Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, xalismi85 είπε

Ρε μαγκες μια βοήθεια ζήτησα κ όλοι είστε στην ειρωνεία... Που να το βρω τώρα τον κλειδαρα τέτοιες μέρες ρε μαγκες.. Άσε που ζητάει ο κάθε μπαγλαμάς 70 ευρώ για να αλλάξει μια κλειδαριά... Τεσπα στην ερώτηση μου δεν απαντήσατε... Φτιάχνεται. ;;;κ αν ναι από ποιον;;; να το στείλω αντιπροσωπία;;; να το ανοίξω μόνος μου;; ξέρει κανείς που δεν θέλει να ειρωνευτει; ο άλλος λέει 3 η ώρα παίζεις με κλειδαριές.. Ότι να ναι... 

Νομίζω πως απαντήσαμε πως φτιάχνεται μη διαβαζεις ότι θες. Πάρε κλειδαρα και θα ρθει ακόμα και τέτοιες μέρες. Μόνο μη τον πεις μπαγλαμά γιατί βλέπω να συμφέρει πιο πολύ η αλλαγή πορτας με τη χρέωση που θα σου κανει. Δημόσια εγώ προσωπικά δεν ξέρω δεν είμαι κλειδαρας και να ήξερα δεν θα σου λεγα. Και η διαφορά είναι ότι λέγεται κλειδαριάς γιατί είναι η δουλειά του εσένα που προφανώς δεν είναι την πήρες στο χέρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

6 ώρες πριν, xsterg είπε

το φανταζεσαι? να εχουν παρει αμπαριζα τα κλειδαραδικα?

οσα δεν εχουν ρολλα τα εχουν ανοιξει ή θα τ'ανοιξουν στο μελλον.

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

9 hours ago, xalismi85 said:

Ρε μαγκες μια βοήθεια ζήτησα κ όλοι είστε στην ειρωνεία... Που να το βρω τώρα τον κλειδαρα τέτοιες μέρες ρε μαγκες.. Άσε που ζητάει  70 ευρώ για να αλλάξει μια κλειδαριά... Τεσπα στην ερώτηση μου δεν απαντήσατε... Φτιάχνεται. ;;;κ αν ναι από ποιον;;; να το στείλω αντιπροσωπία;;; να το ανοίξω μόνος μου;; ξέρει κανείς που δεν θέλει να ειρωνευτει; ο άλλος λέει 3 η ώρα παίζεις με κλειδαριές.. Ότι να ναι... 

δεν υπαρχει ειρωνεια, οπως δεν υπαρχει σωστο & λαθος.

υπαρχει μονο το "κανω τις επιλογες μου & ζω με τις συνεπειες τους".

οποτε αφου δεν ηθελες να πληρωσεις εξ'αρχης και θεωρεις τους επαγγελματιες μπαγλαμαδες ενω εσυ εισαι ο εξυπνος, απλα βρες τωρα ενα μπαγλαμα να σε βοηθησει.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pintourikio είπε

Γνώμη για αυτόν τον κύλινδρο?

Είναι τυχαίο ότι μοιάζει φουλ στον dom ix saturn?

cilindro-in-smartkey-4.jpg

δυνατο εργαλειο φαινεται !!

που μπορουμε να το δουμε μετα την επιστρατευση ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, mclein² είπε

δυνατο εργαλειο φαινεται !!

που μπορουμε να το δουμε μετα την επιστρατευση ;; 

Τις τελευταίες μέρες, λόγω και της καραντίνας έχω ξετιναξει το κανάλι αυτού του Ισπανού κλειδαρά (δυστυχώς δεν έχει ούτε αγγλικούς υπότιτλους). Κάποια που κάνουν αυτοί οι Ισπανοί πολίτες μου φαίνονται φουλ υπερβολικά (3-4 κλειδαριές σε κάποιες πόρτες, 2 μαγνητικά defender και μερικές φορές σε σάπιες πόρτες).

Υ.γ αυτός ο τύπος είναι ικανός να βάλει ακόμα και σε πόρτα τουαλέτας kaba expert plus

 

Επεξ/σία από pintourikio
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, pintourikio είπε

Γνώμη για αυτόν τον κύλινδρο?

Είναι τυχαίο ότι μοιάζει φουλ στον dom ix saturn?

cilindro-in-smartkey-4.jpg

Βασίζεται στον Saturn. Παρόμοια χαρακτηριστικά και οι δυο (και η πατέντα του Saturn το 2023 λήγει). Είναι σαν τον Bricard Chifral και τον ABUS EP10 που βασίζονται στον Cisa RS3S.

 

Υ.Γ.: βάζει και Geminy σε ξύλινες πόρτες. 😎

Έχει ωραίο υλικό.

Επεξ/σία από swayback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, swayback είπε

Βασίζεται στον Saturn. Παρόμοια χαρακτηριστικά και οι δυο (και η πατέντα του Saturn το 2023 λήγει). Είναι σαν τον Bricard Chifral και τον ABUS EP10 που βασίζονται στον Cisa RS3S.

Υ.Γ.: βάζει και Geminy σε ξύλινες πόρτες. 😎

Έχει ωραίο υλικό.

Έχει και eshop

@swayback

Εντύπωση μου έκαναν αυτές οι 2 πόρτες

https://youtu.be/apK0RsKsLFw

https://youtu.be/9f4ANN-Pn0k

 

Επεξ/σία από pintourikio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pintourikio είπε

Τις τελευταίες μέρες, λόγω και της καραντίνας έχω ξετιναξει το κανάλι αυτού του Ισπανού κλειδαρά (δυστυχώς δεν έχει ούτε αγγλικούς υπότιτλους). Κάποια που κάνουν αυτοί οι Ισπανοί πολίτες μου φαίνονται φουλ υπερβολικά (3-4 κλειδαριές σε κάποιες πόρτες, 2 μαγνητικά defender και μερικές φορές σε σάπιες πόρτες).

Υ.γ αυτός ο τύπος είναι ικανός να βάλει ακόμα και σε πόρτα τουαλέτας kaba expert plus

παντως η βαρκελωνη & η μαδριτη εχουν τεραστιο θεμα διαρρηξεων.

παρα πολλες γειτονιες, ολοκληρα οικοδομικα τετραγωνα ειναι σαν τα προσφυγικα τα δικα μας.

δεν τον ξερω τον προφεσορ αλλα παιζει δυναμικη διαφημιση, δυνατος !

υγ - υπερβολες θα υπαρχουν παντου - ολα θεμα ψυχολογιας ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, mclein² είπε

παντως η βαρκελωνη & η μαδριτη εχουν τεραστιο θεμα διαρρηξεων.

παρα πολλες γειτονιες, ολοκληρα οικοδομικα τετραγωνα ειναι σαν τα προσφυγικα τα δικα μας.

δεν τον ξερω τον προφεσορ αλλα παιζει δυναμικη διαφημιση, δυνατος !

υγ - υπερβολες θα υπαρχουν παντου - ολα θεμα ψυχολογιας ειναι.

Ειδικά η διαφήμιση της Μιλγουόκι.

Επίσης, εντύπωση μου έκανε το κατάστημα που έχει σε σχέση με τα ελληνικά.. Ντρέπεσαι μην μπεις και λερώσεις, ενώ εδώ φοβάσαι μην μπεις και λερωθεις.

Επεξ/σία από pintourikio
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Ειδικά η διαφήμιση της Μιλγουόκι.

Επίσης, εντύπωση μου έκανε το κατάστημα που έχει σε σχέση με τα ελληνικά.. Ντρέπεσαι μην μπεις και λερώσεις, ενώ εδώ φοβάσαι μην μπεις και λερωθεις.

οσο πηγαινα στο συλλογο ως θεατης, ειχα ρωτησει καποιους "μεγαλους & τρανους" κλειδαραδες & καποιους αλλους χωρις ονομα αλλα με αρκετο χρημα γιατι δε φτιαχνουν τα μαγαζια τους οσον αφορα την ομορφια ή / και την ασφαλεια...

οι απαντησεις ιδιες :

αφου και ετσι βγαζει λεφτα γιατι να το πειραξω.

ποιος θα μπουκαρει σε κλειδαραδικο & τι να παρει ;

-----

ευτυχως φτασαμε σε αλλαγη γενιας και τα μαγαζια σιγα σιγα αναβαθμιζονται ΚΑΙ σε ασφαλεια που ειναι το πλεον σημαντικο ΚΑΙ σε εμφανιση που προσδιδει καποιο κυρος αλλα και μια ταξη.

μακαρι να μην υπηρχε ζορι στα 10 χρονια κρισης στις πωλησεις να εφτιαχναν περισσοτεροι επαγγελματιες τα μαγαζια.

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, mclein² είπε

οσο ππηγαινα στο συλλογο ως θεατης & ασχετος με το χωρο, ειχα ρωτησει καποιους "μεγαλους & τρανους" κλειδαραδες & καποιους αλλους χωρις ονομα αλλα με αρκετο χρημα γιατι δε φτιαχνουν τα μαγαζια τους οσον αφορα την ομορφια ή / και την ασφαλεια...

οι απαντησεις ιδιες :

αφου και ετσι βγαζει λεφτα γιατι να το πειραξω.

ποιος θα μπουκαρει σε κλειδαραδικο & τι να παρει ;

-----

ευτυχως φτασαμε σε αλλαγη γενιας και τα μαγαζια σιγα σιγα αναβαθμιζονται ΚΑΙ σε ασφαλεια που ειναι το πλεον σημαντικο ΚΑΙ σε εμφανιση που προσδιδει καποιο κυρος αλλα και μια ταξη.

μακαρι να μην υπηρχε ζορι στα 10 χρονια κρισης στις πωλησεις να εφτιαχναν περισσοτεροι επαγγελματιες τα μαγαζια.

Κοίτα δεν μου αρέσουν στα καταστήματα οι υπερβολές που στη τελική καταλήγουν απρόσωπα και απόμακρα, αλλά όχι και αυτό στυλ κοτετσιου που έχουμε. Κοιτάω συνέχεια τις βιτρίνες των κλειδαραδικων και συνήθως βλέπω ιστούς, μάκα σκόνης και δυστυχώς πανάρχαιο εμπόρευμα. Τελευταία φορά που μπήκα σε ένα, μιας και ετυχε να έχω ραντεβού απ' έξω, ήταν που ρώτησα από περιέργεια για το mg3551 extend και η απάντηση ήταν: δεν το ξέρω, εγώ βάζω το κλασικό, ρωτα σε αυτούς που ασχολούνται με ηλεκτρονικά/ηλεκτρολογικά 🤪

Επεξ/σία από pintourikio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...