Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 345
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σε όλους

έχω Revolut standard και θα ταξιδέψω Αγγλία. Επειδή θα κάνω αρκετές αγορές και θα πληρώσω και το ξενοδοχείο λογικά θα την χρησιμοποιήσω για πάνω από 1000 ευρώ. Την κάρτα την φορτώνω από την πιστωτική μου, η οποία έχει όριο 3500 ευρώ, επομένως είμαι εντάξει από αυτή τη μεριά.

Πόσα μπορώ να της βάλω και πόσες φορές μέσα στον ίδιο μήνα; Γνωρίζει κάποιος να μου πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην κοινότητα... ταξιδεύω για επαγγελματικούς λόγους αύριο στην Βραζιλία. Τι κρατήσεις θα έχω άμα χρησιμοποιώ αυτή που χρησιμοποιώ στην Ελλάδα, της Τράπεζα Πειραιώς; Άμα δεν συμφέρει σκεφτόμουν να ανοίξω revolut. Μπορώ να συνδέσω την κάρτα της Τράπεζας Πειραιώς στη Revolut;; επειδή είμαι λίγο άσχετος, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manos_777 είπε

Καλησπέρα στην κοινότητα... ταξιδεύω για επαγγελματικούς λόγους αύριο στην Βραζιλία. Τι κρατήσεις θα έχω άμα χρησιμοποιώ αυτή που χρησιμοποιώ στην Ελλάδα, της Τράπεζα Πειραιώς; Άμα δεν συμφέρει σκεφτόμουν να ανοίξω revolut. Μπορώ να συνδέσω την κάρτα της Τράπεζας Πειραιώς στη Revolut;; επειδή είμαι λίγο άσχετος, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;

Θα φορτώσεις την ρεβο απο την πειραιώς και θα την χρησιμοποιείς στην Βραζιλία.Η πειραιώς θα δεις τι χρεώνει για συναλλαγές εκτός ευρώ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Θα φορτώσεις την ρεβο απο την πειραιώς και θα την χρησιμοποιείς στην Βραζιλία.Η πειραιώς θα δεις τι χρεώνει για συναλλαγές εκτός ευρώ . 

Ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα... επειδή δεν είμαι καθόλου καλός με αυτά, θα μπω δηλαδή στην winbank της Πειραιώς και θα βάλω την κάρτα της Revolut από εκεί;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manos_777 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα... επειδή δεν είμαι καθόλου καλός με αυτά, θα μπω δηλαδή στην winbank της Πειραιώς και θα βάλω την κάρτα της Revolut από εκεί;;

Οχι,θα μπεις στην ρεβο και εκεί που λεει add money θα ακολουθήσεις τις οδηγίες για να προσθέσεις κάρτα ώστε να γίνει άμεσα η μεταφορά χωρίς έξοδα.Μην επιλέξεις εμβασμα εχει εξοδα,επίσης μπορείς να προσθέσεις λεφτά μέσω gpay αν έχεις συνδέσει την πειραιώς εκεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manos_777 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα... επειδή δεν είμαι καθόλου καλός με αυτά, θα μπω δηλαδή στην winbank της Πειραιώς και θα βάλω την κάρτα της Revolut από εκεί;;

Πρέπει να γραφτείς πρώτα στη Ρεβολουτ, άγνωστο αν θα είσαι έτοιμος αύριο. Gpay πρέπει να έχεις έτσι κι αλλιώς για να κάνεις χρήση της virtual revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τα φώτα σας.

Έστειλα χρήματα από τη Revolut στην τράπεζά μου (όχι μεγάλο ποσό) και είδα μετά αυτή τη χρέωση.

1) Το κάνουν όλες οι τράπεζες αυτό ή μόνο η Alpha Bank; 2) Yπάρχει τρόπος στο μέλλον να στείλω πάλι χρήματα αλλά αποφύγω αυτή τη χρέωση; 3) Μήπως υπάρχει όριο και το ξεπέρασα; 

Ευχαριστώ

Screenshot_20230523_154845_myAlpha Mobile.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

ολες οι τράπεζες έχουν έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος.

ναι ,μπορείς να το αποφύγεις αν στείλεις κάτω απο το όριο,δεν το ξέρω ποσο είναι.

5 ευρώ είναι το όριο στην Αλφα και 20 ευρώ στη eurobank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, διαβασα αρκετα το θεμα,βρηκα παραπλησιες πληροφοριες,αλλα μπερδευτηκα λιγο οποτε θα ηθελα να ρωτησω το εξης αν γνωριζει καποιος.

Θελω να στειλω χρηματα (λιρες) σε συγγενικο προσωπο στην Αγγλια.

Εγω δεν εχω Revolut αλλα θα τα στειλω σε Revolut. 

Ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος με λιγοτερες χρεωσεις και μετατροπη συναλλαγματος?

Να προσθεσω οτι εχω και το ελευθερο να συνδεσω τη Revolut στον λογαριασμο μου στην Εθνικη ωστε να τη φορτωσω κατευθειαν με ποσο και να τα χρησιμοποιησει ο αλλος εκει σε λιρες, ξερετε αν μπορω να το κανω αυτο η θα υπαρχει διενεξη στοιχειων?

Επεξ/σία από christosx13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, christosx13 είπε

Καλησπερα, διαβασα αρκετα το θεμα,βρηκα παραπλησιες πληροφοριες,αλλα μπερδευτηκα λιγο οποτε θα ηθελα να ρωτησω το εξης αν γνωριζει καποιος.

Θελω να στειλω χρηματα (λιρες) σε συγγενικο προσωπο στην Αγγλια.

Εγω δεν εχω Revolut αλλα θα τα στειλω σε Revolut. 

Ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος με λιγοτερες χρεωσεις και μετατροπη συναλλαγματος?

Να προσθεσω οτι εχω και το ελευθερο να συνδεσω τη Revolut στον λογαριασμο μου στην Εθνικη ωστε να τη φορτωσω κατευθειαν με ποσο και να τα χρησιμοποιησει ο αλλος εκει σε λιρες, ξερετε αν μπορω να το κανω αυτο η θα υπαρχει διενεξη στοιχειων?

Ανοιξε revolut,δεν χρειάζεται να περιμένεις την κάρτα.

Την συνδέεις στην δικιά σου τράπεζα,δεν νομίζω να γίνεται να συνδέσεις άλλου κάρτα σε revolut,κάνεις top up στην δικιά σου ρεβο και του τα στέλνεις σε ευρώ.Ας τα μετατρέψει αυτός σε λίρες.

Μπορείς πάλι να ανοίξεις wise και να στείλεις λεφτά στην ρεβο του. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι να φτιάξω revolut. 

Συμφέρει περισσότερο αν ακολουθήσω τα links από διάφορους youtubers ή να μου κάνει φίλος μου invite? Τι προνόμια προκύπτουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Panos118 είπε

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι να φτιάξω revolut. 

Συμφέρει περισσότερο αν ακολουθήσω τα links από διάφορους youtubers ή να μου κάνει φίλος μου invite? Τι προνόμια προκύπτουν;

Για εσένα τίποτα. Για εκείνους εξαρτάται την τρέχουσα προσφορά.

Εμένα πχ μου δίνει 40€ ανά επιτυχημένη εγγραφή αυτή την περίοδο.

Φίλε μου κάνε εγγραφή από εδώ για να τα μοιραστούμε 😂
Join me and over 30 million users who love Revolut. Sign up with my link below:
https://revolut.com/referral/?referral-code=georgibin!JUL1-23-AR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...