Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, tarampouras είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Η ερώτηση που θα κάνω μπορεί να θεωρηθεί αστεία... 

Ενα συγγενικο μου πρόσωπο μένει σε ένα σπίτι με κλειδαριά ασφαλείας παλαιού τύπου με το μακρύ κλειδί και τους πυρους γύρω γύρω, εδώ και πάρα πολύ καιρό έχει χαλάσει η κλειδαριά, λόγω του ότι βρίσκεται σε επαρχία δεν υπάρχει μάστορας που να την αλλάζει, η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ εγώ να της βάλω μια απλή κλειδαριά ή πρέπει να μπει η ίδια κλειδαριά 

Ααα και ξέχασα κάτι βασικό για να της αλλάξουν κλειδαριά της ζήτησαν 350€ γιατι το άτομο αυτό θα έρθει από Αθήνα. 

Υπάρχει κάποια λύση ρε παιδιά να το κάνω εγώ, μια και θα πάω την άλλη εβδομάδα; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

ποιο μερος ; φωτογραφιες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, Helionar είπε

Καλησπέρα! Θα μπορούσες να το εξηγήσεις λίγο αυτό; ρωτάω γιατί έχω δεύτερη κλειδαριά σε ξύλινη πόρτα βαρέως τύπου) η οποία είναι securemme.

Εμενα με κλειδαρια securemme k2 την παραβιασαν χωρις απολυτως καμια φθορα!!Οπως εχει γραφτει και εδω μεσα,αλλαγη χωρις δευτερη σκεψη με κατι καλυτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, johnmlrs είπε

Εμενα με κλειδαρια securemme k2 την παραβιασαν χωρις απολυτως καμια φθορα!!Οπως εχει γραφτει και εδω μεσα,αλλαγη χωρις δευτερη σκεψη με κατι καλυτερο...

Δεν είναι ο κύλινδρος μου securemme, είναι η δεύτερη κλειδαρια (επιπλέον του κυλίνδρου) η οποία είναι τύπου χρηματοκιβωτίου/τρίαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζεται αν τα κλειδια τυπου σταυρου,που τοποθετουνται συνηθως σε πτυσσομενα καγκελα ασφαλειας,παραχουν καποια σημαντικη ασφαλεια;Δεν ξερω απο ποιο καθεστως διεπονται.Εχουν δηλαδη προστασια κατα της αντιγραφης;;

cisa_karfi2-800x800_1-800x800.jpg.e4c940a4ca826a953fb376738f6405e3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Patrikeas είπε

Γνωριζεται αν τα κλειδια τυπου σταυρου,που τοποθετουνται συνηθως σε πτυσσομενα καγκελα ασφαλειας,παραχουν καποια σημαντικη ασφαλεια;Δεν ξερω απο ποιο καθεστως διεπονται.Εχουν δηλαδη προστασια κατα της αντιγραφης;;

cisa_karfi2-800x800_1-800x800.jpg.e4c940a4ca826a953fb376738f6405e3.jpg

απο κανενα καθεστως. ειναι αρκετα ασφαλη.

πχ μια αλουμινοπορτα με 3 σημειων κλειδαρια + κλειδι σταυρού = ανοιγμα μονο με καταστροφη στο κυλινδρακι.

4 ώρες πριν, Helionar είπε

Δεν είναι ο κύλινδρος μου securemme, είναι η δεύτερη κλειδαρια (επιπλέον του κυλίνδρου) η οποία είναι τύπου χρηματοκιβωτίου/τρίαινα.

διαρρηκτικο επισημο δεν υπαρχει - ομως υπαρχουν τεχνητες που ξερουν να την ξεκλειδωσουν οπως μια κλασικη κλειδαρια τυπου χρηματοκιβωτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tarampouras είπε

Είναι στην Τηνο

Δυστυχώς φωτογραφίες δεν έχω, μονο το κλειδί εχω

για στειλε το κλειδι πμ να δουμε τι σεναριο ειναι αυτο που κοστιζει 3,5 κατοσταρικα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, mclein² είπε

για στειλε το κλειδι πμ να δουμε τι σεναριο ειναι αυτο που κοστιζει 3,5 κατοσταρικα !

Η Τήνος δεν ανεβάζει την τιμή από μόνη της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Patrikeas είπε

Γνωριζεται αν τα κλειδια τυπου σταυρου,που τοποθετουνται συνηθως σε πτυσσομενα καγκελα ασφαλειας,παραχουν καποια σημαντικη ασφαλεια;Δεν ξερω απο ποιο καθεστως διεπονται.Εχουν δηλαδη προστασια κατα της αντιγραφης;;

cisa_karfi2-800x800_1-800x800.jpg.e4c940a4ca826a953fb376738f6405e3.jpg

Έχω την ίδια απορία. Για την ασφάλεια των πτυσσόμενων.

Εντωμεταξύ , άκουσα ότι κοστίζει κοντά στα 1000 ευρώ το πτυσσόμενο για μια μεγάλη συρόμενη πόρτα αλουμινίου.

Δεν είναι μόνο η ασφάλεια αντιγραφής ..
Μήπως με ένα ηλεκτρικό τρυπάνι μπαταρίας μπορεί κάποιος να τρυπήσει από πίσω την κλειδαριά σε χρόνο ελάχιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tmjuju είπε

Έχω την ίδια απορία. Για την ασφάλεια των πτυσσόμενων.

Εντωμεταξύ , άκουσα ότι κοστίζει κοντά στα 1000 ευρώ το πτυσσόμενο για μια μεγάλη συρόμενη πόρτα αλουμινίου.

Δεν είναι μόνο η ασφάλεια αντιγραφής ..
Μήπως με ένα ηλεκτρικό τρυπάνι μπαταρίας μπορεί κάποιος να τρυπήσει από πίσω την κλειδαριά σε χρόνο ελάχιστο?

Για αυτό είναι καλύτερα αυτά με την κλειδαριά στο πλάι. Αν είναι μέσα η κλειδαριά, βρίσκεις με το χέρι το σημείο και μπορείς να την τρυπήσεις εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tmjuju είπε

Έχω την ίδια απορία. Για την ασφάλεια των πτυσσόμενων.

Εντωμεταξύ , άκουσα ότι κοστίζει κοντά στα 1000 ευρώ το πτυσσόμενο για μια μεγάλη συρόμενη πόρτα αλουμινίου.

Δεν είναι μόνο η ασφάλεια αντιγραφής ..
Μήπως με ένα ηλεκτρικό τρυπάνι μπαταρίας μπορεί κάποιος να τρυπήσει από πίσω την κλειδαριά σε χρόνο ελάχιστο?

Ευλογος ο προβληματισμος.

Γνωστος μου θελει να βαλει,γι αυτο το ψαχνω λιγο παραπανω.

Σε γενικες γραμμες τα πτυσσομ.καγκελα ασφ. προσφερουν ενα καλο επιπεδο ασφαλειας και ενα επιπλεον εμποδιο στον επιδοξο διαρρηκτη,που ισως αποδειχθει σωτηριο σε καποιες περιπτωσεις.

Αυτο που εχουν οι πιο πολλοι να βαζουν την οπη της κλειδαριας εσωτερικα ειναι καλο,ομως αν βρουν καποιο τροπο(πιθανον αντικλειδι,τρυπημα κλπ)αυτοματα ακυρωνεται αυτη  η εφαρμογη!Βεβαια ολα ειναι θεμα χρονου,αυτο αγοραζουμε προσθετοντας μετρα ασφαλειας.Αν υπαρχει απλετος χρονος και "ησυχια" τα παντα παραβιαζονται.

Επισης οσον αφορα την χρεωση αυτη παει με το τ.μ2.

*Καποιος Κατασκευαστης αναφερει πως τα δικα του δεν εχουν παραβιαστει ακομα!(αν αληθευει,ισως ειναι τυχαιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alejandro είπε

Για αυτό είναι καλύτερα αυτά με την κλειδαριά στο πλάι. Αν είναι μέσα η κλειδαριά, βρίσκεις με το χέρι το σημείο και μπορείς να την τρυπήσεις εύκολα.

Έτσι ακριβώς τα παρήγγειλα με την οπή από μέσα την οποία βρίσκεις εύκολα με το χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ερθει καποιος ετοιμος να τρυπησει, τοτε θα ειναι ετοιμος να σπασει και τζαμια & πορτες και οτι βρεθει μπροστα του.

συναγερμους & καγκελα βαζουμε για να αποτρεψουμε το 99%. γυφτους (σορρυ, ρομα) & μικροκλεφτρονια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω έναν nw4 σε μια θωρακισμένη dierre 20ετίας, περιοχή Ζωγράφου. Χρήζει βελτίωσης ή είναι ακόμη επαρκής?

Επίσης θέλω να αλλάξω τον κύλινδρο σε σιδερένια πόρτα αποθήκης υπογείου πολυκατοικίας, η οποία τώρα έχει έναν της πλάκας, από αυτούς με τα κλειδιά που αντιγράφονται στα χρωματοπωλεία με 1€. Τί να βάλω? Δεν θέλω κάτι ακριβό, απλά να είναι καλύτερος από τις υπόλοιπες αποθήκες που έχουν ίδιους φτηνιάρικους.

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...