Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, george_1 είπε

Ωραια....

Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας ...

Πρόσεξε να ζητήσεις κάρτα που θα κάνει και για αγορές όχι μόνο για το ΑΤΜ.Πχ να είναι visa/mastercard.

Στην ανιψιά μου έχουν δώσει μία που δεν κάνει για τίποτα αλλο απο ΑΤΜ.Και είναι και τόσο ντουγάνι που δεν πάει να την αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 345
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πρόσεξε να ζητήσεις κάρτα που θα κάνει και για αγορές όχι μόνο για το ΑΤΜ.Πχ να είναι visa/mastercard.

Στην ανιψιά μου έχουν δώσει μία που δεν κάνει για τίποτα αλλο απο ΑΤΜ.Και είναι και τόσο ντουγάνι που δεν πάει να την αλλάξει.

Ναι, ναι .... καταλαβα... Ευχαριστω πολύ πάλι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, george_1 είπε

Ναι, ναι .... καταλαβα... Ευχαριστω πολύ πάλι...

Ολα καλά να σου πάνε στην δουλειά και πρόσεχε τον εαυτό σου.Τα έχω περάσει και ξέρω πως είναι να είσαι μόνος σε ξένο κράτος.

Αυτό με τις διπλές κάρτες ή με δικός της λογαριασμό το έχω κανει και εγώ για την σύζυγο που είναι Ελλάδα.Σαν βασική έχουμε την  monese αλλά έχει και για εναλλακτικές revolut & wise.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ερωτηση επειδη ταξιδευω για Αγγλία. Εχω revolut εδω και χρονια. Για να την φορτωσω λιρες Αγγλιας τι κανω? Παω στο app , παταω το drop down menu και επιλεγω λιρα αντι ευρω, και μετα προσθηκη χρηματων? 

Ή την φορτωνω με ευρω και μετα κανω την μετατροπη σε λιρα παλι απο το app?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, james9tito είπε

Ερωτηση επειδη ταξιδευω για Αγγλία. Εχω revolut εδω και χρονια. Για να την φορτωσω λιρες Αγγλιας τι κανω? Παω στο app , παταω το drop down menu και επιλεγω λιρα αντι ευρω, και μετα προσθηκη χρηματων? 

Ή την φορτωνω με ευρω και μετα κανω την μετατροπη σε λιρα παλι απο το app?

Αν έχεις λίρες στέλνεις κατευθείαν στο αγγλικό ή επιλέγεις τις λίρες και μετά top up.

Αλλιώς ευρώ και μετά τα κανείς λίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, george1807 είπε

Αν έχεις λίρες στέλνεις κατευθείαν στο αγγλικό ή επιλέγεις τις λίρες και μετά top up.

Αλλιώς ευρώ και μετά τα κανείς λίρες.

Οχι ο λογαριασμος της τραπεζας μου εχει ευρω. Οποτε φορτωνω την revolut ευρω και μετα κανω μετατροπη σε λιρες μεσα απο το up σωστα?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα σας, μια ερώτηση και εγώ.Έχω την standart συνδρομή ,μου έχει στον λογαριασμό μου 2  άυλες κάρτες.

Μπορώ να τις φορτώσω στο google wallet και να κάνω αγορές και πληρωμές με το κινητό μου(μέσω nfc)?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, deerhunter είπε

καλησπέρα σας, μια ερώτηση και εγώ.Έχω την standart συνδρομή ,μου έχει στον λογαριασμό μου 2  άυλες κάρτες.

Μπορώ να τις φορτώσω στο google wallet και να κάνω αγορές και πληρωμές με το κινητό μου(μέσω nfc)?

ευχαριστώ

Ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, deerhunter είπε

καλησπέρα σας, μια ερώτηση και εγώ.Έχω την standart συνδρομή ,μου έχει στον λογαριασμό μου 2  άυλες κάρτες.

Μπορώ να τις φορτώσω στο google wallet και να κάνω αγορές και πληρωμές με το κινητό μου(μέσω nfc)?

ευχαριστώ

Δεν σου έχει επιλογή να τις προσθέσεις κατευθείαν μέσα απο την εφαρμογή στο gpay?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, εάν κάνω συναλλαγή με την άυλη κάρτα της revolut και ζητήσει pin το pos, το pin είναι ο κωδικός που ξεκλειδώνω την εφαρμογή?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, deerhunter είπε

Καλημέρα σας, εάν κάνω συναλλαγή με την άυλη κάρτα της revolut και ζητήσει pin το pos, το pin είναι ο κωδικός που ξεκλειδώνω την εφαρμογή?

ευχαριστώ

Mέσω κινητού δεν θα γίνει η συναλλαγή;Μπορεί να ζητήσει να ξεκλειδώσεις/επιβεβαιώσεις απο  το κινητό.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα ,έχω μιά φυσική κάρτα revolut visa η οποία δεν περιλαμβάνεται μέσα στην εφαρμογή της revolut (η εφαρμογή έχει μία άυλη master μία άυλη visa και μιά εικονική).

Η φυσική κάρτα λήγει τον 06/2023 και όταν προσπάθησα να την προσθέσω στην εφαρμογή γράφει ότι δεν γίνεται.

Το χαρτόνι που περιείχε την κάρτα γράφει οτί το pin θα το βρω στην εφαρμογή.....αλλά η κάρτα δεν υπαρχει στην εφαρμογή.

Τι μπορώ να κάνω? που μπορώ να κάνω chat ή να επικοινωνήσω μαζί τους?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, deerhunter είπε

καλησπέρα ,έχω μιά φυσική κάρτα revolut visa η οποία δεν περιλαμβάνεται μέσα στην εφαρμογή της revolut (η εφαρμογή έχει μία άυλη master μία άυλη visa και μιά εικονική).

Η φυσική κάρτα λήγει τον 06/2023 και όταν προσπάθησα να την προσθέσω στην εφαρμογή γράφει ότι δεν γίνεται.

Το χαρτόνι που περιείχε την κάρτα γράφει οτί το pin θα το βρω στην εφαρμογή.....αλλά η κάρτα δεν υπαρχει στην εφαρμογή.

Τι μπορώ να κάνω? που μπορώ να κάνω chat ή να επικοινωνήσω μαζί τους?

ευχαριστώ

Οταν παρελαβες την καρτα την ενεργοποιησες;Εχει ακυρωθεί αν δεν σου βγάζει να την προσθέσεις.Πρεπει να την έχεις χρόνια αχρησιμοποίητη.Παράγγειλε άλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον αυτό ,είναι δεν θα θυμάμαι αν την είχα ενεργοποιήσει αλλά φαντάστηκα οτί επειδή λήγει τον 06/23 θα μου έδινε το δικαίωμα.

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, deerhunter είπε

μάλλον αυτό ,είναι δεν θα θυμάμαι αν την είχα ενεργοποιήσει αλλά φαντάστηκα οτί επειδή λήγει τον 06/23 θα μου έδινε το δικαίωμα.

ευχαριστώ

είναι σαν μην την παρέλαβες ποτέ.Λογικά την έχεις πολλά χρόνια ,νομίζω ότι είναι 5ετίας οι καρτες της ρεβολουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...