Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, swayback είπε

Δες πως λειτουργεί το μαγνητικό defender. Προσφέρει περισσότερη προστασία αλλά δεν θα το έβαζα σε ενοικιαζόμενο σπίτι, εκτός κι αν σκοπεύεις να το πάρεις μαζί όταν φύγετε από εκεί και στη θέση του να βάλεις ένα απλό με 20€. 

Από Cisa, ο μόνος κύλινδρος που θα έβαζα είναι αυτός(RS3S), αλλά στα 250€ που σου είπε, αποκλείεται να σου βάλει αυτόν. Μάλλον αυτόν(Cisa Astral Tekno (Pro)) θα σου βάλει.

Δεν είναι καλή επιλογή ο Tekno, αλλά δεν ξέρω τι άλλες εναλλακτικές θα μπορούσες να έχεις, γιατί τέτοια μαγαζιά είναι κλειστά τώρα. Θα σου έλεγα να παραγγείλεις από αλλού τα πράγματα -αν παίζει αυτό το σενάριο αυτές τις μέρες- (ή έστω μόνο τον κύλινδρο) και να στα τοποθετήσει ο πελάτης, αλλά δεν είναι και πολύ καλή ιδέα στην περίπτωση σας νομίζω.

Πες του να σου δώσει τιμή πακέτου με γραναζωτή κλειδαριά, κύλινδρο Cisa RS3S και ένα απλό defender (Disec Sferik κατά προτίμηση). Αν σου πει έως 300€ (+ΦΠΑ), με τοποθέτηση μέσα, νομίζω είναι οκ τιμή. 

Πάντως, αν θες να το ψάξεις, στα 300~350€(+ΦΠΑ) μπορείς να βρεις τα παρακάτω στη Θεσσαλονίκη:

  • Κλειδαριά: Cisa Revolution Pro
  • Κύλινδρος: Abloy Protec 2, EVVA 4KS, Mottura C48, Mul-T-Lock MT5+, Cisa RS3S
  • Defender: Disec Sferic Rok BDS16, Disec Monolito Rok BD200 

Σε ευχαριστώ πολύ. Εισαι Θεός! Παραβιάζεται δύσκολα αυτό που μου πρότεινες;

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, tilaverboy είπε

1A5EC2E1-0846-4646-AB08-921006CDB54A.jpeg

8B11EC41-5087-40D5-881D-C1E550453C48.jpeg

2A37C467-5041-4215-AEF4-4A1A1FCC3E25.jpeg

25B8DB38-C5EA-4A3B-BE4D-F2B6BF84E259.jpeg

βαλε μια omega plus στα 220 ~ 250.

ΚΑΙ θα την παρεις φευγοντας με μεγαλες πιθανοτητες να ταιριαζει στο νεο σπιτι (ειναι συνηθισμενη 60αρα αυτη που εχεις τωρα)

ΚΑΙ καμια τροποποιηση στην πορτα, μεσα / εξω δε θα κανεις.

ΚΑΙ αποδεδειγμενα παρεχει την καλυτερη ασφαλεια με βαση αυτα που τοποθετει το 90% εκει εξω. (τεκνο προ κλπ).

---

αν δε σου αρεσει το σεναριο της omega, τσεκαρε τους κυλινδρους που σου προτεινε ο @swayback

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2020 στις 8:50 ΜΜ, Sebu είπε

Συνηθως τα γαντια τα φοραμε πρωτα 🤣

Πριν σκουπισεις ολη αυτη τη βρωμα απο πανω και αρχισεις να ριχνεις λιπαντικο 😛

Μάλλον τα φόρεσε για να μην αφήσει αποτυπώματα, και καλά. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι το 3:10 ενα εντελως αχρειαστο βιντεο & απο εκει κ περα, ενα πικ σε εναν απλο αφαλο...

μακαρι να ειχα τον ελευθερο του χρονο, να τα κονομουσα απο τις εταιριες & να μην υπηρχε κορονοϊος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν μερικές ημέρες μπλόκαρε η κλειδαριά (με κλειδί χρηματοκιβωτίου) πόρτας ασφαλείας σε μισθωμένο διαμέρισμα, ο ιδιοκτήτης βρήκε το κινητό ενός τοπικού κλειδαρά, ο οποίος τον χρέωσε 120€ για κιτ αλλαγής συνδυασμού με 4 κλειδιά! Υπόψιν το ανταλλακτικό το πήρε στο χέρι από το σπίτι του κλειδαρά!

edit

Ξέχασα, χωρίς απόδειξη.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Πριν μερικές ημέρες μπλόκαρε η κλειδαριά (με κλειδί χρηματοκιβωτίου) πόρτας ασφαλείας σε μισθωμένο διαμέρισμα, ο ιδιοκτήτης βρήκε το κινητό ενός τοπικού κλειδαρά, ο οποίος τον χρέωσε 120€ για κιτ αλλαγής συνδυασμού με 4 κλειδιά! Υπόψιν το ανταλλακτικό το πήρε στο χέρι από το σπίτι του κλειδαρά!

edit

Ξέχασα, χωρίς απόδειξη.

Τα 120€ είναι 120€, το θέμα είναι τι του έβαλε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Violator1978 είπε

Τα 120€ είναι 120€, το θέμα είναι τι του έβαλε; 

Μάλλον δεν έδωσες και πολύ προσοχή στο post μου, τίποτα δεν του έβαλε, του πούλησε (του έδωσε στο χέρι) ένα κιτ αλλαγής συνδυασμού με 4 κλειδιά, κάτι σαν τα παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/16431757/CISA-06520-Κιτ-αλλαγής-συνδυασμού-κλειδιων-για-κλειδαριές-θωρακισμένων-με-άλεν-νέου-τύπου.html

https://www.lockitnow.gr/atra-set-replacement-keys-3110.html

https://www.safecase.gr/για-θωρακισμενες-πορτες/κιτ-αλλαγής-συνδυασμού/κιτ-αλλαγής-potent-vario-7000

Σκέψου μόνο πως εγώ με κάτι παραπάνω πήρα κλειδαριά omega plus.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Μάλλον δεν έδωσες και πολύ προσοχή στο post μου, τίποτα δεν του έβαλε, του πούλησε (του έδωσε στο χέρι) ένα κιτ αλλαγής συνδυασμού με 4 κλειδιά, κάτι σαν τα παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/16431757/CISA-06520-Κιτ-αλλαγής-συνδυασμού-κλειδιων-για-κλειδαριές-θωρακισμένων-με-άλεν-νέου-τύπου.html

https://www.lockitnow.gr/atra-set-replacement-keys-3110.html

https://www.safecase.gr/για-θωρακισμενες-πορτες/κιτ-αλλαγής-συνδυασμού/κιτ-αλλαγής-potent-vario-7000

Σκέψου μόνο πως εγώ με κάτι παραπάνω πήρα κλειδαριά omega plus.

Αα οκ τώρα κατάλαβα, πωπω τον εγδαρε κανονικά 😬

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Πριν μερικές ημέρες μπλόκαρε η κλειδαριά (με κλειδί χρηματοκιβωτίου) πόρτας ασφαλείας σε μισθωμένο διαμέρισμα, ο ιδιοκτήτης βρήκε το κινητό ενός τοπικού κλειδαρά, ο οποίος τον χρέωσε 120€ για κιτ αλλαγής συνδυασμού με 4 κλειδιά! Υπόψιν το ανταλλακτικό το πήρε στο χέρι από το σπίτι του κλειδαρά!

edit

Ξέχασα, χωρίς απόδειξη.

που να δεις τι εχει να γινει απο Μαη που το στοκ θα ειναι μικρο ή ελαχιστο... :);) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, mclein² είπε

που να δεις τι εχει να γινει απο Μαη που το στοκ θα ειναι μικρο ή ελαχιστο... :);) 

Σταμάτησαν/μείωσαν την παραγωγή τα εργοστάσια ή υπάρχει θέμα με τις εισαγωγές?

Λες να βάλω για πούλημα μια μεταχειρισμένη atra 70mm που έχω στην αποθήκη για 150€ :D

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Σταμάτησαν/μείωσαν την παραγωγή τα εργοστάσια ή υπάρχει θέμα με τις εισαγωγές?

Λες να βάλω για πούλημα μια μεταχειρισμένη atra 70mm που έχω στην αποθήκη για 150€ :D

Λες να εχουμε θέματα? Θα παίρνεις Κ2 με 70ευρω και θα λες και ευχαριστώ.. 🤣😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...