Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, swayback είπε

@tararas Όχι, δεν ξεκλειδώνει το ίδιο εύκολα. Σαφώς είναι καλύτερος ο interactive+ που έβαλες. Απλά είναι σχετικά μικρή η αναβάθμιση. Ουσιαστικά έχει κινητό στοιχείο το κλειδί το καινούριο. Και ίσως μία μικρή διαφορά στα pins. 

Abus Bravus υπάρχουν 4. O Bravus 1000 είναι σχετικά απλός και ο 2000 έχει μικρές διαφορές με τον 1000. Οι 3000 και 4000 είναι ΟΚ επιλογές, αρκεί να μην ξεπερνάνε τα 100€.

Τον 2000 εβαλα..δυστυχώς δεν πρόλαβα να τα ψάξω πολυ...εχουν κρούσματα με τον interactive και με τον abus ; εχετε ακουσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 17/8/2019 στις 5:17 ΠΜ, swayback είπε

@tararas Όχι, δεν ξεκλειδώνει το ίδιο εύκολα. Σαφώς είναι καλύτερος ο interactive+ που έβαλες. Απλά είναι σχετικά μικρή η αναβάθμιση. Ουσιαστικά έχει κινητό στοιχείο το κλειδί το καινούριο. Και ίσως μία μικρή διαφορά στα pins. 

Abus Bravus υπάρχουν 4. O Bravus 1000 είναι σχετικά απλός και ο 2000 έχει μικρές διαφορές με τον 1000. Οι 3000 και 4000 είναι ΟΚ επιλογές, αρκεί να μην ξεπερνάνε τα 100€.

παρολο που δεν το επιβεβαιωσε, εχει πορτα mul-t-lock ΑΡΑ μονο interactive+ (κυλινδρο με γραναζι) μπορουσε να βαλει ως αναβαθμιση.

για τον abus δε σχολιαζω τιποτα. οταν κολλησουν οι μπιλιες θα ερθει να ξαναγραψει :D 

13 ώρες πριν, p_george είπε

Αυτο ειναι το κλειδι του σπιτιου σου ?

όπως ειπε, αυτό ΗΤΑΝ το κλειδι του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

δυστηχώς συγγενικό μου πρόσωπο βρήκε το σπίτι διαρηγμένο. Οροφοδιαμέρισμα, στο 6ο όροφο, Καλλιθέα.

Βρέθηκε σπασμένο το παράθυρο της κουζίνας. Την πόρτα ασφαλείας δεν την πειράξανε. Φαίνεται ότι κατεβήκανε με σχοινιά από την ταράτσα!

ΠΛΕΟΝ ΞΕΦΥΓΑΜΕ από τις πόρτες!

Ζήτουνται επιγόντος μέτρα για τα μπαλκόνια/μπατζούρια....

Επεξ/σία από korniza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korniza είπε

Καλημέρα,

δυστηχώς συγγενικό μου πρόσωπο βρήκε το σπίτι διαρηγμένο. Οροφοδιαμέρισμα, στο 6ο όροφο, Καλλιθέα.

Βρέθηκε σπασμένο το παράθυρο της κουζίνας. Την πόρτα ασφαλείας δεν την πειράξανε. Φαίνεται ότι κατεβήκανε με σχοινιά από την ταράτσα!

ΠΛΕΟΝ ΞΕΦΥΓΑΜΕ από τις πόρτες!

Ζήτουνται επιγόντος μέτρα για τα μπαλκόνια/μπατζούρια....

κατεβηκαν και ανεβηκαν παλι απο το ιδιο μερος ; 

δηλαδη καποιος ανεβηκε 2-4 μετρα στο κενο ;;; 

ηταν μεγαλες οι απωλειες ή τιποτα το σημαντικο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, korniza said:

Καλημέρα,

δυστηχώς συγγενικό μου πρόσωπο βρήκε το σπίτι διαρηγμένο. Οροφοδιαμέρισμα, στο 6ο όροφο, Καλλιθέα.

Βρέθηκε σπασμένο το παράθυρο της κουζίνας. Την πόρτα ασφαλείας δεν την πειράξανε. Φαίνεται ότι κατεβήκανε με σχοινιά από την ταράτσα!

ΠΛΕΟΝ ΞΕΦΥΓΑΜΕ από τις πόρτες!

Ζήτουνται επιγόντος μέτρα για τα μπαλκόνια/μπατζούρια....

και φυγανε παλι με σχοινι απο τη ταρατσα???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mclein² είπε

παρολο που δεν το επιβεβαιωσε, εχει πορτα mul-t-lock ΑΡΑ μονο interactive+ (κυλινδρο με γραναζι) μπορουσε να βαλει ως αναβαθμιση.

για τον abus δε σχολιαζω τιποτα. οταν κολλησουν οι μπιλιες θα ερθει να ξαναγραψει :D 

όπως ειπε, αυτό ΗΤΑΝ το κλειδι του...

Mc lein Ναι το επιβεβαίωσα οτι αυτο ήταν και οντως μονο αυτο μπορούσα οπως μου ειπε ο κλειδαρας..πιστεύεις ειναι οκ με interactive Η πρεπει να αλλάξω πορτα; 

 

6 ώρες πριν, mclein² είπε

παρολο που δεν το επιβεβαιωσε, εχει πορτα mul-t-lock ΑΡΑ μονο interactive+ (κυλινδρο με γραναζι) μπορουσε να βαλει ως αναβαθμιση.

για τον abus δε σχολιαζω τιποτα. οταν κολλησουν οι μπιλιες θα ερθει να ξαναγραψει :D 

όπως ειπε, αυτό ΗΤΑΝ το κλειδι του...

 

Μόλις τώρα, tararas είπε

Mc lein Ναι το επιβεβαίωσα οτι αυτο ήταν και οντως μονο αυτο μπορούσα οπως μου ειπε ο κλειδαρας..πιστεύεις ειναι οκ με interactive Η πρεπει να αλλάξω πορτα; 

Επίσης τι εννοείς για τις μπιλιες; δεν καταλαβαίνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tararas είπε

Είμαι οκ πιστεύεις με interactive και abus2000 ?

με interactive+ στη συγκεκριμενη πορτα νομιζω πως ναι. προσωπικα δεν με καλεσαν σε κανενα περιστατικο διαρρηξης, ουτε εγινε γνωστο καποιο σε τριτους κλειδαραδες.

για τον abus 2000 θα πρεπει να εχεις πληρωσει 50€-60€ και αυτη ειναι η ασφαλεια που εχεις.

θεωρω με τις λίγες μου γνωσεις οτι ειναι ενας κυλινδρος που πρεπει να τοποθετειται μονο σε εισοδους πολυκατοικιων απο κλειδαραδες/πορταδες.

κι αυτο γιατι ειναι πατενταρισμενο το κλειδι και χωρισμενο σε προσωπικα προφιλ εναλλακτικα δεν προσφερει τιποτα.

κακη ποιοτητα κλειδιων / κυλινδρου ειδικα ως γερμανικος κυλινδρος. ο ανταγωνισμος προσφερει καλυτερα προϊοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mclein² είπε

με interactive+ στη συγκεκριμενη πορτα νομιζω πως ναι. προσωπικα δεν με καλεσαν σε κανενα περιστατικο διαρρηξης, ουτε εγινε γνωστο καποιο σε τριτους κλειδαραδες.

για τον abus 2000 θα πρεπει να εχεις πληρωσει 50€-60€ και αυτη ειναι η ασφαλεια που εχεις.

θεωρω με τις λίγες μου γνωσεις οτι ειναι ενας κυλινδρος που πρεπει να τοποθετειται μονο σε εισοδους πολυκατοικιων απο κλειδαραδες/πορταδες.

κι αυτο γιατι ειναι πατενταρισμενο το κλειδι και χωρισμενο σε προσωπικα προφιλ εναλλακτικα δεν προσφερει τιποτα.

κακη ποιοτητα κλειδιων / κυλινδρου ειδικα ως γερμανικος κυλινδρος. ο ανταγωνισμος προσφερει καλυτερα προϊοντα.

 

15 λεπτά πριν, mclein² είπε

με interactive+ στη συγκεκριμενη πορτα νομιζω πως ναι. προσωπικα δεν με καλεσαν σε κανενα περιστατικο διαρρηξης, ουτε εγινε γνωστο καποιο σε τριτους κλειδαραδες.

για τον abus 2000 θα πρεπει να εχεις πληρωσει 50€-60€ και αυτη ειναι η ασφαλεια που εχεις.

θεωρω με τις λίγες μου γνωσεις οτι ειναι ενας κυλινδρος που πρεπει να τοποθετειται μονο σε εισοδους πολυκατοικιων απο κλειδαραδες/πορταδες.

κι αυτο γιατι ειναι πατενταρισμενο το κλειδι και χωρισμενο σε προσωπικα προφιλ εναλλακτικα δεν προσφερει τιποτα.

κακη ποιοτητα κλειδιων / κυλινδρου ειδικα ως γερμανικος κυλινδρος. ο ανταγωνισμος προσφερει καλυτερα προϊοντα.

Mou τον βάλανε πολύ καλο αλλαγη με tesio στα 180 ευρώ με όλη την κλειδαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, tararas είπε

Mou τον βάλανε πολύ καλο αλλαγη με tesio στα 180 ευρώ με όλη την κλειδαρια

πολυ καλο και Tesio και abus...ΟΚ !

αν ειναι πολυ καλος ο abus 2000 των 50€-60€, o abloy protec² & o evva 4ks & ο mottura c48, των 150€++ τι θεωρουνται ; 

υγ - οσο για τα 180€...ακομη και με iseo κλειδαρια/defender δε μου βγαινει το κοστος σε αναβαθμιση..

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mclein² είπε

πολυ καλο και Tesio και abus...ΟΚ !

αν ειναι πολυ καλος ο abus 2000 των 50€-60€, o abloy protec² & o evva 4ks & ο mottura c48, των 150€++ τι θεωρουνται ; 

υγ - οσο για τα 180€...ακομη και με iseo κλειδαρια/defender δε μου βγαινει το κοστος σε

 

Sorry 280

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tararas είπε

Sorry 280

με mottura, agb, cisa σ'αυτα τα λεφτα θα ησουν καλυτερα αλλα τωρα εγινε η αλλαγη. την επομενη φορα να ψαχτεις λιγο περισσοτερο :)

υγ - η διαρρηξη στην πορτα Mul-t-lock εγινε βορεια προαστια ; Μαρουσι, Χαλανδρι, Νεο Ηρακλειο κλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

με mottura, agb, cisa σ'αυτα τα λεφτα θα ησουν καλυτερα αλλα τωρα εγινε η αλλαγη. την επομενη φορα να ψαχτεις λιγο περισσοτερο :)

υγ - η διαρρηξη στην πορτα Mul-t-lock εγινε βορεια προαστια ; Μαρουσι, Χαλανδρι, Νεο Ηρακλειο κλπ ?

Γερακα

Mc lein πιστεύεις ότι ειμαι ξεκλειδωτος; να αλλάξω παλι; μιλαω για multi t lock interactive+ στο 1 σπίτι και abus στο αλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...