Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, loypis είπε

φιλε haldailas με εσωσες κι εσυ..μπηκα κι εγω με αυτους τους κωδικους ως admin..να σαι καλα..

τωρα ομως μας ανοιξες την ορεξη με αυτο.με τον σκληρο δισκο..μπορουμε να συνδεσουμε πανω στο ρουτερ αυτο εναν φορητο 2.5 με ταινιες και να τις βλεπουμε απο αλλες συσκευες? πχ tv box tablet κινητα? αν ναι με ποιον τροπο?

Τους κωδικούς τους ανέφερε κάποιος άλλος στο thread νωρήτερα αλλά οκ...

Εφόσον δέν υπάρχει η επιλογή DMS μπορείς μόνο με FTP server να κάνεις share ένα δίσκο απο το modem το οποίο εμένα δεν μου έπαιξε...

Για το πρόβλημα του upload μεσω WIFI το δοκίμασε κανείς? Κυρίως απο περιέργεια γιατί μάλλον θα πάω για aftermarket modem.... τσάμπα το εικοσάρικο.

Επεξ/σία από haldailas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, loypis είπε

υπαρχει το DNS στο μενου του..εδω τι μπορουμε να κανουμε?..εχω συνδεσει εναν σκληρο 2.5 στο usb του router

ZXHN H267N V1.0 2019-06-24.png

DMS όχι dns...  media server     https://www.allnet-italia.it/sito/ItemsDownloads/ART-78040.2_EN.pdf

σελιδα 78-79. Όπως είπα... εξαφανισμένο... Ποτέ ξανά μόντεμ από πάροχο.

Επεξ/σία από haldailas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, loypis είπε

αα..μαλιστα..ε τοτε μακαρι να βρουμε τους κωδικους που σου δινουν πληρη προσβαση στο ρουτερ γιατι...το δινουν δωρεαν..

Εμένα με έβαλαν και το πλήρωσα 20€  +την ενεργοποίηση της VDSL. Επίσεις φοβάμαι οτι δεν παίζουν άλλοι κωδικοί μιας και με αυτούς μπαίνεις ώς admin. Απλά μάλλον έχουν αφαιρέσει επιλογές απο το firmware και γιαυτό προφανός το bug με το upload. Τα κάνανε κwλ0.

Επεξ/σία από haldailas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ευρω ε?..οπου τους πιασεις τελικα..εγω για να τους εκφοβίσω  εκανα αιτηση στον οτε και οχι μονο ρουτερ δωρεαν μου εδωσαν αλλα και τον καινούριο  αποκωδ. της νοβα..υπαρχει περιπτωση να βρουμε το original firmware αυτου του router και να το περασουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, loypis είπε

20 ευρω ε?..οπου τους πιασεις τελικα..εγω για να τους εκφοβίσω  εκανα αιτηση στον οτε και οχι μονο ρουτερ δωρεαν μου εδωσαν αλλα και τον καινούριο  αποκωδ. της νοβα..υπαρχει περιπτωση να βρουμε το original firmware αυτου του router και να το περασουμε?

Έβαλες και tv nova?  Ίσως γιαυτό δωρεάν το μόντεμ.

Αυτό για το firmware το σκέφτηκα και γώ να σου πώ την αλήθεια αλλά δεν το βρίσκω πουθενά. Ούτε στο site της ZTE υπάρχει τιποτα.

Άν μπορείς τσέκαρε αυτό που ρωτάω για το upload. Μπές σε ένα site για upload π.χ. wetransfer.com από μια συσκευή με WIFI (κινητό ας πούμε) και δοκίμασε να ανεβάσεις ένα μεγαλούτσικο αρχείο όπως ένα βίντεο... Εμένα ανεβάζει λίγο και μετά κολλάει ή πάει υπερβολικά αργά.

Έχω δεί και άλλους με το ίδιο πρόβλημα αλλά θα 'θελα να δω αν δουλεύει σε κανέναν σωστά με firmware της nova ή χωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν θα εχω χρονο θα το κανω και θα σου πω.παντως με την zte που τους εστειλα μειλ μου απαντησαν αμεσως για το προβλημα που ειχα..φυσικα μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα αυτοι..αν τους στελναμε μειλ και τους λεγαμε να μας το στειλουν? θα ζητήσουν  το serial number του router και θα δουν οτι εχει nova firmaware και δεν θα το δωσουν λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια δοκιμή! Ποτέ δεν ξέρεις. Πολύ πιθανό να το δώσουν. Δεν έχουν λόγο να μήν..! Θα μας έλυνε τα χέρια. Περιμένω νέα... Καληνύχτα!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα αυτο μου εσττειλαν

Dear Sir/Madam,

Thanks for contacting us. Since our service is only for ZTE direct customer, would you mind telling us that you bought this from ZTE directly or not

If yes, please tell us your information:

1. your country name and company full name;

2. your good name and contact number;

If not, please contact the provider to get help. Because the provider purchased our products as well as after sales service. Supposing they can’t solve your problem, please ask them to call ZTE. Sorry for the inconvenience it might bring. Thanks for your understanding!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιάσκο... Άξιζε η προσπάθεια πάντως. Οπότε μόνο η Nova μπορεί να βοηθήσει και άν... ίσως με κανα root κωδικό. Τί να πώ.

Εγώ σήμερα πήρα ένα Technicolor TG788n από nova ευτυχώς δωρεάν και άν και έχει τα δικά του θέματα (αργό μενού και αργεί να συγχρονήσει) το πρόβλημα με το wifi διορθώθηκε,

οπότε μπορώ να πώ με σιγουριά οτι όλα τα h267n της nova έχουν θέμα με το upload μεσω wifi. Κρίμα και το ψιλογούσταρα το ZTE για φθηνό μοντεμάκι. Το multi SSID ήταν αρκετά βολικό. Ίσως το χρησιμοποιήσω ώς access point.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, loypis είπε

Το multi SSID  σε τι ακριβως χρησιμεύει?

Ενεργοποιείς μέχρι και 4 SSID. Το καθένα με δικό του όνομα και κωδικό και άλλες ρυθμήσεις. Μπορείς ας πούμε να έχεις το 2ο για φίλους που έρχονται σπίτι σου και μόλις τους "διώξεις" :P το απενεργοποιείς και δεν ξαναμπαίνει κανείς τους.... χοχοχο. Ούτε να αλλάζεις κωδικούς ούτε τίποτα. Υπ' όψιν πρέπει να κάνεις login ώς admin αλλιώς δεν μπορείς να πειράξεις...

Επεξ/σία από haldailas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, haldailas είπε

Ενεργοποιείς μέχρι και 4 SSID. Το καθένα με δικό του όνομα και κωδικό και άλλες ρυθμήσεις. Μπορείς ας πούμε να έχεις το 2ο για φίλους που έρχονται σπίτι σου και μόλις τους "διώξεις" :P το απενεργοποιείς και δεν ξαναμπαίνει κανείς τους.... χοχοχο. Ούτε να αλλάζεις κωδικούς ούτε τίποτα. Υπ' όψιν πρέπει να κάνεις login ώς admin αλλιώς δεν μπορείς να πειράξεις...

Φυσικά εφόσον δεν έχεις guest network στο ρουτερ σου, το οποίο απαγορεύει κιόλας τους guests να δουν τι κυκλοφορεί μέσα στο δίκτυο σου και έχει και περιορισμό στην ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...