Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα μου ήρθε αυτο email από revolut 

After reviewing your Revolut account, we’re sorry to say we’ll no longer be able to offer you our services and your account will be closed in 62 days.

Your agreement with Revolut will end on 2 April 2023.

Brexit has caused some regulatory changes. In our previous communications, we asked you to provide an updated ID document. This is a regulatory requirement and it allows us to make sure Revolut is a safe place for your money. Unfortunately, we still don’t have a valid ID document on file for you. If you’d like to continue using Revolut’s services, please withdraw your funds from your current account and open a new one.

You need to withdraw any remaining funds from your account within 62 days via external bank transfer.

Don't forget to download all the statements you might need in the future, as they could be requested by other financial institutions or your accountant.

You can always contact us using our in-app chat if you have any questions.

Thanks,

Team Revolut

Πριν αρκετό καιρό τούς είχα στείλει τη φώτο από την ταυτότητα μου. 

Δηλαδή πρέπει να κάνω νέο λογαριασμό; 

Εχει έρθει σε κανένα άλλο μέλος αυτό το email; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2023 στις 9:00 ΜΜ, deerhunter είπε

οι άυλες που μου δείχνει η εφαρμογή θα λειτουργούν? τουλάχιστον σε pos?

Θα λειτουργούν κανονικά μέσω Google Pay, Apple Pay κλπ

14 ώρες πριν, alan boy είπε

Παιδιά καλησπέρα μου ήρθε αυτο email από revolut 

After reviewing your Revolut account, we’re sorry to say we’ll no longer be able to offer you our services and your account will be closed in 62 days.

Your agreement with Revolut will end on 2 April 2023.

Brexit has caused some regulatory changes. In our previous communications, we asked you to provide an updated ID document. This is a regulatory requirement and it allows us to make sure Revolut is a safe place for your money. Unfortunately, we still don’t have a valid ID document on file for you. If you’d like to continue using Revolut’s services, please withdraw your funds from your current account and open a new one.

You need to withdraw any remaining funds from your account within 62 days via external bank transfer.

Don't forget to download all the statements you might need in the future, as they could be requested by other financial institutions or your accountant.

You can always contact us using our in-app chat if you have any questions.

Thanks,

Team Revolut

Πριν αρκετό καιρό τούς είχα στείλει τη φώτο από την ταυτότητα μου. 

Δηλαδή πρέπει να κάνω νέο λογαριασμό; 

Εχει έρθει σε κανένα άλλο μέλος αυτό το email; 

Μίλησε με το support και ρώτα τους τι γίνεται.
Ίσως όταν την έστειλες δεν έγινε δεκτή.
Έχει παρέλθει η 15τια από την έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, george1807 είπε

Θα λειτουργούν κανονικά μέσω Google Pay, Apple Pay κλπ

Μίλησε με το support και ρώτα τους τι γίνεται.
Ίσως όταν την έστειλες δεν έγινε δεκτή.
Έχει παρέλθει η 15τια από την έκδοση;

Έστειλα μήνυμα μεσω της εφαρμογής εχτές και ρώτησα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το λογαριασμό μου. 

Του έστειλα και με screen shot το email να το δει. Και μου λέει φαίνεται για skam το email και δε βλέπει κάποιο πρόβλημα στο λογαριασμό μου. 

Αλλά το email δεν είναι skam αφού είναι από τη revolut. Τέλος πάντων δεν το έψαξα παραπάνω από τη στιγμή που είπε ότι δε βλέπει κάποιο πρόβλημα στο λογαριασμό 

Αν όντως θα κλείσει ο λογαριασμός μου θα μου ξαναστειλουν email θα περιμένω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2023 στις 9:00 ΜΜ, deerhunter είπε

οι άυλες που μου δείχνει η εφαρμογή θα λειτουργούν? τουλάχιστον σε pos?

ναι ,θα την περάσεις στο κινητό σου και θα πληρώνεις με nfc.

22 ώρες πριν, alan boy είπε

Παιδιά καλησπέρα μου ήρθε αυτο email από revolut 

After reviewing your Revolut account, we’re sorry to say we’ll no longer be able to offer you our services and your account will be closed in 62 days.

Your agreement with Revolut will end on 2 April 2023.

Brexit has caused some regulatory changes. In our previous communications, we asked you to provide an updated ID document. This is a regulatory requirement and it allows us to make sure Revolut is a safe place for your money. Unfortunately, we still don’t have a valid ID document on file for you. If you’d like to continue using Revolut’s services, please withdraw your funds from your current account and open a new one.

You need to withdraw any remaining funds from your account within 62 days via external bank transfer.

Don't forget to download all the statements you might need in the future, as they could be requested by other financial institutions or your accountant.

You can always contact us using our in-app chat if you have any questions.

Thanks,

Team Revolut

Πριν αρκετό καιρό τούς είχα στείλει τη φώτο από την ταυτότητα μου. 

Δηλαδή πρέπει να κάνω νέο λογαριασμό; 

Εχει έρθει σε κανένα άλλο μέλος αυτό το email; 

Στην εφαρμογή,θα πας επάνω αριστερά που έχει τα αρχικά σου,μετά κάτω κατω που λεει account και μετά στο documents.Subject access request.Θα σου βγάλει ένα έγγραφο για να εκτυπώσεις ή κατεβάσεις.Σε αυτό το έγγραφο θα σου γραφει στην πρώτη σελίδα  τα στοιχεία σου και θα έχει και μια γραμμή account status οπως και 2 γραμμές  πιο κάτω account closure date.

 

sCam γιατί να είναι;Τι να κερδίσει ο απατεώνας;

Μην αφήνεις λεφτά μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

sCam γιατί να είναι;Τι να κερδίσει ο απατεώνας;

Μην αφήνεις λεφτά μέσα.

Έλα ντε; Αυτο σκέφτομαι και εγώ 

Πήγα όπως μου είπες αλλά ημερομηνία λήξης λογαριασμου δεν γράφει 

Αυτή τη στιγμή 3 ευρώ έχω μέσα 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και από εμένα, για να μην ανοίξω κάποιο νέο θέμα θα ήθελα να κάνω εδώ 2 ερωτήσεις.

Το καλοκαίρι θα κάνω ένα ταξίδι μέχρι την Νορβηγία, θα λείψω 1 μήνα περίπου και θέλω να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου.

1. Αν μεταφέρω 3000€ από την Τράπεζα Πειραιώς στην revolut θα υπάρξουν κάποιες χρεώσεις από Πειραιώς;

2. Αν επιστρέφοντας στην Ελλάδα και έχουν μείνει στην revolut π.χ 1000€ θα μπορέσω να τα επιστρέψω πάλι στην Πειραιώς; αν ναι, θα χρεωθώ κάτι ;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, .kostas. είπε

καλησπέρα και από εμένα, για να μην ανοίξω κάποιο νέο θέμα θα ήθελα να κάνω εδώ 2 ερωτήσεις.

Το καλοκαίρι θα κάνω ένα ταξίδι μέχρι την Νορβηγία, θα λείψω 1 μήνα περίπου και θέλω να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου.

1. Αν μεταφέρω 3000€ από την Τράπεζα Πειραιώς στην revolut θα υπάρξουν κάποιες χρεώσεις από Πειραιώς;

2. Αν επιστρέφοντας στην Ελλάδα και έχουν μείνει στην revolut π.χ 1000€ θα μπορέσω να τα επιστρέψω πάλι στην Πειραιώς; αν ναι, θα χρεωθώ κάτι ;

Ευχαριστώ

Γιατί να μην μεταφέρεις όσα χρειάζεσαι όταν τα χρειάζεσαι;

Αν τα μεταφέρεις με έμβασμα η Πειραιώς θα σε χρεώσει,προς όποια κατευθυνση.

Μπορείς να το κάνεις με google/apple pay προς την revolut και να μην πληρώσεις τίποτα.Νομίζω ότι το όριο ειναι 500€ την ημέρα ΑΛΛΑ δεν είμαι σίγουρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας , εάν έχω έναν λογαριασμό μόνο με ευρώ και γίνει η συναλλαγή σε δολάρια η τιμή αλλαγής από ευρώ σε δολάριο είναι η ίδια με το εάν είχα ήδη κάνει την μετατροπή μόνος μου?

βέβαια δεν μιλάω για ΣΚ που διάβασα οτί υπάρχει προμήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, deerhunter είπε

καλησπέρα σας , εάν έχω έναν λογαριασμό μόνο με ευρώ και γίνει η συναλλαγή σε δολάρια η τιμή αλλαγής από ευρώ σε δολάριο είναι η ίδια με το εάν είχα ήδη κάνει την μετατροπή μόνος μου?

βέβαια δεν μιλάω για ΣΚ που διάβασα οτί υπάρχει προμήθεια!

Και στις δύο περιπτώσεις θα πάρει την τρέχουσα ισοτιμία όταν γίνει η αλλαγή νομίσματος. Οπότε λογικά δεν θα είναι ακριβώς η ίδια. θεωρητικά κοντά θα είναι. Αυτό που είχα παρατηρήσει σε μικρότερο νόμισμα ήταν ότι αν κάναμε πολλές αλλαγές με του φίλους μου την ίδια ώρα, ανεβάζαμε την ισοτιμία αλλά αυτό ίσος να μην γίνεται στο δολάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν το βρίσκω κάπου, αν κάνω εγγραφή στο Premium πρόγραμμα μέσω της προσφοράς του CU μπορώ να το διακόψω μετά την πάροδο 2 μηνών που είναι δωρεάν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/2/2023 στις 9:40 ΠΜ, gxyp είπε

Επειδή δεν το βρίσκω κάπου, αν κάνω εγγραφή στο Premium πρόγραμμα μέσω της προσφοράς του CU μπορώ να το διακόψω μετά την πάροδο 2 μηνών που είναι δωρεάν; 

Γνωρίζει κανείς;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα μεταβώ στην Τουρκία και θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος .πρέπει να κάνω μετατροπή στα χρήματα που έχω στην Revolut σε τουρκικές λύρες η έτσι όπως τα έχω σε ευρώ δεν υπάρχει κάποιο θέμα .δλδ αν πάω κάπου και με πουν το κόστος είναι 1000 λύρες μπορώ να πληρώσω με την Revolut ?θα γίνει αυτόματα η μετατροπή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...