Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Snoob είπε

Ερώτηση, λόγω ημερών, ξέρουμε αν οι κλειδαράδες λειτουργούν και αν ασχολείται κανείς με τηλεκοντρόλ γκαραζόπορτας;

Κατά κανόνα με τηλεκοντρόλ γκαραζόπορτας ασχολούνται τα καταστήματα με ηλεκτρονικά, και αυτοί που τοποθετούν γκαραζόπορτες με αυτοματισμούς.

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Ρωτάω γιατί κάποια καταστήματα (λ.χ. οπτικών, ακουστικών βαρηκοΐας) θα είναι μεν κλειστά αλλά θα υπάρχει η δυνατότητα ραντεβού.

Mε τα τηλεχειριστήρια τι θα κάνουμε, θα μείνουμε κλεισμένοι έξω μέχρι να τελειώσει ο ιός; :D

Ψάξε αυτούς που τοποθετούν γκαραζόπορτες με αυτοματισμούς, όλοι έχουν και κινητό στα στοιχεία επικοινωνίας, θα σε εξυπηρετήσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
31 λεπτά πριν, mclein² είπε

μπαταρια θελεις ν'αλλαξεις ή ν'αντιγραψεις ; 

Δεν είναι μπαταρία, έχει αποσυντονιστεί η μέσα πόρτα, η έξω ανοίγει κανονικότατα. Ουσιαστικά, να περαστεί η συχνότητα και να φτιάξω ένα καλό αντίγραφο, γιατί με μόνο ένα τηλέ ρισκάρουμε, να, σαν τώρα.

 

@Joshua21 Ευχαριστώ, θα κοιτάξω να δω ποιος είναι κοντά και θα μπορούσε να εξυπηρετήσει, η εταιρία που έβαλε την πόρτα είναι μακριά, δεν θα κάνω "ταξίδι" τέτοιες μέρες για να πάω ως εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Snoob είπε

Δεν είναι μπαταρία, έχει αποσυντονιστεί η μέσα πόρτα, η έξω ανοίγει κανονικότατα. Ουσιαστικά, να περαστεί η συχνότητα και να φτιάξω ένα καλό αντίγραφο, γιατί με μόνο ένα τηλέ ρισκάρουμε, να, σαν τώρα.

@Joshua21 Ευχαριστώ, θα κοιτάξω να δω ποιος είναι κοντά και θα μπορούσε να εξυπηρετήσει, η εταιρία που έβαλε την πόρτα είναι μακριά, δεν θα κάνω "ταξίδι" τέτοιες μέρες για να πάω ως εκεί.

Δεν υπάρχει λόγος να πας εσύ εκεί, αυτοί πρέπει να έρθουν σε σένα.

Εγώ πάλι στη θέση σου - για πολλούς λόγους - θα προτιμούσα την εταιρεία που έβαλε την πόρτα, εκτός βέβαια αν είναι σε άλλη πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Δεν είναι μπαταρία, έχει αποσυντονιστεί η μέσα πόρτα, η έξω ανοίγει κανονικότατα. Ουσιαστικά, να περαστεί η συχνότητα και να φτιάξω ένα καλό αντίγραφο, γιατί με μόνο ένα τηλέ ρισκάρουμε, να, σαν τώρα.

@Joshua21 Ευχαριστώ, θα κοιτάξω να δω ποιος είναι κοντά και θα μπορούσε να εξυπηρετήσει, η εταιρία που έβαλε την πόρτα είναι μακριά, δεν θα κάνω "ταξίδι" τέτοιες μέρες για να πάω ως εκεί.

 

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Δεν υπάρχει λόγος να πας εσύ εκεί, αυτοί πρέπει να έρθουν σε σένα.

Εγώ πάλι στη θέση σου - για πολλούς λόγους - θα προτιμούσα την εταιρεία που έβαλε την πόρτα, εκτός βέβαια αν είναι σε άλλη πόλη.

κι εγω πιστευω οτι αυτοι πρεπει να ερθουν σ'εσενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω καθόλου αν λειτουργούν αυτά τα καταστήματα, θα το ψάξω αύριο που δεν θα είμαι τόσο πιεσμένος με τη δουλειά.

Μακάρι να έρθουν, αλλά φοβάμαι πως λόγω των ημερών, αν δουλεύουν, θα μου πουν να περάσω από εκεί. Θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα. Προχθές πήγαν να παραβιάσουν τις πόρτες απο 2 γείτονες στην πολυκατοικία χωρίς επιτυχία ευτυχώς. Μιλάμε για ξύλίνες βαριές πόρτες. Προσωπικά έχω και γω μια βαριά ξύλινη πόρτα με κλειδαριά ασφαλείας. Παρόλα αυτά επειδή έχει φοβηθεί το μάτι μου το σκέφτομαι να βάλω πόρτα ασφαλείας. Επειδή δεν έχω ιδέα τι παιζει τι θα προτείνατε να κοιτάξω και να προσέχω προκειμένου να έχω όσο το δυνατόν μικρότερη πιθανότητα παραβιάσης της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gkostas2007 είπε

Καλησπέρα και απο μένα. Προχθές πήγαν να παραβιάσουν τις πόρτες απο 2 γείτονες στην πολυκατοικία χωρίς επιτυχία ευτυχώς. Μιλάμε για ξύλίνες βαριές πόρτες. Προσωπικά έχω και γω μια βαριά ξύλινη πόρτα με κλειδαριά ασφαλείας. Παρόλα αυτά επειδή έχει φοβηθεί το μάτι μου το σκέφτομαι να βάλω πόρτα ασφαλείας. Επειδή δεν έχω ιδέα τι παιζει τι θα προτείνατε να κοιτάξω και να προσέχω προκειμένου να έχω όσο το δυνατόν μικρότερη πιθανότητα παραβιάσης της;

Για αρχή καλό θα ήταν να ανεβάσεις φωτογραφια της πόρτας και της κλειδαριας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tomtoub είπε

Καλησπέρα κι από μένα, 

Μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο στην παρακάτω πόρτα;

1428331735_signal-2020-03-19-2250002.jpg.d3602ef5c8a46ac0d03cca15efd9e393.jpg

887609867_signal-2020-03-20-1545372.jpg.a0b778b461cc29f9e3d4ca5baa674093.jpg

111976791_signal-2020-03-20-1807252-01.jpeg.b3e941bd8c0533119d2fb2a80b83ef82.jpeg

Από ότι βλέπω είναι όλο τζάμι χωρίς κάγκελο σωστά? Ίσως τους είναι ευκολότερο να σπάσουν το τζάμι και να περάσουν από μέσα, αν δυσκολευτούν με ένα καλό κύλινδρο οπότε καθίσταται μειωμένης χρησιμότητας μία αναβάθμιση?

Για κύλινδρο ίσως να κοίταζες κάτι σε 3 σημείων για αλουμινίου (δλδ που βγάζει 3 κλειδαριές, την κεντρική και δύο μαχαιρωτές πάνω-κάτω). Έχω δει και κάτι νεότερες σε πόρτες αλουμινίου 5 σημείων που είναι η κεντρική κλειδαρια και πανω κατω ειναι 2+2 οι οποιες "σερνονται" και θηλυκώνουν σε αντιστοιχες υποδοχές (κατι σαν συνδυασμός κλειδαριάς πόρτας και αντίστοιχης μπαλκονόπορτας απλά σε περισσότερα σημεία κατά μήκος της πόρτας, είναι μοιρασμένες δλδ και "σφραγιζουν" σε μεγαλυτερη επιφανεια την επαφη της πορτας με την κασα). Την νιώθω πιο δεμένη οταν ειναι κλειδωμένη και αν εχει και μεταλλικούς πύρους στην απεναντι μεριά ειναι πιο στιβαρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, είναι με τζάμι χωρίς κάγκελα. Είναι κι αυτή πέντε σημείων, ίσως φαίνεται καλύτερα στην παρακάτω φωτογραφία.

Έλεγα μήπως μπορεί να μπει κανένας καλύτερος κύλινδρος ώστε τουλάχιστον να μην μπορεί να ανοίξει πολύ εύκολα/αθόρυβα.

296982504_signal-2020-03-20-2111412-01.jpeg.298942c77d3055bc6c19d48f045024a8.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο υαλοπίνακας δεν είναι τριπλεξ δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις κύλινδρο ,διότι χωρίς να σπάσουν τον απλό τζάμι το κόβουν με διαμάντι αθόρυβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους με υγεια...

πριν μερικες μερες, περασε απο την πολυκατοικια ενας νεαρος και χτυπουσε σε ολα τα διαμερισματα (ειχε μπει στο κλιμακοστασιο ) για μια ερευνα Ιδιωτικης εταιρειας Ρευματος ...ευτυχως κανεις δεν του ανοιξε.

Προχθες σε καποιο γκρουπ του ΦΒ , μελος εγραψε οτι συνεβη και σε αυτους και 2 μερες μετα διερρηξαν 2 διαμερισματα στην πολυκατοικια τους ....ισως να ειναι τυχαιο ,ισως και οχι.

Περιοχη Χαρουγη Κερατσινιου και Αγ Αντωνιος Κερατσινιου.   Το νου σας...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adsl2+ είπε

Αν ο υαλοπίνακας δεν είναι τριπλεξ δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις κύλινδρο ,διότι χωρίς να σπάσουν τον απλό τζάμι το κόβουν με διαμάντι αθόρυβα 

Το τζαμί είναι διπλό, όχι κάτι ιδιαίτερο σε πάχος, ότι μπαίνει και σε μπαλκονόπορτες/παράθυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tomtoub είπε

Το τζαμί είναι διπλό, όχι κάτι ιδιαίτερο σε πάχος, ότι μπαίνει και σε μπαλκονόπορτες/παράθυρα.

Εύκολα κόβεται με διαμάντι μόνο τα τριπλεξ παρέχουν αυξημένη ασφάλεια, αλλά και αυτά με κόπο και θόρυβο δύσκολα σπάνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, simos1974 είπε

Καλημερα σε ολους με υγεια...

πριν μερικες μερες, περασε απο την πολυκατοικια ενας νεαρος και χτυπουσε σε ολα τα διαμερισματα (ειχε μπει στο κλιμακοστασιο ) για μια ερευνα Ιδιωτικης εταιρειας Ρευματος ...ευτυχως κανεις δεν του ανοιξε.

Προχθες σε καποιο γκρουπ του ΦΒ , μελος εγραψε οτι συνεβη και σε αυτους και 2 μερες μετα διερρηξαν 2 διαμερισματα στην πολυκατοικια τους ....ισως να ειναι τυχαιο ,ισως και οχι.

Περιοχη Χαρουγη Κερατσινιου και Αγ Αντωνιος Κερατσινιου.   Το νου σας...

καθε μερα γινεται...

10 το πρωι με 16.00 το μεσημερι.

σε ολες τις περιοχες, ανεξαρτητα απο το αν ειναι καλη ή οχι η πολυκατοικια.

15 ώρες πριν, tomtoub είπε

Καλησπέρα κι από μένα, 

Μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο στην παρακάτω πόρτα;

1428331735_signal-2020-03-19-2250002.jpg.d3602ef5c8a46ac0d03cca15efd9e393.jpg

887609867_signal-2020-03-20-1545372.jpg.a0b778b461cc29f9e3d4ca5baa674093.jpg

111976791_signal-2020-03-20-1807252-01.jpeg.b3e941bd8c0533119d2fb2a80b83ef82.jpeg

εαν μπορει να μπει της domus το wk+ ισως ειναι η καλυτερη λυση εναντια στο λοστο που ανοιγει την πορτα για πλακα.

επειδη οι φωτο δε δειχνουν ακριβως την κατασταση, πρεπει να παρεις ενα στα χερια σου κ να δεις εαν με αποστατες που εχει μεσα φτανει πιο μακρια απ'το συνηθισμενο για να μην πεσεις επανω στην κλειδαρια.

εαν σου κανει, μπορεις να βαλεις 2, το κοστος ειναι μικρο και τελικα ο μονος τροπος εισβολης θα ειναι το σπασιμο του τζαμιου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...