Προς το περιεχόμενο

χρεωστική


Νικηφόρος Γεωργάκης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes

Επειδή μπερδεύτηκα 

οι δυο πρώτες λενε ακριβώς τα ίδια εκτός από το σημείο για το εξωτερικό όπου η μια λέει με το σημα της visa και άλλη με το σήμα της mastercard

άρα δεν έχουν άλλες διάφορες?

6 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Η enter δεν εχεις το bonus προγραμμα .

Ειδα οτι εχει ετησια συνδρομη 12 ευρω. Δεν ξερω αν ειναι καινουριο παντως εδω περα δεν εχω καποια συνδρομη.

Μπορεις να ρωτησεις, οτι αν την χρησιμοποιεις αρκετα αν το ποσο παραβλεπεται.

Επισης αν δεν υες να πληρωνεις συνδρομη(λογικο) κοιτα καμια εθνικη.

α οκ. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes

Επειδή μπερδεύτηκα 

οι δυο πρώτες λενε ακριβώς τα ίδια εκτός από το σημείο για το εξωτερικό όπου η μια λέει με το σημα της visa και άλλη με το σήμα της mastercard

άρα δεν έχουν άλλες διάφορες?

α οκ. Ευχαριστώ 

Η μια λεει προγραμμα επιβραβευσεων BONUS η αλλη οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Η μια λεει προγραμμα επιβραβευσεων BONUS η αλλη οχι.

Για τις δύο πρώτες λέω 

enter bonus visa 

enter bonus mastercard 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

Για τις δύο πρώτες λέω 

enter bonus visa 

enter bonus mastercard 

Η διαφορες τους ειναι το προγραμμα BONUS. 

OI BONUS καρτες το εχουν οι ENTER οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Η διαφορες τους ειναι το προγραμμα BONUS. 

OI BONUS καρτες το εχουν οι ENTER οχι

ναι το κατάλαβα αυτό ....άλλο λέω...αν δεις στο σάιτ που έστειλα ( https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes ) υπάρχουν 4 κάρτες. οι δυο πρώτες έχουν bonus οι δυο άλλες δεν έχουν bonus άρα απορρίπτονται 

Τώρα αυτο που λέω είναι ότι οι δυο πρώτες λενε ακριβώς τα ίδια πράγματα εκτός από το σημείο σχετικά με το εξωτερικό όπως προείπα ...Και ρωτάω εγω..Αφού έχουν μόνο αυτή την διαφορά παίρνω οποια θέλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

ναι το κατάλαβα αυτό ....άλλο λέω...αν δεις στο σάιτ που έστειλα ( https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes ) υπάρχουν 4 κάρτες. οι δυο πρώτες έχουν bonus οι δυο άλλες δεν έχουν bonus άρα απορρίπτονται 

Τώρα αυτο που λέω είναι ότι οι δυο πρώτες λενε ακριβώς τα ίδια πράγματα εκτός από το σημείο σχετικά με το εξωτερικό όπως προείπα ...Και ρωτάω εγω..Αφού έχουν μόνο αυτή την διαφορά παίρνω οποια θέλω?

Δεν εχουν καποια ουσιαστικη διαφορα. Και οι 2 δουλευουν παντου ειτε ελλαδα ειτε εξωτερικο.

Αν πας απο το καταστημα η παρεις τηλεφωνο ρωτα κιολας αν εχουν καμια διαφορα που να αξιζει να σκεφτεις. Αλλα επειδη εχω και mastercard και visa δεν εχουν καμια διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Δεν εχουν καποια ουσιαστικη διαφορα. Και οι 2 δουλευουν παντου ειτε ελλαδα ειτε εξωτερικο.

Αν πας απο το καταστημα η παρεις τηλεφωνο ρωτα κιολας αν εχουν καμια διαφορα που να αξιζει να σκεφτεις. Αλλα επειδη εχω και mastercard και visa δεν εχουν καμια διαφορα

α εντάξει τότε..

Φυσικά και θα ρωτήσω και εκεί αλλα δεν θέλω να πάω τελείως στα χαμένα ...γι'αυτό ρωτάω και εδώ καμία γνώμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν η Alpha θέλει 300€ πρώτη κατάθεση για να σου ανοίξει λογαριασμό. 

Τα προγράμματα επιβραβεύσεως για χρεωστικές ειναι κατά βάση αστεία. Άνοιξε ενα λογαριασμό στην Πειραιώς που θα σου τυπώσει και την κάρτα κατευθείαν και σε περίπτωση που έχεις κάποιο πρόβλημα δε θα πρέπει να περιμένεις τους 1,500 γέρους που είναι κατα μ.ο. κάθε μέρα στην αναμονή στην Εθνική. Καλο σχετικά e-banking, τσιμπάς κανά μικροποσό απο τα Yellows, άμα ψωνίζεις σε συνεργάτες κυρίως και μη το πολυσκέφτεσαι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

Ναι βασικά όταν λέω  φοιτητική ζωή εννοώ ότι πρέπει να βγάλω κάρτα για να μου βάζουν λεφτά

Τους ρώτησες σε ποιά τράπεζα τους βολεύει να σου τα βάζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, turbat0s είπε

Τους ρώτησες σε ποιά τράπεζα τους βολεύει να σου τα βάζουν?

ναι φυσικα..με την λογική στην τράπεζα που έχουν και οι γονείς μου λογαριασμό . Αλλά νομίζω δε  Υπάρχει θέμα να ανοίξω σε άλλη 

9 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Πειραιώς που θα σου τυπώσει και την κάρτα κατευθείαν

Γιατί στις άλλες ποσο κάνει να βγει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

ναι φυσικα..με την λογική στην τράπεζα που έχουν και οι γονείς μου λογαριασμό . Αλλά νομίζω δε  Υπάρχει θέμα να ανοίξω σε άλλη 

Ίσως και να υπάρχει, π.χ θα καθυστερεί να πιστωθεί ο λογαριασμός σου με έμβασμα από διαφορετική τράπεζα και θα υπάρχει χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος.

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

ναι φυσικα..με την λογική στην τράπεζα που έχουν και οι γονείς μου λογαριασμό . Αλλά νομίζω δε  Υπάρχει θέμα να ανοίξω σε άλλη 

Γιατί στις άλλες ποσο κάνει να βγει 

Η Εθνική νομίζω τη στέλνει στο σπίτι μετά απο κάποιες μέρες

Γενικά αν οι γονείς σου έχουν μόνο σε κάποια τράπεζα, συμφέρει να ανοίξεις στη δική τους. Έτσι ώστε και μεταφορά να σου κάνουν, να μη χρεώνεστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

Αυτά αναφέρονται κάπου σωστά ?

στην Alpha το λέει εδω https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes/enter-bonus-mastercard

χαρακτηριστικα, πρωτη σειρα στη 2η καρτα δλδ

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Υπόψιν η Alpha θέλει 300€ πρώτη κατάθεση για να σου ανοίξει λογαριασμό. 

Τα προγράμματα επιβραβεύσεως για χρεωστικές ειναι κατά βάση αστεία. Άνοιξε ενα λογαριασμό στην Πειραιώς που θα σου τυπώσει και την κάρτα κατευθείαν και σε περίπτωση που έχεις κάποιο πρόβλημα δε θα πρέπει να περιμένεις τους 1,500 γέρους που είναι κατα μ.ο. κάθε μέρα στην αναμονή στην Εθνική. Καλο σχετικά e-banking, τσιμπάς κανά μικροποσό απο τα Yellows, άμα ψωνίζεις σε συνεργάτες κυρίως και μη το πολυσκέφτεσαι. 

Πειραιως οτι χειροτερο σε τραπεζα και σε εξυπηρετηση. Μην μιλησω για 2η φορα που αφησε παρασκευη ανθρωπους χωρις λεφτα γιατι επεσαν τα συστηματα της χωρις καποια ενημερωση.

Μην μιλησω οτι κανεις αγορα και σου ερχονται το επομενο πρωι οι ειδοποιησεις.

Εχω την μισθοδοσια εκει και αν μπορουσα να φυγω θα το εκανα.

Στην εθνικη επισης γιατι να πας αν παθεις κατι? σαν τι να παθεις που δεν λυνεται μεσω τηλεφωνου η online?

Απο τα καλυτερα app και με αμεσες ειδοποιησεις και στο app και mail.

43 λεπτά πριν, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

ναι φυσικα..με την λογική στην τράπεζα που έχουν και οι γονείς μου λογαριασμό . Αλλά νομίζω δε  Υπάρχει θέμα να ανοίξω σε άλλη 

Γιατί στις άλλες ποσο κάνει να βγει 

Αν ανοιξεις σε αλλη θα παιρνει 1 με 2 μερες να δεις τα λεφτα. ΣΚ δεν γινονται μεταφορες και επισης υπαρχει χρεωση για τα εμβασματα.

Καλυτερα εφοσον θες να στα βαζουν οι γονεις σου να γινει σε ιδια τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...