Προς το περιεχόμενο

Apple Pay από σήμερα σε Ελλάδα και Κύπρο χωρίς όμως συστημικές τράπεζες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, malias4 είπε

Μπα στις ελληνικες τραπεζες πληρωνουμε κανονικα με το νεο νομο που βγαλανε.

τελικα πως κανω παραγγελια σε κανονικη καρτα πλαστικη αφου ειχα ζητησει την αρχη μονο virtual? Μπορει να βοηθησει καποιος;

Μέσα από την ίδια την εφαρμογή,  πας στο “Cards” στην βάση της οθόνης και πατάς το + σου ανοίγει παράθυρο που σε ρωτάει αν θέλεις νέα Physical Card ή νέα Virtual card.

Επιλέγεις το physical και τέλος. Θα πρέπει να έχεις μέσα τουλάχιστο 8 ευρώ που είναι το κόστος διάθεσης και αποστολής της κάρτας. Θα την έχεις σε πέντε ημέρες περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 356
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, GordaTurta είπε

κανονικα βγαζεις λεφτα απο ολα τα ΑΤΜ του κοσμου. Αν βγαλεις απο αγγλικο ΑΤΜ θα πληρωσεις και 5 ευρω προμηθεια. Στην ελλαδα ειναι 2.20 με 2.50. Δε γλυτωνεις το εξοδο.

Όχι,δεν χρεώνουν όλα τα ΑΤΜ στην Αγγλία έξοδα ανάληψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Jiakometi είπε

Μέσα από την ίδια την εφαρμογή,  πας στο “Cards” στην βάση της οθόνης και πατάς το + σου ανοίγει παράθυρο που σε ρωτάει αν θέλεις νέα Physical Card ή νέα Virtual card.

Επιλέγεις το physical και τέλος. Θα πρέπει να έχεις μέσα τουλάχιστο 8 ευρώ που είναι το κόστος διάθεσης και αποστολής της κάρτας. Θα την έχεις σε πέντε ημέρες περίπου.

Εχω ομως ηδη καρτα ψηφιακη δεν θελω καινουρια .

παλι το ιδιο κανω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, GordaTurta είπε

Ποιο δεν χρεώνει

Εσύ τα έχεις βρει όλα να χρεώνουν; Σε Lloyds που έχω χρησιμοποιήσει δεν με χρεώνει έξοδα, όπως και σε RBS.

http://www.nearestcashpoint.co.uk/search/cash-points-in-melbourn-cambridgeshire γράφει ποια χρεώνουν ποια οχι

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εσύ τα έχεις βρει όλα να χρεώνουν; Σε Lloyds που έχω χρησιμοποιήσει δεν με χρεώνει έξοδα, όπως και σε RBS.

http://www.nearestcashpoint.co.uk/search/cash-points-in-melbourn-cambridgeshire γράφει ποια χρεώνουν ποια οχι

δε χρεωνουν επιδη η revolut ειναι αγγλικη? ή δε χρεωνουν καθολου για καμια καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GordaTurta είπε

δε χρεωνουν επιδη η revolut ειναι αγγλικη? ή δε χρεωνουν καθολου για καμια καρτα?

Έχω χρησιμοποιήσει revolout n26 monese,σε καμία δεν μου έχουν κρατήσει κάτι, ελληνική κάρτα δεν έχω χρησιμοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Jiakometi είπε

Ναι επιλέγεις το «physical”

Και τοτε στην ουσια θα εχω μια καρτα που θα ειναι κ ψηφιακη κ κανονικη πλαστικη ;

η θα εχω 2 καρτες με διαφορετικο αριθμο; 

Επειδη θελω η ιδια καρτα να ειναι κ ψηφιακη κ κανονικη.. 

πηγα εκει που μου λες μα νομιζω οτι βγαζει καινουρια καρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, malias4 είπε

Και τοτε στην ουσια θα εχω μια καρτα που θα ειναι κ ψηφιακη κ κανονικη πλαστικη ;

η θα εχω 2 καρτες με διαφορετικο αριθμο; 

Επειδη θελω η ιδια καρτα να ειναι κ ψηφιακη κ κανονικη.. 

πηγα εκει που μου λες μα νομιζω οτι βγαζει καινουρια καρτα 

Γιατί θες να έχει ίδιο νούμερο;που σε εξυπηρετεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με εξυπηρετει καπου απλα δεν θελω να κανω ξερω γω 2 καρτες.

Οταν κανουμε το λογαριασμο πρωτη φορα πως ειναι;

Εγω εκανα μονο ψηφιακη αλλα τωρα σκεφτομαι μηπως μου χρησιμεψει καπου να εχω κ μια κανονικη καρτα.

Οταν το κανουμε απο την αρχη παλι ετσι ειναι δηλαδη;

2 καρτες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, malias4 είπε

Δεν με εξυπηρετει καπου απλα δεν θελω να κανω ξερω γω 2 καρτες.

Οταν κανουμε το λογαριασμο πρωτη φορα πως ειναι;

Εγω εκανα μονο ψηφιακη αλλα τωρα σκεφτομαι μηπως μου χρησιμεψει καπου να εχω κ μια κανονικη καρτα.

Οταν το κανουμε απο την αρχη παλι ετσι ειναι δηλαδη;

2 καρτες ;

Δεν θα ανοίξεις και άλλο λογαριασμό,είναι τράπεζα και όχι το Gmail να ανοίγεις όσα email θες. Οποία δεν θες την καταργείς,για ποιο λόγο να το κάνεις δεν καταλαβαίνω αλλά οκ,that's me.φυσικα και χρησιμεύει και η φυσική κάρτα . Στην αρχή την φυσική σου δίνει αν την παραγγείλεις και αν θες φτιάχνεις και μια άυλη.

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει τόσο μπλέξιμο χωρίς λόγο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

.

 

 

5 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν θα ανοίξεις και άλλο λογαριασμό,είναι τράπεζα και όχι το Gmail να ανοίγεις όσα email θες. Οποία δεν θες την καταργείς,για ποιο λόγο να το κάνεις δεν καταλαβαίνω αλλά οκ,that's me.φυσικα και χρησιμεύει και η φυσική κάρτα . Στην αρχή την φυσική σου δίνει αν την παραγγείλεις και αν θες φτιάχνεις και μια άυλη.

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει τόσο μπλέξιμο χωρίς λόγο.

Μαλλον εγω σε εμπλεξα 😂 κ μπερδεφτηκα κ μονος μου 

αυτη που εχω τωρα πχ που ειναι μονο virtual που εχω μεσα 50€ μπορω να την καταργησω η θα χασω κ τα χρηματα;

Εσυ εχεις κ ψηφιακη κ κανονικη; Ειναι το ιδιο νουμερο καρτας ; Η ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ψηφιακη με κανονικη εχουν αλλο αριθμο καρτας πανω;

το 16αψηφιο εννοω 😊

 
Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα λεφτά είναι στον λογαριασμό ,όχι στην κάρτα. Άλλο νούμερο φυσικά,δεν είναι λογικό να έχει ίδιο .νουμερο είναι μοναδικό για κάθε κάρτα.

Edit μοναδικό γιατί είναι δεμένο με το ονομά σου και την ημερομηνία ληξης

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τα λεφτά είναι στον λογαριασμό ,όχι στην κάρτα. Άλλο νούμερο φυσικά,δεν είναι λογικό να έχει ίδιο .νουμερο είναι μοναδικό για κάθε κάρτα.

Edit μοναδικό γιατί είναι δεμένο με το ονομά σου και την ημερομηνία ληξης

Ενταξει σε ευχαριστω φιλε μου , αν ειχα επιλεξει στην αρχη κανονικη αντι για ψηφιακη θα μπορουσα να την περασω στο apple pay στο iphone?

H μονο η virtual περναει;

Κατι τελευταιο αν παρω κ apple watch πρεπει παλι να κανω καινουρια virtual η η ιδια υπαρχουσα περνιετε κ

στο apple watch ?

 

Σε εχω πρηξει !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...