Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ε εννοώ πιο "μεγάλα" games. Γενικά πάντως δεν βγαίνει τίποτα ΑΑΑ, όχι μόνο στο game pass. Από φθινόπωρο έρχονται τα FH5 και Halo..

και AOE 4

20 ώρες πριν, privateer είπε

 

το psycho2 πιστευω θα ειναι υποψηφιο για goty φετος. 

εγω νομιζω οτι για μενα θα ειναι το goty για φετος

Το 1 ηταν καταπληκτικο και πολυ μπροστα για την εποχη του

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εκανα και μια εγγραφη στο λαπτοπ μου παιζωντας απο την εφαρμογη του gamepass στο xcloud  το Hades.. Δειτε ποσο καλα παιζει.. Πραγματικα δεν υπαρχει λογος για gpu  και τρελα πισι πλεον ετσι οπως το παει η MS ,  και ακομα το βελτιωνει...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, privateer είπε

 

Σάπιες εκδόσεις να μη μας δίνουν μόνο και όλα καλά!

(Του the Ascent το patch ήρθε χθες ακόμα στο gamepass από τις 6/8 που έχει κυκλοφορήσει!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας

Είχα αγοράσει την συνδρομή του ενός ευρώ πριν μερικούς μήνες, τώρα θέλω να ξανααγορασω συνδρομή για παίξω το flight simulator ,μπορώ πάλι με ένα ευρώ; Σε pc είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Γεια σας

Είχα αγοράσει την συνδρομή του ενός ευρώ πριν μερικούς μήνες, τώρα θέλω να ξανααγορασω συνδρομή για παίξω το flight simulator ,μπορώ πάλι με ένα ευρώ; Σε pc είμαι

Πολύ απλά τσέκαρε τι τιμή σου εμφανίζει για ανανέωση του Ultimate. Αλλιώς, μπορείς να κάνεις άλλο microsoft account και να χρησιμοποιήσεις άλλο τρόπο πληρωμής για να ξαναπάρεις την προσφορά ως νέος χρήστης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους . Εδώ και μερικές μέρες προσπαθώ να κάνω install το Flight Simulator απο το Pass αλλά η ταχύτητα είναι απελπιστικά αργή ( 4% μετά απο 3-4 ώρες ) Υπάρχει κάποιος να έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- μλκες τι γίνεται με το xbox game pass

> πατάω να ανοίξει το halo και δεν ανοίγει τίποτα

> Δοκιμάζω να βρω κάποια επιλογή repair ή verify files ala Steam/origin/ κάτι τέλος πάντων

> Τίποτα.

> Ανοίγω Microsoft Store και εμφανίζει μία επιλογή " needs repair " 

Βέβαια, αφου δε πείραξα τίποτα, τι repair, μάλιστα πριν από 1 εβδομάδα κατέβασε και κάποια ενημέρωση.

> .... πατάς πάνω και τι κάνει αραγε? ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

100+ GB

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

- μλκες τι γίνεται με το xbox game pass

> πατάω να ανοίξει το halo και δεν ανοίγει τίποτα

> Δοκιμάζω να βρω κάποια επιλογή repair ή verify files ala Steam/origin/ κάτι τέλος πάντων

> Τίποτα.

> Ανοίγω Microsoft Store και εμφανίζει μία επιλογή " needs repair " 

Βέβαια, αφου δε πείραξα τίποτα, τι repair, μάλιστα πριν από 1 εβδομάδα κατέβασε και κάποια ενημέρωση.

> .... πατάς πάνω και τι κάνει αραγε? ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

100+ GB

Υπάρχει λύση, αγορά από steam :P Σοβαρά πάντως, καλό χρυσό, αλλά πολύ δυσκοιλίο το game pass. Ειδικά μετά και το Ascent που κάνουν 15 χρόνια για τα updates εγώ δεν ανανέωσα τώρα που έληξε η συνδρομή. Δεν με τραβάει και κάποιο game τώρα τελευταία, εκτός του Ascent, όσα μου άρεσαν τα έπαιξα. Αν το βελτιώσουν, κυρίως το UI και την όλη εμπειρία με το πρόγραμμα γιατί σαν υπηρεσία είναι μια χαρά, τότε επιστρέφω. Άλλωστε στο PC είμαστε, δεν έχει νεξτ τζεν tax :P και αν περιμένεις λίγο τα games πέφτουν στο 20άρικο ή και πιο κάτω αρκετά γρήγορα, και τα έχεις και για πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

- μλκες τι γίνεται με το xbox game pass

> πατάω να ανοίξει το halo και δεν ανοίγει τίποτα

> Δοκιμάζω να βρω κάποια επιλογή repair ή verify files ala Steam/origin/ κάτι τέλος πάντων

> Τίποτα.

> Ανοίγω Microsoft Store και εμφανίζει μία επιλογή " needs repair " 

Βέβαια, αφου δε πείραξα τίποτα, τι repair, μάλιστα πριν από 1 εβδομάδα κατέβασε και κάποια ενημέρωση.

> .... πατάς πάνω και τι κάνει αραγε? ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

100+ GB

Αυτά και άλλα κουλα (files που μένουν από uninstall) έπρεπε να έχουν διορθωθεί με το launch της υπηρεσίας. Καλό, χρυσό, vfm αλλά αυτήν την στιγμή μόνο στις κονσόλες είναι απροβλημάτιστο. Στο pc space είναι πολύ υποδεέστερο σαν εμπειρία χρήσης ακόμα και από τα gog, EGS. Δεν γίνεται να έχω black box folders στο ίδιο μου το μηχάνημα ffs. Να μου απαγορεύεις mods, cheats, reshade και monitoring tools. Για steam δε συζητάμε καν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...