Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Καλησπέρα, δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά αν πας Ρωσία δεν θα δεχτούν καμία ευρωπαϊκή - αμερικανική κάρτα.

Έχει πάψει να λειτουργεί η Visa και η Mastercard λόγω των κυρώσεων. 

Ναι, το γνωρίζω αυτό που λες, καθώς έχω οικογένεια εκεί. Απλά υπό κανονικές συνθήκες και άνευ κυρώσεων ρωτάω αν και πως μπορώ να επωφεληθώ. 
Πάντως παρά τον πόλεμο η ισοτιμία με το € για το ρούβλι πάει πολύ καλύτερα απ ´ ότι πριν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, taskon είπε

Ναι, το γνωρίζω αυτό που λες, καθώς έχω οικογένεια εκεί. Απλά υπό κανονικές συνθήκες και άνευ κυρώσεων ρωτάω αν και πως μπορώ να επωφεληθώ. 
Πάντως παρά τον πόλεμο η ισοτιμία με το € για το ρούβλι πάει πολύ καλύτερα απ ´ ότι πριν. 

Αν ποτέ αρθούν οι κυρώσεις, που δεν το νομίζω, τότε ναι θα συνέφερε καλύτερα μέσω Revolut καθώς έχει κατά κύριο λόγο καλύτερη ισοτιμία από τα κλασικά μέρη συναλλάγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια θελω να στειλω 5000 ευρω στην αδερφη μου στην Αγγλια (pounds) απλα διαλεγω την καρτα μου της εθνικης πχ και παω και προσθετω 5000 απο την εθνικη και μετα τα στελνω? ή υπαρχει καποιο οριο/παγιδα σε ολο αυτο πχ πρεπει να τα σπασω σε μιρκοτερα ποσα? δεν αχολουμαι καθολου με την revolut και δεν ξερω

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

εννοειται ναι ειπαμε ειμαι ασχετος οχι κουτος 😛

Με την κάρτα σου φορτώνεις € και τις τα στέλνεις μέσω Ρεβολουτ. Την αλλαγή νομίσματος μπορείς να την κάνεις εσύ ή εκείνη. Το ίδιο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

υπαρχει καποιο οριο ως προς το ποσο και τις προμηθειες? ή μπορω μονοκοπανιας να το στειλω ολο?

Νομίζω η κάρτα έχει κάποιο ημερήσιο όριο. Προμήθειες δεν...

Αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας με διορθώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο απλό πρόγραμμα μπορείς να αλλάξεις μέχρι 1000€ σε άλλο νόμισμα  χωρίς έξοδα.Για το πόσα μπορείς να προσθέσεις δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι ´οτι παίζουν  όρια και απο την ελληνική τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Στο απλό πρόγραμμα μπορείς να αλλάξεις μέχρι 1000€ σε άλλο νόμισμα  χωρίς έξοδα

Το μήνα είναι αυτό ε; Οπότε θα πρέπει να πληρώσει την προμήθεια για τα υπόλοιπα.

Είναι λογικό το ποσό ή σε σφάζει στο γόνατο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Το μήνα είναι αυτό ε; Οπότε θα πρέπει να πληρώσει την προμήθεια για τα υπόλοιπα.

Είναι λογικό το ποσό ή σε σφάζει στο γόνατο;

Για ένα μήνα απο την συναλλαγή.Πχ αν κάνεις αλλαγή σήμερα το όριο μηδενίζει σε ένα μήνα.

0,5% είναι η χρέωση πάνω απο το χιλιάρικο.

Τα γράφει όλα στην εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ αρκετό καιρό τη revolut αλλά για πρώτη φορά σκέφτομαι να κάνω αγορά από amazon.co.uk με πληρωμή σε λίρες Αγγλίας ένα Iphone 14 pro. Είδα ότι με το πρόγραμμα Plus της revolut αν αγοραστεί μέσω της revolut το κινητό και έχω ενεργοποιημένο το πρόγραμμα plus ότι σου καλύπτει σαν ασφάλεια έως 1.000 ευρώ για κάποια επισκευή. Διάβασα τους όρους και είδα και την απαλλαγή και όσα αναφέρει αλλά θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει στο παρελθόν την υπηρεσία και αν όντως κάνει αυτά που λέει η υπάρχουν τίποτα άλλοι όροι που δεν έχω προσέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά φεύγει Σάββατο η φίλη μου Ελβετία και θα της δώσω την Revo μου με λίγα χρήματα και θα μου λέει να της βάζω οπότε τελειώνουν... Το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ και εγώ την κάρτα σε δύο βδομάδες για ταξίδι στο Μπάνσκο Βουλγαρία.... αλλα και πολλες συναλαγες εντος Ελλαδας της κανω μεσω REVO με ευρω
Τι προτείνετε να γίνεται; Πώς μπορώ να το χειριστω το θέμα;???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, PedroG είπε

Παιδιά φεύγει Σάββατο η φίλη μου Ελβετία και θα της δώσω την Revo μου με λίγα χρήματα και θα μου λέει να της βάζω οπότε τελειώνουν... Το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ και εγώ την κάρτα σε δύο βδομάδες για ταξίδι στο Μπάνσκο Βουλγαρία.... αλλα και πολλες συναλαγες εντος Ελλαδας της κανω μεσω REVO με ευρω
Τι προτείνετε να γίνεται; Πώς μπορώ να το χειριστω το θέμα;???

 

Εσύ μπορείς να την περάσεις στο gpay στο κινητό σου κι εκείνη να έχει τη φυσική κάρτα ή αντίστροφα.

Τα υπόλοιπα είναι δικό σας θέμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...