Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Windy, κρυο εμενα δειχνει για την περιοχη. Οχι χιονι. Βροχες.

Και κρυο μιλάμε για  5 βαθμους ειναι το alert που μου βγηκε. Κατι με την προηγουμενη βδομαδα minus τα χιόνια (Για Ανατολικη Αττικη εγω θα μιλάω πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερχεται γερό κρύο πάλι. 10 βαθμούς κάτω η θερμοκρασία απο Πέμπτη σε Σαββατο.... Ευτυχώς δεν φαίνονται χιόνια ουτε σε εμένα. Δεν λέει να μας αφήσει ο χειμώνας πάντως . 

Ανοιξη πριν τις 25 του Μαρτη δεν φαίνεται απο οτι ακούω να λένε και  καποιοι μετεωρολόγοι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petrakiskap είπε

Ερχεται γερό κρύο πάλι. 10 βαθμούς κάτω η θερμοκρασία απο Πέμπτη σε Σαββατο.... Ευτυχώς δεν φαίνονται χιόνια ουτε σε εμένα. Δεν λέει να μας αφήσει ο χειμώνας πάντως . 

Ανοιξη πριν τις 25 του Μαρτη δεν φαίνεται απο οτι ακούω να λένε και  καποιοι μετεωρολόγοι..

Η άνοιξη έτσι και αλλιώς αστρονομικά ξεκινάει από τις 21 (περίπου).

Ειλικρινά , γιατί κάποιοι αναρωτιούνται που κάνει κρύο Μάρτη μήνα;

Δεν έχουν ακούσει το γνωστό γνωμικό;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

Η άνοιξη έτσι και αλλιώς αστρονομικά ξεκινάει από τις 21 (περίπου).

Ειλικρινά , γιατί κάποιοι αναρωτιούνται που κάνει κρύο Μάρτη μήνα;

Δεν έχουν ακούσει το γνωστό γνωμικό;

Για μήνα Μαρτη και αυτη την ημερομηνία δεν ειναι το συνηθέστερο το κρύο αυτό .  Βασικά είναι σπάνιο , άλλους Μαρτιους έβλεπες 20αρια για πλάκα.. Αλλά το χειρότερο ειναι οτι ο κόσμος θα χρειαστεί πάλι να βάλει πετρέλαιο, αεριο, να εχει θέρμανση ολη μέρα, που σημαινει βαριά κατανάλωση και ζημιά στο πορτοφόλι με τις τιμές που έχουμε πλεον σε ολα τα αγαθα.. Βάλε και τις ζημιές που έχουν υποστεί και τόσοι άνθρωποι και μην εχουν και άλλες..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, liakjim είπε

Η άνοιξη έτσι και αλλιώς αστρονομικά ξεκινάει από τις 21 (περίπου).

Ειλικρινά , γιατί κάποιοι αναρωτιούνται που κάνει κρύο Μάρτη μήνα;

Δεν έχουν ακούσει το γνωστό γνωμικό;

Καλα τα λεει ο λαος στο γνωμικο, ωστοσο, ο φετινος Μαρτης ως φαινεται δεν ειναι ακριβως αυτο που λεει ο λαος αλλα κατι πολυ παραπανω απο αποψης ψυχους. Συγκεκριμενα απο αποψης μεσης θερμοκρασιας, μεσης μεγιστης και μεσης ελαχιστης ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα σπασουν ρεκορ δεκαετιων φετος. Ισως και πολλων δεκαετιων.

Σε καποιες πεδινες περιοχες του λεκανοπεδιου η μεση μεγιστη για το Μαρτη μεχρι στιγμης ειναι μονοψηφια και με βαση τις προβλεψεις αναμενεται να πεσει κι αλλο.

Επομενο και απολυτως λογικο ειναι, λοιπον, πολλοι να εντυπωσιαζονται , διοτι απλουστατα οι περισσοτεροι δεν εχουν ξαναβιωσει τοσο ψυχρο Μαρτη.

Οσον αφορα τα επερχομενα, το κυριο χαρακτηριστικο της ψυχρης εισβολης θα ειναι η διαρκεια καθως και οι δυνατοι βοριαδες.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Οσον αφορα τα επερχομενα, το κυριο χαρακτηριστικο της ψυχρης εισβολης θα ειναι η διαρκεια καθως και οι δυνατοι βοριαδες.

 ΄Ελεγα και γω τι θ΄ακούσω για να μου φτιάξει την μέρα!

Και μετά σου λένε:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rus είπε

και ξαναπεφτει Παρασκευη

μιλαμε για αρρωστο rollercoaster. Θυμαται κανεις κατι αντιστοιχο Μαρτιο μήνα ή και γενικα μέσα στον χρόνο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

μιλαμε για αρρωστο rollercoaster. Θυμαται κανεις κατι αντιστοιχο Μαρτιο μήνα ή και γενικα μέσα στον χρόνο;

Όχι, και νομίζω θα είναι χειρότερο τον Απρίλιο. Από τη μια ο ήλιος του Απριλίου θα σπρώχνει για 23άρια και από την άλλη ό,τι στο διάτανο συμβαίνει στην ατμόσφαιρα τελευταία θα σπρώχνει για 10ρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Ison_ είπε

Όχι, και νομίζω θα είναι χειρότερο τον Απρίλιο. Από τη μια ο ήλιος του Απριλίου θα σπρώχνει για 23άρια και από την άλλη ό,τι στο διάτανο συμβαίνει στην ατμόσφαιρα τελευταία θα σπρώχνει για 10ρια.

Εχουν βγάλει πρόβλεψη για τον Απρίλιο;

Τα δύσκολα πάντως θα είναι το καλοκαίρι, ειδικά αν είναι σαν πέρυσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί κάποιος που ασχολείται περισσότερο με τον καιρό, να μας ενημερώσει για το τι θα γίνει το Σ/Κ προκειμένου να προσαρμόσουμε την ζωή μας ανάλογα;

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sibyl είπε

Μήπως μπορεί κάποιος που ασχολείται περισσότερο με τον καιρό, να μας ενημερώσει για το τι θα γίνει το Σ/Κ προκειμένου να προσαρμόσουμε την ζωή μας ανάλογα;

Θα κάνει κρύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...