Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, mclein² said:

καθε μερα γινεται...

10 το πρωι με 16.00 το μεσημερι.

σε ολες τις περιοχες, ανεξαρτητα απο το αν ειναι καλη ή οχι η πολυκατοικια.

εαν μπορει να μπει της domus το wk+ ισως ειναι η καλυτερη λυση εναντια στο λοστο που ανοιγει την πορτα για πλακα.

επειδη οι φωτο δε δειχνουν ακριβως την κατασταση, πρεπει να παρεις ενα στα χερια σου κ να δεις εαν με αποστατες που εχει μεσα φτανει πιο μακρια απ'το συνηθισμενο για να μην πεσεις επανω στην κλειδαρια.

εαν σου κανει, μπορεις να βαλεις 2, το κοστος ειναι μικρο και τελικα ο μονος τροπος εισβολης θα ειναι το σπασιμο του τζαμιου.

εαν ειναι μπαλκονιου(χωρις κλειδαρια δηλαδη),μπαινει η συγκεκριμενη ασφαλεια?

τι προτεινεται για μπαλκονι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Warzycha είπε

Μιας κι έβαλα αφαλό διπλής ενέργειας,θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποια έξτρα ασφάλεια αυτό Ή απλά είναι για ευκολία μόνο;

μονο ευκολια αλλα θα γινει κ υποχρεωτικο απο τελος του '21.

3 ώρες πριν, kostakiss είπε

εαν ειναι μπαλκονιου(χωρις κλειδαρια δηλαδη),μπαινει η συγκεκριμενη ασφαλεια?

τι προτεινεται για μπαλκονι ?

προσωπικα μ αρεσουν της καλ γιατι ειναι πιο κομπακτ αλλα κ τα ντομους ειναι αρκετα δυνατα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.. Ήθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει παρακαλώ... Σε Κλειδαριά mul t lock έπεσε ο καταπέλτης πριν την βάλουμε στη πορτα από χαζομάρα γιατί την δοκίμαζαμε κ βγάλαμε το defender ενώ ήταν κλειδωμένη... Τι κάνουμε;; υπάρχει γιατρειά;;; ευχαριστώ.. 🤕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xalismi85 είπε

Καλησπέρα.. Ήθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει παρακαλώ... Σε Κλειδαριά mul t lock έπεσε ο καταπέλτης πριν την βάλουμε στη πορτα από χαζομάρα γιατί την δοκίμαζαμε κ βγάλαμε το defender ενώ ήταν κλειδωμένη... Τι κάνουμε;; υπάρχει γιατρειά;;; ευχαριστώ.. 🤕

Δεν υπάρχει ελπίδα σ αυτή τη χώρα. Στη συγκεκριμένη υπάρχει απ όσο ξέρω τρόπος για επαναφορά αν είχες cisa καλά κρασιά. Φώναξε κλειδαριά φίλος και άλλη φορά άσε τις δοκιμές γιατί δεν νομίζω να τη βγάλεις φτηνά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν φταιει το defender. εκανες βλακεια. η κλειδαρια εκανε αυτο που επρεπε να κανει αν υπηρχε αποπειρα διαρρηξης. το σωστο δηλαδη. τωρα πας για αλλη. μα καλα, δεν σου την αλλαξε κλειδαρας? μονος σου παιζεις? ακομη και εγω που γνωριζω καποια πραγματα για την αλλαγη κλειδαριας σε θωρακισμενη πορτα εφερα κλειδαρα. μονος σου δεν υπαρχει περιπτωση να την φερεις στα σωστα σημεια γιατι ολες οι κλειδαριες εχεουν μικροδιαφορες που αν δεν εισαι επαγγελματιας δεν μπορεις να τα γνωριζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

8 hours ago, john_petrucci7 said:

Δεν υπάρχει ελπίδα σ αυτή τη χώρα. Στη συγκεκριμένη υπάρχει απ όσο ξέρω τρόπος για επαναφορά αν είχες cisa καλά κρασιά. Φώναξε κλειδαριά φίλος και άλλη φορά άσε τις δοκιμές γιατί δεν νομίζω να τη βγάλεις φτηνά... 

τον ισοπεδωσες τον ανθρωπο....

6 hours ago, Alejandro said:

Η συγκεκριμένη μπορεί να ξεμπλοκάρει, δεν αχρηστεύεται.

ποσο κανει το ξεμπλοκαρισμα ; 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, την προσοχή σας οσοι έχετε καταστήματα που έχουν κλείσει λογω μέτρων της κυβέρνησης.

Έχει παρατηρηθεί σωρεία διαρρήξεων στα νότια προάστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Petros Electron είπε

Καλημέρα, την προσοχή σας οσοι έχετε καταστήματα που έχουν κλείσει λογω μέτρων της κυβέρνησης.

Έχει παρατηρηθεί σωρεία διαρρήξεων στα νότια προάστια.

κλειδαραδικα εννοεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες μια βοήθεια ζήτησα κ όλοι είστε στην ειρωνεία... Που να το βρω τώρα τον κλειδαρα τέτοιες μέρες ρε μαγκες.. Άσε που ζητάει  70 ευρώ για να αλλάξει μια κλειδαριά... Τεσπα στην ερώτηση μου δεν απαντήσατε... Φτιάχνεται. ;;;κ αν ναι από ποιον;;; να το στείλω αντιπροσωπία;;; να το ανοίξω μόνος μου;; ξέρει κανείς που δεν θέλει να ειρωνευτει; ο άλλος λέει 3 η ώρα παίζεις με κλειδαριές.. Ότι να ναι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xalismi85 είπε

Ρε μαγκες μια βοήθεια ζήτησα κ όλοι είστε στην ειρωνεία... Που να το βρω τώρα τον κλειδαρα τέτοιες μέρες ρε μαγκες.. Άσε που ζητάει ο κάθε μπαγλαμάς 70 ευρώ για να αλλάξει μια κλειδαριά... Τεσπα στην ερώτηση μου δεν απαντήσατε... Φτιάχνεται. ;;;κ αν ναι από ποιον;;; να το στείλω αντιπροσωπία;;; να το ανοίξω μόνος μου;; ξέρει κανείς που δεν θέλει να ειρωνευτει; ο άλλος λέει 3 η ώρα παίζεις με κλειδαριές.. Ότι να ναι... 

Πέρα από τις ειρωνίες, ρωτάς κάτι αρκετά εξειδικευμένο που και να το γνωρίζει κάποιος εδώ, δεν πρόκειται να σου το πει. 
 

Δεν ρωτάς κάτι απλό, τύπου, παιδιά πως να αλλάξω τον κύλινδρο. Ρωτάς να σου πούμε πως να ξεμπλοκάρεις έναν πολύ σημαντικό μηχανισμό ασφαλείας. Αν ήσουν επαγγελματίας και είχες πληρώσει κάποια σεμινάρια ή τέλος πάντων είχες πληρώσει για τη γνώση αυτή, θα την μοιραζόσουν έτσι εύκολα με κάποιον;  (Δεν είναι ότι ο επαγγελματίας φοβάται μη του φας τη δουλειά. Είναι για το γαμώτο.)

Και επίσης,  πιστεύεις είναι καλή ιδέα να μοιραστεί κάποιος ΔΗΜΟΣΙΑ, τον τρόπο «απενεργοποίησης» του καταπέλτη;

 

Ο «μπαγλαμάς» που θα ζητήσει 70€ για τοποθέτηση, όλο και κάποιον λόγο θα έχει(το είδες και μόνος σου). Δεν είναι DIY πως να στήσω το PC...πληρώνεις τις γνώσεις, την εμπειρία και τα εργαλεία (τα οποία δεν είναι και διαθέσιμα για όλους).

 

Μιλαμε για κάτι που έχει να κάνει με ασφάλεια και συνεπώς κάποια πράγματα δεν είναι να τα ξέρουν όλοι. Ελπίζω να το καταλαβαίνεις.

 

Αν και μάλλον είναι κλειστά, κάνε μία προσπάθεια να βρεις τον επαγγελματία που σου τα πούλησε, μήπως γνωρίζει και θέλει (σημαντικό) να του την πας και να στην φτιάξει. 

 

Επεξ/σία από swayback
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...