Προς το περιεχόμενο

ΔΕΔΔΗΕ Απαράδεκτη συμπεριφορά


fotisdra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Αυτο δεν ειναι κλοπη ; Περσι ειχε καταναλωση φετος οχι ....

Χεστηκανε, εδω σου λενε πρωτα πληρωσε (ασχετως αν τα εχεις ή αν ειναι κανα τρελο ποσο) και μετα τα βρισκουμε αντι να κατσουν να διορθωσουν το λαθος τους. Χεστηκανε αν εχουν κανει λαθος απλα πληρωνε και εχει ο θεος μετα σε συμψηφισμους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα πριν λίγο να καταγράψω την ένδειξη του μετρητή μου για να την στείλω για τον έναντι, έκπληκτος παίρνω τον λογαριασμό και βλέπω οτι η τελευταία ένδειξη είναι υψηλότερη κατά 1000kWh περίπου σε σχέση με αυτό που κατέγραψα εγώ. Τώρα ή ο υπάλληλος έκανε λάθος στην τελευταία μέτρηση και πληρώσαμε για παραπάνω κιλοβατώρες είτε εγώ δεν είδα σωστά. Ο μετρητής μου είναι από αυτούς που έχει δεικτάκια σαν των ρολογιών και χρειάζεται προσοχή στην καταγραφή ειδικά όταν ένας δείκτης είναι ελάχιστα πριν ή μετά από κάποια τιμή και μπορείς να μπερδευτείς, έχει 5 μικρά δεικτάκια το καθένα αντιστοχεί στα 5 νούμερα και έχει και δεκαδικό για το 1/10 kwh. Πρέπει να ξαναδώ αν ο δείκτης των kwh που είναι χ1000 είναι στο 4 ή στο 5, κάπου εκεί ενδιάμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Εγώ πήγα πριν λίγο να καταγράψω την ένδειξη του μετρητή μου για να την στείλω για τον έναντι, έκπληκτος παίρνω τον λογαριασμό και βλέπω οτι η τελευταία ένδειξη είναι υψηλότερη κατά 1000kWh περίπου σε σχέση με αυτό που κατέγραψα εγώ. Τώρα ή ο υπάλληλος έκανε λάθος στην τελευταία μέτρηση και πληρώσαμε για παραπάνω κιλοβατώρες είτε εγώ δεν είδα σωστά. Ο μετρητής μου είναι από αυτούς που έχει δεικτάκια σαν των ρολογιών και χρειάζεται προσοχή στην καταγραφή ειδικά όταν ένας δείκτης είναι ελάχιστα πριν ή μετά από κάποια τιμή και μπορείς να μπερδευτείς, έχει 5 μικρά δεικτάκια το καθένα αντιστοχεί στα 5 νούμερα και έχει και δεκαδικό για το 1/10 kwh. Πρέπει να ξαναδώ αν ο δείκτης των kwh που είναι χ1000 είναι στο 4 ή στο 5, κάπου εκεί ενδιάμεσα.

Καλησπέρα.. Είναι παλιός ο μετρητής αυτός..Βγάλε  μια καλή φωτογραφία και στείλτε εδώ.. Να σου πούμε την ένδειξη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατέβω αύριο να το ξαναδώ. Είναι από τους πρώτους μετρητές όταν άρχισαν να τοποθετούνται γραμμές με ρευματοδότες στην Αθήνα. Λέει και την εταιρεία του μετρητή, μια Ferranti κάπως έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2019 στις 2:50 ΠΜ, Βασίλης_29 είπε

Θα κατέβω αύριο να το ξαναδώ. Είναι από τους πρώτους μετρητές όταν άρχισαν να τοποθετούνται γραμμές με ρευματοδότες στην Αθήνα. Λέει και την εταιρεία του μετρητή, μια Ferranti κάπως έτσι.

Καλησπέρα..Ειδες την μέτρηση; Τι έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα..Ειδες την μέτρηση; Τι έγινε;

Την ξαναείδα, η ένδειξη του μετρητή ήταν πράγματι μικρότερη από την τελευταία ένδειξη που γράφει ο λογαριασμός, οπότε προτίμησα να μην στείλω εγώ την μέτρηση στον ΔΕΔΔΗΕ και μου έρθουν μετά για έλεγχο υποψιαζόμενοι οτι δίνω επίτηδες χαμηλότερη μέτρηση, όταν έρθει να μετρήσει ο υπάλληλος και το καταχωρήσουν θα δούμε τι θα λέει ο λογαριασμός, μπορεί να βγει και πιστωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Την ξαναείδα, η ένδειξη του μετρητή ήταν πράγματι μικρότερη από την τελευταία ένδειξη που γράφει ο λογαριασμός, οπότε προτίμησα να μην στείλω εγώ την μέτρηση στον ΔΕΔΔΗΕ και μου έρθουν μετά για έλεγχο υποψιαζόμενοι οτι δίνω επίτηδες χαμηλότερη μέτρηση, όταν έρθει να μετρήσει ο υπάλληλος και το καταχωρήσουν θα δούμε τι θα λέει ο λογαριασμός, μπορεί να βγει και πιστωτικό.

Μετρησες σωστα;  Γιατι ειναι παλιος ο μετρητης...  Θελεις να μας στειλεις μια φωτογραφια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς αν η ΔΕΔΔΗΕέχει δικαίωμα να καφώσει σωλήνα και κουτί ρευματοδότησης πάνω στο σπίτι σου για να ρευματοδοτήση άλλο σπίτι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ngreen είπε

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς αν η ΔΕΔΔΗΕέχει δικαίωμα να καφώσει σωλήνα και κουτί ρευματοδότησης πάνω στο σπίτι σου για να ρευματοδοτήση άλλο σπίτι?

Καλησπερα... Μπορεις με πιο καλυτερο τροπο να μας πεις τι ζητας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/8/2019 στις 8:31 ΜΜ, fotisdra είπε

Όχι δεν είπε στο τέλος το είπε που τον έβρισα

Τοτε ειναι 600.000% παρανομος ...Δεν μπορει να σε ηχογραφει χωρις να στο εχει δηλωσει εξ αρχης .Πιθανον να σε ψαρωσε ,δε σε ηχογραφουσε 

Επεξ/σία από Bruno44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

παρεπιπτόντος το εχουν κλεισει το μαγαζι-τσιφλικι ΔΕΔΔΗΕ λογω covid,  δεν δεχονται κοινο , παλευω 20 μερες για να παρω βεβαιωση ταπ να τη καταθεσω στο δημο ,  υποθεση 5 λεπτων προ  covid.

Απαραδεκτοι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο αιτήσεις για ραντεβού στις 21/7 και 24/7

Φορμα παραπόνων στις 16 Αυγούστου . 

Καμμία απάντηση μέχρι τώρα. 

Τηλέφωνα δεν σηκώνουν  .

Κανονική δημόσια "υπηρσία "

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Vasileios-gr είπε

Δύο αιτήσεις για ραντεβού στις 21/7 και 24/7

Φορμα παραπόνων στις 16 Αυγούστου . 

Καμμία απάντηση μέχρι τώρα. 

Τηλέφωνα δεν σηκώνουν  .

Κανονική δημόσια "υπηρσία "

Καλησπερα.. Δεν δεχονται κοσμο στον Δεδδηε.. Και ουτε απο εδω και περα θα δεχονται...Μονο με ραντεβου για οτι θελεις... Στειλε email..

 

1500_a.png

 

[email protected]

23 ώρες πριν, el_el είπε

παρεπιπτόντος το εχουν κλεισει το μαγαζι-τσιφλικι ΔΕΔΔΗΕ λογω covid,  δεν δεχονται κοινο , παλευω 20 μερες για να παρω βεβαιωση ταπ να τη καταθεσω στο δημο ,  υποθεση 5 λεπτων προ  covid.

Απαραδεκτοι!!!!

Ειναι δυσκολη εποχη... Να ζητησεις να στο στειλουν με courier..

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...