Προς το περιεχόμενο

χρεωστική


Νικηφόρος Γεωργάκης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Eurobank -> επιστροφη σε ευρω ( η μονη που σου επιστρεφει ευρω) σε διάφορα καταστήματα ακόμα και στο Σκλαβενίτη. χωρις συνδρομη

2) πειραιως --> yellows ( δεν ξερεις τι ακριβως παιρνεις) χωρις συνδρομη

3) Alpha bonus -> bonus πόντους( παλι δεν ξερεις τι ακριβως παιρνεις) με συνδρομη

χρησιμοποιώ και τις 3. αν με ρωτάς την καθεμία για άλλο λόγο. θεωρώ όμως ότι η καλύτερη περίπτωση είναι η Eurobank γιατί ξέρεις ακριβώς τι παίρνεις σε ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν είναι κακό να υπάρχει μια κάρτα απο κάθε τράπεζα όσο είναι δωρεάν για τυχόν αγορές απο πολυκατάστημα τις περιόδους με μεγάλη επιστροφή πχ ηλεκτρονικά ή λευκές συσκευές κτλ επειδή δεν έχει πάντα η ιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zygorito είπε

Πάντως δεν είναι κακό να υπάρχει μια κάρτα απο κάθε τράπεζα όσο είναι δωρεάν για τυχόν αγορές απο πολυκατάστημα τις περιόδους με μεγάλη επιστροφή πχ ηλεκτρονικά ή λευκές συσκευές κτλ επειδή δεν έχει πάντα η ιδια

Ισχυει. Και εγω αυτο εχω κανει.

Και επισης η καθε εταιρια συνεργαζεται με μια τραπεζα συνηθως και δινει καλυτερους ποντους. οποτε οταν πχ πας σουπερ , πληρωνεις με αυτη π συνεργαζεται , οταν πας βενζιναδικο με την αλλη και παει λεγοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zygorito είπε

Πάντως δεν είναι κακό να υπάρχει μια κάρτα απο κάθε τράπεζα όσο είναι δωρεάν για τυχόν αγορές απο πολυκατάστημα τις περιόδους με μεγάλη επιστροφή πχ ηλεκτρονικά ή λευκές συσκευές κτλ επειδή δεν έχει πάντα η ιδια

Δωρεάν δεν είναι καμία κάρτα, εδώ και καιρό.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

Γεια σας παιδιά 

φέτος ξεκινάει η φοιτητική ζωή και θέλω να βγάλω μια χρεωστικη κάρτα

έχετε να μου προτείνετε κάποια καρτα/Τράπεζα ή να κάνω ο,τι θέλω ?

προσφέρει κάποια περισσότερα πλεονεκτήματα ? ( έχω δει σε διαφημίσεις κάτι για επιστροφές και τέτοια )

Συγχαρητηρια! Σε ποια πολη εχεις περασει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο μήνυμα ειχες γραψει:

Πρόσεχε γιατι οι χρεωστικές που έχουν επιστροφές έχουν και συνδρομές.

 

Δεν ισχυει , εχω Eurobank (με διαφορετικα loyalty προγραμματα YES και Ευρωεπιστροφη) καμία δεν εχει συνδρομη. Μεχρι περσυ είχα πειραιως με yellows. επισης δεν ειχε. Και εχω και εθνικη με go4more , επισης δεν εχει. 

Αν εχει καποια ειναι η Alpha που δεν εχω.

Σαν εννοια γενικα χρεωστικες+επιστροφές ισον συνδρομες , ειναι διαφορετικο απο το "ισως καποιες(ποιες?) καρτες μπορει να εχουν". 

 

Επεξ/σία από conkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

Γεια σας παιδιά 

φέτος ξεκινάει η φοιτητική ζωή και θέλω να βγάλω μια χρεωστικη κάρτα

έχετε να μου προτείνετε κάποια καρτα/Τράπεζα ή να κάνω ο,τι θέλω ?

προσφέρει κάποια περισσότερα πλεονεκτήματα ? ( έχω δει σε διαφημίσεις κάτι για επιστροφές και τέτοια )

Δε ξέρω αν αυτό το άρθρο μπορεί να βοηθήσει. Επιβράβευση τραπεζών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην alpha bank υπαρχει χρεωστικη καρτα που ειναι δωρεαν η εκδοση της? εχω ρωτησει σε ποσα υποκαταστηματα και ολα μου λενε διαφορετικα πραγματα,γνωριζει κανεις τι γινεται με την entry?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Στην alpha bank υπαρχει χρεωστικη καρτα που ειναι δωρεαν η εκδοση της? εχω ρωτησει σε ποσα υποκαταστηματα και ολα μου λενε διαφορετικα πραγματα,γνωριζει κανεις τι γινεται με την entry?

Η πρώτη έκδοση της απλής enter δεν χρεώνεται, η επανέκδοση χρεώνεται κάπου 5-6€.

Η έκδοση της enter bonus νομίζω δεν χρεώνεται, αλλά έχει συνδρομή 12€ ανά έτος.

Όσο για την entry sorry, αγνοώ την ύπαρξη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Η πρώτη έκδοση της απλής enter δεν χρεώνεται, η επανέκδοση χρεώνεται κάπου 5-6€.

Η έκδοση της enter bonus νομίζω δεν χρεώνεται, αλλά έχει συνδρομή 12€ ανά έτος.

Όσο για την entry sorry, αγνοώ την ύπαρξη της.

Εγώ εκανα λάθος την enter εννοουσα στο κατάστημα που πήγα μου είπαν ότι είναι δωρεάν αλλά σε αναγκάζει να κάνεις ασφάλεια κάρτας 30 ευρώ τον χρόνο μετά από κάποιο διάστημα έτσι μου είπαν σε ένα υποκατάστατα που επισκέφτηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Εγώ εκανα λάθος την enter εννοουσα στο κατάστημα που πήγα μου είπαν ότι είναι δωρεάν αλλά σε αναγκάζει να κάνεις ασφάλεια κάρτας 30 ευρώ τον χρόνο μετά από κάποιο διάστημα έτσι μου είπαν σε ένα υποκατάστατα που επισκέφτηκα 

Η ασφάλεια αυτή δεν είναι υποχρεωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι enter με bonus είτε είναι visa ή MasterCard δεν έχουν καμία διαφορά ,έχουν μια ετήσια συνδρομή 12€ και προσφέρουν νομική προστασία στις αγορές ηλεκτρονικά και επέκταση της εγγύησης για τις αγορές και δωρεάν τα sms alerts .

οι απλές οι enter χωρίς bonus έχουν μια συνδρομή 5€ στην πενταετία .

οποιαδηποτε κάρτα χαθεί η κλαπεί και ζητηθεί  επανέκδοση έχει κόστος 5€.

(αν δεν κάνω λάθος καμία κάρτα τραπεζας δεν είναι πλέον δωρεάν ,τουλάχιστον στην ανανέωση τους ή στις απώλειες )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gatoulis είπε

Οι enter με bonus είτε είναι visa ή MasterCard δεν έχουν καμία διαφορά ,έχουν μια ετήσια συνδρομή 12€ και προσφέρουν νομική προστασία στις αγορές ηλεκτρονικά και επέκταση της εγγύησης για τις αγορές και δωρεάν τα sms alerts .

οι απλές οι enter χωρίς bonus έχουν μια συνδρομή 5€ στην πενταετία .

οποιαδηποτε κάρτα χαθεί η κλαπεί και ζητηθεί  επανέκδοση έχει κόστος 5€.

(αν δεν κάνω λάθος καμία κάρτα τραπεζας δεν είναι πλέον δωρεάν ,τουλάχιστον στην ανανέωση τους ή στις απώλειες )

Δηλαδή η enter είναι δωρεάν να η έκδοση της?

8 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Η ασφάλεια αυτή δεν είναι υποχρεωτική.

Εμένα μου είπε ότι είναι υποχρεωτική στο κατάστημα και τους είπα αντε γεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...