Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Αν είναι όντως, από αυτή την εταιρία η πόρτα, λογικά μιλάμε για sts 70. ( Έβαλα εικόνα παρακάτω)

Δεν ξέρουμε την ιστορία, για αυτό ας μην βγάζουμε συμπεράσματα. Μπορεί ο ιδιοκτήτης να μην είχε κλειδώσει ή μπορεί να ζήτησε ότι πιο φθηνό...

*** Καλό είναι να σβήσουμε τα ονόματα των εταιρειών***

STS-70-πορτες-ασφαλείας.jpg

κι εγω νομιζω οτι ειναι ο STS70 αλλα δεν μπορω να βρω ενω κλειδι για σιγουρια...

η πορτα ηταν κλειδωμενη μεχρι τελους & βρεθηκε ξεκλειδωτη, αυτο ειναι 100% δεδομενο.

το πακετο (ως αντικατασταση με iseo κλειδαρια + καποιο defender) ξεχωριστα απο την πορτα, πωλειται 250€ με ενημερωσαν προσφατως - αν και εγινε προσπαθεια απο το καταστημα να διαλεξω αλλον κυλινδρο.

φυσικα αν μιλαμε για προσωπικο προφιλ iseo r50 - που απλως καποιος το ονομασε sts70 θα εχουμε κι αλλα κρουσματα πολυ συντομα μιας κ ο κυλινδρος εχει γινει σουρωτηρι οπως εχω γραψει εδω και πολυ καιρο.

υγ - δεν εχω ακουσει τιποτα για iseo r90..αν παλι πεσει στην αντιληψη σας κατι τετοιο, καλο θα ηταν να μας ενημερωσετε.

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mclein² είπε

κι εγω νομιζω οτι ειναι ο STS70 αλλα δεν μπορω να βρω ενω κλειδι για σιγουρια...

η πορτα ηταν κλειδωμενη μεχρι τελους & βρεθηκε ξεκλειδωτη, αυτο ειναι 100% δεδομενο.

το πακετο (ως αντικατασταση) ξεχωριστα απο την πορτα, πωλειται 250€ με ενημερωσαν προσφατως - αν και εγινε προσπαθεια να παρω αλλον κυλινδρο.

φυσικα αν μιλαμε για προσωπικο προφιλ iseo r50 (που απλως καποιος το ονομασε sts70 θα εχουμε κι αλλα κρουσματα πολυ συντομα) !

Εγώ έτσι όπως τον βλέπω r50 είναι! Αλλιώς r7.

Επεξ/σία από pintourikio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Εγώ έτσι όπως τον βλέπω r7 ή r50 είναι!

r7 δεν ειναι γιατι η κοκκινη μπιλια δεν ειναι με μυτη κατω αλλα σαν ποτηρι οποτε υποθέτω πως μοιαζει με r50 που η μπιλια ειναι εξουσα του κλειδιου.

iseo-r50.jpg

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, mclein² είπε

r7 δεν ειναι γιατι η κοκκινη μπιλια δεν ειναι με μυτη κατω αλλα σαν ποτηρι οποτε υποθέτω πως μοιαζει με r50 που η μπιλια ειναι εξουσα του κλειδιου.

iseo-r50.jpg

Φίλε μου, μάλλον κάτι βρήκα!!!

R11!

Τσεκαρε το και πες μου.

Επεξ/σία από pintourikio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Φίλε μου, μάλλον κάτι βρήκα!!!

R11!

Τσεκαρε το και πες μου.

αυτος ο r11 μου φαινεται πιο πιθανο να ειναι το θεμα μας ετσι οπως βλεπω τα γραμματα επανω στο κλειδι.

περιμενουμε μηπως καποιος μας δειξει το κλειδι του STs70...

υγ - πρωτη φορα μαθαινω οτι υπαρχει ΚΑΙ iseo R11..o οποιος οσο τον κοιταω μου μοιαζει με iseo R50...

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mclein² είπε

αυτος ο r11 μου φαινεται πιο πιθανο να ειναι το θεμα μας ετσι οπως βλεπω τα γραμματα επανω στο κλειδι.

περιμενουμε μηπως καποιος μας δειξει το κλειδι του STs70...

υγ - πρωτη φορα μαθαινω οτι υπαρχει ΚΑΙ iseo R11..o οποιος οσο τον κοιταω μου μοιαζει με iseo R50.. 

Ωραία, νιώθω για 2η φορά περήφανος που ήξερα κάτι που δεν ήξερες 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

 

φυσικα αν μιλαμε για προσωπικο προφιλ iseo r50 - που απλως καποιος το ονομασε sts70 θα εχουμε κι αλλα κρουσματα πολυ συντομα μιας κ ο κυλινδρος εχει γινει σουρωτηρι οπως εχω γραψει εδω και πολυ καιρο.

 

Για ποιον λογο εμπορος να μετονομασει τον οποιονδηποτε κυλινδρο δινοντας του οτι ονομα του κατεβει?

Απο καθαρη  περιεργεια ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, να σας παραθέσω και μια πληροφορία για τους κατόχους  KESO 8000 . Αν κοιτάξετε μέσα  από τον κύλινδρο θα διαπιστώσετε ότι παρέχει ένα πολύ μεγάλο οπτικό πεδίο παρατήρησης μέσα στο σπίτι σας. Αν τυχόν η πόρτα κοιτάει προς τα κάπου όπου δεν θέλετε να σας βλέπουνε τότε έχετε πρόβλημα. Πριν μερικούς μήνες ειχα  αυτό το πρόβλημα. Αν η εταιρεία ή οι εισαγωγείς το έχουν αντιμετωπίσει/αλλάξει, δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Για ποιον λογο εμπορος να μετονομασει τον οποιονδηποτε κυλινδρο δινοντας του οτι ονομα του κατεβει?

Απο καθαρη  περιεργεια ρωταω.

Καθαρά θέμα μάρκετινγκ.

Πλασάρεις ένα προϊόν σαν μοναδικό, που δεν έχει κανείς άλλος. Το συνοδεύεις και με λέξεις όπως: πατέντα, πρωτοποριακό.

Ε δεν θέλει και πολύ ο πελάτης για να τσιμπήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Καθαρά θέμα μάρκετινγκ.

Πλασάρεις ένα προϊόν σαν μοναδικό, που δεν έχει κανείς άλλος. Το συνοδεύεις και με λέξεις όπως: πατέντα, πρωτοποριακό.

Ε δεν θέλει και πολύ ο πελάτης για να τσιμπήσει..

Αυτο ομως συνιστα και παραπλανηση σωστα?

Γιατι αν σου βαλω κυλινδρο, ο οποιος εχει αλλο ονομα  στον πλασαρω αλλιως  και εδω και ποσο καιρο τον γλεντανε οι ληστες τοτε αυτο δεν το λες και σωστο.

Επισης sts 70 ,που αποτι βρηκα σε ενα πιο παλιο θεμα υπαρχει απο το 2016  γιατι να συνεχιζει να βαζει?

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Αυτο ομως συνιστα και παραπλανηση σωστα?

Γιατι αν σου βαλω κυλινδρο, ο οποιος εχει αλλο ονομα  στον πλασαρω αλλιως  και εδω και ποσο καιρο τον γλεντανε οι ληστες τοτε αυτο δεν το λες και σωστο.

1) Λογικά είχε δικό του αποκλειστικό προφίλ.

2) Μπορεί να είχε και την αποκλειστικότητα στην Ελλάδα.

3) Αναφέρει ότι είναι ιταλικού οίκου, μην σου πως ότι έλεγε ότι είναι iseo κιόλας.

4) Πρέπει να τον έχει καταργήσει πλέον.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Για ποιον λογο εμπορος να μετονομασει τον οποιονδηποτε κυλινδρο δινοντας του οτι ονομα του κατεβει?

Απο καθαρη  περιεργεια ρωταω.

θεωρητικα δεν ειναι ο ιδιος κυλινδρος.

ας πουμε οτι ο ενας κυλινδρος ειναι ο Α και ο αλλος Β. το κλειδι του Α δεν μπαινει στο Β κ το αντιστροφο.

αρα μπορει να ισχυριστεί οτι το δικο του προϊον ειναι απαραβιαστο, μεχρι να το ανοιξουν κι εκεινο.

44 λεπτά πριν, Mystery Lock είπε

Καλησπέρα σας, να σας παραθέσω και μια πληροφορία για τους κατόχους  KESO 8000 . Αν κοιτάξετε μέσα  από τον κύλινδρο θα διαπιστώσετε ότι παρέχει ένα πολύ μεγάλο οπτικό πεδίο παρατήρησης μέσα στο σπίτι σας. Αν τυχόν η πόρτα κοιτάει προς τα κάπου όπου δεν θέλετε να σας βλέπουνε τότε έχετε πρόβλημα. Πριν μερικούς μήνες ειχα  αυτό το πρόβλημα. Αν η εταιρεία ή οι εισαγωγείς το έχουν αντιμετωπίσει/αλλάξει, δεν το γνωρίζω.

ωραιο nickname.. :D 

γραφτηκες για να πεις τον προβληματισμο ή εχεις να μας προτεινεις κ τη λυση ; 

1 ώρα πριν, pintourikio είπε

Ωραία, νιώθω για 2η φορά περήφανος που ήξερα κάτι που δεν ήξερες 😂

εμενα μου αρεσε ο R50, τιμολογιακα κυριως και ακολουθως σαν προϊον.

ειχα ακουσει κατι ψιθυρους να μην ανοιγομαι σε μεγαλες αγορες προ 2ετιας αλλα δεν πιστευα...

μεχρι που οι ψιθυροι εγιναν πραγματικοτητα οποτε μονο οταν τυχαινουν ανοιγματα συναντω iseo προϊοντα.

===================

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mclein² είπε

θεωρητικα δεν ειναι ο ιδιος κυλινδρος.

ας πουμε οτι ο ενας κυλινδρος ειναι ο Α και ο αλλος Β. το κλειδι του Α δεν μπαινει στο Β κ το αντιστροφο.

αρα μπορει να ισχυριστεί οτι το δικο του προϊον ειναι απαραβιαστο, μεχρι να το ανοιξουν κι εκεινο.

σε πολλους κυλινδρους συμβαινει αυτο. 

ωραιο nickname..:D

γραφτηκες για να πεις τον προβληματισμο ή εχεις να μας προτεινεις κ τη λυση ; 

εμενα μου αρεσε ο R50, τιμολογιακα κυριως και ακολουθως σαν προϊον.

ειχα ακουσει κατι ψιθυρους να μην ανοιγομαι σε μεγαλες αγορες προ 2ετιας αλλα δεν πιστευα...

μεχρι που οι ψιθυροι εγιναν πραγματικοτητα.

Γράφτηκα για να αναφέρω το πρόβλημα. Η λύση είναι επιστροφή του κυλίνδρου από εκεί που τον πήρα. Τον άλλαξα σε c48j.  Το ψευδώνυμο είναι καλύτερο από το mister lock που σκεφτόμουνα αρχικά.  Διαβάζω χρόνια το νήμα και είπα να πω και γω κάτι. Τώρα για την τρύπα του keso  όποιος  είναι αναγκασμένος να τον κρατήσει φαντάζομαι μπορεί να την κλείσει αλλά θέλει τέχνη κλειδαρά. Λύσιμο κυλίνδρου και αγιος ο Θεός..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Mystery Lock είπε

 Η λύση είναι επιστροφή του κυλίνδρου από εκεί που τον πήρα. Τον άλλαξα σε c48j.  

με ποσα λεφτα εξτρα ; 

4 λεπτά πριν, Mystery Lock είπε

Γράφτηκα για να αναφέρω το πρόβλημα. Η λύση είναι επιστροφή του κυλίνδρου από εκεί που τον πήρα. Τον άλλαξα σε c48j.  Το ψευδώνυμο είναι καλύτερο από το mister lock που σκεφτόμουνα αρχικά.  Διαβάζω χρόνια το νήμα και είπα να πω και γω κάτι. Τώρα για την τρύπα του keso  όποιος  είναι αναγκασμένος να τον κρατήσει φαντάζομαι μπορεί να την κλείσει αλλά θέλει τέχνη κλειδαρά. Λύσιμο κυλίνδρου και αγιος ο Θεός..

τωρα καταλαβα τι εγραψες & ο βλακας συμφωνησα οτι συμβαινει και σε πολλους κυλινδρους. 🤡

πως γινεται να βλεπεις απεναντι, οταν μεσολαβει o ροτορας ο οποιος περιλαμβανει κ ενα σταυρο στο κεντρο ; ; ;

αυτο μπορει να συμβει σιγουρα σε απλους κυλινδρους ή γενικως σε κυλινδρους με καθετο κλειδι αλλα οχι τοσο εντονο οσο αναφερεις.

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...