Προς το περιεχόμενο

200€ Για Αλλαγη Λαδιων...


dimos15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Δε με λες και διάσημο.Έχω καμιά 10αριά εγγραφές.:PΔε βαριέσαι είμαι μοναχικός τύπος.:lol:

Εγω παππου την εγγραφη την εχω κανει μερες πριν.. και τωρα εισπραττεις τα like! Μονο που οταν θα αρχιζεις να πληρωνεσαι απο το youtube θελω τα ποσοστα μου!!!😋

1 ώρα πριν, Nikosmile είπε

Όλα καλά, αλλά μην ξαναβάλεις λάδι από το lidl  :fear:.

Ο Μανωλης ο μαστορας στο βιντεο το πηρε πισω για τα λαδια του lidl γιατι δεν ηξερε πλεον οτι εχουν αναβαθμιστει τα χαρακτηριστικα τους!

Βαζουν πλεον πολλοι w5 χωρις κανενα προβλημα!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 363
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντίθετα με αυτά που είπανε κάποιοι φιλοι πιο πάνω, Θα σου πω ότι δεν χρειάζεται να πας σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο μπορείς να πας σε οποιοδήποτε εξειδικευμένο συνεργείο αρκεί τα ανταλλακτικά να είναι γνήσια... και τα λάδια φυσικά να είναι αυτά που ορίζει ο κατασκευαστής. Επίσης να κάνω ένα σχόλιο στον τουρμπατο και να ενημερώσω πως εννέα στους δέκα μάστρο μήτσους είναι πολύ καλύτεροι και πολύ πιο γνωστές από τα επίσημα δίκτυα. Στα επίσημα δίκτυα από τους δέκα μηχανικούς έχουνε 9 μαθητευόμενους και μόνο έναν Άριστο τεχνικό

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Όλα καλά, αλλά μην ξαναβάλεις λάδι από το lidl  :fear:.

Τον τύπο τον έχω δει σε αρκετά βίντεο.Για μένα ένας παραμυθάς του youtube είναι που μόνο για like και πελατεία το κάνει.Δεν πιστεύω και δεν πάω σε τέτοιους μαστόρους.

Το συγκεκριμένο βίντεο μάλιστα το έχω σχολιάσει χιουμοριστικά νομίζω απλά δε θυμάμαι τι είχα γράψει.Όσο για λάδι αν δεις το βίντεο όλο θα διαπιστώσεις γιατί λέω στην αρχή ότι καταρρίπτω ένα μύθο που κυκλοφορεί για "λάδι από το lidl".Για 150.000 χιλιόμετρα περίπου το βάζω η μηχανή μου είναι άψογη.Θα συνεχίσω και ελπίζω στις 200.000 να κάνω και ένα νέο.😊 

Πριν 6 - 7 χρόνια που το έφτασα στην αγγελία 3.900 ευρώ να το δώσω να πάρω ένα πιο μικρό για οικονομία και δεν με πήραν ούτε ένα τηλέφωνο το έκανα πειραματικό.Του έβαλα υγραέριο , λάδι από lidl , κάνω από μόνος πολλές επισκευές.Ειδικά από το υγραέριο έχω κερδίσει πάνω από 6.000 ευρώ.Τώρα και 5.000 να μου δώσουν δεν το πουλάω.

5 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Εγω παππου την εγγραφη την εχω κανει μερες πριν.. και τωρα εισπραττεις τα like! Μονο που οταν θα αρχιζεις να πληρωνεσαι απο το youtube θελω τα ποσοστα μου!!!😋

Ο Μανωλης ο μαστορας στο βιντεο το πηρε πισω για τα λαδια του lidl γιατι δεν ηξερε πλεον οτι εχουν αναβαθμιστει τα χαρακτηριστικα τους!

Βαζουν πλεον πολλοι w5 χωρις κανενα προβλημα!!!

Ναι Γιάννη σε έχω από τους πρώτους στην κατάσταση.Εσένα και το Χριστόφορο  (καμιά 10αριά εγγραφές έχω όλες κι όλες):lol: και θα τα πάρεις.Δεν ξέρω ρε συ από αυτά και δεν με ενδιαφέρει.Εξάλλου είμαι σαν τη nova και την cosmote .Δεν θέλω διαφημίσεις να κόβουν τα βίντεό μου.:P.

6 ώρες πριν, Klausx είπε

Πιο σωστή αλλαγή από το μπάρμπα της γειτονίας που σφίγγει το φίλτρο σαν να μην υπάρχει αύριο χαχα.
Καλό είναι όταν αλλάζεις φίλτρο να ξεκινάς τον κινητήρα και να τον σβήνεις αμέσως ώστε να γεμίζει το φίλτρο πριν την τελική εκκίνηση.

Το μόνο θέμα με το W5 από τα λιδλ είναι ότι δεν ξέρεις ποιος το εμφιαλώνει κτλ δεν βρίσκω τον λόγο να μην πας σε κάτι πιο επώνυμο στα ίδια χρήματα.

Όπως το λες.Δεν χρειάζεται να το τερματίζουμε.Έχει λαστιχένια ψλάντζα με πολύ μαλακό λάστιχο και με λίγο σφίξιμο εφαρμόζει.Με τερμάτισμα μπορεί να σπάσει και να χάνει.Σαν τη φλάντζα καπακιού της μηχανής.Εμένα παλιά κάποιος πακιστανός που είχαν σε βενζινάδικο που τα άλλαζα τερμάρισε τι βίδα από κάτω την έβγαλα σε συνεργείο με κατσαβίδι και σφυρί και έβαλα καινούργια.

όσο για το φίλτρο πολύ σωστό αυτό που λες , 👍το λέω κάπου προς το τέλος του βίντεο.Θα σε μαλώσω γιατί δεν το είδες όλο.:P

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, fanossst είπε

 Επίσης να κάνω ένα σχόλιο στον τουρμπατο και να ενημερώσω πως εννέα στους δέκα μάστρο μήτσους είναι πολύ καλύτεροι και πολύ πιο γνωστές από τα επίσημα δίκτυα. Στα επίσημα δίκτυα από τους δέκα μηχανικούς έχουνε 9 μαθητευόμενους και μόνο έναν Άριστο τεχνικό

Σαφέστατα, ποιός είπε το αντίθετο? :huh:

15 ώρες πριν, turbat0s είπε

Ε καλά τώρα μην συγκρίνεις (σε τιμή εννοώ και όχι σε ποιότητα εργασίας) συνοικιακούς μαστρομήτσους με επίσημο δίκτυο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, mp123 είπε

Και εγώ στο ρενω έδινα 180 ( ντίζελ) που ειχε 19000.αλλά οκ το αφήνω αυτό ας μην το πάμε αναλογικά.

25000 ευρώ αυτοκινητο και συγγνώμη που το λέω να κλαιγεσε τωρα  για 200 δεν είναι ότι καλύτερο.σκεψου το.

Κορόιδο δεν σε πιάνουν.μονος σου το αγόρασες αρα ήξερες το κόστος του σέρβις.τωρα μην ακούω σε καινούργιο αυτοκίνητο μέσα στην εγγύηση να τους πας τα λάδια.θα γελάνε στην audi. 

Τι χολή είναι αυτή ρε φίλε, ποιος ο λόγος εντέλει; 

Έστω ότι ένας άνθρωπος αγοράζει ένα Χ αυτοκίνητο σε μια Χ τιμή, είχε λεφτά από κληρονομιά; Του το κάνανε δώρο; Έπαιρνε μισθό 5.000/μήνα; Που κολλάει ρε γαμώτο η αγοραστική αξία με τα λεφτά που θα προκύψει να σου ζητάει κάποιος μελλοντικά; Και πες ότι για προσωπικούς λόγους το παιδί έχει οικονομικό θέμα επειδή του έτυχε μια στραβή, πες πως τον απέλυσαν από τη δουλειά, επειδή έχει ένα αυτοκίνητο των 25.000€ τι νομίζεις πως είναι κάνα super car? Πόσο έχει ένα golf; Ένα giullieta; Ένα renault τέλος πάντων μικρομεσαίο αυτοκίνητο με μερικά έξτρα; 18.000-25.000€ ανάλογα με το αμάξι. Εδώ η Α-Class (renault sorry) βγαίνει 27.000€, μιλάς λες και μας έσκασε στο insomnia με κάνα porsche GT3 RS

Φίλος αγόρασε το 2015 giulietta 1.6 105hp diesel 20.000€ μέσα σε 2 χρόνια του έσπασε το εσωτερικό χερούλι της πόρτας, είναι πλαστικά με νίκελ φινίρισμα (fail, στο seat ibiza 2005 που έχω είναι μεταλλικό). Όταν πήγε στον Σφακιανάκη για να το επισκευάσει ( συχνό πρόβλημα στις giuliettες) του είπανε πως πάει φιξ με ολόκληρο το εσωτερικό της πόρτας 500.00€! Μπορείς να το διανοηθείς; Ξέρεις τι έκανε; Πήγε σε συνεργείο ενός γνωστού, έψαξαν aftermarket χερούλι και εντέλει με 120.00€ μαζί με τα εργατικά λύθηκε το πρόβλημα και είναι ολόιδιο!

Αυτό τι σημαίνει πως επειδή πήρε καινούργιο αμάξι είναι τζαμπατζής που δεν το πήγε στην Alfa? Εγώ δηλαδή που μπορώ και παίρνω όλα τα λιπαντικά με τιμολόγια ή και χωρίς λόγο δουλειάς και πάω στα συνεργεία τα δικά μου λάδια είμαι τζαμπατζής που γλυτώνω τα μισά λεφτά και παραπάνω;

Γνωστός με corsa έκανε τα service στην OPEL είχε κρατήσει τις αποδείξεις έβλεπε τα ανταλλακτικά των service και έπειτα τα έκανε παραγγελία πήγαινε στην OPEL και πλήρωνε μόνο εργατικά. Και δεν γελούσε και κανένας!

 

Σοβαρευτείτε λίγο μερικοί. Όταν σας σπάνε οι οθόνες σας από τα iphone δεν πηγαίνετε στο iStorm 260.00€, τρέχετε στα iRepair και στα ΟΕΜ ανταλλακτικά στα 70.00€, αλλά εκεί δεν σας λέει κανείς "καλά έχεις iphone και πάς στον Μπάμπη της γειτονιάς; Εκεί είστε έξυπνοι, σκέφτεστε τα λεφτά σας.

 

Φίλε να ρωτήσεις αλλού, όπως πολύ σωστά είπε κάποιος παραπάνω εξακρίβωσε το service που θες να κάνεις στο +/- με ένα mail στην Audi και να ρωτάς πάντα αλλού, δεν χάνεις τίποτα με μια ερώτηση, ότι γλυτώνεις πάει στην τσέπη σου. Με την ευκαιρία πολύ ωραίο αυτοκίνητο επέλεξες, καλοτάξιδο και να είσαι γερός!

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, d4mage είπε

Τι χολή είναι αυτή ρε φίλε, ποιος ο λόγος εντέλει; 

Έστω ότι ένας άνθρωπος αγοράζει ένα Χ αυτοκίνητο σε μια Χ τιμή, είχε λεφτά από κληρονομιά; Του το κάνανε δώρο; Έπαιρνε μισθό 5.000/μήνα; Που κολλάει ρε γαμώτο η αγοραστική αξία με τα λεφτά που θα προκύψει να σου ζητάει κάποιος μελλοντικά; Και πες ότι για προσωπικούς λόγους το παιδί έχει οικονομικό θέμα επειδή του έτυχε μια στραβή, πες πως τον απέλυσαν από τη δουλειά, επειδή έχει ένα αυτοκίνητο των 25.000€ τι νομίζεις πως είναι κάνα super car? Πόσο έχει ένα golf; Ένα giullieta; Ένα renault τέλος πάντων μικρομεσαίο αυτοκίνητο με μερικά έξτρα; 18.000-25.000€ ανάλογα με το αμάξι. Εδώ η Α-Class (renault sorry) βγαίνει 27.000€, μιλάς λες και μας έσκασε στο insomnia με κάνα porsche GT3 RS

Φίλος αγόρασε το 2015 giulietta 1.6 105hp diesel 20.000€ μέσα σε 2 χρόνια του έσπασε το εσωτερικό χερούλι της πόρτας, είναι πλαστικά με νίκελ φινίρισμα (fail, στο seat ibiza 2005 που έχω είναι μεταλλικό). Όταν πήγε στον Σφακιανάκη για να το επισκευάσει ( συχνό πρόβλημα στις giuliettες) του είπανε πως πάει φιξ με ολόκληρο το εσωτερικό της πόρτας 500.00€! Μπορείς να το διανοηθείς; Ξέρεις τι έκανε; Πήγε σε συνεργείο ενός γνωστού, έψαξαν aftermarket χερούλι και εντέλει με 120.00€ μαζί με τα εργατικά λύθηκε το πρόβλημα και είναι ολόιδιο!

Αυτό τι σημαίνει πως επειδή πήρε καινούργιο αμάξι είναι τζαμπατζής που δεν το πήγε στην Alfa? Εγώ δηλαδή που μπορώ και παίρνω όλα τα λιπαντικά με τιμολόγια ή και χωρίς λόγο δουλειάς και πάω στα συνεργεία τα δικά μου λάδια είμαι τζαμπατζής που γλυτώνω τα μισά λεφτά και παραπάνω;

Γνωστός με corsa έκανε τα service στην OPEL είχε κρατήσει τις αποδείξεις έβλεπε τα ανταλλακτικά των service και έπειτα τα έκανε παραγγελία πήγαινε στην OPEL και πλήρωνε μόνο εργατικά. Και δεν γελούσε και κανένας!

Σοβαρευτείτε λίγο μερικοί. Όταν σας σπάνε οι οθόνες σας από τα iphone δεν πηγαίνετε στο iStorm 260.00€, τρέχετε στα iRepair και στα ΟΕΜ ανταλλακτικά στα 70.00€, αλλά εκεί δεν σας λέει κανείς "καλά έχεις iphone και πάς στον Μπάμπη της γειτονιάς; Εκεί είστε έξυπνοι, σκέφτεστε τα λεφτά σας.

Φίλε να ρωτήσεις αλλού, όπως πολύ σωστά είπε κάποιος παραπάνω εξακρίβωσε το service που θες να κάνεις στο +/- με ένα mail στην Audi και να ρωτάς πάντα αλλού, δεν χάνεις τίποτα με μια ερώτηση, ότι γλυτώνεις πάει στην τσέπη σου. Με την ευκαιρία πολύ ωραίο αυτοκίνητο επέλεξες, καλοτάξιδο και να είσαι γερός!

Καλημέρα.

Όχι φίλε δεν είναι χολή.κανεις λάθος.οταν παίρνεις κάτι π.χ αυτοκίνητο στην συγκεκριμένη περίπτωση ξέρεις τι αγόρασες.αρα μπορείς και να το συντηρείς.τωρα να βγω να κλαφτω και να λέω ακριβό το σέρβις ενώ έκανα έρευνα αγοράς για το τι πήρα ήξερα δλδ δεν είναι ωραίο.μειωνεις τον εαυτό σου .στο ξαναλέω δεν βγάζω χολή.δοξα τον θεό ειμαι ευχαριστημένος από την ζωή μου και την δουλειά μου αλλά αυτή την μιζέρια δεν την μπορώ.η αγορά ετσι είναι.ο ένας σου λέει τόσα θέλω.ειναι στο χέρι σου να βρεις κάτι πιο φτηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, KoreanW είπε

Κάτι που μπορεί να μη γνωρίζετε είναι πως αυτό που λέτε για τα αναλώσιμα, συμβαίνει και για κανονικά ανταλλακτικά

πχ δεν έχει η VW εργοστάσιο για φανάρια αυτοκινήτου και τα προμηθεύεται "φασόν" όπως εννοείτε,

παρομοίως δεν έχει η VW εργοστάσια για μονάδες ABS ή καταλύτες ή καθίσματα ή ταμπλώ κοκ.

Σοβαρά δεν έχει δικό της;
Και εγώ ο χαζός που τόσα χρόνια νόμιζα ότι τα Valeo ανήκουν στην VW.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Que sera sera είπε

Ναι ΟΚ.

Ειμαι τωρα στο συνεργειο για λαδια /μικροφιλτρο.

£567 το μαλι

Τουλάχιστον δεν μιζεριαζεις ούτε κλαιγεσε.

Ετσι οκ.ωραιος τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, mp123 είπε

Καλημέρα.

Όχι φίλε δεν είναι χολή.κανεις λάθος.οταν παίρνεις κάτι π.χ αυτοκίνητο στην συγκεκριμένη περίπτωση ξέρεις τι αγόρασες.αρα μπορείς και να το συντηρείς.τωρα να βγω να κλαφτω και να λέω ακριβό το σέρβις ενώ έκανα έρευνα αγοράς για το τι πήρα ήξερα δλδ δεν είναι ωραίο.μειωνεις τον εαυτό σου .στο ξαναλέω δεν βγάζω χολή.δοξα τον θεό ειμαι ευχαριστημένος από την ζωή μου και την δουλειά μου αλλά αυτή την μιζέρια δεν την μπορώ.η αγορά ετσι είναι.ο ένας σου λέει τόσα θέλω.ειναι στο χέρι σου να βρεις κάτι πιο φτηνό.

1) Δεν είδα κάπου το παιδί να βγάζει μιζέρια και να κλαίγεται. Μάλιστα ήταν τόσο απλή η ερώτησή του που για αυτό το λόγο δεν κατάλαβα όλη αυτή την αντίληψη που έχεις.

2) Άλλο το Audi A3 και άλλο το Audi RS3, Audi και τα δύο μην τα ισοπεδώνουμε όμως. Στην τελική τι είναι το Audi A3? Το αμέσως φθηνότερο  αυτοκίνητο μετά από το Α1 το οικονομικότερα αμάξια της Audi, αυτά που κυκλοφορούν και τα βλέπεις μαζί με τα golf και τα Auris περισσότερο στην Ελλάδα. Άρα δεν τίθεται θέμα συντήρησης.

3) Εάν μετά από τα παραδείγματα που σου έφερα στην πρώτη απάντηση εξακολουθείς να έχεις την ίδια άποψη τότε διαφωνώ απόλυτα μαζί σου, είναι ξεκάθαρα υποκειμενική η άποψη που έχεις και δεν θα το συζητήσω και παραπάνω. Δεν αξίζει δηλαδή. Αυτά.

 

P.S περισσότερα λεφτά δίνω σε συνεργεία και αναλώσιμα για το αμάξι μου που λόγο χρονολογίας 2005 βγάζει θέματα κι ας μην καίει σταγόνα λάδι απ ότι εάν είχα ένα σύγχρονο αυτοκίνητο που όσο να ναι το καινούργιο είναι καινούργιο. Αυτό για να καταλάβεις ότι τέλος πάντων προσπαθείς να μας εξηγήσεις περί κόστος συντήρησης.

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ δεν θα χωνέψω πως μερικοί πιστεύουν για 4 λίτρα λάδι 5/30 ότι σκατά και αν έχει μέσα είναι λογική η τιμή των 200 ευρώ για αλλαγή.Πόσο 300 και 400 ευρώ που ακούω.

Να πούμε ναι δεν μπορώ να κάνω αλλιώς και τα δίνω ξέροντας  ότι μου πιάνουν το πωπό γιατί χάνω την εγγύηση να το δεχτώ.Αλλά να μου λένε κάποιοι λογική τιμή και πάνε και τα δίνουν για αλλαγή αφού έχει τελειώσει η εγγύηση για να λένε ότι αυτά μου λέει το εργοστάσιο αυτά πρέπει να βάλω με ξεπερνάει.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πρώτο τους περισσεύουν ή έχουν πιστέψει τόσο πολύ στο μάρκετινγκ που κάνουν το σκατό τους παξιμάδι (σόρυ για την έκφραση) για να  κάνουν αυτό που τους έχουν περάσει στο μυαλό ότι είναι σωστό.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύετε την αλλαγή λαδιών με το σέρβις. Το αμάξι πρέπει να πηγαίνει SERVICE. Να κάθεται τουλάχιστον μισή ώρα ο μηχανικός από κάτω και να δει ότι όλα τα σημεία σε ανάρτηση και μετάδοση είναι σωστά. Να το παει βόλτα για θορύβους...

Απο εκεί και πέρα νε ξέρετε πως υπαρχουν ποιότητες ανταλλακτικών και στην αντιπροσωπεία πολλές φορές. ...και τα φασόν συχνά δεν είναι ίδιας ποιότητας με το 1ης τοποθέτησης εργοστασιακό και ας είναι ίδιος υπό κατασκευαστής και ιδιος τύπος ανταλλακτικού. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, nickolas είπε

Μπερδεύετε την αλλαγή λαδιών με το σέρβις. Το αμάξι πρέπει να πηγαίνει SERVICE. Να κάθεται τουλάχιστον μισή ώρα ο μηχανικός από κάτω και να δει ότι όλα τα σημεία σε ανάρτηση και μετάδοση είναι σωστά. Να το παει βόλτα για θορύβους...

Απο εκεί και πέρα νε ξέρετε πως υπαρχουν ποιότητες ανταλλακτικών και στην αντιπροσωπεία πολλές φορές. ...και τα φασόν συχνά δεν είναι ίδιας ποιότητας με το 1ης τοποθέτησης εργοστασιακό και ας είναι ίδιος υπό κατασκευαστής και ιδιος τύπος ανταλλακτικού. 

Ναι και για να του ρίξει από κάτω ένα βλέφαρο ο πιτσιρικάς λες και θα καταλάβει τίποτε μας χρεώνουν το λάδι 200 ευρώ.

όλοι περάσαμε από αυτό το στάδιο τα βλέπαμε ότι μας κοροιδεύουν αλλά πληρώναμε και λέγαμε ναι μωρέ δικαιολογημένα μας τα πήραν γιατί του έκαναν έλεγχο.Βρε ούτε ματια δεν του ρίχνουν άσχετα μετά που γράφουν στο βιβλίο ότι κοίταξαν σε 10 μεριές.

Και τα ανταλακτικά π.χ. πάει η opel στη DELPHI και λέει φτιάξε μου πολλαπλασιαστές  με την φίρμα μου και τους πουλάει 200 ευρώ.Παίρνεις ακριβώς τον ίδιο της DELPHI με 120 ευρώ. Ποια η διαφορά.Καμία απλά πληρώνεις 80 παραπάνω το όνομα opel.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, nickolas είπε

Μπερδεύετε την αλλαγή λαδιών με το σέρβις. Το αμάξι πρέπει να πηγαίνει SERVICE. Να κάθεται τουλάχιστον μισή ώρα ο μηχανικός από κάτω και να δει ότι όλα τα σημεία σε ανάρτηση και μετάδοση είναι σωστά. Να το παει βόλτα για θορύβους...

Απο εκεί και πέρα νε ξέρετε πως υπαρχουν ποιότητες ανταλλακτικών και στην αντιπροσωπεία πολλές φορές. ...και τα φασόν συχνά δεν είναι ίδιας ποιότητας με το 1ης τοποθέτησης εργοστασιακό και ας είναι ίδιος υπό κατασκευαστής και ιδιος τύπος ανταλλακτικού. 

Συμφωνώ μαζί σου.δεν είναι μόνο αλλαγή λάδια φίλτρο και φύγαμε.πρεπει να γίνει έλεγχος του αυτοκίνητου.εφοσον το αυτοκίνητο είναι στην εγγύηση πρέπει να πληρώσεις για να πάρεις ακόμα ένα χρόνο εγγύηση.τι πιο απλό και κατανοητό.φυσικα οι εξουσιοδοτημένο επειδή είναι μεγάλα μαγαζιά έχουν και μεγάλα έξοδα.απο κάπου πρέπει να τα βγάλουν.ετσι είναι η αγορά.οσο το αυτοκίνητο είναι στην εγγύηση το πας από εκεί που το αγόρασες για σέρβις και ξέρεις πως άμα πάθει τίποτα θα στο επισκευάσει τζάμπα λογο εγγύησης.αμα λήξει το πας οπου θέλεις.τωρα άμα σου λέει ο εξουσιοδοτημένος μια τιμή και σου φαίνετε ακριβή τι να πω.ψαξε για πιο φτηνό με το Ρίσκο να χάσεις την εγγύηση.σοβαρα δεν μπορώ να καταλάβω το θέμα.200 ευρώ για σέρβις του έτους σε α3 27000 ευρώ αυτοκίνητο μου φαίνονται πολύ λογική τιμή.

Υ.γ λογική τιμή εφόσον το αμάξι είναι μέσα στην εγγύηση να μην παρεξηγούμαστε.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...