαι είτε όχι;

Στο μαγαζί μου λεεί "ποιο defender θέλεις;" Αυτο του λέω. Δίνει μια τιμή.

Έρχεται να πάρει μέτρα και λέει "δεν ξέρω το Disec diamond εμείς στη πιάτσα το λεμε "κωνικό"". Και να προσπαθώ να του το εξηγησω, γιατι άλλα έλεγε στο μαγαζί.

Οπότε θα έχω και το κόστος του defender x3 (3 πόρτες βλέπεις....) έτοιμο να μην το πληρώσω αν δεν φέρει το σωστό ;)

Και όλοι φίλοι

Σχετικά ποστ εδω

 

Επεξ/σία από Dvs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, john_petrucci7 είπε

Οχι απλα δεν τους απασχολει...για μενα στο google maps αρνητικες αξιολογησεις σε ολους αυτους που πλεον βαζουν τετοιους κυλινδρους. Θεωρω ξεφτιλα τουλαχιστον να μη βαζουν εστω σε μια πορτα των 600€ εναν agb 9000. Οταν ζηταμε πορτα ασφαλειας ζηταμε και μια υποτυπωδη ασφαλεια υποτιθεται

καλα, ας βαλουν agb 5000s που ειναι κατι σοβαρο κι ας αφησουμε τον 9000 που ειναι αδυνατο να μπει σε μια πορτα με 600€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gasgounis είπε

Καλημερα,

μπορειτε να μου πειτε το κλειδι αν ειναι αντριγραψιμο ή αν θελει καρτα? ποιο cisa ειναι?

IMG_20190927_105622.jpg

Κλειδί κυλίνδρου Cisa Astral S. Δεν θέλει κάρτα για να βγει αντίγραφο. Μόνο το κλειδί αρκεί. Κόστος κλειδιού: 4~6€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, swayback είπε

Κλειδί κυλίνδρου Cisa Astral S. Δεν θέλει κάρτα για να βγει αντίγραφο. Μόνο το κλειδί αρκεί. Κόστος κλειδιού: 4~6€.

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση, οπως παντα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, gasgounis είπε

Καλημερα,

μπορειτε να μου πειτε το κλειδι αν ειναι αντριγραψιμο ή αν θελει καρτα? ποιο cisa ειναι?

IMG_20190927_105622.jpg

μπορει να ειναι και Astral σκετος οχι S (sigillo) αλλα το κλειδι βγαινει ελευθερα με 3~5 ευρω.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mclein² είπε

μπορει να ειναι και Astral σκετος οχι S (sigillo) αλλα το κλειδι βγαινει ελευθερα με 3~5 ευρω.

οτι και να ειναι, εβγαλα αντιγραφο. 5 ευρω

Σας ευχαριστω και τους2 για τις απαντησεις σας.

Γιατι απο το τηλεφωνο μου ελεγαν οτι ο astral s θελει καρτα. Οταν πηγα απο κοντα στο κλειδαρια της περιοχης βεβαια, εβγαλε αμεσως το αντιγραφο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2019 στις 3:45 ΜΜ, Mystery Lock είπε

Γράφτηκα για να αναφέρω το πρόβλημα. Η λύση είναι επιστροφή του κυλίνδρου από εκεί που τον πήρα. Τον άλλαξα σε c48j.  Το ψευδώνυμο είναι καλύτερο από το mister lock που σκεφτόμουνα αρχικά.  Διαβάζω χρόνια το νήμα και είπα να πω και γω κάτι. Τώρα για την τρύπα του keso  όποιος  είναι αναγκασμένος να τον κρατήσει φαντάζομαι μπορεί να την κλείσει αλλά θέλει τέχνη κλειδαρά. Λύσιμο κυλίνδρου και αγιος ο Θεός..

επειδη εχει κ καποιος αλλος προβλημα, ο κυλινδρος που πηρες ειναι ο c4j και οχι ο c48. 

βασικη διαφορα : τα κλειδια δεν αντιγραφονται εξωτερικο.

βασικη διαφορα #2 : οι δυο κυλινδροι εχουν 50€ διαφορα, οση δηλαδη και ο keso με τον c48 αρα δεν πηρες καποιο δωρο λογω γκρινιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω εδώ τους κυλίνδρους της mottura

παρατηρώ πως c43 και c48 έχουν στα κλειδιά τους ένα λεπτό, όχι ίσιο, αυλάκι

αυτό παίζει μόνο στους πιο καλούς κυλίνδρους?

τα κλειδιά του c4j έχουν τέτοιο αυλάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Πόσα λεφτά θες να διαθέσεις?

τόσο χάλια το πιο πάνω κλειδί; :D

Δεν ξέρω τι παίζει από τιμές... Δεν θέλω και το κορυφαίο και πιο ακριβό της αγοράς, αλλά ένα μοντέλο που να με καλύπτει σε ικανοποιητικό βαθμό χωρίς να καταξοδευτώ.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

τόσο χάλια το πιο πάνω κλειδί; :D

Δεν ξέρω τι παίζει από τιμές... Δεν θέλω και το κορυφαίο και πιο ακριβό της αγοράς, αλλά ένα μοντέλο που να με καλύπτει σε ικανοποιητικό βαθμό χωρίς να καταξοδευτώ.

Χαλια δεν ξερω παντως παραβιαζεται ανετα. Και δεν αλλαζει απλα θελει κλειδαρια-κυλινδρο-defender. Μερικες σελιδες πισω υπαρχουν προτασεις (σοβαρες) που ξεκινουν απο 200 και πανε οσο τραβαει η τσεπη σου. Υπολογισε 250€ και πιστευω εισαι κυριλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...