Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, PedroG είπε

Παιδιά φεύγει Σάββατο η φίλη μου Ελβετία και θα της δώσω την Revo μου με λίγα χρήματα και θα μου λέει να της βάζω οπότε τελειώνουν... Το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ και εγώ την κάρτα σε δύο βδομάδες για ταξίδι στο Μπάνσκο Βουλγαρία.... αλλα και πολλες συναλαγες εντος Ελλαδας της κανω μεσω REVO με ευρω
Τι προτείνετε να γίνεται; Πώς μπορώ να το χειριστω το θέμα;???

 

Πέρασε μια virtual στο κινητό σου για εσένα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PedroG είπε

Η virtual είναι μιας χρήσης;;; Εγώ έχω NFC κινητό. Μήπως μπλοκάρειβτο λογαριασμό λόγω διπλής τοποθεσίας;

Και πολλών χρήσεων έχει και μια χρήσης έχει.Βγάλε τον έλεγχο τοποθεσίας για να είσαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Και πολλών χρήσεων έχει και μια χρήσης έχει.Βγάλε τον έλεγχο τοποθεσίας για να είσαι οκ.

ξερεις πως μπορω να βγαλω ελεγχο τοποθεσιας η καποιος αλλος ? - Ασφαλεια Απορρητο - .....????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PedroG είπε

ξερεις πως μπορω να βγαλω ελεγχο τοποθεσιας η καποιος αλλος ? - Ασφαλεια Απορρητο - .....????

Κάρτες,διαλέγεις αυτή που θες,settings,security ,--location based security .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Κάρτες,διαλέγεις αυτή που θες,settings,security ,--location based security .

Done!!! ευχαριστω θερμα!!!

Η καταργηση τοποθεσιας εγινε μολις στην Φυσικη καρτα που θα παραδωθει στην Ελβετια για ανεπαφες συναλλαγες ή αλλο..

Εγω διατηρω την εικονικη που εχω στο NFC κινητο μου αλλα δυστυχως στις εικονικες δεν εχει .......καταργηση τοποθεσιας....για την ακριβεια δεν εχει καν Τοποθεσια για τις Εικονικες Καρτες της REVO στην εκδοση την απλη που τουλαχιστον εχω εγω!!! 

Ευχαριστω θα ενημερωσω για τυχον εμπλοκη ή αλλο προβλημα στο προσεχες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, alexdev είπε

Μπορω να στειλω λεφτα απο την Revolut σε ελληνικη τραπεζα χωρις να πληρωσω προμηθεια? 

ναι,θα δεις απο ποιο ποσό και πάνω κρατάει προμήθεια εισερχομένου εμβάσματος η ελληνική τράπεζα και θα στείλεις πολλά εμβάσματα κατω απο το όριο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, simos1974 είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Ποιός είναι ο πιο οικονομικός τρόπος να στείλει κάποιος χρήματα στη Revolut? Μέσω κάρτας η απο λογαριασμό?

top up/google pay  απο κάρτα.Αμεσα και δωρεάν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

top up/google pay  απο κάρτα.Αμεσα και δωρεάν.

Θα μείνει μόνη της η Ρεβολουτ με αυτό το χαρακτηριστικό. Η monese πρόκειται να αρχίσει να χρεώνει το top up μέσω κάρτας.

Αν γνωρίζει κανείς άλλη εναλλακτική ας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγγνώμη για την ερώτηση αν έχει απαντηθεί.

Σκοπεύω στις γιορτές να ταξιδέψω Ουγγαρία.Και σκέφτομαι να φορτώσω την Revolut για να πληρώνω με αυτή εκεί.Κάποτε είχα διαβάσει αξίζει σε ταξίδια γιατί δεν σε χρεώνει την μετατροπή στο τοπικό νόμισμα.Ισχύει;

Σας ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πως μπορώ να ξέρω αν έχω δώσει το ΑΦΜ μου γιατί την έχω από το 2017 και δε θυμάμαι;

Στα προσωπικά στοιχεία του λογαριασμού δεν έχει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manolisklv2 είπε

Καλησπέρα πως μπορώ να ξέρω αν έχω δώσει το ΑΦΜ μου γιατί την έχω από το 2017 και δε θυμάμαι;

Στα προσωπικά στοιχεία του λογαριασμού δεν έχει κάτι...

Δοκίμασε να ρωτήσεις στο support.

7 ώρες πριν, gagarin είπε

Καλησπέρα και συγγνώμη για την ερώτηση αν έχει απαντηθεί.

Σκοπεύω στις γιορτές να ταξιδέψω Ουγγαρία.Και σκέφτομαι να φορτώσω την Revolut για να πληρώνω με αυτή εκεί.Κάποτε είχα διαβάσει αξίζει σε ταξίδια γιατί δεν σε χρεώνει την μετατροπή στο τοπικό νόμισμα.Ισχύει;

Σας ευχαριστώ!!!

Ναι συμφέρει. Αν πας ΣΚ κάνε προμήθεια από πριν για να γλιτώσεις την έξτρα χρέωση επειδή θα είναι κλειστές οι αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george1807 είπε

Δοκίμασε να ρωτήσεις στο support.

Ναι συμφέρει. Αν πας ΣΚ κάνε προμήθεια από πριν για να γλιτώσεις την έξτρα χρέωση επειδή θα είναι κλειστές οι αγορές.

Καλημέρα!!!Ευχαριστώ για την απάντηση.
Τι εννοείς να κάνω προμήθεια;Σορρυ ειμαι άσχετος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...