Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, great είπε

sorry αλλα γιατι εγω εχω στο μυαλο μου οτι τα χριστουγγενα παντα τα καναμε με ελαφρι μπλουζακι

εδω και χρονια

με ελαχιστες εξαιρεσεις

 

Οχι και με ελαφρύ μπλουζάκι. Αλλά τελευταία δεκαετία σε περίοδο χριστουγεννιατικων εορτών, πολλές φορές δεν χρειάζεται να φορέσεις μπουφάν, ένα απλό μακρυμανικο ρουχο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Οχι και με ελαφρύ μπλουζάκι. Αλλά τελευταία δεκαετία σε περίοδο χριστουγεννιατικων εορτών, πολλές φορές δεν χρειάζεται να φορέσεις μπουφάν, ένα απλό μακρυμανικο ρουχο. 

ναι οκ αυτο εννοώ :D

καφε εξω πειναμε χωρις μπουφαν, ειδικα το μεσημερι. βραδυ ισως στους πιο κρυουλιαριδες. Αλλα πουλοβερ και χοντρο μπουφαν δεν θυμαμαι που τα εχω στην ντουλαπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συγγνωμη αλλα εγω οσες φωτο εχω απο Χριστουγεννα/πρωτοχρονια, με πουλοβερ και μπουφαν βλεπω ειμαι. Απλα λεω. 😛

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, great είπε

ναι οκ αυτο εννοώ :D

καφε εξω πειναμε χωρις μπουφαν, ειδικα το μεσημερι. βραδυ ισως στους πιο κρυουλιαριδες. Αλλα πουλοβερ και χοντρο μπουφαν δεν θυμαμαι που τα εχω στην ντουλαπα. 

Οκ, εγώ ως μπλούζα κατάλαβα το κοντομάνικο. Μπουφάν κτλ δεν ήταν πάντα αναγκαίο για εκείνη την περίοδο, εξαρτάται από την θερμοκρασία και από διάφορα, εγώ πχ που ιδρώνω και φοβάμαι μην μου πάει σε πνευμονία άμα βγω βράδυ μπορεί και να βάλω, άλλες φορές όχι, το κρύο δεν είναι τόσο έντονο όσο πριν 20 και 30 χρόνια. Επίσης παίζει ρόλο που πηγαίνεις, αν πάω στο σπίτι του κολλητού μου εδώ δίπλα δεν βάζω μπουφάν, αν πάω στα ΒΠ σε συγγενείς θα βάλω. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stormrain είπε

Συγγνωμη αλλα εγω οσες φωτο εχω απο Χριστουγεννα/πρωτοχρονια, με πουλοβερ και μπουφαν βλεπω ειμαι. Απλα λεω. 😛

 

πάλι τα ίδια;

εσύ είσαι ο στορμ ρεην.

ισχύουν άλλες συνθήκες γύρω σου.

 

Spoiler

Season 3 Nbc GIF by The Office

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργησε να ρίξει βροχές, έριξε απότομα τόνους νερού σε μικρό χρονικό διάστημα, πλημμύρισαν μέρη της Ελλάδας και έδωσαν ονομασία Μπάλος στον κατακλυσμό.

Τώρα λέμε πως δεν έχει ακόμα κρύο, μπορεί να αλλάξει πάλι απότομα ο καιρός και να δώσουν πάλι ονομασία, πέρυσι ονόμασαν τον χιονιά Μήδεια αν θυμάμαι σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί έσταζαν όλα, η ταράτσα του απέναντι δεν έχει στεγνώσει από τότε που έβρεξε τελευταία φορά (πρέπει να έχει ρίξει περίεργο μονωτικό), πλέον έξω βλέπεις την υγρασία, δεν την αισθάνεσαι απλώς.

Τρομερές κλιματικές συνθήκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτές οι υγρασίες για Αθήνα και γενικά Αιγαίο είναι ανήκουστες. Γενικά έχει χαθεί ο μπούσουλας. Θυμάμαι ως το 2010-15 την Αθήνα να παίζει μεταξύ 20 και 40% υγρασίας το καλοκαίρι και 30-50 το χειμώνα, κορόιδευα μάλιστα τους Θεσσαλονικείς για τα πολλαπλάσια ποσοστά. Φέτος έχουμε γίνει Βιετνάμ, όλο το Σεπτέμβρη κι Οκτώβρη μάξαρε υγρασίες, με εξαίρεση συνολικά κάνα 10ήμερο που είχε ξεροβόρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επαρχία Φλώρινας κάθε βράδυ πέφτει ομίχλη, και από νωρίς το βράδυ πάνω στα αμάξια είναι σαν αν έχει βρέξει, ενώ μέχρι το πρωί όλα είναι μούσκεμα. 7 το πρωί δεν βλέπεις τπτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέτοια υγρασία, με τους δρόμους κάτω σαν να'χει βρέξει, έβλεπα στην Αλεξανδρούπολη (ούτε καν στην Θεσσαλονίκη). Ήρθα Αθήνα και την έφερα μαζί μου ο γκαντέμαρος

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Στην περιοχή που κατοικώ έχει τώρα 86% εξωτερική υγρασία, ενώ εχτές την ίδια ώρα είχε 92%. Όμως στο υπνοδωμάτιό του διαμερίσματος των ηλικιωμένων γονέων μου (100τμ) κυμαίνεται όλες τις τελευταίες μέρες από 52-58% και δεν ξεπέρασε το 61% στους υπόλοιπους χώρους πλην της κουζίνας (εδώ έφτασε κάποιες ώρες το 67%). Αν και έχουν μόνο έναν αφυγραντήρα που αυτές τις μέρες συλλέγει από 4,1 έως 4,9 λίτρα / 24 ώρες.

- Οπότε το ποσοστό της υγρασίας στο εσωτερικό της οικίας είναι μάλλον θέμα και της δικής μας συμπεριφοράς, των συνηθειών και των άλλων μέτρων που παίρνουμε για τον περιορισμό της. Έχει φυσικά σχέση και με τον αριθμό των ατόμων που κατοικούν σε αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως πολύ υψηλή αλλά δεν είναι τόσο αφόρητη, μάλλον λόγω της θερμοκρασίας 

Εχω κάνει καλοκαίρι στη Κίνα με 30 βαθμούς και αντίστοιχη υγρασία και δε μπορούσα να κουνηθώ

Εχω τύχει στη Δανία χειμώνα με πάλι πολύ υψηλή υγρασία και νόμιζα ότι θα πεθάνω από το κρύο 😂

Τωρα πχ είμαι στο μπαλκόνι και παρόλο που έχει 89% δεν νιώθω κάποια δυσφορία 

Το μόνο κακό ότι βρήκε τη χειρότερη ώρα να χαλάσει ο αφυγραντηρας…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...