Προς το περιεχόμενο

O σπιτονοικοκύρης απαιτεί την αποχώρηση μου πριν την 3ετία


johnyb73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Miracle Worker είπε

Εγώ έτσι όπως τα λες θα είχα εξαφανιστεί χθες από εκεί πέρα. Γιατί θεωρείς πιθανό να είναι κάποιος περίεργος που φυλάει τα νόμιμα χρήματά του σε κλειστό διαμέρισμα και όχι κάτι συνηθέστερο, όπως επιχείρηση βιτρίνα της μαφίας, κύκλωμα μαστροπίας, λαθρεμπόριο, τρομοκρατία, εμπόριο οργάνων, κάποια θρησκευτική σέκτα κλπ;

κοιτα προσπαθω να μην σκεφτομαι ακραια.η εταιρια εχει την δυνατοτητα να εχει μαυρα εσοδα λογω αντικειμένου.

ειναι μια ΑΕ αλλα ειναι οικογενειακη παρολα αυτα.τα χρηματα που δεν μπορουν να τα βαλουν στη τραπεζα τα κρυβουν καπου.

δε τους συμφερει σπιτι γιατι ειναι στοχος.οποτε τα εχουν εκει...

σιγουρα οι ανθρωποι που περιγράφεις δε το γραφουν στο κουτελο τι ειναι . αυτοι που φενονται ειναι οι ηθοποιοι στις ταινιες.στη πραγματικη ζωη

ειναι υπερανω υποψιας.

 

4 λεπτά πριν, 29gk είπε

Γραφεις κι εδω, γραφεις και στο αλλο νημα και ολο κατι ψαχνεις, ολο και δεν το βρισκεις, πετας και πονηρα περι φιλων, συνεργατων, μυστικων και μαλλον παρανομων θησαυρων, εισαι και καλος που δεν ενοχλει αλλα τα πονηρα καφενεια τα γνωριζεις, σου λενε τον νομο και το τι ισχυει και ολο και το γυρνας στο "ναι αλλα δεν ρωτω ακριβως αυτο" και......

Μα τοσο παραξενα πραματα. Τελος παντων, αντε και μια απαντηση στο πιο προσφατο σου συγκεκριμενο ερωτημα. Εφοσον θες ή αναγκαζεσαι ή σκεφτεσαι να πας στο Παρακαταθηκων, κανε μια χαρη στον εαυτο σου, και πηγαινε σε εναν δικηγορο για να σε καθοδηγησει. Καθοτιν πολεμος και βγαλσιμο ματιου του αλλουνου και μαλιστα τζαμπα, ΔΕΝ........

τα πονηρα καφενεια δε τα γνωριζω μια αναρτηση με μαυρο χιουμορ εκανα.

αλλα πες μου δηλαδη...αν θελει καποιος δε τα μαθαινει που ειναι αυτα; πολυς κοσμος γνωριζει.

ειτε για να τα αποφευγει ειτε για να τα επισκεφτει.

οσο για βγαλσιμο ματιου....εκεινοςτο προσπαθει αυτο θελοντας να με βγαλει νωριτερα.

η πιστευεις οτι ηταν μια ευγενικη παρακληση και οταν θα πω οχι γιατι δε μπορω θα καταθεσει τα οπλα;

γιατι εγω ειπα οτι δε μπορω , αλλα αυτος ειναι στο ψαξε καποιος τροπος θα υπαρχει να φυγεις νωριτερα και να πληρωσεις τα σπασμενα.

οταν ο αλλος σου λεει κουβαλησε τα πραγματα σου μονος με φιλους για να γλιτωσεις τη μεγαφορικη ...πες μου τι ανθρωπος ειναι;

μου ειναι δυσαρεστα καποια πραγματα που γραφεις αλλα τα περνω σαν κριτικη προς βελτιωση και μια αλλη γνωμη ας μην μου αρεσει

η κρητικη ειναι κατι διμιουργικο.

αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειμαι γνησιος και τα λεω τα πραγματα οπως τα ζω και τα σκεφτομαι.

οσο για την κατ ιδιαν κουβεντα εννουσα κατι σαν μεσσενγκερ....αλλα καταλαβαινω αν δε το θελεις...

ειμαι ενας πολυ προβληματισμενος ανθρωπος γι αυτο δειξε κατανοηση κανεις δε σε αναγκασε να διαβασεις η να βοηθησεις...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Moderators
58 λεπτά πριν, johnyb73 είπε

κοιτα προσπαθω να μην σκεφτομαι ακραια.η εταιρια εχει την δυνατοτητα να εχει μαυρα εσοδα λογω αντικειμένου.

ειναι μια ΑΕ αλλα ειναι οικογενειακη παρολα αυτα.τα χρηματα που δεν μπορουν να τα βαλουν στη τραπεζα τα κρυβουν καπου.

δε τους συμφερει σπιτι γιατι ειναι στοχος.οποτε τα εχουν εκει...

σιγουρα οι ανθρωποι που περιγράφεις δε το γραφουν στο κουτελο τι ειναι . αυτοι που φενονται ειναι οι ηθοποιοι στις ταινιες.στη πραγματικη ζωη

ειναι υπερανω υποψιας.

τα πονηρα καφενεια δε τα γνωριζω μια αναρτηση με μαυρο χιουμορ εκανα.

αλλα πες μου δηλαδη...αν θελει καποιος δε τα μαθαινει που ειναι αυτα; πολυς κοσμος γνωριζει.

ειτε για να τα αποφευγει ειτε για να τα επισκεφτει.

οσο για βγαλσιμο ματιου....εκεινοςτο προσπαθει αυτο θελοντας να με βγαλει νωριτερα.

η πιστευεις οτι ηταν μια ευγενικη παρακληση και οταν θα πω οχι γιατι δε μπορω θα καταθεσει τα οπλα;

γιατι εγω ειπα οτι δε μπορω , αλλα αυτος ειναι στο ψαξε καποιος τροπος θα υπαρχει να φυγεις νωριτερα και να πληρωσεις τα σπασμενα.

οταν ο αλλος σου λεει κουβαλησε τα πραγματα σου μονος με φιλους για να γλιτωσεις τη μεγαφορικη ...πες μου τι ανθρωπος ειναι;

μου ειναι δυσαρεστα καποια πραγματα που γραφεις αλλα τα περνω σαν κριτικη προς βελτιωση και μια αλλη γνωμη ας μην μου αρεσει

η κρητικη ειναι κατι διμιουργικο.

αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειμαι γνησιος και τα λεω τα πραγματα οπως τα ζω και τα σκεφτομαι.

οσο για την κατ ιδιαν κουβεντα εννουσα κατι σαν μεσσενγκερ....αλλα καταλαβαινω αν δε το θελεις...

ειμαι ενας πολυ προβληματισμενος ανθρωπος γι αυτο δειξε κατανοηση κανεις δε σε αναγκασε να διαβασεις η να βοηθησεις...

Αυτός που θα έχει ΑΕ, θα ξέρει να ξεπλένει το μαύρο χρήμα με παραπάνω τρόπους από όσους μπορείς να σκεφτείς εσύ πως να ξεπλύνεις τα ρούχα σου, το κλείδωμα της κεντρικής εισόδου στις οικοδομές έγινε μόδα τώρα τελευταία επειδή αυξήθηκαν κατά πολύ τα κρούσματα κλοπών

το τι κρύβει η όχι στο διαμέρισμα δεν έχει καμία σχέση με το θέμα σου, αν έχεις υποψίες για παράνομες δραστηριότητες κάνε μια καταγγελία στην αστυνομία

οπως ειπώθηκε πριν τα 3 χρόνια από το 1ο συμβόλαιο δεν μπορεί να σε βγάλει - εκτός αν είσαι κακοπληρωτης, από εκεί και πέρα είναι ανάλογα της συνεννόησης, που όπως φαινετε μάλλον δεν θα μείνεις, για σωστές συμβουλές για το πως θα πρέπει να προχωρήσεις για να πληρώνεις (ως που να κλείσεις τα 3 χρόνια τουλάχιστον) μόνο από κάποιον δικηγόρο, εκτός αν εμπιστεύεσαι πιο πολύ τους ανώνυμους χρήστες του insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην ασχολείστε απλά , ο άνθρωπος έφτιαξε προφίλ χθες στο forum για να μας τρολαρι και εμείς που γράφουμε δέκα χρονια εδώ πέρα βγαίνουμε και μακάκες από πάνω...βρες ένα δικηγόρο και συμβουλέψου τον φιλε μου κανένας εδώ δεν θα σου λύσει το πρόβλημα , όσο για αυτό που λες ότι εσύ έχεις το πόνο σου και μεις λέμε τον κοντό και το μακρύ μας , δεν το ήξερες η άποψης τον ανθρώπων είναι σαν τις κωλοτρυπίδες , ο καθένας έχει τι δικη του..σου εύχομαι καλή επιτυχία , εγώ σε παρόμοιο πρόβλημα άκρη δεν έβγαλα τα μάζεψα και έφυγα , και έχω και μεγαλύτερα προβλήματα από σένα , παιδιά μακριά από σχόλια και αλλα διαφορα που δεν θα κάτσω να αναλύσω

Επεξ/σία από MTX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Αυτός που θα έχει ΑΕ, θα ξέρει να ξεπλένει το μαύρο χρήμα με παραπάνω τρόπους από όσους μπορείς να σκεφτείς εσύ πως να ξεπλύνεις τα ρούχα σου, το κλείδωμα της κεντρικής εισόδου στις οικοδομές έγινε μόδα τώρα τελευταία επειδή αυξήθηκαν κατά πολύ τα κρούσματα κλοπών

το τι κρύβει η όχι στο διαμέρισμα δεν έχει καμία σχέση με το θέμα σου, αν έχεις υποψίες για παράνομες δραστηριότητες κάνε μια καταγγελία στην αστυνομία

οπως ειπώθηκε πριν τα 3 χρόνια από το 1ο συμβόλαιο δεν μπορεί να σε βγάλει - εκτός αν είσαι κακοπληρωτης, από εκεί και πέρα είναι ανάλογα της συνεννόησης, που όπως φαινετε μάλλον δεν θα μείνεις, για σωστές συμβουλές για το πως θα πρέπει να προχωρήσεις για να πληρώνεις (ως που να κλείσεις τα 3 χρόνια τουλάχιστον) μόνο από κάποιον δικηγόρο, εκτός αν εμπιστεύεσαι πιο πολύ τους ανώνυμους χρήστες του insomnia

δεν ειναι θεμα εμπιστοσυνης. σε αυτες τις περιπτωσεις απλα ρωτας αν εχει συμβει σε καποιον αλλο , για να εχεις μια γνωμη. σιγουρος δε μπορεις να εισαι γιατι η καθε περιπτωση ειναι διαφοτερικη οπως και να χει. και σαφως εχεις δικιο δε νομιζω να θελει να με κρατησει περαν του απολυτως αναγκαιου διαστηματος ,για λογο δικο του που πιστευω οτι δεν ειναι αυτος που παρουσιαζει και παλι να ναι καλα εκεινος και ακομα πιο καλα εγω να ληξει με ομορφο τροπο η ιστορια αυτη .

 

8 ώρες πριν, MTX είπε

μην ασχολείστε απλά , ο άνθρωπος έφτιαξε προφίλ χθες στο forum για να μας τρολαρι και εμείς που γράφουμε δέκα χρονια εδώ πέρα βγαίνουμε και μακάκες από πάνω...βρες ένα δικηγόρο και συμβουλέψου τον φιλε μου κανένας εδώ δεν θα σου λύσει το πρόβλημα , όσο για αυτό που λες ότι εσύ έχεις το πόνο σου και μεις λέμε τον κοντό και το μακρύ μας , δεν το ήξερες η άποψης τον ανθρώπων είναι σαν τις κωλοτρυπίδες , ο καθένας έχει τι δικη του..σου εύχομαι καλή επιτυχία , εγώ σε παρόμοιο πρόβλημα άκρη δεν έβγαλα τα μάζεψα και έφυγα , και έχω και μεγαλύτερα προβλήματα από σένα , παιδιά μακριά από σχόλια και αλλα διαφορα που δεν θα κάτσω να αναλύσω

καλησπερα αγαπητε φιλε,

νομιζω οτι τα μελη του φορουμ μπορουν να κρινουν μόνα τους αν πρεπει να κανουν κατι η οχι.

δε ειναι κοπαδι προβατων να χρειαζονται βοσκο.

να παραδεχτω οτι εκανα αναζητηση γενικα για το θεμα μου και μου εβγαλε παρομοιο θεμα στο φορουμ αυτο και στο αλλο  και ετσι γραφτηκα για να μπορεσω να κανω

δημοσιευση εδω.δε το εκρυψα ποτε και αυτο που ανακαλυψες δεν ηταν κρυφο για να το ανακαλυψεις αλλα φανερο σε ολους.

επισης το "εμεις οι παλιοι" και "εσυ ο νεος" μου θυμιζει λιγο κατασταση στρατου .που οι παλιοι ειχαν δικαιωμα σε καχυποψια και παραλογισμο και οι νεοι 

επρεπε απλα να το ανεχτουν.

εκεινοι οταν απολυθηκαν εχασαν την παλαιοτητα και οτι σαρδελες μαζεψαν.

ετσι κι εσυ ονλινε εχεις μια παλαιτητα και ενα πρεστιζ αν θελεις....

με το που αποσυνδεθεις απο το φορουμ ξερουμε και οι δυο καλα τι συμβαινει γενικα στον εξω κοσμο τριγυρω σου "αλλα δε θα το αναλυσω" οπως εγραψες.

οσον αφορα το επιδομα ενοικιου ειναι 70 ευρω οταν εισαι ενα ατομο και δε το δικαιουμαι.

οποτε παει περιπατο το σεναριο που αναφερθηκε πιο πανω.

το οτι μπορει να εχεις μεγαλυτερα προβληματα απο μενα , δεν σημαινει οτι μπορεις να υποβιβασεις τα δικα μου.

τελος θελω να ζητησω συγνωμη αν καπου σε εχω αδικησει γιατι ειμαστε ανθρωποι, αλλα με αυτα που γραφεις μου βγηκαν αυτα που εγραψα εγω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα βρήκα ενα αρκετά καλό σπίτι κόντα εκει που μένω ,του οποίου ο ιδιοκτήτης επιστρέφει τέλος αυγούστου απο τις διακοπές του.

ειναι ακριβώς η ημερομηνία που με βολεύει.

μένει τωρα να βρεθεί ο τρόπος να γίνει η μετακομιση . μιλαω για το οικονομικο κομματι.

θελει εξυπνη κινηση τωρα εδω και σιγουρα με χαρτια.

γιατι αν κατι παει στραβα θα μου ζηταει τα ενοικια μεχρι 5/2020 αφου η 3ετία καλύπτει και εκείνον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, johnyb73 είπε

Σήμερα βρήκα ενα αρκετά καλό σπίτι κόντα εκει που μένω ,του οποίου ο ιδιοκτήτης επιστρέφει τέλος αυγούστου απο τις διακοπές του.

ειναι ακριβώς η ημερομηνία που με βολεύει.

μένει τωρα να βρεθεί ο τρόπος να γίνει η μετακομιση . μιλαω για το οικονομικο κομματι.

θελει εξυπνη κινηση τωρα εδω και σιγουρα με χαρτια.

γιατι αν κατι παει στραβα θα μου ζηταει τα ενοικια μεχρι 5/2020 αφου η 3ετία καλύπτει και εκείνον.

Μέχρι τώρα σου την "λέγαμε" , να ξέρεις ότι η 3ετία ή συμβόλαιο δεν καλύπτει στην πράξη τον ιδιοκτήτη. Αν πάει στο δικαστήριο και τα ζητήσει με το ζόρι και ο εκμισθώτης πει ότι έφυγε νωρίτερα γιατί δεν θα μπορούσε να πληρώσει ή κάποια άλλη δικαιολογία ο δικαστής δεν τον υποχρεώνει να ολοκληρώσει το συμβόλαιο.

Λεει στον ιδιοκτήτη ότι είναι καλύτερα έτσι (να φύγει νωρίτερα αυτοβούλως ο εκμισθωτής) παρά να κάθεται μέσα και να μην μπορεί να πληρώσει.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...