Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, george1551 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση , κάτι τέτοιο είχα υπόψιν μου , κάμερες περιμετρικά και κουρτίνα συναγερμός σε όλα τα ανοίγματα με τον συναγερμό σε δυσπρόσιτο σημείο εσωτερικά  με καλή αυτονομία μπαταρίας. Οι πόρτες αλουμινίου είναι ποιο εύκολο να τις  παραβιάσεις από τα κουφώματα αλουμινίου νομίζω.

Συναγερμός, ναι. Οι κάμερες είναι δευτερεύον σύστημα ασφάλειας και παραβιάζονται ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα ήρθε η ώρα και για μένα να αλλάξω κλειδαριά κι η επιλογή είναι Cisa Revo με αφαλο Mottura Champions Pro και defender Sferik Rok.

Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι η κλειδαριά τύπου χρηματοκιβώτιου που έχει βάλει ο Siamos κι ειδικότερα ο τρόπος που την έχει βάλει.Μονο με κολληση,χωρις βίδες για να μην αλλάζει εύκολα και να πρέπει να πάρεις την εταιρεία Σιαμος τηλέφωνο να σου αλλάξουν.

Απαράδεκτη πολιτική απλά.

20200317_175951_compress24.jpg

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Warzycha είπε

Σήμερα ήρθε η ώρα και για μένα να αλλάξω κλειδαριά κι η επιλογή είναι Cisa Revo με αφαλο Mottura Champions Pro και defender Sferik Rok.

Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι η κλειδαριά τύπου χρηματοκιβώτιου που έχει βάλει ο Siamos κι ειδικότερα ο τρόπος που την έχει βάλει.Μονο με κολληση,χωρις βίδες για να μην αλλάζει εύκολα και να πρέπει να πάρεις την εταιρεία Σιαμος τηλέφωνο να σου αλλάξουν.

Απαράδεκτη πολιτική απλά.

20200317_175951_compress24.jpg

Είναι γνωστό και σύνηθες αυτό με τις παλιές siamo που έχουν ηλεκτροσυγκολλημένη την κλειδαριά στην πόρτα και μερικές φορές ακόμη και τις ντίζες κολλημένες στα έμβολα της κλειδαριάς. Δυνατές πόρτες (από άποψη θωράκισης) αλλά καθόλου φιλικές από άποψη αναβαθμισιμότητας. Δυστυχώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, pintourikio είπε

Γνωρίζουμε αν γίνεται αυτό ακόμα και τώρα?

οχι τοσο δραματικα.

εχει βιδες ή θεσεις για βιδες ετοιμες κ λιγο ηλεκτροκολληση.

οταν η πορτα ειναι ξαπλωμενη ενας κακος μαστορας ή ενας πονηρος μαστορας ριχνει ηλεκτροκολληση παντου και ξεμπερδευει.

ενας καλος μαστορας φτιαχνει με κολαουζο οτι πρεπει και βοηθα τις μελλοντικες του (ή αλλων) εργασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ερώτηση, λόγω ημερών, ξέρουμε αν οι κλειδαράδες λειτουργούν και αν ασχολείται κανείς με τηλεκοντρόλ γκαραζόπορτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Snoob είπε

Ερώτηση, λόγω ημερών, ξέρουμε αν οι κλειδαράδες λειτουργούν και αν ασχολείται κανείς με τηλεκοντρόλ γκαραζόπορτας;

φανταζομαι τα μαγαζια θα ναι κλειστα μετα τη χθεσινη απαγορευση.

γενικα οι περισσοτεροι ασχολουνται λιγο ή πολυ με τηλεχειρισμους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, YanG είπε

 δηλαδή τώρα που είναι κλειστά, αν χρειαστούμε πχ έναν κύλινδρο, πρέπει να ψάξουμε στη μαύρη αγορά; :-)

Τώρα που μένουν όλοι μέσα, δε νομίζω να χρειαστεί κανείς κύλινδρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Τώρα που μένουν όλοι μέσα, δε νομίζω να χρειαστεί κανείς κύλινδρο.

μην εισαι σιγουρος αφεντικοοοοοο....και κλειδαριες θα χρειαστουν καποιοι & κυλινδρους θα πουλησουν οσοι μπορουν & εχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι ένας κλασσικός Έλληνας "επιχειρηματίας" δεν θα έχει θέμα να φέρει ένα κυλινδρο σπίτι και να τον τοποθετησει. Χωρίς το μαγικό χαρτάκι μαζί του φυσικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρωτάω γιατί κάποια καταστήματα (λ.χ. οπτικών, ακουστικών βαρηκοΐας) θα είναι μεν κλειστά αλλά θα υπάρχει η δυνατότητα ραντεβού.

Mε τα τηλεχειριστήρια τι θα κάνουμε, θα μείνουμε κλεισμένοι έξω μέχρι να τελειώσει ο ιός; :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι μάστορες είμαστε διαθέσιμοι εννοείται  για βλάβες και σοβαρές εργασίες. 

Δεν γίνεται να μείνετε έξω, ούτε να σπάσουν βρύσες και να μην έχετε νερο, ούτε να πέσει το ρεύμα και να μην έχετε μετα, κτλπ κτλπ 

Απλά δυσκολία αντιμετωπίζουν με την τροφοδοσία πρώτων υλών κάποια επαγγέλματα όχι τόσο Α' ανάγκης πχ γυψοσανιδας, μαραγκός, σίδερας, κ.α

Αν και σχεδόν όλοι έχουμε κάνει τα κουμάντα μας με υλικά και τροφοδοσία ώστε να μην έχει θέμα κανένας πολίτης.(και ξαναλέω σε αναγκαίες βλάβες, όχι θέλω να βάλω ντουλαπα, να αλλάξω πλακάκια κτλπ) 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alejandro είπε

Τώρα που μένουν όλοι μέσα, δε νομίζω να χρειαστεί κανείς κύλινδρο.

Μην το λες, όταν μπούκαραν στο δικό μου, η κόρη μου κοιμόταν μετά απο νυχτερινή βάρδια.

Ευτυχώς δεν την πείραξαν, μόλις την είδαν την κοπάνησαν. (αφού είχαν αδειάσει την κρεβατοκάμαρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Ρωτάω γιατί κάποια καταστήματα (λ.χ. οπτικών, ακουστικών βαρηκοΐας) θα είναι μεν κλειστά αλλά θα υπάρχει η δυνατότητα ραντεβού.

Mε τα τηλεχειριστήρια τι θα κάνουμε, θα μείνουμε κλεισμένοι έξω μέχρι να τελειώσει ο ιός; :D

μπαταρια θελεις ν'αλλαξεις ή ν'αντιγραψεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...