Προς το περιεχόμενο

χρεωστική


Νικηφόρος Γεωργάκης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν θέλετε προπληρωμένη ανοίξτε μια Revo, πλέον φορτίζεται τσάμπα, θα τσιμπήσετε και ενα 10αρικάκι και δωρεάν χρήση σε άλλα νομίσματα etc. Κι αφήστε τις ηλίθιες προπληρωμένες των ελληνικών τραπεζών για όσους ειναι large...

ΓΙΑ ΒΟΗΘΑ ΑΠΟ ΟΠΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Κανε ebank και βγαλε απο εκει μεσα καρτα. Ουτε μπλεκεις με κανενα ουτε τιποτα.

Για να βγάλω e banking στην alpha δε πρέπει να πληρώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πολλά αλλά δεν μπορώ να μιλήσω.Ειμαι διαβαθμισμένους και σέβομαι το απόρρητο!Απλα σας παρακολουθώ και γελάω μ αυτά που γράφεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Για να βγάλω e banking στην alpha δε πρέπει να πληρώσω?

Εάν το κάνεις απ' την σελίδα της όχι. Αν πας στην τράπεζα, έχει χρέωση 8 ευρώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Penthesilea είπε

Εάν το κάνεις απ' την σελίδα της όχι. Αν πας στην τράπεζα, έχει χρέωση 8 ευρώ.

Πως να το κάνω από την σελίδα ζητάει να έχεις κάρτα ανάληψης αν δεν κάνω λάθος εγώ έχω μόνο ένα χαρτάκι που λέει το i-ban μου ούτε καν βιβλιάριο δλδ γνωρίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Πως να το κάνω από την σελίδα ζητάει να έχεις κάρτα ανάληψης αν δεν κάνω λάθος εγώ έχω μόνο ένα χαρτάκι που λέει το i-ban μου ούτε καν βιβλιάριο δλδ γνωρίζεις?

Θέλει κάρτα ναι ανάληψης για να το κανείς από την εφαρμογή

3 ώρες πριν, Djzan είπε

ΓΙΑ ΒΟΗΘΑ ΑΠΟ ΟΠΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ?

Revolut. Κατέβασε το app και κάνε ότι λέει. Απλά βήματα εύκολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Δηλαδή η enter είναι δωρεάν να η έκδοση της?

Εμένα μου είπε ότι είναι υποχρεωτική στο κατάστημα και τους είπα αντε γεια 

Οι απλές οι enter είναι δωρεάν στην έκδοση τους.

Η ασφάλεια δεν είναι υποχρεωτική ,ειναι ένα έξτρα προγραμμα της κάρτας για τα προσωπικά αντικείμενα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gatoulis είπε

Οι απλές οι enter είναι δωρεάν στην έκδοση τους.

Η ασφάλεια δεν είναι υποχρεωτική ,ειναι ένα έξτρα προγραμμα της κάρτας για τα προσωπικά αντικείμενα .

Σε υποκαταστηματα τραπεζων με βαζουν με το ζορι για την enter να πληρωσω...τι να πω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Σε υποκαταστηματα τραπεζων με βαζουν με το ζορι για την enter να πληρωσω...τι να πω???

Πως γίνεται να σε βάζουν με το ζόρι? είναι προαιρετικό. Εμένα απλά μου το ανέφεραν , αρνήθηκα και τελείωσε.

Φαντάσου άνοιξα λογαριασμό πριν 3 μηνες alpha χωρις καν να δωσω τα 300 που ηθελε.

Και οποίος δεν πιστεύει δείχνω και statement.

 

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Πως γίνεται να σε βάζουν με το ζόρι? είναι προαιρετικό. Εμένα απλά μου το ανέφεραν , αρνήθηκα και τελείωσε.

Φαντάσου άνοιξα λογαριασμό πριν 3 μηνες alpha χωρις καν να δωσω τα 300 που ηθελε.

Και οποίος δεν πιστεύει δείχνω και statement.

σε υποκαταστημα στην αθηνα πηγες? εμενα μου λενε οτι ειναι υποχρεωτικο και βλακιες να βαλω ασφαλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eidikos33 είπε

σε υποκαταστημα στην αθηνα πηγες? εμενα μου λενε οτι ειναι υποχρεωτικο και βλακιες να βαλω ασφαλεια...

Ναι στο Κολωνάκι που είναι ανοιχτό μέχρι τις 18:00 . Δεν μου πήρε καν τα 300 ευρώ. Δεν ξέρω γιατί. Ίσως το ξέχασε? Πάντως και εγώ ξέρω ότι θέλει 300 για να στον ανοίξει.

Και με ρώτησε αν θέλω την ασφάλεια και αλλά όμορφα που κάνει αλλά τις είπα θα το σκεφτώ και θα διαβάσω περισσότερα στο Ίντερνετ και θα την ενημερώσω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι λογαριασμός για μισθοδοσία δεν χρειάζεται 300€. Καλά πολλές φορές κάνουν τα στραβά μάτια για να σε κερδίσουν μετά σαν πελάτη γιατί αν δεν τον ανοίξουν εκείνοι θα πας σε άλλη τράπεζα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2019 στις 10:28 ΜΜ, Νικηφόρος Γεωργάκης είπε

Γεια σας παιδιά 

φέτος ξεκινάει η φοιτητική ζωή και θέλω να βγάλω μια χρεωστικη κάρτα

έχετε να μου προτείνετε κάποια καρτα/Τράπεζα ή να κάνω ο,τι θέλω ?

προσφέρει κάποια περισσότερα πλεονεκτήματα ? ( έχω δει σε διαφημίσεις κάτι για επιστροφές και τέτοια )

Επειδη εχω ηδη ενα χρονο ως φοιτητης.

Χρεωστικη θα βγαλεις με κριτηρια

1) Ποια τραπεζα εχουν οι γονεις για να μπαινουν τα λεφτα αμεσα.

2) Δικτυο καταστηματων/ΑΤΜ

Οι χρεωστικες χρεωνονται 5€ για επανεκδοση και χωρις προγραμματα ασφαλισης κλπ.

Στην Εθνικη μου εβαλαν με το ζορι να συνδεσουν τον λογαριασμο με ενα προγραμμα της εθνικης ασφαλιστικης ωστε να εχω δωρεαν check up με 1€/μηνα 

Το αφαιρεσα καθως δεν προκειται να το αξιοποιησω και δυστυχως αναγκαστικα επρεπε να ανοιξω εκει λογαριασμο.Ωστοσο με βολεψε γιατι πολλοι εργοδοτες πληρωνουν στην Εθνικη και τα μηχανακια ειναι λιγα αλλα δουλευουν 24/7 χωρις προβληματα.

Εχω Πειραιως,Εθνικη και Eurobank.Για Alpha Bank δεν εχω ιδεα.

Καλυτερη τραπεζα για εμενα ειναι Eurobank>Εθνικη>Πειραιώς

Και γιατι η Eurobank υπερτερει σε σχεση με τις αλλες 2

Περισσοτερα ΑΤΜ

Καλυτερο E-Banking

Εξυπερετηση πελατων 

Η Εθνικη ειναι μετρια,με καλο ebanking και συστημα ειδοποιησεων.Δηλαδη στελνει κωδικο ταυτοποιησης πριν γινει Online αγορα με την χρεωστικη.ΑμεσοAlert εαν κανω αναληψη και αγορασω με καρτα στο email.

Οσο για την Πειραιως,ενω οι υπαλληλοι τους ειναι εξυπερετικοι εχω δει τα εξης.

Το Σαββατοκυριακο να εχει 2 μηχανακια σε πρωτευουσα νησιου,το ενα εκ των 2 να κανει καταθεση και να μην λειτουργει η Online καταθεση.

Εν μεσω Σεζον,δεν μπορω να καταθεσω χρηματα στο λογαριασμο μου και το πλησιεστερο μηχανημα με καταθεση ειναι 40 χιλιομετρα μακρια.

Στη Eurobank μεσα σε 2 ωρες εφτιαξαν το μηχανημα εξω απο το καταστημα που βγηκε εκτος επειδη πηρε καρτα μεσα το ΑΤΜ.

Η Πειραιως ενα Σαββατοκυριακο εκανε να το φτιαξει και αυτο απο παραπονα των πελατων της γιατι ηθελα να καταθεσω λεφτα ωστε να πληρωσω λογαριασμους.

Επισης η Πειραιως εχει προβλημα στο συστημα καρτων.Αν και με καρτα πληρωνω χωρις προβλημα,σημερα σε φιλο δεν περνουσε η καρτα.

Η Eurobank και η Εθνικη περνανε αμεσως.

 

Επεξ/σία από Nikolas00
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...