Προς το περιεχόμενο

O σπιτονοικοκύρης απαιτεί την αποχώρηση μου πριν την 3ετία


johnyb73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, johnyb73 είπε

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα ως τώρα... Ήταν δεκτικός σε καοια πράγματα στην αρχή αλλά όσο περνάει ο καιρός "ξεχνάει" και απλά πιέζει να φύγω... 

Σας ευχαριστώ όλους εσάς που μου απαντάτε... Παίρνω δύναμη από αυτά... Την χρειάζομαι 

Έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα... 

Λόγω δουλειάς είμαι άτομο εμπιστοσύνης... Και έχω κάνει και εγκατάσταση συστήματος ασφάλειας σε ανάλογη κρυψώνα... Μέχρι και τοίχο γύψο σανίδα μετά κινούμενο σε μηχανισμό γκαράζοπορτας... 

Oτι και να κρυβει στον χωρο του εσενα ποσώς σε ενδιαφερει και ειναι παντελως ασχετο με την περιπτωση σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kallair είπε

Oτι και να κρυβει στον χωρο του εσενα ποσώς σε ενδιαφερει και ειναι παντελως ασχετο με την περιπτωση σου.

Όχι αν από φόβο για το θησαυρό μου κλειδώνει τη πόρτα και θέλει να φύγω προκειμένου να τον διαφυλάξει 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, johnyb73 είπε

Όχι αν από φόβο για το θησαυρό μου κλειδώνει τη πόρτα και θέλει να φύγω προκειμένου να τον διαφυλάξει 

Κινείσαι στα όρια του τρολ σιγά σιγά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με ότι κατάλαβα εγώ απόλο αυτό το θέμα γιατί όπως είπε και φίλος πιο πάνω αρχίζει να αγγίζει τα όρια του troling , τα πράγματα είναι απλά,  μέχρι τι μέρα που τελειώνει το συμβόλαιο  δεν μπορεί να σε κουνήσει κανένας , αποκεί και μετά μπορεί να σε διώξει για ιδιοκατοίκηση οποτε θέλει η ακόμα και αν θέλει να το ενοικιάσει περισσότερα χρήματα και δεν συμφωνείτε , εγώ κατάλαβα ότι 1-2-2019 που σου έκανε νέο συμβόλαιο του το ζήτησες εσύ για να πάρεις επίδομα ενοικίου που με βάση νομου ήθελε τελευταίο συμβόλαιο 6 μηνών και δεν είχες άρα σου το πάντρεψε εκπρόθεσμα με το προηγούμενο διάστημα για να πάρεις όλα τα ενοίκια από 1-1-2019 , και αυτός  γλυκάθηκε που θα πάρεις 100 ευρώ το μηνα από το κράτος και σου ζήτησε αύξηση , εσύ δεν δέχτηκες και εκεί ξεκινάει όλο το story , όλα τα υπόλοιπα είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας μην μας κουράζεις , επίσης δεν θέλεις 1000 ευρώ να μετακομίσεις θέλεις μονο τα μεταφορικά που είναι ούτε τα μισά , τα δυο ενοίκια που έχεις μέσα εγγύηση θα πάνε για τα υπόλοιπα δυο που θα χρειαστείς αλλου

* πέρασα από παρόμοια διαδικασία πριν 4 μήνες ακριβώς δεν σου το παίζω εξυπνάκιας , φιλικά Πέτρος

Επεξ/σία από MTX
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, 29gk είπε

Παραξενα πραγματα, ξαναλεω.......

φιλε μου εγω εχω τον πονο μου και εσυ τον δικο σου. ξερεις κατι; δε σε αναγκαζει κανεις να διαβασεις η να πιστεψεις αυτα που γραφω.εκει που ηθελα μια γνωμη βρηκα αλλο ενα μπελα

4 ώρες πριν, MTX είπε

με ότι κατάλαβα εγώ απόλο αυτό το θέμα γιατί όπως είπε και φίλος πιο πάνω αρχίζει να αγγίζει τα όρια του troling , τα πράγματα είναι απλά,  μέχρι τι μέρα που τελειώνει το συμβόλαιο  δεν μπορεί να σε κουνήσει κανένας , αποκεί και μετά μπορεί να σε διώξει για ιδιοκατοίκηση οποτε θέλει η ακόμα και αν θέλει να το ενοικιάσει περισσότερα χρήματα και δεν συμφωνείτε , εγώ κατάλαβα ότι 1-2-2019 που σου έκανε νέο συμβόλαιο του το ζήτησες εσύ για να πάρεις επίδομα ενοικίου που με βάση νομου ήθελε τελευταίο συμβόλαιο 6 μηνών και δεν είχες άρα σου το πάντρεψε εκπρόθεσμα με το προηγούμενο διάστημα για να πάρεις όλα τα ενοίκια από 1-1-2019 , και αυτός  γλυκάθηκε που θα πάρεις 100 ευρώ το μηνα από το κράτος και σου ζήτησε αύξηση , εσύ δεν δέχτηκες και εκεί ξεκινάει όλο το story , όλα τα υπόλοιπα είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας μην μας κουράζεις , επίσης δεν θέλεις 1000 ευρώ να μετακομίσεις θέλεις μονο τα μεταφορικά που είναι ούτε τα μισά , τα δυο ενοίκια που έχεις μέσα εγγύηση θα πάνε για τα υπόλοιπα δυο που θα χρειαστείς αλλου

* πέρασα από παρόμοια διαδικασία πριν 4 μήνες ακριβώς δεν σου το παίζω εξυπνάκιας , φιλικά Πέτρος

φιλε μου θα σου πω οτι ειπα και στον αλλο , αν δε με πιστευεις μην ασχολεισαι μαζι μου.

γραφοντας εδω δε κερδιζω χρηματα ουτε και κατι που δε δικαιουμαι.επισης δε ψαχνω καποια μαγικη λυση να φαω λεφτα στο σπιτονοικοκυρη.

εγω μια χαρα συνεργασημος ειμαι .

επισης να σου πω οτι απο τον Αυγουστο του 2018 ειναι υποχρεωτικο να υπαρχει ηλεκτρονικο συμβολαιο και με αφορμη το επιδομα ενοικιου είχε παρει

δημοσιοτητα η υποχρεωση αυτη του ιδιοκτητη..οποτε για να μην φαει προστιμο μου εκανε ηλεκτρονικο μισθωτηριο.

να σου πω οτι για ενα ατομο το επιδομα ειναι 70 ευρω αλλα δεν το δικαιουμαι και εκ τουτου δε το παιρνω.

δεν ξερω αν πρεπει να αναρτησω καποιο εγγραφο του ταξις για να στο αποδειξω.

 

5 ώρες πριν, turbat0s είπε

Κινείσαι στα όρια του τρολ σιγά σιγά!

ενταξει φιλε μου..ετσι κι αλλιως η πορτα της πολυκατοικιας ειναι το μικροτερο προβλημα...

Επεξ/σία από johnyb73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johnyb73 είπε

φιλε μου εγω εχω τον πονο μου και εσυ τον δικο σου. ξερεις κατι; δε σε αναγκαζει κανεις να διαβασεις η να πιστεψεις αυτα που γραφω.εκει που ηθελα μια γνωμη βρηκα αλλο ενα μπελα

Σαφώς και δεν αναγκάζεται κανένας να διαβάσει τι γράφεται από τον οποιονδήποτε, παραταύτα όσοι σερφάρουμε για χρόνια στα forums και παρακολουθούμε διαλόγους, συζητήσεις, κείμενα, απόψεις κτλ, όταν κάτι μας φαίνεται παράξενο το αναφέρουμε, φυσικά δεν είμαστε και θεοί να ξέρουμε την απόλυτη αλήθεια. Δεν είναι λίγες οι φορές που αρκετοί θα μπουν να γράψουν κάτι χωρίς να έχουν το πρόβλημα απλά και μόνο για να τρολλάρουν να κάνουν κόσμο να ασχοληθεί με το θέμα τους και δεν ξαναποστάρουν όταν δουν οτι έκαναν το κομμάτι τους φεύγουν. Επίσης δεν είναι λίγες οι φορές που ορισμένοι είναι γραμμένοι σε πάνω από ένα forum, διαβάζεις απόψεις στο ένα και μετά στο άλλο, βλέπεις διαφορές ή ομοιότητες στα κείμενά. Αυτά δεν τα λέω για να πω οτι εσύ και καλά ανήκεις στις παραπάνω κατηγορίες, δεν θέλω να σε κατηγορήσω. Πάντως είχα δει και τα post σου στο adslgr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@johnyb73 μην το κουράζουμε πολύ. Είπαμε ότι μπορείς να μείνεις μέχρι να λήξουν τα 3 χρόνια. Όσο και να ρωτάς κανένας δε θα σου δώσει την απάντηση που θέλεις εσύ, ότι μπορείς να μείνεις επ' αόριστον, δυστυχώς. 

Υ.Γ. πάντως πριν φύγεις μπορείς να οργανώσεις μια διάρρηξη στο κρυφό δωμάτιο που κρατάει το μαύρο χρήμα (για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Xacti είπε

@johnyb73 μην το κουράζουμε πολύ. Είπαμε ότι μπορείς να μείνεις μέχρι να λήξουν τα 3 χρόνια. Όσο και να ρωτάς κανένας δε θα σου δώσει την απάντηση που θέλεις εσύ, ότι μπορείς να μείνεις επ' αόριστον, δυστυχώς. 

Υ.Γ. πάντως πριν φύγεις μπορείς να οργανώσεις μια διάρρηξη στο κρυφό δωμάτιο που κρατάει το μαύρο χρήμα (για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα)

η απαντηση που δεν ελαβα ειναι σχετικα με το παρακαταθετηκων και δανειων αν ξερει καποιος κοστος και διαδικασια.γιατι οι δικηγοροι θελουν αμοιβη για να σε συμβουλεψουν .εκεινοι καλα κανουν εγω δε εχω χρηματα.

αυτο με την τριετια το φανταζομουν και το διασταυρωσα μεσα απο εδω και σας ευχαριστω..

οσο αφορα το δωματιο του θυσαυρου  αν θελεις σου δινω διευθυνση ;) .εγω την ησυχία μου θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, giorgos4ever είπε

Για λεγε, για λεγε 😛

κατσε να απεμπλακω καλε μου φιλε. αν και γενικα ειμαι καλος ανθρωπος ...αναρωτιέμαι...αν παω σε ενα καφενείο του υποκοσμου και πω αυτη η πολυκατοικια ετσι κι ετσι...πορτες βαριες , κλειδωμενα συνεχεια....ανεβαινεις στο διαμερισμα να πας τουλετα και μεχρι να κατεβεις καποιος εχει κλειδωσει τι λες να συμβει; ;);) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσυ τι λες να γίνει , μετά από μια εβδομάδα θα μένεις δωρεάν στο γεντι κουλε και θα λύσεις το στεγαστικό σου με τρόπο που δεν φανταζόσουν.

Για να κάνεις τέτοιες πονηριές που λες πρέπει να τα έχεις μπαλόνια και να είσαι έτοιμος να ρισκάρεις να στα "κοψουν". Δεν σε βλέπω για τέτοιο τύπο εκτός αν είσαι τόσο αφελής που νομίζεις ότι θα κάνεις πονηριά και δεν θα "λερωθείς".
 

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Εσυ τι λες να γίνει , μετά από μια εβδομάδα θα μένεις δωρεάν στο γεντι κουλε και θα λύσεις το στεγαστικό σου με τρόπο που δεν φανταζόσουν.

Για να κάνεις τέτοιες πονηριές που λες πρέπει να τα έχεις μπαλόνια και να είσαι έτοιμος να ρισκάρεις να στα "κοψουν". Δεν σε βλέπω για τέτοιο τύπο εκτός αν είσαι τόσο αφελής που νομίζεις ότι θα κάνεις πονηριά και δεν θα "λερωθείς".
 

σωστη γνωμη σχημάτισες για μενα.

ισως επειδη εβαλα τελιτσες κατάλαβες κατι λαθος οποτε να διευκρινίσω.

εγω θα πηγαινα στο καφενειο και θα εφευγα ...δε θα εμπλεκομουν περισσότερο.

ολα αυτα βεβαια τα λεω για να γελασουμε λιγο δεν εχω ορεξη για φασαριες απο οποια μερια και αν ερχονται.

εγω θελω να πηγαινω σπιτι να κλεινω την πορτα και να μενουν τα αρνητικα πραγματα εξω και εγω να μπορω να κοιμηθω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnyb73 είπε

κατσε να απεμπλακω καλε μου φιλε. αν και γενικα ειμαι καλος ανθρωπος ...αναρωτιέμαι...αν παω σε ενα καφενείο του υποκοσμου και πω αυτη η πολυκατοικια ετσι κι ετσι...πορτες βαριες , κλειδωμενα συνεχεια....ανεβαινεις στο διαμερισμα να πας τουλετα και μεχρι να κατεβεις καποιος εχει κλειδωσει τι λες να συμβει; ;);) 

Εγώ έτσι όπως τα λες θα είχα εξαφανιστεί χθες από εκεί πέρα. Γιατί θεωρείς πιθανό να είναι κάποιος περίεργος που φυλάει τα νόμιμα χρήματά του σε κλειστό διαμέρισμα και όχι κάτι συνηθέστερο, όπως επιχείρηση βιτρίνα της μαφίας, κύκλωμα μαστροπίας, λαθρεμπόριο, τρομοκρατία, εμπόριο οργάνων, κάποια θρησκευτική σέκτα κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφεις κι εδω, γραφεις και στο αλλο νημα και ολο κατι ψαχνεις, ολο και δεν το βρισκεις, πετας και πονηρα περι φιλων, συνεργατων, μυστικων και μαλλον παρανομων θησαυρων, εισαι και καλος που δεν ενοχλει αλλα τα πονηρα καφενεια τα γνωριζεις, σου λενε τον νομο και το τι ισχυει και ολο και το γυρνας στο "ναι αλλα δεν ρωτω ακριβως αυτο" και......

Μα τοσο παραξενα πραματα. Τελος παντων, αντε και μια απαντηση στο πιο προσφατο σου συγκεκριμενο ερωτημα. Εφοσον θες ή αναγκαζεσαι ή σκεφτεσαι να πας στο Παρακαταθηκων, κανε μια χαρη στον εαυτο σου, και πηγαινε σε εναν δικηγορο για να σε καθοδηγησει. Καθοτιν πολεμος και βγαλσιμο ματιου του αλλουνου και μαλιστα τζαμπα, ΔΕΝ........

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...