Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Charismo είπε

Το ίδιο είχε συμβεί και σε εμένα και

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Όταν πήγα στο cave για να ανοίξω το σεντούκι βρήκα απλά το bell του. Αν δεν το έχεις συναντήσει και ολοκληρώσεις το Volcano Manor τον βρίσκεις νεκρό, όπως εγώ.

 

Είχες δίκιο, το παρατήρησα μετά ότι το είχα, και λογικά το είχα απο την πρώτη επίσκεψη, άδικα τα πάνω κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν χάσατε και τίποτα τρελό από Patches, δεν ξέρω με το τελευταίο update άμα άλλαξε κάτι. Το μονο που αξίζει είναι το Estoc άμα θες για dual wield και το shackle για τους Omen.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το game βγαίνει και RL1, δε σημαίνει ότι μπορούν να το βγάλουν έτσι όλοι όμως.😁 Στο ER πολλά roadblocks είναι optional, άσε που δε φοβάσαι καθόλου στο traversal γιατί είσαι έφιππος και δε σε φτάνει τίποτα. Από εκεί και πέρα η Malenia is a bitch σε σχέση με οτιδήποτε άλλο υπάρχει στο game, 2-3 φορές με έχουν κάνει summon να βοηθήσω και οι τύποι ψόφησαν στο πρώτο wateflowl.😁 Υπάρχουν πάντως gimmicks να το κάνεις cheese το fight, πχ η palisade την κάνει knock down κάθε φορά.

120 level τελείωσα το game και με +9 moonveils, αλλά ήταν incomplete το build (νόμιζα ότι θα μπορούσα να κάνω invades έτσι με 40 vigor lmao). Πλέον είναι 150 με +10.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Malthador είπε

Με Moonveil και Dark Moon παίζω (και τα δύο στο +10) και φεύγουν τα πάντα αέρας. Μακάρι να ζοριστώ στην Malenia, θέλω λίγο challenge. :P

Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει με τα patch αλλά το Moonveil katana(και το rivers of blood  η κόκκινη katana) στις αρχές ήταν ορισμένα από τα καλύτερα/δημοφιλέστερα όπλα στο παιχνίδι μιλώντας πάντα για pve. 

Σε συνδιασμό με το mimic(ειδικά πριν τα nerfs)μιλάμε για πάρτυ.

Το ίδιο και το περιβόητο Sword of night and flame πριν τα nerfs.

Δεν είναι τυχαίο που ειδικά στο Elden Ring, πάρα πολλοί την είδαν Samurai,και γιατί αναφέρεται τόσο πολύ το bleed.

Σαν να ξεκινάς Dark Souls 1 πρώτη φορά και να σου κάτσει στην τύχη κανένα black knight halberd/greatsword και μετά να κόβεις τα πάντα μέσα στο παιχνίδι.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αστείες ώρες, έχετε χάσει της Μαρίκας τα ματια. :P Χαλαρά άμα πάτε στον interactive map θα χάσετε την μπάλα με ότι έχετε αφήσει. Το πρώτο playthough μου πήρε 200+ ώρες και έχασα αρκετά πράγματα που ειλικρινά έγλειψα ότι γωνια υπάρχει στον χάρτη, η τουλάχιστον έτσι νόμιζα. :P

Μια από τα ίδια και εγώ...180 ώρες και ξέρω ότι έχω αφήσει αρκετά πίσω μου, σήμερα λέω να παω για πρώτη φορά στα βουνά...(η αλήθεια είναι ότι χαζεύω από δω και από 'κει 😁)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ok, η Malenia μοιράζει πόνο, επιτέλους έφτασα να πεθάνω καμιά 15αριά φορές με το καλημέρα σε boss, παρόλο που έχω φτάσει αισίως lvl 130 (που εντάξει, από ένα σημείο και μετά δεν έχει νόημα, τα απλά mobakia δίνουν 2500 και 5000 runes, ανεβαίνεις για πλάκα).

Είπα να δυναμώσω λίγο και καμιά ασπίδα για να την παλέψω την Malenia και γύρισα πίσω στο Limgrave για πετρούλες. Εκεί που νόμισα ο πονηρός ότι το έχω εξερευνήσει ολόκληρο, βρήκα 4 bosses (δύο σε σπηλιές και δύο στην επιφάνεια) που μου είχαν ξεφύγει! Το game έχει άπειρη εξερεύνηση, εύκολα πάει για δεύτερο και τρίτο playthrough.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ok, η Malenia μοιράζει πόνο, επιτέλους έφτασα να πεθάνω καμιά 15αριά φορές με το καλημέρα σε boss, παρόλο που έχω φτάσει αισίως lvl 130 (που εντάξει, από ένα σημείο και μετά δεν έχει νόημα, τα απλά mobakia δίνουν 2500 και 5000 runes, ανεβαίνεις για πλάκα).

Είπα να δυναμώσω λίγο και καμιά ασπίδα για να την παλέψω την Malenia και γύρισα πίσω στο Limgrave για πετρούλες. Εκεί που νόμισα ο πονηρός ότι το έχω εξερευνήσει ολόκληρο, βρήκα 4 bosses (δύο σε σπηλιές και δύο στην επιφάνεια) που μου είχαν ξεφύγει! Το game έχει άπειρη εξερεύνηση, εύκολα πάει για δεύτερο και τρίτο playthrough.

Διάβαζα πως στο τελευταίο Patch υπάρχει ένα Bug που προκαλεί τη Malenia να κάνει heal ακόμα κι όταν δεν κάνει land τα χτυπήματά της. Υπό φυσιολογικές συνθήκες κάνει heal μόνο όταν έρχεται σε επαφή, άσχετα αν μπλοκάρεις ή όχι.

Αλλά στο current patch απλά healάρει ακόμα κι αν βρει αέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Charismo είπε

Διάβαζα πως στο τελευταίο Patch υπάρχει ένα Bug που προκαλεί τη Malenia να κάνει heal ακόμα κι όταν δεν κάνει land τα χτυπήματά της. Υπό φυσιολογικές συνθήκες κάνει heal μόνο όταν έρχεται σε επαφή, άσχετα αν μπλοκάρεις ή όχι.

Αλλά στο current patch απλά healάρει ακόμα κι αν βρει αέρα.

Iσχυει οντως, φαινεται στο παρακατω video.Βεβαια ακομα και ετσι ο let me solo her δεν νιωθει...

Spoiler

 

Διαβαζω ομως οτι ειναι co-op related το συγκεκριμενο bug.Στο solo δεν πρεπει να υπαρχει προβλημα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Iσχυει οντως, φαινεται στο παρακατω video.Βεβαια ακομα και ετσι ο let me solo her δεν νιωθει...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Διαβαζω ομως οτι ειναι co-op related το συγκεκριμενο bug.Στο solo δεν πρεπει να υπαρχει προβλημα.

Αν είναι μόνο σε co-op ικανούς τους έχω να μην είναι bug και να είναι feature, ειδικά μετά τα memes με τον Let Me Solo Her.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς boss που θέλουν στρατηγική δεν έχει.Σε όλα που συνάντησα όντως αν μάθεις roll αρκεί(βέβαια το ίδιο μπορεί να ειπωθεί για κάθε game)   
Πάντως προσωπικά στο 2ο run στόχος είναι solo όλα τα μεγάλα bosses με δικό μου χαρακτήρα.

1 πράγμα που δεν μεταφέρθηκε καλά απο souls κλπ είναι τα quest χωρίς κανένα hint.Μα το θεό millicent μόνο απο εξαιρετική τύχη ή αν δείς online ολοκληρώνεται μετά το Gowry Shack.Κανένα hint σε χαόδες map.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Charismo είπε

Αλλά στο current patch απλά healάρει ακόμα κι αν βρει αέρα.

E καιρός ήταν να γίνει λίγο buff, ήταν από τα πιο εύκολα boss. :P

Btw ο LMSH παίζει να έχει παίξει την πάρτη της καμια 1000 φορες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...