Προς το περιεχόμενο

Yaris 1300 του 2004, αναβοσβήνουν οι ενδείξεις στο κοντέρ.


skfn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα συγνώμη δηλαδή και τελείως φιλικά,  εδώ θα λύσετε (αν ειλικρινά πιστεύετε ότι το λυνετε ) αυτό το θέμα,  χαλώντας ένα νήμα που απασχολεί κάποιους σοβαρά;

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Δηλαδή για να καταλάβω, οι άλλοι που τα ζητάνε όσο πάνε στην αγορά κάτι πίνουν, ενώ εσύ που θα έκανες ακριβώς το ίδιο δεν πίνεις κάτι...

Τι, όχι?

Γιατί ασχολούμαι ακόμα μαζί σου? Θες να πληρώσεις για αμάξι με σκαμπό 3χ, πλήρωσε δικά σου είναι. Και μόνο που μιλάω για yaris αλλεργία παθαίνω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Γιατί ασχολούμαι ακόμα μαζί σου? Θες να πληρώσεις για αμάξι με σκαμπό 3χ, πλήρωσε δικά σου είναι. Και μόνο που μιλάω για yaris αλλεργία παθαίνω... 

ειρήνη αδέρφια!

Επεξ/σία από b1LLy23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Τον καημένο που το αγόρασε σκέφτομαι. Καλά εσείς που πουλάτε 3χ yaris ακόμα κάτι πίνετε το χω πει καιρό. Έχω δει και στάρλετ 3χ. Σιγά μη δώσω τόσα όταν παίρνω αμάξι του '10-11 με 4 και 5 χιλιάρικα 

Καθόλου καημένος, το όχημα πήγε σε γνωστό που τυχαίνει να εργάζεται ακριβώς δίπλα μου και έχουμε συχνή επικοινωνία. Σε πληροφορώ πως το αμάξι συνεχίζει τα χιλιόμετρα του χωρίς να έχει βγάλει το παραμικρό από τη μέρα που έφυγε από τα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, b1LLy23 είπε

Καθόλου καημένος, το όχημα πήγε σε γνωστό που τυχαίνει να εργάζεται ακριβώς δίπλα μου και έχουμε συχνή επικοινωνία. Σε πληροφορώ πως το αμάξι συνεχίζει τα χιλιόμετρα του χωρίς να έχει βγάλει το παραμικρό από τη μέρα που έφυγε από τα χέρια μου.

Αγαπητέ δεν αντιλέγω το αν είναι σκυλί. Απλά το αμάξι έχει όλα τα δεν. Δεν στρίβει δεν γκαζώνει δεν φρενάρει δεν έχει πλαίσιο και δεν δεν δεν... Επίσης είναι παράλογο ότι επειδή απλά και μόνο είναι σκυλιά και έχει το toyota πάνω (ή κάτι Honda που σου λένε ότι με 180.000χλμ είναι ακόμα καινούργια) να τα πουλάνε 3 και 4χ. Μιλάμε για αμάξια 20ετιας και βάλε. Το ότι δεν ζητάει τίποτα συμφωνώ αλλά παραμένει αμάξι 20ετιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/6/2022 στις 2:40 ΠΜ, jimis_vts είπε

Γιατί ασχολούμαι ακόμα μαζί σου? Θες να πληρώσεις για αμάξι με σκαμπό 3χ, πλήρωσε δικά σου είναι. Και μόνο που μιλάω για yaris αλλεργία παθαίνω... 

φαινεται γενικοτερα ποσο περιορισμενα πληροφορημενος εισαι ^_^ ειδικα οταν μιλας ετσι για αμαξι που ειχε βγει αυτοκινητο της χρονιας. η αγορα φτιαχνει την τιμη.. χωνεψτε το. υπαρχει λογος που κουτια οπως Α3 μετα απο 5 χρονια χανουν τα δυο τριτα της αξιας τους, ενω αλλα οπως το yaris που χλεβαζεις εχει εδω και 10 χρονια σταθερη τιμη ^_^ με τις υγειες σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nem52 είπε

φαινεται γενικοτερα ποσο περιορισμενα πληροφορημενος εισαι ^_^ ειδικα οταν μιλας ετσι για αμαξι που ειχε βγει αυτοκινητο της χρονιας. η αγορα φτιαχνει την τιμη.. χωνεψτε το. υπαρχει λογος που κουτια οπως Α3 μετα απο 5 χρονια χανουν τα δυο τριτα της αξιας τους, ενω αλλα οπως το yaris που χλεβαζεις εχει εδω και 10 χρονια σταθερη τιμη ^_^ με τις υγειες σου.

Νταξει ρε λεβέντη μου. Σύγκρινε το Α3 με το κουτί με ρόδες. Εδώ μας παρουσιάσε ο άλλος το GR για υπόδειγμα τετρακίνησης. Σκέψου ότι μια εποχή μιλάγαμε για impreza, evo, παλιότερα για Sierra και integrale και τώρα μιλάμε για GR. Γελάνε και τα κοτόπουλα στα μέγαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nem52 είπε

φαινεται γενικοτερα ποσο περιορισμενα πληροφορημενος εισαι ^_^ ειδικα οταν μιλας ετσι για αμαξι που ειχε βγει αυτοκινητο της χρονιας. η αγορα φτιαχνει την τιμη.. χωνεψτε το. υπαρχει λογος που κουτια οπως Α3 μετα απο 5 χρονια χανουν τα δυο τριτα της αξιας τους, ενω αλλα οπως το yaris που χλεβαζεις εχει εδω και 10 χρονια σταθερη τιμη ^_^ με τις υγειες σου.

Μάλλον μπερδεύεις το Α3 με τίποτα Κορεάτικα. 

Δες πόσο έχουν σήμερα τα Α3 μοντέλα 2016-2017,και μετά έλα πες μου ότι χάνουν 2/3 της αξίας τους μετά από 5 χρόνια. 

Μέση τιμη ειναι τα 20 χιλιάρικα. Μάντεψε πόσο κοστιζαν καινούρια το 2016 - 2017.

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jmmys είπε

Μάλλον εσύ είσαι παντελώς άσχετος. 

Δες πόσο έχουν σήμερα τα Α3 μοντέλα 2016-2017,και μετά έλα πες μου ότι χάνουν 2/3 της αξίας τους μετά από 5 χρόνια. 

Μέση τιμη ειναι τα 20 χιλιάρικα. Μάντεψε πόσο κοστιζαν καινούρια το 2016 - 2017.

Τώρα σύγκρινε ο άλλος Α3 με yaris. Και που απάντησα αξία του έδωσα. Και να φύγω από το θέμα τιμής τι σχέση έχει καν σαν αμάξι και το αναφέρει. Το πιο απλό, πως στρίβει το ένα και πως το άλλο? Άσε τα υπόλοιπα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/6/2022 στις 11:50 ΠΜ, jmmys είπε

Μάλλον μπερδεύεις το Α3 με τίποτα Κορεάτικα. 

Δες πόσο έχουν σήμερα τα Α3 μοντέλα 2016-2017,και μετά έλα πες μου ότι χάνουν 2/3 της αξίας τους μετά από 5 χρόνια. 

Μέση τιμη ειναι τα 20 χιλιάρικα. Μάντεψε πόσο κοστιζαν καινούρια το 2016 - 2017.

Πασακο μου, τα μοντελα 2004-2005 πανε δες.. οχι του 16-17 για να επιβεβαιωθεις... με τετοιας χρονολογιας αμαξι συγκρίνουμε τωρα. οχι με οτι σε συμφερει. και στην τελικη για να δεις ποσο αδικο εχεις, πανε δες ποσο αξια εχουν χασει τα yaris του 2016-17 και ποσα τα γερμανικα χαζοκουτια που απο μικρα παιδια σας ταιζουν για να σας δουλευουν και να ζουν οι συνεργειατζηδες ^_^ .  Η αληθεια ποναει, η αγορα δεν λεει ποτε ψεμματα, και μαλλον δεν ειστε ικανοι να διαβασετε στατιστικα στοιχεια.

Q. E. D.

Στις 13/6/2022 στις 11:54 ΠΜ, jimis_vts είπε

Τώρα σύγκρινε ο άλλος Α3 με yaris. Και που απάντησα αξία του έδωσα. Και να φύγω από το θέμα τιμής τι σχέση έχει καν σαν αμάξι και το αναφέρει. Το πιο απλό, πως στρίβει το ένα και πως το άλλο? Άσε τα υπόλοιπα.... 

οτι θα παρεις A3 για να στριψεις.. Μαλακα σας εχει χαζεψει η ζεστη.. και για καποιον αλλο ημιμαθη που λεει για την 4κινηση του GR... οι χρονοι ΠΑΛΙ σας βγαζουν λαθος. quattro φορ εβα ρε γατια XD που σας περναει η Μ μονο με δικινηση και κλανει η petrolhead κοινοτητα στα γελια

Επεξ/σία από nem52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nem52 είπε

Πασακο μου, τα μοντελα 2004-2005 πανε δες.. οχι του 16-17 για να επιβεβαιωθεις... με τετοιας χρονολογιας αμαξι συγκρίνουμε τωρα. οχι με οτι σε συμφερει. και στην τελικη για να δεις ποσο αδικο εχεις, πανε δες ποσο αξια εχουν χασει τα yaris του 2016-17 και ποσα τα γερμανικα χαζοκουτια που απο μικρα παιδια σας ταιζουν για να σας δουλευουν και να ζουν οι συνεργειατζηδες ^_^ .  Η αληθεια ποναει, η αγορα δεν λεει ποτε ψεμματα, και μαλλον δεν

Ε πάρε τότε τον κουβά το yaris και μη μας ζαλίζεις με τις ανοησίες σου. Σύγκριση Α3 με Yaris. Insomnia auto moto. 

Τωρα εσένα τι σανό σε τάιζαν από παιδάκι, για να έχεις τέτοια κολλήματα με κουβάδες , που ακόμα πιτσιρικάς είσαι από τον τρόπο που γράφεις, ώστε να γράφεις αυτές τις ασυναρτησίες, εσύ το ξέρεις. 

Αν και fan της Toyota, πριν είχα το Auris, τωρα το νέο Corolla, το Yaris είναι το πιο άθλιο οδηγικα στην κατηγορία του, και έχω οδηγήσει αρκετά μικρά, ίδιας κατηγορίας και χρονολογίας. Ειναι ντροπή μια εταιρεία σαν την Toyota να πουλαει τέτοια σαβούρα, οπως και ντροπή για την mercedes να πουλάει a-class,ενα παράδειγμα τώρα. 

 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nem52 είπε

οτι θα παρεις A3 για να στριψεις.. Μαλακα σας εχει χαζεψει η ζεστη.. και για καποιον αλλο ημιμαθη που λεει για την 4κινηση του GR... οι χρονοι ΠΑΛΙ σας βγαζουν λαθος. quattro φορ εβα ρε γατια XD που σας περναει η Μ μονο με δικινηση και κλανει η petrolhead κοινοτητα στα γελια

Έχεις μπλέξει yaris, a3, gr, m και ότι σου κατέβει στον εγκέφαλο. Οι διαφορές μεταξύ τους κάτι χιλιάρικα το ένα με το άλλο βέβαια. Ναι..και το a3 βγάλε ότι δεν στρίβει. Που προσωπικά vag μακριά μου, η αλήθεια είναι ότι στρίβει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απ'ολα αυτα που γινεται η συγκριση,αφου ξεφυγαμε απο το θεμα τελειως,εγω θα επαιρνα ενα ae86 κ να μπαινω με τις μπαντες και να μεταφερω και tofu🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...