Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

ξερεις ποσο κανουν τα πραγματα χονδρικη ; 

δεν θα το πλατυνω απλα λες ιντερνετικα στοιχιζουν 200 ε (με το φπα ) αρα 160 καθαρα μεχρι τα 300 (+φπα) μενουν 140 ε  ,δεν λεω οτι τα 140 ειναι λιγα για 2-3 ωρες ,τα λες και πολλα αλλα 200+ δεν μπορει να ειναι ,τωρα ποσο τα παιρνει χονδρικη  η ακομα καλυτερα αν τα κανει εισαγωγη δεν μας ενδιαφερει αφου και εφοσον δεν μπορουμε εμεις ,ο φιλος ,να τα παρει σε αυτην την τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, slk200gr είπε

δεν θα το πλατυνω απλα λες ιντερνετικα στοιχιζουν 200 ε (με το φπα ) αρα 160 καθαρα μεχρι τα 300 (+φπα) μενουν 140 ε  ,δεν λεω οτι τα 140 ειναι λιγα για 2-3 ωρες ,τα λες και πολλα αλλα 200+ δεν μπορει να ειναι ,τωρα ποσο τα παιρνει χονδρικη  η ακομα καλυτερα αν τα κανει εισαγωγη δεν μας ενδιαφερει αφου και εφοσον δεν μπορουμε εμεις ,ο φιλος ,να τα παρει σε αυτην την τιμη

ιντερνετικα εχεις κερδος 5€-10%. πουλας πολλα και φθηνα. 

το κερδος ειναι στις τοποθετησεις. γενικως & ειδικως.

με 300€ το πακετο βγαινει κοντα στα 200€ καθαρο κερδος.

αν βαλεις κ το φπα, το ξεπερνας γιατι οπως ειναι γνωστο, οι Ε.Ε δηλωνουν 5 με 10 χιλιαρικα στην εφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

ιντερνετικα εχεις κερδος 5€-10%. πουλας πολλα και φθηνα. 

το κερδος ειναι στις τοποθετησεις. γενικως & ειδικως.

με 300€ το πακετο βγαινει κοντα στα 200€ καθαρο κερδος.

αν βαλεις κ το φπα, το ξεπερνας γιατι οπως ειναι γνωστο, οι Ε.Ε δηλωνουν 5 με 10 χιλιαρικα στην εφορια.

οτι ναναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

ιντερνετικα εχεις κερδος 5€-10%. πουλας πολλα και φθηνα. 

το κερδος ειναι στις τοποθετησεις. γενικως & ειδικως.

με 300€ το πακετο βγαινει κοντα στα 200€ καθαρο κερδος.

αν βαλεις κ το φπα, το ξεπερνας γιατι οπως ειναι γνωστο, οι Ε.Ε δηλωνουν 5 με 10 χιλιαρικα στην εφορια.

Εγώ ρώτησα κυρίως για να μου πει κάποιος ειδικός μια τιμή (έστω ένα εύρος τιμών) που θα περίμενε να βρει το παραπάνω πακέτο περασμένο σε μια πόρτα 20+ χρόνων. Προσωπικά δεν γνωρίζω τι παραπάνω δουλειά και πόσες εργατοώρες χρειάζονται για να μπει σε μια τέτοια πόρτα και άρα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν η τιμή που πήρα σαν καταναλωτής είναι λογική ή τελείως παράλογη. Το μόνο που ξέρω είναι ότι για να αγοράσω λιανική τα παραπάνω υλικά κοστίζουν γύρω στα 190ευρώ... Τώρα πόσο το αγοράζει χονδρική και πόσο δουλειά χρειάζεται για την τοποθέτηση είναι κάτι που θέλω την βοήθεια σας ώστε να καταλάβω τι ποσό να ψάχνω για το συγκεκριμένο πακέτο όταν επισκεφτώ 2-3-4 επαγγελματίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tsafou είπε

Εγώ ρώτησα κυρίως για να μου πει κάποιος ειδικός μια τιμή (έστω ένα εύρος τιμών) που θα περίμενε να βρει το παραπάνω πακέτο περασμένο σε μια πόρτα 20+ χρόνων. Προσωπικά δεν γνωρίζω τι παραπάνω δουλειά και πόσες εργατοώρες χρειάζονται για να μπει σε μια τέτοια πόρτα και άρα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν η τιμή που πήρα σαν καταναλωτής είναι λογική ή τελείως παράλογη. Το μόνο που ξέρω είναι ότι για να αγοράσω λιανική τα παραπάνω υλικά κοστίζουν γύρω στα 190ευρώ... Τώρα πόσο το αγοράζει χονδρική και πόσο δουλειά χρειάζεται για την τοποθέτηση είναι κάτι που θέλω την βοήθεια σας ώστε να καταλάβω τι ποσό να ψάχνω για το συγκεκριμένο πακέτο όταν επισκεφτώ 2-3-4 επαγγελματίες...

200 - 250 + φπα 24% με την τοποθετηση ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ.

απλά, νορμαλ & τιμια. 

end of story.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mclein² είπε

200 - 250 + φπα 24% με την τοποθετηση.

εδω συμφωνουμε αφου το κοστος το βρηκε στα 190 ε ,απλα ισως στην αθηνα εδω θεσσαλονικη τρεχουμε με αλλες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, slk200gr είπε

εδω συμφωνουμε αφου το κοστος το βρηκε στα 190 ε ,απλα ισως στην αθηνα εδω θεσσαλονικη τρεχουμε με αλλες τιμες

αυτο δεν ειναι προβλημα που μπορω να λυσω :)

υγ - στις παραπανω πραξεις που εχεις κανει, εχεις υποπεσει σ'ενα λαθος. στα 160€ δεν ξερεις ποιο ειναι το κερδος αρα το ιδιο και στα 300€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλουσα με εναν φιλο τωρα και μου ειπε κατι που μου φανηκε σωστο,εγω μενω σε μονοκατεικια ,εχει νοημα μια ακριβη κλειδαρια μια που γυρω γυρω εχει συνθετικα κουφωματα?τον φιλο μου τον κλεψανε αλλα δεν  μπηκαν απο την θωρακισμενη αλλα απο διπλα που που εχει συνθετικη πορτα (με ενα κατσαβιδη μου ειπαν μπηκαν σε 1 λεπτο ,το ειδε μετα στις καμερες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, slk200gr είπε

μιλουσα με εναν φιλο τωρα και μου ειπε κατι που μου φανηκε σωστο,εγω μενω σε μονοκατεικια ,εχει νοημα μια ακριβη κλειδαρια μια που γυρω γυρω εχει συνθετικα κουφωματα?τον φιλο μου τον κλεψανε αλλα δεν  μπηκαν απο την θωρακισμενη αλλα απο διπλα που που εχει συνθετικη πορτα (με ενα κατσαβιδη μου ειπαν μπηκαν σε 1 λεπτο ,το ειδε μετα στις καμερες)

Για τον ίδιο λόγο είχα ρωτήσει σε προηγούμενο ποστ για κάγκελα στα παράθυρα/μπαλκονόπορτες. Αυτά ανοίγουν πολύ πιο εύκολα από την πόρτα ασφαλείας με μια τυπική κλειδαριά. Άρα νομίζω πρέπει πάντα να το βλέπουμε σφαιρικά το ζήτημα ασφάλεια στο σπίτι και ανά περίπτωση... Άρα δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι ακριβό σε κλειδαριά τη στιγμή που από παραδίπλα μπορεί να μπει για πλάκα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσφατα μας ανοιξαν το διαμερισμα (ευτυχως λειπαμε και δεν πειραν και τιποτα) σε παλια πολυκατοικια.Ειχα Πορτα θωρακισμενη με κλειδαρια securemme k2.Δεν υπηρξε καποια ζημια στην πορτα και μαλλον ανοιξαν με πασπαρτου κλειδι..Απ"οτι μου ειπαν ανοιγει για πλακα!!Αντικατεστησα τον κυλινδρο με εναν AGB της ταξης των 30 ευρω που μου ειπε ο κλειδαρας αλλα δεν νομιζω να ειναι αρκετο.Ψαχνομαι γενικα μηπως βαλω και καποιον εξτρα συρτη που να κλειδωνει απ'εξω(ηλεκτρονικο ισως).Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον κυλινδρο που θα τους δυσκολεψει και κατι αλλο ακομα που θα τους εμποδισει να ξαναμπουν ακομα και αν ξεκλειδωσουν την κλειδαρια?

Σκεφτομαι για αλλαγη κυλινδρου,εξτρα πειρος,καμερα ή συναγερμος με συνδεση με το κινητο.Παρακαλω την βοηθεια σας..

Επεξ/σία από johnmlrs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, johnmlrs είπε

συναγερμος με συνδεση με το κινητο.Παρακαλω την βοηθεια σας..

συναγερμος risco και καμερες dahua και τα δυο με cloud

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, στην πολυκατοικία μας μπήκαν σε 4 διαμερίσματα, ευτυχώς δεν μπήκαν στο δικό μας. Στην θωρακισμένη πόρτα έχουμε απλά την omega plus σκεφτόμαστε να  αναβαθμίσουμε κάπως την ασφάλεια μας ίσως με κάποιο μαγνητικό defender, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο συγκεγκριμένο; Αξίζει τον κόπο η τοποθέτηση defender ή μου προτείνετε κάτι διαφορετικό; Πόσο κοστίζει περίπου μια τέτοια αναβάθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lightspeed είπε

Καλημέρα, στην πολυκατοικία μας μπήκαν σε 4 διαμερίσματα, ευτυχώς δεν μπήκαν στο δικό μας. Στην θωρακισμένη πόρτα έχουμε απλά την omega plus σκεφτόμαστε να  αναβαθμίσουμε κάπως την ασφάλεια μας ίσως με κάποιο μαγνητικό defender, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο συγκεγκριμένο; Αξίζει τον κόπο η τοποθέτηση defender ή μου προτείνετε κάτι διαφορετικό; Πόσο κοστίζει περίπου μια τέτοια αναβάθμιση;

mrm10800, αγορα στα 110€~150€ με 3 μαγνητικα κλειδια. τοποθετηση, εξαρταται....

δεν υπαρχουν επιλογες στο μαγνητικο της omega plus.

41 λεπτά πριν, johnmlrs είπε

προσφατα μας ανοιξαν το διαμερισμα (ευτυχως λειπαμε και δεν πειραν και τιποτα) σε παλια πολυκατοικια.Ειχα Πορτα θωρακισμενη με κλειδαρια securemme k2.Δεν υπηρξε καποια ζημια στην πορτα και μαλλον ανοιξαν με πασπαρτου κλειδι..Απ"οτι μου ειπαν ανοιγει για πλακα!!Αντικατεστησα τον κυλινδρο με εναν AGB της ταξης των 30 ευρω που μου ειπε ο κλειδαρας αλλα δεν νομιζω να ειναι αρκετο.Ψαχνομαι γενικα μηπως βαλω και καποιον εξτρα συρτη που να κλειδωνει απ'εξω(ηλεκτρονικο ισως).Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον κυλινδρο που θα τους δυσκολεψει και κατι αλλο ακομα που θα τους εμποδισει να ξαναμπουν ακομα και αν ξεκλειδωσουν την κλειδαρια?

Σκεφτομαι για αλλαγη κυλινδρου,εξτρα πειρος,καμερα ή συναγερμος με συνδεση με το κινητο.Παρακαλω την βοηθεια σας..

κυλινδρος σοβαρος απο 60€ εως 350€.

μαγνητικο defender αν το υποστηριζει η κλειδαρια.

συρτες και λοιπα δε γνωριζω ν'απαντησω..

50 λεπτά πριν, slk200gr είπε

μιλουσα με εναν φιλο τωρα και μου ειπε κατι που μου φανηκε σωστο,εγω μενω σε μονοκατεικια ,εχει νοημα μια ακριβη κλειδαρια μια που γυρω γυρω εχει συνθετικα κουφωματα?τον φιλο μου τον κλεψανε αλλα δεν  μπηκαν απο την θωρακισμενη αλλα απο διπλα που που εχει συνθετικη πορτα (με ενα κατσαβιδη μου ειπαν μπηκαν σε 1 λεπτο ,το ειδε μετα στις καμερες)

τα κουφωματα δεν μπορουν να δεχθουν κλειδαριες πολλαπλων σημειων ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

mrm10800, αγορα στα 110€~150€ με 3 μαγνητικα κλειδια. τοποθετηση, εξαρταται....

δεν υπαρχουν επιλογες στο μαγνητικο της omega plus.

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ. Στην αναζήτηση παρατήρησα πως κάποιοι  προσφέρουν το συγκεκριμένο defender με 2 μαγνητικά κλειδιά και κάποιοι με 3, μπορεί να να είναι χαζή ερώτηση αλλά δεν θα έπρεπε αυτό να είναι σε όλους ίδιο; εννοώ δεν είναι θέμα που εξαρτάται από την κατασκευαστική εταιρία; 

Συγγνώμη για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων, αλλά είμαι ακόμη πανικοβλημένη διότι μόλις σήμερα μάθαμε για τις διαρρήξεις. Πιστευεις πως η τοποθέτηση defender είναι καλή ιδέα ή να προσανατολιστώ σε άλλη λύση; Αλλαγή κλειδαρίας ή οτιδήποτε άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!

Παρακολουθω το thread και το προηγουμενο καιρο τωρα. Γραφω 1 φορα...

σε προηγουμενο διαμερισμα που ημουν ( νοικι ) ειχα παρει επιτουτου μια "ασφαλη" κλειδαρια με 4 κλειδια  (σχετικα μικρό κλειδι με μια μεταλλική  μπιλια κατω απο το κεφαλι μαρκας MG...

Μου ειπαν οτι ειναι Σουπερ ( πανε 3 χρονια... ) και 120ε απο οτι θυμαμαι.... τωρα μετακομιζω και σκεφτομαι να την βαλω αλλά την χαρακτηριζετε του κιλου..... μαλλον μου την εφεραν? γιατι 120 ευρω ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...