Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στους πόσους βαθμούς ανάβετε τη θέρμανση? 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή τη σελίδα https://www.meteo.gr/cf.cfm?city_id=250

Έως τώρα παρατηρώ ότι πέφτει μέσα σε αυτά που γράφει, γύρω στους 11 η κατάσταση αρχίζει να γίνεται δύσκολη.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, NikosKallithea said:

Nα σου κάνω μια ερώτηση, γιατι η υγρασία ειναι offtopic στα καιρικά

Η υγρασία δεν είναι, αλλά το τι μπορούμε να κάνουμε γι' αυτή στο σπίτι είναι.

Γιατί με την λογική σου μπορούμε να δίνουμε συμβουλές για αφυγραντήρες που αντιμετωπίζουν την υψηλή υγρασία εδώ.

Ίσως αργότερα να δίνουμε συμβουλές για το πως θα βγάζουμε λεφτά για να αγοράζουμε αφυγραντήρες που αντιμετωπίζουν την υγρασία.

Μετά γιατί όχι, να δίνουμε συμβουλές υγείας ώστε να είμαστε υγιείς για να βγάζουμε λεφτά να μπορούμε να αγοράζουμε αφυγραντήρες για να μειώνουμε την υγρασία στο σπίτι.

Που σταματάμε? Ρητορική ερώτηση..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Στους πόσους βαθμούς ανάβετε τη θέρμανση? 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή τη σελίδα https://www.meteo.gr/cf.cfm?city_id=250

Έως τώρα παρατηρώ ότι πέφτει μέσα σε αυτά που γράφει, γύρω στους 11 η κατάσταση αρχίζει να γίνεται δύσκολη.

Εγω δεν εχω αναψει ακομα θέρμανση μεχρι σήμερα, μεσα στο σπιτι εχω πανω απο 20 βαθμους και εξω βλεπω αυτην την ωρα 18.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Δε μας άρεσε η υγρασία, έχει σηκώσει έναν αέρα σήμερα που δε μπορώ να σταθώ στο μπαλκόνι…

 

Το βράδυ εχτές φύσηξε τόσο δυνατά για λίγα δευτερόλεπτα που τρόμαξα από την δύναμη του αέρα στιγμιαία. 

44 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Στους πόσους βαθμούς ανάβετε τη θέρμανση? 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή τη σελίδα https://www.meteo.gr/cf.cfm?city_id=250

Έως τώρα παρατηρώ ότι πέφτει μέσα σε αυτά που γράφει, γύρω στους 11 η κατάσταση αρχίζει να γίνεται δύσκολη.

Από 18 και κάτω το σκεφτόμαστε πλέον. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Εγω δεν εχω αναψει ακομα θέρμανση μεχρι σήμερα, μεσα στο σπιτι εχω πανω απο 20 βαθμους και εξω βλεπω αυτην την ωρα 18.

Που είσαι και έχει έξω 18 βαθμούς ;

καλλιθεα πάντως δε νομίζω 

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Το βράδυ εχτές φύσηξε τόσο δυνατά για λίγα δευτερόλεπτα που τρόμαξα από την δύναμη του αέρα στιγμιαία.

Μένω ούτε 100 μέτρα σε ευθεία γραμμή από τη θάλασσα, δε μπορείς να φανταστείς τι γινόταν σήμερα…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2021 στις 4:28 ΜΜ, phanispal είπε

Σχετικά με την υγρασία στο εσωτερικό μιας κατοικίας, κι εγώ δεν πιστεύω ότι αν έξω έχει 80%+ και μέσα πάλι 80%, ανοίγοντας τα παράθυρα θα πέσει η υγρασία εντός.

To τελευταιο διαστημα υπαρχουν μερες που ειτε ανοιχτα ειτε κλειστα τα εχεις, η ιδια υψηλη υγρασια υπαρχει. Καθημερινα ελεγχω

2 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Στους πόσους βαθμούς ανάβετε τη θέρμανση?

Προσωπικα αναβω το θερμοπομπο μονο αφου ερθει ο Δεκεμβρης 🙂

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Εγω δεν εχω αναψει ακομα θέρμανση μεχρι σήμερα, μεσα στο σπιτι εχω πανω απο 20 βαθμους και εξω βλεπω αυτην την ωρα 18.

Εδω στην Αθηνα, προς το παρον μονο δυο φορες ειδα να πεφτει η θερμοκρασια <18ο στο σπιτι με ορθανοιχτη μπαλκονοπορτα.

5 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Δε μας άρεσε η υγρασία, έχει σηκώσει έναν αέρα σήμερα που δε μπορώ να σταθώ στο μπαλκόνι…

 

Ο αερας ειναι παροδικος, η υγρασια δυστυχως καθημερινη.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Που είσαι και έχει έξω 18 βαθμούς ;

καλλιθεα πάντως δε νομίζω 

Μένω ούτε 100 μέτρα σε ευθεία γραμμή από τη θάλασσα, δε μπορείς να φανταστείς τι γινόταν σήμερα…

 

Σε εσένα θα ήταν ακόμα χειρότερα τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Εμείς από αρχές Οκτ σχεδόν. Τώρα έξω έχει 4 βαθμούς 🙃

Σίγουρα θα είσαι Βόρεια οπότε λογικό.

Εγώ (Αθήνα) ποτέ δεν ανάβω με το θερμόμετρο αλλά με το αν νοιώσω κρύο. Έχω ανάψει 3-4  φορές το καλοριφέρ για λίγες ώρες αλλά κατά τη διάρκεια της μέρας αν νοιώσω λίγο κρύο ανάβω μία σόμπα υγραερίου. Χτες μέσα στο σπίτι δεν έπεσε κάτω από 22 βαθμούς και χωρίς θέρμανση. Αυτή τη στιγμή χωρίς να έχω ανάψει από χτες κάτι μέσα βλέπω 21 βαθμούς.

Και φέτος τουλάχιστον μέχρι τώρα εμείς οι Αθηναίοι είμαστε τυχεροί ως προς τα καύσιμα και λογικό να συμπονούμαι όσους κατοικούν Βόρεια και ειδικά σε μεγάλα υψόμετρα που πρέπει να ματώσουν για να προμηθευτούν καύσιμη ύλη για θέρμανση.

Το ευχάριστο ότι πέφτει το πετρέλαιο στη διεθνή αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...