Προς το περιεχόμενο

χρεωστική


Νικηφόρος Γεωργάκης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά 

φέτος ξεκινάει η φοιτητική ζωή και θέλω να βγάλω μια χρεωστικη κάρτα

έχετε να μου προτείνετε κάποια καρτα/Τράπεζα ή να κάνω ο,τι θέλω ?

προσφέρει κάποια περισσότερα πλεονεκτήματα ? ( έχω δει σε διαφημίσεις κάτι για επιστροφές και τέτοια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλες το ίδιο είναι στην Ελλάδα κυριολεκτικά. Πλέον που καταργήθηκαν τα Capital controls και η μεταφορά στην revolut γίνεται χωρίς το παραμικρό κόστος άνοιξε μια κάρτα revolut είναι δωρεάν και μέσω ίντερνετ στην Ελλάδα φυσικά την δέχονται παντού όπως μια κανονική κάρτα, έχει πολύ ωραίο σύστημα διαχείρισης εξόδων και δεν έχει γραφειοκρατία σκαναρης με το κινητό σου την ταυτότητα μέσω της εφαρμογής και τέλος άνοιξες λογαριασμό σε λίγα λεπτά. Εφόσον την θέλεις μόνο για τα απαραίτητα έξοδα και τις εξόδους σου είναι και χαρά και το καλύτερο αν πας ένα ταξίδι στο εξωτερικό με τους φίλους πχ Αγγλία δεν χρειάζεσαι και συνάλλαγμα μιας που κανείς συνάλλαγμα στο κόστος του συνάλλαγματος σχεδόν σε όλα τα μεγάλα νομίσματα του κόσμου. Εγώ που έχω Πειραιώς και εθνική χρησιμοποιώ την revolut καθώς είναι καλύτερη!!!! Όσο για τις επιστροφές μικρά ποσά τα θεωρώ και για το πρήξιμο που κάνουν πχ το τρέξιμο αν χάσεις την κάρτα, ταυτοποίηση στοιχείων και και και δεν αξίζει...

Επεξ/σία από babble tribe
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"φοιτητική ζωή" έτσι όπως την έχεις στο μυαλό σου, σου την περιγράφουν και τη βλέπεις στις ταινίες δεν είναι σε καμία περίπτωση. θα προσγειωθείς σύντομα στην πραγματικότητα (εκτός και αν είσαι γόνος ευκατάστατης οικογενείας) οι μόνες επιστροφές που θα θέλεις είναι στο ρύζι και τα μακαρόνια. 

Επεξ/σία από zeibei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, zeibei είπε

"φοιτητική ζωή" έτσι όπως την έχεις στο μυαλό σου, σου την περιγράφουν και τη βλέπεις στις ταινίες δεν είναι σε καμία περίπτωση. θα προσγειωθείς σύντομα στην πραγματικότητα (εκτός και αν είσαι γόνος ευκατάστατης οικογενείας) οι μόνες επιστροφές που θα θέλεις είναι στο ρύζι και τα μακαρόνια. 

Ναι βασικά όταν λέω  φοιτητική ζωή εννοώ ότι πρέπει να βγάλω κάρτα για να μου βάζουν λεφτά

 

δεεεν ξέρω πως το κατάλαβες και τι σχέση έχει το αν είναι λιγότερο ή περισσότερο ευκαταστατος με το ποια τράπεζα να επιλέξω 

31 λεπτά πριν, babble tribe είπε

Όλες το ίδιο είναι στην Ελλάδα κυριολεκτικά. Πλέον που καταργήθηκαν τα Capital controls και η μεταφορά στην revolut γίνεται χωρίς το παραμικρό κόστος άνοιξε μια κάρτα revolut είναι δωρεάν και μέσω ίντερνετ στην Ελλάδα φυσικά την δέχονται παντού όπως μια κανονική κάρτα, έχει πολύ ωραίο σύστημα διαχείρισης εξόδων και δεν έχει γραφειοκρατία σκαναρης με το κινητό σου την ταυτότητα μέσω της εφαρμογής και τέλος άνοιξες λογαριασμό σε λίγα λεπτά. Εφόσον την θέλεις μόνο για τα απαραίτητα έξοδα και τις εξόδους σου είναι και χαρά και το καλύτερο αν πας ένα ταξίδι στο εξωτερικό με τους φίλους πχ Αγγλία δεν χρειάζεσαι και συνάλλαγμα μιας που κανείς συνάλλαγμα στο κόστος του συνάλλαγματος σχεδόν σε όλα τα μεγάλα νομίσματα του κόσμου. Εγώ που έχω Πειραιώς και εθνική χρησιμοποιώ την revolut καθώς είναι καλύτερη!!!! Όσο για τις επιστροφές μικρά ποσά τα θεωρώ και για το πρήξιμο που κάνουν πχ το τρέξιμο αν χάσεις την κάρτα, ταυτοποίηση στοιχείων και και και δεν αξίζει...

χμ θα το σκεφτώ 

Επεξ/σία από Νικηφόρος Γεωργάκης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Πρόσεχε γιατι οι χρεωστικές που έχουν επιστροφές έχουν και συνδρομές.

H alpha μου χρεώνει €12 το χρόνο αλλά έχεις δωρεάν τα sms που έρχονται σε κάθε πληρωμή βέβαια. Η εθνική go4more  και η Eurobank επιστροφή μου δεν έχω δει να μου κάναν κάποια χρέωση.

Για πειραιώς δε ξέρω 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zygorito είπε

H alpha μου χρεώνει €12 το χρόνο αλλά έχεις δωρεάν τα sms που έρχονται σε κάθε πληρωμή βέβαια. Η εθνική go4more  και η Eurobank επιστροφή μου δεν έχω δει να μου κάναν κάποια χρέωση.

Για πειραιώς δε ξέρω 😛

Αυτά αναφέρονται κάπου σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Πρόσεχε γιατι οι χρεωστικές που έχουν επιστροφές έχουν και συνδρομές.

Απλη  χρεωστικη mastercard της eurobank που εχει επιστροφη δεν εχει . Προσοχη οταν πανε να χρεωσουν μαζι ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ και ΑΣΦΑΛΙΣΗ 30 ευρο πηγαν να το κανουν στη μανα μου σε αντικατασταση καρτας με δικη τους υπαιτιότητα . Οταν απαιτησα το χαρτι τι αφορα ειδα ασφαλεια κλοπης "Safe Pocket" - μαλιστα ο ταμιας  ελεγε  ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ αλλιως δε βγαζεις - μετα  πηγα στο τμημα  τους που τους βαζουν να τα σπρωχνουν εκει καταλαβα τι κανουν .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, NikosKallithea said:

Πρόσεχε γιατι οι χρεωστικές που έχουν επιστροφές έχουν και συνδρομές.

Οπως φαίνεται οχι ολες. Η Eurobank δεν με χρεωνει κάποια συνδρομή για το πρόγραμμα Επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

εγω παντως συνδρομη δεν εχω πληρωσει σε καμια καρτα.

Εκτος ALPHA για τα ALERTS με SMS

εντάξει από ότι βλέπω 12€ ετησίως είναι ..Και είναι για κάτι σημαντικο

ας πούμε οτι επιλέγω ως τράπεζα την alpha bang... 

Από ότι βλέπω πρεπει να επιλέξω και κάρτα Γιατί δεν είναι μόνο μια 

https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes

 

Και μια από ότι βλέπω δεν έχει συνδρομή αλλα στα χαρακτηριστικά λέει τιμολογιακή πολιτική . με ενδιαφέρει εμένα αυτό ή είναι μόνο για επιχειρήσεις και για ενήλικες κτλ ?

Επεξ/σία από Νικηφόρος Γεωργάκης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

εντάξει από ότι βλέπω 12€ ετησίως είναι ..Και είναι για κάτι σημαντικο

ας πούμε οτι επιλέγω ως τράπεζα την alpha bang... 

Από ότι βλέπω πρεπει να επιλέξω και κάρτα Γιατί δεν είναι μόνο μια 

https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes

Τα SMS ειναι επι πληρωμη. Αν θες μπορεις να εχεις mail μονο και ειναι δωρεαν.

Η Bonus Mastercard Η Bonus Visa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Τα SMS ειναι επι πληρωμη. Αν θες μπορεις να εχεις mail μονο και ειναι δωρεαν.

Η Bonus Mastercard Η Bonus Visa.

α κατάλαβα...

άρα οι δυο τελευταίες  enter οχι 

Επεξ/σία από Νικηφόρος Γεωργάκης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

α κατάλαβα...

άρα  enter οχι 

Η enter δεν εχεις το bonus προγραμμα .

Ειδα οτι εχει ετησια συνδρομη 12 ευρω. Δεν ξερω αν ειναι καινουριο παντως εδω περα δεν εχω καποια συνδρομη.

Μπορεις να ρωτησεις, οτι αν την χρησιμοποιεις αρκετα αν το ποσο παραβλεπεται.

Επισης αν δεν υες να πληρωνεις συνδρομη(λογικο) κοιτα καμια εθνικη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...