Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΈΝΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ


steliosklo22@gmail.com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Octavia S/W best v4m για την περιπτωση σου. Μετα πας σε MPV ή 5+2 οχήματα. Εκει παραδοση εχουν οι Γαλλοι κυριως και η Opel. Το αντιστοιχο της Ford , το S Max ωραίο αλλά ακριβουτσικο σε τιμη.

Κατι παρομοια του VW group και ιδιως της Seat (Alambra, XL) τα θεωρω κουασιμόδους...

Θα σου πρότεινα να δεις τα οχήματα από κοντα και να τεσταρεις οδηγικά χωρις να επηρεάζεσαι απο τα γουστα άλλων.

Μην αποκλειεις τα πολυμορφικά επειδη δεν μοιάζουν με "σπορ κούρσα". Καλά χρυσα τα Estate αλλά με το στυλ και μηκος "νεκροφορας" έχουν σοβαρό θεμα στο παρκαρισμα τους σε δημοσιους χωρους και ιδιως στενούς δρόμους. Χωρις parktronic κι ακομη καλύτερα καμερα οπισθοπορίας, θα έχεις θεματάκι μέχρι να το συνηθίσεις.

Τα πολυμορφικά παλι τεινουν να είναι πιο συμμαζεμενα στο μήκος και εύκολα στο παρκάρισμα αλλά πιο φαρδιά. Αυτο ειναι μεγαλο συν για την καμπινα, ειδικά πισω με τα παιδικά καθίσματα αλλά αν παρκαρεις σε στενά δρομακια θέλει πιο προσεκτικό παρκαρισμα γιατι αλλιως στο δικο σου, ο καθρέπτης και το αμάξωμα θα εξέχει περισσότερο από οτι τα περισσότερα άλλα οχήματα.

 

ΥΓ.

Ενας φιλος μου επελεξε το Ford C-Max, μολις απέκτησε το 3ο παιδί. Ιδανικό οικογενειακό για αστική χρήση κι αν δεν κουβαλας την Αρτα και τα Γιάννενα στο ταξιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ProponitisTouKanape είπε

Ναι αλλά άμα το παίρνεις με προοπτική να το κρατήσεις πολλά χρόνια, θα έχεις θέμα. Δε βολεύει να κάτσει κανονικά επιβάτης στη μεσαία θέση. 

Μπαγκαζιέρα μπορει να μη σου χρειαστεί κιολας. Ειδικά η E-Class έχει μεγάλο πορτ μπαγκαζ ;) 

Ναι θα το κρατήσω πολλά χρόνια. Δεν με πειράζει αυτό που λες γιατί θα έχει μόνιμα 3 καθισματακια χαχα. Βέβαια μέχρι να γίνουν γύρω στα 5  6 κάπου εκεί....

11 λεπτά πριν, EmpYristis είπε

Octavia S/W best v4m για την περιπτωση σου. Μετα πας σε MPV ή 5+2 οχήματα. Εκει παραδοση εχουν οι Γαλλοι κυριως και η Opel. Το αντιστοιχο της Ford , το S Max ωραίο αλλά ακριβουτσικο σε τιμη.

Κατι παρομοια του VW group και ιδιως της Seat (Alambra, XL) τα θεωρω κουασιμόδους...

Θα σου πρότεινα να δεις τα οχήματα από κοντα και να τεσταρεις οδηγικά χωρις να επηρεάζεσαι απο τα γουστα άλλων.

Μην αποκλειεις τα πολυμορφικά επειδη δεν μοιάζουν με "σπορ κούρσα". Καλά χρυσα τα Estate αλλά με το στυλ και μηκος "νεκροφορας" έχουν σοβαρό θεμα στο παρκαρισμα τους σε δημοσιους χωρους και ιδιως στενούς δρόμους. Χωρις parktronic κι ακομη καλύτερα καμερα οπισθοπορίας, θα έχεις θεματάκι μέχρι να το συνηθίσεις.

Τα πολυμορφικά παλι τεινουν να είναι πιο συμμαζεμενα στο μήκος και εύκολα στο παρκάρισμα αλλά πιο φαρδιά. Αυτο ειναι μεγαλο συν για την καμπινα, ειδικά πισω με τα παιδικά καθίσματα αλλά αν παρκαρεις σε στενά δρομακια θέλει πιο προσεκτικό παρκαρισμα γιατι αλλιως στο δικο σου, ο καθρέπτης και το αμάξωμα θα εξέχει περισσότερο από οτι τα περισσότερα άλλα οχήματα.

ΥΓ.

Ενας φιλος μου επελεξε το Ford C-Max, μολις απέκτησε το 3ο παιδί. Ιδανικό οικογενειακό για αστική χρήση κι αν δεν κουβαλας την Αρτα και τα Γιάννενα στο ταξιδι.

Πάω να δω το vw sharan σε λίγες μέρες. Θα σας πω εντυπώσεις αμέσως μετά. Όντως θα κουβαλάω πολύ πράμα. Καρότσια, παρκοκρεβατο, στρωματακια και τις βαλίτσες όλων μας με ρούχα... Άρα τι μπορούμε να σκεφτούμε εδω; Ότι πιο μεγάλο και αποτι βλέπω Ενώ μέχρι πριν σκεφτόμουν sw τώρα καταλαβαίνω ότι μόνο σε πολυμορφικό θα γίνει η δουλειά ενός πολυτέκνου χαχα. Σ'ευχαριστώ πάντως φίλε για το μήνυμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Estate/Break/Variant/SW  όπως θες πες το , η ιδανικότερη επιλογή κατ' εμέ.  Και αν μπορείς μια κατηγορία αμαξώματος παραπάνω (όχι Focus αλλά Μοντέο , όχι Αστρα αλλά Βέκτρα κλπ). Θα με θυμηθείς....ειδικά αν τα παιδιά είναι γένους θηλυκού και πάρουν τα χούγια της μάνας τους μόλις ξεπεταχτούν λιγάκι :D

Αντίστοιχα ευρύχωρα είναι και τα πολυμορφικά ενός όγκου με μειονέκτημα τον λίγο μικρότερο όγκο του χώρου αποσκευών αλλά με κύριο προσόν την ευρυχωρία της καμπίνας επιβατών λόγω μεγαλύτερου ύψους σε σχέση με τα SW.

Τα στέισιον δε,  έχουν το πλεονέκτημα ότι εάν χρειαστείς να βάλεις σχάρα/μπαγκαζιέρα οροφής είναι πρακτικότερα καθώς έχουν συνήθως (τα περισσότερα) τις μόνιμες ράγες που κάνουν την τοποθέτηση/αφαίρεση του επιπλέον εξοπλισμού πολύ πιο εύκολη αλλά και  σηκώνουν περισσότερα φορτία καθώς επίσης και την πολύ ευκολότερη φόρτωση των όποιων αντικειμένων στη σχάρα/μπαγκαζιέρα που στα πολυμορφικά ενος όγκου λόγω ύψους είναι λίγο μανίκι αν δεν είσαι μπασκεμπολίστας Center ή Forward στην καλύτερη.

Επεξ/σία από nik0laus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Ναι θα το κρατήσω πολλά χρόνια. Δεν με πειράζει αυτό που λες γιατί θα έχει μόνιμα 3 καθισματακια χαχα. Βέβαια μέχρι να γίνουν γύρω στα 5  6 κάπου εκεί....

Πάω να δω το vw sharan σε λίγες μέρες. Θα σας πω εντυπώσεις αμέσως μετά. Όντως θα κουβαλάω πολύ πράμα. Καρότσια, παρκοκρεβατο, στρωματακια και τις βαλίτσες όλων μας με ρούχα... Άρα τι μπορούμε να σκεφτούμε εδω; Ότι πιο μεγάλο και αποτι βλέπω Ενώ μέχρι πριν σκεφτόμουν sw τώρα καταλαβαίνω ότι μόνο σε πολυμορφικό θα γίνει η δουλειά ενός πολυτέκνου χαχα. Σ'ευχαριστώ πάντως φίλε για το μήνυμα!

Ξέρω ότι θα με δυσκολεύει στο παρκάρισμα ένα sw. Και δεν τα μπορώ αυτά. Άρα πάμε για πολυμορφικό.

1 λεπτό πριν, nik0laus είπε

Estate/Break/Variant/SW  όπως θες πες το , η ιδανικότερη επιλογή κατ' εμέ.  Και αν μπορείς μια κατηγορία αμαξώματος παραπάνω (όχι Focus αλλά Μοντέο , όχι Αστρα αλλά Βέκτρα κλπ). Θα με θυμηθείς....ειδικά αν τα παιδιά είναι γένους θηλυκού και πάρουν τα χούγια της μάνας τους μόλις ξεπεταχτούν λιγάκι :D

Αντίστοιχα ευρύχωρα είναι και τα πολυμορφικά ενός όγκου με μειονέκτημα τον λίγο μικρότερο όγκο αποσκευών αλλά την ευρυχωρία της καμπίνας επιβατών λόγω μεγαλύτερου ύψους

Τα στέισιον δε,  έχουν το πλεονέκτημα ότι εάν χρειαστείς να βάλεις σχάρα/μπαγκαζιέρα οροφής είναι πρακτικότερα καθώς έχουν συνήθως (τα περισσότερα) τις μόνιμες ράγες που κάνουν την τοποθέτηση/αφαίρεση του επιπλέον εξοπλισμού πολύ πιο εύκολη αλλά και  σηκώνουν περισσότερα φορτία καθώς επίσης και την πολύ ευκολότερη φόρτωση των όποιων αντικειμένων στη σχάρα/μπαγκαζιέρα που στα πολυμορφικά ενος όγκου λόγω ύψους είναι λίγο μανίκι αν δεν είσαι μπασκεμπολίστας Center ή Forward στην καλύτερη.

Χαχαχα έχεις δίκιο. Δεν είμαι και ψηλός. Ας είναι άνετα όλοι μέσα στο αμάξι και τα μπαγκάζια θα τα βολέψω. Πιο λίγα θα παίρνω στο κάτω κάτω. Για να δω λίγο το sharan Και σας λέω μετά εντυπώσεις. Θα βοηθήσω έναν που έχει η θέλει να βάζει μέσα την μεγάλη οικογένεια του χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Όντως θα κουβαλάω πολύ πράμα. Καρότσια, παρκοκρεβατο, στρωματακια και τις βαλίτσες όλων μας με ρούχα... Άρα τι μπορούμε να σκεφτούμε εδω;

roma_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, [email protected] είπε

Ξέρω ότι θα με δυσκολεύει στο παρκάρισμα ένα sw. Και δεν τα μπορώ αυτά. Άρα πάμε για πολυμορφικό.

Χαχαχα έχεις δίκιο. Δεν είμαι και ψηλός. Ας είναι άνετα όλοι μέσα στο αμάξι και τα μπαγκάζια θα τα βολέψω. Πιο λίγα θα παίρνω στο κάτω κάτω. Για να δω λίγο το sharan Και σας λέω μετά εντυπώσεις. Θα βοηθήσω έναν που έχει η θέλει να βάζει μέσα την μεγάλη οικογένεια του χαχα.

Κάμερα οπισθοπορείας. Και επίσης τα Merc μοντελα που κοιτας συνηθως εχουν και αισθητηρες παρκαρισματος. Μη παρεις κανα κουτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Xacti είπε

roma_1.jpg

Χαχαχα αυτό θα πάρω και θα το κάνω πατέντα σαν αυτόν. 

8 λεπτά πριν, Xacti είπε

Σκέψου πάντως και ένα τέτοιο. Μπορεί ναι είναι 2λιτρο άλλα έχει λογικά τέλη και είναι γομάρι και με χώρους

Δεν μπορώ να δικαιολογήσω 2 λίτρο.

Δεν θέλω ξανά Toyota 

Θέλω γερμανό με ασφάλεια για την οικογένεια 

Τα τέλη είναι πολλά. Δεν θα δουλεύω απ'το πρωί μέχρι το βράδυ τα έξοδα του αυτοκινήτου 

Καλό το σκεπτικό σου πάντως για τέτοιο στυλ αυτοκινήτου. Αλλά αν μου έλεγες παρόμοιο σε γερμανικό θα σου ήμουν ευγνώμων γιατί έχω χάσει την μπάλα τόσο καιρό που ψάχνω...

2 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Κάμερα οπισθοπορείας. Και επίσης τα Merc μοντελα που κοιτας συνηθως εχουν και αισθητηρες παρκαρισματος. Μη παρεις κανα κουτι...

Όπως έλεγα και στους φίλους που μου έλεγαν τη γνώμη τους, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι ένα sw θα με δυσκολεύει λόγω συνολικού όγκου. Βέβαια θα μου πεις, αφού δεν το οδηγησες τι μας λες. Ναι αυτό θα κάνω και στο τέλος θα αποφασίσω. Στο Corolla έχω αισθητήρες των 5 ευρώ απ'το eBay Και απλά γίνεται δουλειά. Στο μερσεντες θέλει σίγουρα κάτι καλύτερο. Σε καταλαβαίνω τι εννοείς. Πρέπει να βλέπω τα πάντα έξω για να παρκάρω. Σαν το qashqai Που πήρε ο αδελφός μου και παρκάρει σε δευτερόλεπτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς με λίγα παραπάνω χρήματα να πας σε mazda 3 sedan ή σε cx3 καθώς κυκλοφορούν τώρα στην ελλαδα δεν υπάρχουν σε μεταχειρισμένα. Δες εδώ https://www.mazda.gr/models/new-mazda3/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, [email protected] είπε

Χαχαχα αυτό θα πάρω και θα το κάνω πατέντα σαν αυτόν. 

Δεν μπορώ να δικαιολογήσω 2 λίτρο.

Δεν θέλω ξανά Toyota 

Θέλω γερμανό με ασφάλεια για την οικογένεια 

Τα τέλη είναι πολλά. Δεν θα δουλεύω απ'το πρωί μέχρι το βράδυ τα έξοδα του αυτοκινήτου 

Καλό το σκεπτικό σου πάντως για τέτοιο στυλ αυτοκινήτου. Αλλά αν μου έλεγες παρόμοιο σε γερμανικό θα σου ήμουν ευγνώμων γιατί έχω χάσει την μπάλα τόσο καιρό που ψάχνω...

Όπως έλεγα και στους φίλους που μου έλεγαν τη γνώμη τους, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι ένα sw θα με δυσκολεύει λόγω συνολικού όγκου. Βέβαια θα μου πεις, αφού δεν το οδηγησες τι μας λες. Ναι αυτό θα κάνω και στο τέλος θα αποφασίσω. Στο Corolla έχω αισθητήρες των 5 ευρώ απ'το eBay Και απλά γίνεται δουλειά. Στο μερσεντες θέλει σίγουρα κάτι καλύτερο. Σε καταλαβαίνω τι εννοείς. Πρέπει να βλέπω τα πάντα έξω για να παρκάρω. Σαν το qashqai Που πήρε ο αδελφός μου και παρκάρει σε δευτερόλεπτα...

Αν βρεις Merc Avantgarde εχει σιγουρα αισθητηρες μπροστα πισω απο τη μαμα της. Νομιζω κι η Elegance. Μη νομιζεις οτι και σενταν E-Class είναι πολυ ευκολη στο παρκαρισμα, δεν ειναι μονο θέμα του Estate :P 

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν βρεις Merc Avantgarde εχει σιγουρα αισθητηρες μπροστα πισω απο τη μαμα της. Νομιζω κι η Elegance. Μη νομιζεις οτι και σενταν E-Class είναι πολυ ευκολη στο παρκαρισμα, δεν ειναι μονο θέμα του Estate :P 

Σωστός. Οδήγησα E κλασική στρογγυλοφαναρο προηγούμενο μοντέλο από την τωρινή και ένιωσα Σαν καναρίνι σε κλουβί χαχα. Ναι οκ από ασφάλεια,ηχομόνωση, λακκούβες δεν υπάρχει το αυτοκίνητο αλλά από χώρους όχι και τόσο άνετο.

Ίσως είναι καλύτερα ένα sw παρά ένα σενταν.

 

3 ώρες πριν, johnhatzip είπε

Μπορείς με λίγα παραπάνω χρήματα να πας σε mazda 3 sedan ή σε cx3 καθώς κυκλοφορούν τώρα στην ελλαδα δεν υπάρχουν σε μεταχειρισμένα. Δες εδώ https://www.mazda.gr/models/new-mazda3/

Σ'ευχαριστώ φίλε μου αλλά όπως είπα σε προηγούμενα post ζητάω την ασφάλεια για την οικογένεια μου όπως και ο καθένας νομίζω. Άρα δεν κοιτάζω Ιάπωνα παρά μόνο γερμανό. Φιλικά πάντα. Έχω Toyota Corolla κοφτό με μπαγκαζιερα πάνω αυτή τη στιγμή και αύριο φεύγω διακοπές. Αν δεις πως θα το φορτώσω θα μείνεις με το στόμα ανοιχτό χαχα. Και με ένα παιδί στο καθισματακι. Πως θα είμαι άραγε με 3; Λεωφορείο χαχα. Να είσαι καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...συγνώμη που μπαίνω στην κουβέντα αλλά έχεις Ιαπωνικό Toyota corolla δεν σπάει δεν χαλάει και μάλλον σου έλειψαν οι επισκέψεις στον μηχανικό και θες Γερμανικό? Κατάλαβα καλά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/8/2019 στις 3:59 ΜΜ, [email protected] είπε

Σ'ευχαριστώ φίλε μου αλλά όπως είπα σε προηγούμενα post ζητάω την ασφάλεια για την οικογένεια μου όπως και ο καθένας νομίζω. Άρα δεν κοιτάζω Ιάπωνα παρά μόνο γερμανό.

Έχεις κάποιο βασιμο λόγο να θεωρείς ότι τα Γερμανικά είναι ασφαλέστερα από τα Ιαπωνικά ή απλά έχεις φάει και εσύ τον παπά της ελληνικής κοινωνίας όπου κάθε τι Γερμανικό είναι και άριστο; 

Αν σε ενδιαφέρει πάντως, να ξέρεις ότι δεν προκύπτει από πουθενά ότι τα Γερμανικά είναι ασφαλέστερα και ακόμη και αν δεις κάποιο αμάξι να συγκεντρώνει μεγαλύτερη βαθμολογία στις δοκιμές πρόσκρουσης, αυτό είναι μόνο κομμάτι της πραγματικότητας και όχι όλη η πραγματικότητα. 

Εγώ δεν ξέρω ποια είναι ασφαλέστερα αλλά αν έπρεπε να ποντάρω, δεδομένης της υψηλής αίσθησης  ευθύνης των Ιαπώνων και της υψηλής τάσης προς λαμογια των Γερμανών, θα έβαζα τα λεφτά μου στους Ιάπωνες. Πάντως, στο τέλος της ημέρας, όλοι είναι εταιρίες με σκοπό το κέρδος. 

Το civic του 2018 πάντως που έχω, είναι από τα ελάχιστα αυτοκίνητα παγκοσμίως που διαθέτουν προστασία έναντι του small overlap!

Επεξ/σία από sargus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/8/2019 στις 2:26 ΠΜ, [email protected] είπε

Καλησπέρα. Καινουργιος και πρωτη φορά που γραφω οπότε θα ζητούσα την κατανοηση σας. Ευχαριστώ. 

Είμαι 35 χρονών και ψαχνω για αυτοκίνητο μεταχειρισμενο μεχρι 15.000. Έχω ένα μπόμπιρα 2 χρονων και περιμενουμε με το καλο και 2ο σε λίγο καιρό. Επειδή θέλω να κάνω και τριτο παιδί θα με βοηθουσε πολυ η γνώμη σας.

Από οδήγηση κυρίως εντός χωριού οχι κεντρο Θεσσαλονίκη. Και καλοκαίρι Κοζάνη, Φλώρινα, Έδεσσα γενικα περιφερεια και Ξάνθη. Ευχαριστώ και σορυ αν κούρασα.

    Την καλημέρα μου , επιτρέψτε μου να μην κατανοώ τι σχέση έχει η ηλικία σας με το διαθέσιμο ποσό ......

    Ας προχωρήσω ώστε να βοηθήσω την σκέψη σας , σχετικά με τον τρόπο που αγοράζετε αυτοκίνητο και μιλάω πάντα για κάτι που προορίζεται να καλύψει πολλές έως και πάρα πολλές ανάγκες .

  Για το ένα και μοναδικό λοιπόν , με το καλό να έρθει και το δεύτερο , το παιδί εννοώ και να το χαίρεστε ,  άρα μιλάμε για ένα μεσαίας κατηγορίας αυτοκίνητο , ας συμπληρώσουν άλλοι ποιο segment αφορά .

  Χρειάζομαι λοιπόν 4 η 5  πόρτες , έως και κάτι σε καραβανισιο ........ κάπου στα 400 λίτρα χώρου αποσκευών , δια παν ενδεχόμενο , βλέπε ποδήλατα , καροτσάκια , ψώνια για το σπίτι και άλλα ων ουκ έστιν αριθμός ....... αν και γνωρίζω από πρίν τι ψάχνετε .

   Για το ένα και μοναδικό λοιπόν , χρειάζομαι αξιοπιστία , ευκολία και οικονομία στην συντήρηση , όχι παράξενες διαμέτρους στα λάστιχα ώστε να θέλω μισό μηνιατικο για αλλαγή , δεν σκοτιζομαι και πολύ για πολλές ηλεκτρονικές γκατζεταριες με οθόνες touch screen και άλλα παρόμοια ...... κάτι να παίζει μουσική , ένα air condition κλπ .

  Τουρμπίνες και τα ρέστα , ας είναι και χαμηλά ρυθμισμένες τ' ακούω βερεσε διότι την κακιά ώρα , αν φτερουγίσει ας πούμε , εγώ θα βρω την άκρη , όχι όμως εσείς , συν τις καταναλώσεις , τα λάδια , να περιμένω και λίγο να πέσουν οι στροφές για να το σβήσω , κι αν ήθελα άλογα είχα κι άλλους τρόπους να τα βρω .

  Χρειάζομαι ένα passepartout λίγο πολύ , οπότε η ζυγαριά κατά την άποψη μου πέφτει στα πολυμορφικά και όχι στα διάφορα SUV , γιαλαντζι SUV και τα λοιπά .

  Έχει όνομα αυτό που ψάχνετε και μάλιστα κοστίζει ολοκαίνουργιο στα χρήματα που έχετε στην τσέπη σας , ίσως ελάχιστα πιο πάνω .

 

Στις 6/8/2019 στις 2:26 ΠΜ, [email protected] είπε

Καλησπέρα. Καινουργιος και πρωτη φορά που γραφω οπότε θα ζητούσα την κατανοηση σας. Ευχαριστώ. 

Είμαι 35 χρονών και ψαχνω για αυτοκίνητο μεταχειρισμενο μεχρι 15.000. Έχω ένα μπόμπιρα 2 χρονων και περιμενουμε με το καλο και 2ο σε λίγο καιρό. Επειδή θέλω να κάνω και τριτο παιδί θα με βοηθουσε πολυ η γνώμη σας.

Από οδήγηση κυρίως εντός χωριού οχι κεντρο Θεσσαλονίκη. Και καλοκαίρι Κοζάνη, Φλώρινα, Έδεσσα γενικα περιφερεια και Ξάνθη. Ευχαριστώ και σορυ αν κούρασα.

    

 

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...